Odjeća/Obuća za "velike" ljude

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
seman
Posts: 191
Joined: 12/06/2010 00:35

#1 Odjeća/Obuća za "velike" ljude

Post by seman »

Interesuje me gdje u Sarajevu (ili okolini) ima kupit kvalitetne odjeće i obuće za veće ljude.

Stari mi ima jedno dva metra i 150 kila, pa ima malo problema s tim.

U ovim centrima i prodavnicama se ponekad nađe nešto, ali rijetko. U Istanbulu u Wakikiju imaju brojevi 6X, dok kod nas nema. Da li u nekim drugim prodavnicama ima nešto većih brojeva?

PS: Znam da mi je ovaj termin "veliki/veći" i nije nešto, al' ne mogu da se sjetim prikladnijeg. :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2 Re: Odjeća/Obuća za "velike" ljude

Post by JThomas »

to da ima stalno - nigdje.

u hrvatskoj ima mali lanac gjuro xxl se zove, ima dvije radnje mislim u zagrebu i jednu u splitu. i ima u beogradu jedno pet minuta od knez mihajlove mala specijalizovana radnja, ne sjećam se imena, možda ga i nema.
seman
Posts: 191
Joined: 12/06/2010 00:35

#3 Re: Odjeća/Obuća za "velike" ljude

Post by seman »

JThomas wrote:to da ima stalno - nigdje.

u hrvatskoj ima mali lanac gjuro xxl se zove, ima dvije radnje mislim u zagrebu i jednu u splitu. i ima u beogradu jedno pet minuta od knez mihajlove mala specijalizovana radnja, ne sjećam se imena, možda ga i nema.
Hvala na odgovoru.

Meanwhile, našli smo neke dobre jakne i trenerke marke JAKO. Nisu najbolje, ali su poprilično kvalitetna roba.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#4 Re: Odjeća/Obuća za "velike" ljude

Post by SaraFina »

U C&A imaš specijalno odjeljenje sa robom za ljude prokomjerne i težine i visine. Do 6 xl mislim da idu brojevi. Prilično povoljno i kvalitetno. Pa ako naletiš negdje na putovanju pogledaj.
pilica
Posts: 123
Joined: 16/01/2008 15:41

#5 Re: Odjeća/Obuća za "velike" ljude

Post by pilica »

Arizona outlet u Ist Sarajevu, preko puta hotela Espana. Uvoze američke stvari, brdo svega za velike ljude i prilično povoljno
panda_grizli
Posts: 46
Joined: 11/06/2017 14:32

#6 Re: Odjeća/Obuća za "velike" ljude

Post by panda_grizli »

u Imoprtane-u ima radnja, mislim da je samo zenska roba sa vecim brojevima, Ula popken il ovako nesto se zove
Post Reply