Odlazak u kino - NOCNA MORA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
kockica_kockica

#1 Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by kockica_kockica » 28/11/2011 15:04

Koliko su odrasle osobe, djeca, tinejdzeri, mladi ljudi neodgojeni i bezobrazni pokazati cu primjerom svog dozivljaja odlaska u kino zadnji put.

Naime, cim smo usli u kino i sjeli 5 tinejdzerica je stajalo pored moje glave do same projekcije filma. Njihovo drezdanje nad mojom glavom trajalo do samog pocetka filma. Naime djevojke nisu dobile karte da sjede zajedno pa su one tako stajale u nadi da sala nece biti puna da one sjednu zajedno.
Ispred mene su bile dvije gospodje sa djetetom od 12 godina maksimalno, a do mene dvije tinejdzerke. Iznad nas su bili decki i curice koji nisu obecavali previse tisine. I tako krenen film. Djevojke s pocetka mog posta krenuse u potragu za svojim mjestima jer je kino sala bila dupke puna.
Dvije tinejdzerke do mene su neprestano nesto pricale ( bem' vam zemberak idite kuci ili u kafanu pa se ispricajte), u isto vrijeme je jedna od njih tipkala sms poruke i ono svjetlo me ubilo sa lijeve strane... Hajd sto pricaju vec jos i mobitel koriste.
Ispred mene dijete od cca 12 godina je ustajalo, sms poruke slalo, dok su tete kao gledale film. Mozda bi mi svi odgledali neke dramaticne trenutke filma da dvije osobe iz sredine nisu odlucile ustati i krenuti prema vratima. pa je cijeli taj red ustao da bi prosli. Nakon samo 2 minute jos jedna persona se digla i krenula. Samos to su ljudi sjeli persone koje su vec izasle su se vratile i nanovo digle komplet red.
U isto vrijeme su tinejdzeri koje film apsolutno nije zanimao pricali, cerekali se, dobacivali itd...
Nakon filma je ta sala izgledala gore nego svinjac od kokica, boca, otpadaka i slicnog.

I sad neka meni neko objasni ovaj fenomen. Zasto ljudi idu u damn kino ako ih film ne zanima? Zasto se ponasaju kao da ta sala nece vise nikome trebati nakon njih? Za ime svijeta zasto su ljudi tako neodgojeni i bezobrazni????

gentoo
System
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

#2 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by gentoo » 28/11/2011 15:13

Ides na projekcije iza 22h.. tad nema tih od 14 godina

karanana
Has thanked: 9 times
Been thanked: 48 times

#3 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by karanana » 28/11/2011 15:16

koji je film bio?

Mistik_

#4 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by Mistik_ » 28/11/2011 15:18

Ha, tako ti je svugdje danas. Nedavno sam vidio slicnu stvar u slozi kad je Rudnek bio. Citavo vrijeme dok je trajala svirka jedno 50% ljudi unutra su samo pricali, galamili, smijali se uopste nisu obracali paznju na svirku. Pa kog si vraga dao cenera i maksuz doso na svirku samo da bi se drugima srao u cejf.

Imam osjecaj da neki ljudi nista ne rade zbog sebe nego zbog drugih, to dodje samo da ga neko vidi i da moze reci da je bio u kinu ili na koncertu...malogradjanstina...

kockica_kockica

#5 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by kockica_kockica » 28/11/2011 15:18

gentoo wrote:Ides na projekcije iza 22h.. tad nema tih od 14 godina
Nekad nisam u mogucnosti zbog obaveza ujutro da idem tako kasno vidjeti kino projekciju :( ali za tih sat i po vremena koliko je trajao film, ja sam najmanje film gledala.
ne znam da li je iko iskusio kako igleda kada svijetli mobitel sa dvije strane u kino sali za vrijeme filma??? Ocajno je...
Ustajanje za vrijeme filma... Razumijem da ljudi trebaju otici u WC ili tako nesto, ali ako znas da ces ustajati trazis karte i sjedista s kraja da nikog ne ometa..

Stvarno mi te stvari nisu jasne.... A ti mladi ljudi od 14 do 25 godina su neodgojeni i bezobrazni do kranjih granica... Nemam rijeci...

kockica_kockica

#6 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by kockica_kockica » 28/11/2011 15:19

karanana wrote:koji je film bio?

Kakve veze ima koji je film bio u pitanju???? :shock:

muha_sa
Has thanked: 322 times
Been thanked: 402 times

#7 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by muha_sa » 28/11/2011 15:20

kockica_kockica wrote:

ne znaš karananu :-) :lol:

kockica_kockica

#8 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by kockica_kockica » 28/11/2011 15:20

Mistik_ wrote:Ha, tako ti je svugdje danas. Nedavno sam vidio slicnu stvar u slozi kad je Rudnek bio. Citavo vrijeme dok je trajala svirka jedno 50% ljudi unutra su samo pricali, galamili, smijali se uopste nisu obracali paznju na svirku. Pa kog si vraga dao cenera i maksuz doso na svirku samo da bi se drugima srao u cejf.

Imam osjecaj da neki ljudi nista ne rade zbog sebe nego zbog drugih, to dodje samo da ga neko vidi i da moze reci da je bio u kinu ili na koncertu...malogradjanstina...

ovo sam se i ja pitala... zasto daju 5-6- maraka za film koji uopce ne gledaju ili u tvom slucaju svirku.. ne razumijem :shock:

kockica_kockica

#9 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by kockica_kockica » 28/11/2011 15:21

muha_sa wrote:
kockica_kockica wrote:

ne znaš karananu :-) :lol:

:lol: imas pravo i ja svasta pitam :roll: :lol:

phenix_usk

#10 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by phenix_usk » 28/11/2011 15:22

Ljudi jednostavno nemaju kulturu ponasanja u kinu a ne smije ni spomenuti sto se događa kad neki divljak zaluta u kazalište :-)

amrica

#11 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by amrica » 28/11/2011 15:22

nekad se islo u kino :oops: da se gleda film :D

AC_grom_DC

#12 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by AC_grom_DC » 28/11/2011 15:24

kockica_kockica wrote: I sad neka meni neko objasni ovaj fenomen.
seljačine.
nema tu lijeka ni pomoći.
jedino da kod kuće sebi ubaciš DVD po želji, ugasiš svijetlo, mir , tišina... i uživaš u filmu
bez čovejkolikih majmuna oko tebe.

kameni.spavac

#13 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by kameni.spavac » 28/11/2011 15:25

Treba ubuduce odvojiti posebnu salu za ljude iznad 22 godine :thumbup:

kockica_kockica

#14 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by kockica_kockica » 28/11/2011 15:25

amrica wrote:nekad se islo u kino :oops: da se gleda film :D
mozda nismo gledali film :D ali brate mili nismo nikome ni smetali sa tim "gledanjem" :D :D :lol:

kurty
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

#15 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by kurty » 28/11/2011 15:26

@kockice, jesil pokusala skrenuti paznju na njihovo ponasanje???

bar ovim blizu tebe sto su bili???

kameni.spavac

#16 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by kameni.spavac » 28/11/2011 15:27

kurty wrote:@kockice, jesil pokusala skrenuti paznju na njihovo ponasanje???

Pa da dobije mobitel u glavu :D :-D

kojeime

#17 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by kojeime » 28/11/2011 15:28

Prestao sam ici u kino iz nekoliko razloga:

1. Isto kao kao kod postavljaca teme, pa idem u kino da gledam film a ne da slusam pricu, suskanje kesicama, krckanje kokica, mljackanje, itd.

2. Postoje i druge kinematografije, ne samo holivudska (ovo sto se tice Cinema Cityja, ali dobro, nisu oni poceli sa radom da bi ljudi uzivali u filmovima vec da zarade novac).

3. Otkako u kino salama pustaju filmove sa DVD-a umjesto sa filmske trake to vise nije to. Imam DVD player i kuci, a velicine ekrana televizora koje ljudi imaju u stanovima rasto iz godine u godinu. DVD mogu gledati i kuci, ne treba mi kino za to.

Ne znam je li dobro ili lose sto sam u godinama u kojima i pamtim drugacija kina a i vidio sam i ova nova, pa mogu da poredim.

Odlazak u kino je vec odavno prestalo da bude dozivljaj i postao je, da nadjem pravu rijec... nista.

cigara

#18 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by cigara » 28/11/2011 15:31

Hvala Bogu pa samo s djevojkom idem u kino, jer sam kratkog fitilja, pa njeno prisustvo sprijeci da napravim scenu al preksinoc mi je prekipjelo...

Udjemo u dvoranu i sjednemo normalno nekih 15 min prije filma, pored mene sjeda par nekih 30ak godina oboje, sjeo frajer pored mene i kako skida jaknu i namjesta se skroz preso na moje sjediste... i ja iskuliram frajera
Drzao sam kolu u onom drzacu na sjedistu, uzmem gut, krenem vratiti flasu lola stavio svoju (i to iskuliram, saceko da on uzme i ja stavim opet)
Uzeli oboje neku cokoladu i cips, ok jak miris meni ne smeta (al vjerujem da ima neko kome smeta) haj jebo i buku dok frajer kopa AL JEBO MAJKU 20 minuta mrtvog mljackanja...
Na kraju se frajer pocne siriti, kompletan naslon za ruke zauzme i mene pocne gurati u mom sjedistu...
Meni prekipilo reko "jarane hos mi u krilo sjesti" kaze "sta to ti meni nesto"
i ja popizdim reko jebacu ti sve debilu, napadnem frajera i tek se tada smiri...

Da bi situacija bila gora, s nase desne strane 5 debila koji se cerekaju (nije film komedija, gledali Besmrtnici, i njima eto presmjesno kad se neko tuce) moro sam ih 10 puta opominjat...dok ne opsujes nema fajde

kockica_kockica

#19 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by kockica_kockica » 28/11/2011 15:34

kurty wrote:@kockice, jesil pokusala skrenuti paznju na njihovo ponasanje???

nisam iz vise razloga.

prvi je razlog sto nisam zeljela slusati ismijavanja doticnih persona zbog toga sto im skrecem paznju
drugo metode skretanja paznje kod mladih ljudi danas uopce nisu dobrodosle i pretvaraju se u razna vrijedjanja
trece nije mi se dalo raspravljati sa tim osobama oko stvari za koju znam da sam u pravu

i mozda ono najvaznije nisam htjela vrijeme koje sam odvojila da pogledam film trositi na osobe koje uopce nisu vrijedne moje paznje a skretanjem paznje bi samo pogorsala situaciju

wickerman
Has thanked: 2 times

#20 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by wickerman » 28/11/2011 15:37

kockica_kockica wrote:

Ako je bio Sumrak:praskozorje onda je potpuno razumljivo :bih: :bih: :bih:

hadzinicasa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 157 times

#21 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by hadzinicasa » 28/11/2011 15:38

na besmrtnicima u subotu je bilo fakat.....
pored mene su bila 2 debela idiota s još jednim idiot-to-be. prvo što su nam sjeli na mjesta, a na moj komentar kako ne razumijem ZAŠTO neko pored svojih numeriranih sjedišta sjeda na tuđa..... kaže lik: štos' zakasnila ....

iako su se vrtile reklame rekoh mu: aaaaaa kad je ovo film počeo? i hajde smjestimo se a oni komentarisali čitav film smijali se, skakali, pričali - nema šta nisu radili, izeš cirkus...

tako da džaba i kino i 3D i ozvučenje kad smo mi idioti nekulturni.

karanana
Has thanked: 9 times
Been thanked: 48 times

#22 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by karanana » 28/11/2011 15:40

wickerman wrote:
kockica_kockica wrote:

upravo zbog tog pitam. da bi razumjeli strukturu publike veoma je bitno znati koji je film u pitanju.

kurty
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

#23 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by kurty » 28/11/2011 15:47

wickerman wrote:
kockica_kockica wrote:

da da... ko kad je prvi dio bio...

ja odem na nagovor hanume...malo citao o filmu na ovom forumu i imao sam osjecaj da je tu noc i u tom terminu sav forum bio... dolazi scena gdje onaj dize majicu... pola sale :lol: :lol: :lol: :lol: , a druga polovina (zargonski receno ljepsa polovina sale) :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

kockica_kockica

#24 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by kockica_kockica » 28/11/2011 15:50

wickerman wrote:
kockica_kockica wrote:

Mislim da film nema nikakve veze sa krkanlukom na predstavama... ja sam ovo dozivljavala i na Avataru, i Besmrtnicima, i neka akcija film nekakva otmica, i strumfovi i svaki ubogi film...

I to seljacenje je postalo normala... Samo onda kada idem na premijeru filma neka seljacenja jer valjda dodju ljudi tako kasno u po sedmice jer ih zanima filma a ne prica... mljackanje.. suskanje... ustajanje.. zanovijetanje... itd

zonna

#25 Re: Odlazak u kino - NOCNA MORA

Post by zonna » 28/11/2011 15:51

skoro sam bila u kinu i zaklela sam se da ce to biti zadnji put u skoroj buducnosti.
mimo momenata koje je kockica navela mene je jos djevocica (mozda 14 godina) uspjela i nogama "gurati". apsolutno mi nije jasno kako joj je uspjelo da citav film drzi noge tako da "upire" u moj naslon osim da je legla... jednom sam se okrenula ali nisam uspjela vidjeti jer su ona i decko razmjenivali poljupce...
strasno kako ti mogu pokvariti gust.
nazalost ta se nekultura vec prosirila i na pozorista. prosle godine u kamernom mi se slicno desilo. bracni par i njihovi roditelji koji su kada su se svjetla izgasila poceli vaditi kesice (pojma nemam cega ali susti k'o ludo) i koji ni na "ssssss" svih nas nisu nikad skontali u cemu je problem...
da se samoubijes sto si uopste izasao iz kuce...
Last edited by zonna on 28/11/2011 16:00, edited 1 time in total.

Post Reply