Odlazak iz BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#76 Re: Odlazak iz BiH

Post by insomnia78 »

Hajd odvadite ba malo
Eto u Bosni ima sigurnosti u svemu
Ja ovdje cetvrta godina, od pocetka imam sva prava ko i oni
Radim vec tri godine, kad sam poceo nisam ni jezik znao kako treba, dobio ugovor dva put po tri mjeseca i treci na neodredjeno
Radimo i ja i zena, imamo i dijete i kredit za kucu i opet uspijemo i ustediti i otici na odmor i sve, sto u Bosni nismo mogli ni zamisliti


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#77 Re: Odlazak iz BiH

Post by friskyoreo »

Tutumrak wrote:
amra67 wrote:
friskyoreo wrote:Pa po vasoj prici jos malo i pocet ce nam svabe dolaziti u Bosnu u potrazi za boljim zivotom... :-) Svi sto su tamo kukaju, a niko se ne vraca... Naravno da je tesko, da se mora puno raditi, da moras znati raspolagati novcem i gledati gdje ces potrositi koji euro... Ali barem imas neku sigurnost, ako hoces raditi mozes sebi naci posao kad god hoces i samim tim i zaraditi...
Zato ko god moze, neka ide i neka pokusa ako je u mogucnosti... Bolje ce vam sigurno biti nego u BiH.. U ovu vukojebinu se uvijek mozete vratiti i nastaviti gde ste stali-ionako se nista ne mijenja vec 20 godina.
Da nema kredita vecina zapadnjaka ne bi znalo sta je ZIVOT..ako se ne znas snalaziti izvan sistema kojeg ti nude i u kojem zivis donji si..ovo govorim za one koji su samci..svaki prosjecni zapadnjak koji je samac ne zivi mnogo bolje od prosjecnog bosanca u bosni.to je cinjenica..i on zivi eat sleep and repeat.. Nakada je bilo mnogo bolje jer je bilo crnog novca u opticaju i moglo se zaraditi pored plate..sad je sve pod kontrolom drzave tako da je crnog novca sve manje u opticaju.a sami znamo da bez crnog novca nema nigdje zivota...sto je veca kontrola protoka novca tim je manje normalnog zivota..Boze moj ne zelim nikoga da odvracujem u namjeri da svoj zivot pokusa poboljsa...ali ovo su danasnje cinjenice..ja se u svakom slucaju ne bih mogla i ne bih zelila se vratiti u bosnu i da imam ovu platu iz nekih drugih razloga..tako mislim da bi dosta ljudi bilo presrecno da izadju iz onog sivila zvanog bosna pa makar imali dan i komad..
Prosječan Bosanac misli da vani pare rastu na grani i ne mogu shvatiti da to nije tako. Oni obično platu u eurima pretvore u marke i misle da tako isto mogu trošiti i u Njemačkoj, Švedskoj, Holandiji... Da mogu ne plaćati smetljarinu, vodu, održavanje stana, razne poreze itd... Može malo sutra to tako.

Ja otkako sam stigao na zapad, snalazim se sa crnim novcem, a imam i fakultet i radim full time. U jednom trenutku dok je samo jedno od nas dvoje radilo taj crni novac nas je spašavao, klinac bismo preživjeli bez toga. Ali u pravu si da je sve teže, i da staju u kraj svima koji pokušaju, moraš baš biti maher.

Ovi što misle da imaju sigurnost vani, varaju se. Sigurnost dobiješ nakon 6-7 godina crnčenja i to u nekoj rijetkoj struci, dotad ti produžavaju ugovore na određeno, i nema nikakve sigurnosti. Otkaze dobijaju čak i ljudi sa stalnim ugovorima i ništa više nije sigurno. Socijalna pomoć se dijeli samo onima koji ne mogu raditi, inače ti ne gine metla u ruke i radi, jer ako odbiješ, nema više socijalne. I tako ukrug.
Pa vrati se ako ti je toliko lose! Nemoj se patiti, bolje ti je onda kod nas... Tamo imas sigurnost u smislu da mozes naci posao kad hoces. I oni te "tjeraju" da nadjes sebi posao da ne visis na socijali. I normalno je da kad negdje odes, napravis novi pocetak da ces crnciti i raditi narednih min 5 godina da ostvaris nesto i da se uhodas u sistem. Niko ne kaze da pare rastu na grani igdje, ali imas vise mogucnosti, mozes sebi zaraditi novac, imas sva svoja zasticena ljudska prava, uredjen sistem. Zato opet ponavljam, kome je lose neka se vrati. A niko se ne vraca. Prema tome, odvadite malo, tesko jeste, ali i to tesko je 50 puta bolje nego ovdje kod nas tesko.
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#78 Re: Odlazak iz BiH

Post by paladinka »

Ma sigurno se bolje zivi nego u Bosni, samo iz tih socijalnih pogodnosti, kad izgubis posao, nisi na ulici, nego imas odredjenu pomoc,itd. Velika je to razlika, ja mogu samo da preporucim, ko moze i ko hoce, nek bjezi iz BOsne :-)Naravno, postujem i one koji kazu, ne bi ja Bosne ostavio, svako ima svoje misljenje :-)
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#79 Re: Odlazak iz BiH

Post by amra67 »

niko ne uporedjuje zapad sa bosnom jer je uprkos svemu razlika ogromna u pozitivnom smislu na strani zapada..zelim svakome srecu i uspjeh u zivotu ..samo hocu da kazem da si prije i na zapadu kao mis mogao dobro da zivis sada moras biti kao macka ako zelis da dobro zivis.vremena se mijenjaju..
User avatar
omega369
Posts: 9436
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#80 Re: Odlazak iz BiH

Post by omega369 »

Cuj da nema kredita zapadnjaci ne bi znali sta je zivot?! eto mi bi znali da nema kradita :lol: :lol: :lol:

nevjerovatna izjava fakat :lol: :lol: ne mogu se prestati ibretiti i smijati :lol: :lol: :lol: bez uvrede naravno, ali... :lol: :lol:
Last edited by omega369 on 25/05/2014 11:27, edited 1 time in total.
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#81 Re: Odlazak iz BiH

Post by mk ultra »

@insomnia
ako ovdje ne nadjes posao, naravno da treba otici vani za poslom

ali, ja govorim da ovdje dobijes posao inzenjera i radis ovisno o struci za platu koja je sigurno veca od 1500KM, imas obezbjedjen stan... bio bi budala da odes... ;-)

za njemacku znam sigurno da nije tako lahko dobiti posao (za inzenjere govorim), najbolja opcija je otici kao student sa BsC diplomom, jer i ako npr. zavrsis Master ovdje, odes tamo, opet kreces sa nekim studentskim projektima pa tek onda ugovor...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#82 Re: Odlazak iz BiH

Post by insomnia78 »

To stoji


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Tutumrak
Posts: 23
Joined: 21/05/2014 01:35

#83 Re: Odlazak iz BiH

Post by Tutumrak »

paladinka wrote:Ma sigurno se bolje zivi nego u Bosni, samo iz tih socijalnih pogodnosti, kad izgubis posao, nisi na ulici, nego imas odredjenu pomoc,itd. Velika je to razlika, ja mogu samo da preporucim, ko moze i ko hoce, nek bjezi iz BOsne :-)Naravno, postujem i one koji kazu, ne bi ja Bosne ostavio, svako ima svoje misljenje :-)
Imaš i u Bosni primanja nakon što ostaneš bez posla, ja sam ostao bez posla u Sarajevu i imao sam 900 KM mjesečno jer mi je plata bila 1600. To sam primao narednih šest mjeseci.

Na zapadu moraš raditi šest godina da bi imao ta primanja šest mjeseci.

Za socijalnu pomoć sam već rekao, to se više skoro nikako ne dijeli, nego te natjeraju da čistiš ulice. Ja sam ovdje dok ima posla za mene, ali ne pada mi na pamet da čistim ili da konobarim, čim ne bude posla, ja idem nazad na Balkan, možda ne u Bosnu, ali negdje kod nas.

Mi još uvijek živimo koliko - toliko dobro zbog stanova iz vremena komunizma, pa ne moramo plaćati smještaj. Kad toga nestane, vidjećete zapad u svojoj avliji :).
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#84 Re: Odlazak iz BiH

Post by Googlerica »

mk ultra wrote:@insomnia
ako ovdje ne nadjes posao, naravno da treba otici vani za poslom

ali, ja govorim da ovdje dobijes posao inzenjera i radis ovisno o struci za platu koja je sigurno veca od 1500KM, imas obezbjedjen stan... bio bi budala da odes... ;-)

za njemacku znam sigurno da nije tako lahko dobiti posao (za inzenjere govorim), najbolja opcija je otici kao student sa BsC diplomom, jer i ako npr. zavrsis Master ovdje, odes tamo, opet kreces sa nekim studentskim projektima pa tek onda ugovor...


nekome je dovoljan razlog: ne zeli zivjeti u nestabiljnoj drzavi ;-)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#85 Re: Odlazak iz BiH

Post by agent_zero »

Tutumrak wrote:
agent_zero wrote:Pitanje za ove dijasporce - kakve su šanse za zaposlenje ekonomista i pravnika u zemljama EU, americi, kanadi, australiji? Ipak to su neka zanimanja kojih je najviše na birou kod nas, pa me zanima ima li šansi i kakvih za zaposlenje u inostranstvu? Naravno s radnim iskustvom.
Nikakve - osim ako imaš MBA, a da imaš, ne bi to pitao na forumu. Imaju oni pravnika i ekonomista k'o pljeve.
O kojoj zemlji govoriš?

Pitam kakve su šanse za zaposlenje za neki pristojan posao (pritom, dakle, ne mislim na konobarisanje, čišćenje ureda, wc-a, ulica i tome slično)?

Znam da se ne može očekivati da se radi isti posao kao i u BiH.
User avatar
Brkooo
Posts: 10359
Joined: 15/12/2011 22:23
Location: Where Eagles Dare

#86 Re: Odlazak iz BiH

Post by Brkooo »

.
swanfilter
Posts: 7910
Joined: 06/06/2008 18:52

#87 Re: Odlazak iz BiH

Post by swanfilter »

agent_zero wrote:
Tutumrak wrote:
agent_zero wrote:Pitanje za ove dijasporce - kakve su šanse za zaposlenje ekonomista i pravnika u zemljama EU, americi, kanadi, australiji? Ipak to su neka zanimanja kojih je najviše na birou kod nas, pa me zanima ima li šansi i kakvih za zaposlenje u inostranstvu? Naravno s radnim iskustvom.
Nikakve - osim ako imaš MBA, a da imaš, ne bi to pitao na forumu. Imaju oni pravnika i ekonomista k'o pljeve.
O kojoj zemlji govoriš?

Pitam kakve su šanse za zaposlenje za neki pristojan posao (pritom, dakle, ne mislim na konobarisanje, čišćenje ureda, wc-a, ulica i tome slično)?

Znam da se ne može očekivati da se radi isti posao kao i u BiH.
Kanada i Australija sa nasim pravom nemas sta da trazis. Pa, i USA ...
Hariconius
Posts: 7
Joined: 06/07/2013 09:39

#88 Re: Odlazak iz BiH

Post by Hariconius »

Pozdrav svima koji zele napustiti BiH
Zivim u Svedskoj 22 godine i evo mog misljenja - uvijek sam bio objektivac u zivotu - mada cu iz licnog iskustva govoriti kako je sada za rodjene Svede i ostale doseljenike. Situacija u Svedskoj kad je u pitanju trziste rada dosta pogorsano od onog perioda kada je vecina nasih bosanaca doselilo ovamo. Tada je bila ipak tzv. predEU KRIZA (93-97) kada je bilo veoma tesko dobiti posao. Prvi posao sam dobio 99 (6-7 godina sam se pretucao po raznim tecajevima, ucenju svedskog, prevodjenju mojih ocjena i nadogradnja te nase eltehnicke gimnazije da bi covjek mogao uopste biti primljen na fakultet. Svedi inace ne priznaju ni vozacku od dokumenata a ne neku diplomu. Sve se mora iznova ...
Prvi posao sam dobio u Ericssonu i radio sam do 2010 kad su zatvorili fabriku i preselili u Kinu. To sto ostane 3000 eura je samo prica u BiH a ta sama suma raste kako ide od usta do usta uz pomoc naravno neobrazovanih primitivaca kojih ima na izvoz ovdje i koji u neke takve sume uglavljuju prekovremeni rad i saqtnice, nocne, vikend i ostale smjene, pa ako jednom mjesecno u godini dobije 3000 eura na ruke - onda tako kaze da dobija svaki mjesec -

POSTO SAM VAM OBECAO DA SAM OBJEKTIVAC EVO PRIMJERA PLATA NA RUKE: (Racunajte da se od ove love placa kirija i dadzbine (ca 450-500 po odrasloj osobi) hranu, benzin i ostalo ne racunam ovdje
Medicinski tehnicar - ca 1900 Eura na ruke mjesecno
Radnik u produkciji ca 1600-1700 mjesecno
Konstruktor (CAd) ca 2100 mjesecno
Gradjevinski inzinjer 2400 mjesecno
Niza med sestra ca 1600 mjesecno
Keramicar/Gradj radnik ca 1800 mjesecno

Na kraju da dodam - poslije toga sto mi je zatvorila fabrika sam otisao na njihov fakultet - zavrsio u roku za Inzinjera Energetike -sve u roku - i sa tom diplomom ne mogu vec 2 godine da nadjem posla

Evo vam jos jedan podatak da nije BiH najgora zemlja na svijetu - U Svedskoj je nezaposlenost (medju ljudima mladjim od 30 godina) 27% - tako da vjerujete pored moje objektivnosti ne vidim Svedsku kao zemlju raskosi i procvata - vjerujte da je situacija u zadnjih 10 godina uzasno pogorsana - popricajte ipak malo sa rajom - da ne isapne da ja izmisljam - pozdrav svim bosancima - najboljim ljudima i zz BiH najljepsu zemlju na svijetu
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#89 Re: Odlazak iz BiH

Post by amra67 »

Hariconius wrote:Pozdrav svima koji zele napustiti BiH
Zivim u Svedskoj 22 godine i evo mog misljenja - uvijek sam bio objektivac u zivotu - mada cu iz licnog iskustva govoriti kako je sada za rodjene Svede i ostale doseljenike. Situacija u Svedskoj kad je u pitanju trziste rada dosta pogorsano od onog perioda kada je vecina nasih bosanaca doselilo ovamo. Tada je bila ipak tzv. predEU KRIZA (93-97) kada je bilo veoma tesko dobiti posao. Prvi posao sam dobio 99 (6-7 godina sam se pretucao po raznim tecajevima, ucenju svedskog, prevodjenju mojih ocjena i nadogradnja te nase eltehnicke gimnazije da bi covjek mogao uopste biti primljen na fakultet. Svedi inace ne priznaju ni vozacku od dokumenata a ne neku diplomu. Sve se mora iznova ...
Prvi posao sam dobio u Ericssonu i radio sam do 2010 kad su zatvorili fabriku i preselili u Kinu. To sto ostane 3000 eura je samo prica u BiH a ta sama suma raste kako ide od usta do usta uz pomoc naravno neobrazovanih primitivaca kojih ima na izvoz ovdje i koji u neke takve sume uglavljuju prekovremeni rad i saqtnice, nocne, vikend i ostale smjene, pa ako jednom mjesecno u godini dobije 3000 eura na ruke - onda tako kaze da dobija svaki mjesec -

POSTO SAM VAM OBECAO DA SAM OBJEKTIVAC EVO PRIMJERA PLATA NA RUKE: (Racunajte da se od ove love placa kirija i dadzbine (ca 450-500 po odrasloj osobi) hranu, benzin i ostalo ne racunam ovdje
Medicinski tehnicar - ca 1900 Eura na ruke mjesecno
Radnik u produkciji ca 1600-1700 mjesecno
Konstruktor (CAd) ca 2100 mjesecno
Gradjevinski inzinjer 2400 mjesecno
Niza med sestra ca 1600 mjesecno
Keramicar/Gradj radnik ca 1800 mjesecno

Na kraju da dodam - poslije toga sto mi je zatvorila fabrika sam otisao na njihov fakultet - zavrsio u roku za Inzinjera Energetike -sve u roku - i sa tom diplomom ne mogu vec 2 godine da nadjem posla

Evo vam jos jedan podatak da nije BiH najgora zemlja na svijetu - U Svedskoj je nezaposlenost (medju ljudima mladjim od 30 godina) 27% - tako da vjerujete pored moje objektivnosti ne vidim Svedsku kao zemlju raskosi i procvata - vjerujte da je situacija u zadnjih 10 godina uzasno pogorsana - popricajte ipak malo sa rajom - da ne isapne da ja izmisljam - pozdrav svim bosancima - najboljim ljudima i zz BiH najljepsu zemlju na svijetu
I kazes da si objektivan i realan??? :?
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#90 Re: Odlazak iz BiH

Post by kandelabar »

ovi gore sto kukaju tako rodbini pricaju kad dodju u Bosnu da nebi im neko koji cent zatrazio..Zdravstveni,obrazovni,socijalni sistem je rješen vani i to je najbolja prednost nije stvar novca i plate nego sto si zasticen i kao radnik i kao covjek i kao socijalan slucaj ali neko ko je naviko na to i sad počeo da brka njemacki i bosanski on smao gleda kolko more da zaradi ustedi ,a ne vidi one ostale prednosti zbog kojih drečimo u Bosni,skoro su protesti bili u februaru zbog loseg stanja u drzavi..
User avatar
Brkooo
Posts: 10359
Joined: 15/12/2011 22:23
Location: Where Eagles Dare

#91 Re: Odlazak iz BiH

Post by Brkooo »

Strasno!

trebamo momentalno svu humanitarnu pomoc preusmjerit prema Svedskoj!
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#92 Re: Odlazak iz BiH

Post by hillbill »

:|
terra_incognita wrote:samo????

haj dobro. trazi se skandinavac do 42 :D
moze i naturalizovani :D

moze i austrijanac
i svabo
i holandez


ne znam praviti pitu
i necu nikada nauciti
kad malo bolje analiziram........sa ekonomske tacke..............nisi opravdana...........sto ce reci.........ne vrijedi ulagati
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#93 Re: Odlazak iz BiH

Post by hillbill »

Tutumrak wrote:
agent_zero wrote:Pitanje za ove dijasporce - kakve su šanse za zaposlenje ekonomista i pravnika u zemljama EU, americi, kanadi, australiji? Ipak to su neka zanimanja kojih je najviše na birou kod nas, pa me zanima ima li šansi i kakvih za zaposlenje u inostranstvu? Naravno s radnim iskustvom.
Nikakve - osim ako imaš MBA, a da imaš, ne bi to pitao na forumu. Imaju oni pravnika i ekonomista k'o pljeve.
covjece....tvoja diploma vrijedi do ilidze .... o cemu ti sanjas
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#94 Re: Odlazak iz BiH

Post by fidoremilienko »

Aj šta je ovo pobogu si brate :lol: :lol: :lol:


Sve kuknjava teška. Ima li se za interneta, za smartfona i tako toga...poneki audi, merc, bmw, plazmice, lcdeovi, k*rci palci? :roll:


Treba li kome pomoći, ovima iz dijaspore mislim? Ubjedljivo, vidim sada, da su ovi iz skandinavskih zemalja najgori, što se kukanja tiče. Posebna je to sorta ljudi, (naglasak na Šveđane), jer dosta ih ima u mojoj porodici, pa znam kako stvari hodaju.


Uglavnom, kada čovjek upali skajp i kada se povežeš sa rodbinom, počnu priče..."kriza je svugdje, nemojte misliti da je nama lahko, mi radimo, jedva plaćamo naše troškove.." a evo i troškova, odnosno života:
-tri automobila (nijedan ispod 2005 godišta)
-kuća od 250.000eur
-televizori u svakoj sobi
-dva, hej DVA, toaleta
-tablet, smartfon
-godišnje se dođe bar jednom
......................


lista je dugačka. Pa jebemu vraga, što ne dođete ovde? Pa znaš, ne možeš djecu ostaviti, navikli su se na taj sistem života i rada :roll: :lol: :lol:


Jah! Od sve te silne dijaspore, samo jednog znam, koji se ne žali a ima para. Radi sa SSS. Čovjek koji nikad u životu kukao nije, kako je skupo, kako je ovo ili ono. Radi, šuti i ima. A i kad dođe, onda ne žali :D

A ove ostale :izet: na .!
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#95 Re: Odlazak iz BiH

Post by karanana »

pa ako moze svaka boshnjachka shusha u sarajevskim kaficima na stolu imati mobitel od 1000 KM a u kuci smarttv, sto ne bi i neko ko zivi i radi u skandinaviji?
dosta tih telefona ovdje finansira svecka i norveska.
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#96 Re: Odlazak iz BiH

Post by amra67 »

Ovo ljeto slabo ce ko ici u bosnu.nema se sta ponijeti otale ovamo.paprika, kupusa....nece biti zbog polava i klizista tako da ne isplati se ici ove godine u bosnu :)
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#97 Re: Odlazak iz BiH

Post by amra67 »

karanana wrote:pa ako moze svaka boshnjachka shusha u sarajevskim kaficima na stolu imati mobitel od 1000 KM a u kuci smarttv, sto ne bi i neko ko zivi i radi u skandinaviji?
dosta tih telefona ovdje finansira svecka i norveska.
Znam onih koje voze audija a6 sipaju za cenera goriva :mrgreen:
Love_MJ
Posts: 109
Joined: 22/05/2014 23:46

#98 Re: Odlazak iz BiH

Post by Love_MJ »

Pusti ba to, ovima iz dijaspore nikad dosta, imam komšiju živi, radi i on i žena u Minhenu,kuća je na 4 sprata,to da se kurči malo :D, audi se vozi od 100000,kako kaže platio ga 64 000 €, kad god ga pitam šta radi tamo u Njemačkoj kaže teško se tamo živi, nije ni nama lahko, radimo od jutra do mraka, ne znaš za život -.- , svake godine se ostane mjesec u Bosni, i onda 15 dana na more lagano, ne znam bgm šta očekuje pola godine odmor :D, u nas u Bosni te oderu ko jarca, nema plate a odmor kaže nisi zaslužio :D
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#99 Re: Odlazak iz BiH

Post by fidoremilienko »

karanana wrote:pa ako moze svaka boshnjachka shusha u sarajevskim kaficima na stolu imati mobitel od 1000 KM a u kuci smarttv, sto ne bi i neko ko zivi i radi u skandinaviji?
dosta tih telefona ovdje finansira svecka i norveska.
Nisi skontao poentu. Meni kad neko dođe kukati, a ima auto od 15.000 KM i telefon od 1.000 KM, ja ga odjebem odmah. Tako je i sa familijom.
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#100 Re: Odlazak iz BiH

Post by hillbill »

Love_MJ wrote:Pusti ba to, ovima iz dijaspore nikad dosta, imam komšiju živi, radi i on i žena u Minhenu,kuća je na 4 sprata,to da se kurči malo :D, audi se vozi od 100000,kako kaže platio ga 64 000 €, kad god ga pitam šta radi tamo u Njemačkoj kaže teško se tamo živi, nije ni nama lahko, radimo od jutra do mraka, ne znaš za život -.- , svake godine se ostane mjesec u Bosni, i onda 15 dana na more lagano, ne znam bgm šta očekuje pola godine odmor :D, u nas u Bosni te oderu ko jarca, nema plate a odmor kaže nisi zaslužio :D
eto.....ko bi vama ugodio...........kada se opustis .......evo ga kurci se.........kada kazes nije lako..........gladan,samo lova, nikad dosta ................ali znas sto........jebeno je brojati tude pari i j...................
Post Reply