Odgovor na pitanje o BOGU I KAMENU!!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#1 Odgovor na pitanje o BOGU I KAMENU!!

Post by Dolina avalona »

Kada se raspravljas sa nekim "uvazenim" ateistom, mozes ocekivati pitanja o Bogu i kamenu.

Ako ne nadjes pravi odgovor, ateista ce te vrlo lahko razoruzati i tebi ce ostati samo tvoja vjera.

Dakle, kako stvari stoje;

Pitanje je, dali Bog moze stvoriti kamen toliko tezak da ga ni On sam ne moze podici.
Ovim pitanjem je vrlo lahko zbuniti vjernika, ali.... samo ako mu to vjernik dopusti.

Odgovor na ovo "dobro" pitanje bi bio;

Sve sto postoji na ovom svijetu je neka vrsta kreacije, svaka kreacija ima svoj datum nastanka i rok trajanja. Sve sto postoji je prolazno.
Bog je JEDINSTVEN, nicemu nalik nije, nije rodjen i rodio nikoga nije. Dakle, BOG NIJE KREACIJA!!

Bog je tvorac svih kreacija na planeti Zemlji, a sam nije kreacija, vec duhovno bice. Bog je svuda i cuje i vidi sve.

BOG NE PODIZE STVARI, jer Bog nije Isus/kreacija/materijalizam (kako krscani vjeruju) pa da mu treba da podize neko tesko kamenje...


P.S. Ako isto pitanje postavis krscaninu, vrlo lahko ces ga razoruzati, jer su oni Boga materijalizovali u liku i djelu covijeka Isusa. Naravno da Isusova kreacija ne moze podici tonu tezak kamen. Ali...Bog nije covijek...

Medjutim, pripadnika Islama ne mozes zbuniti, jer musliman zna da je Bog jedinstven, duhovno bice i da nicemu nalik nije, a kamoli ne nama ljudima, ovom materijalistickom svijetu ili pak Isusu...

Zato usporedba kamena i Boga nema nikakvog smisla.
Jer kada govorimo o Bogu, ne govorimo o nekom misicavom rambu, vec o duhovnom bocu koje je svugdje oko nas, Koji stvara i rastvara, ali nije obavezan da Sam baca hektolitre kise na zemlju, jer On nije materijalizam!!
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2

Post by GandalfSivi »

nek si nas prosvijetlio.
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#3

Post by fia »

:-D ,
krščanin sam, i nisi mene niti zbunio, niti razoružao..... u pravu si :)
Last edited by fia on 07/02/2007 23:14, edited 1 time in total.
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#4

Post by Abu FEED el-Castro »

Pa nisi to valjda cijelo vrijeme o tome dumo :D Brate svidja mi se tvoja rečenica s početka:
Ovim pitanjem je vrlo lahko zbuniti vjernika, ali.... samo ako mu to vjernik dopusti.
Tu si u pravu, jer zapravo, ako vjernik nije duduk i ako je kolko-tolko u svojoj vjeri ne samo "puki vjernik" nego i minimalni znalac, i ako je iole načitan, tada je ovo pitanje (pored uostalom i drugih) zapravo fantastičan poligon da se sa postavljačem istog iživljavaš kako ti samo mašta dopusti... :-)

Ovdje konkretno - 'Ilmul-kelam majka :)
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#5

Post by MuaDib »

Vrlo jednostavan odgovor kamen je dio Boga, jer je Bog svuda oko nas! :)
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#6

Post by Shoshana »

MuaDib wrote:Vrlo jednostavan odgovor kamen je dio Boga, jer je Bog svuda oko nas! :)
Joj, nemoj se naljutit, al' mene ovo spika podsjeti na ono "magla svuda, svuda oko nas..." :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#7

Post by Neelix »

:D
Last edited by Neelix on 08/02/2007 11:23, edited 1 time in total.
Jonx
Posts: 345
Joined: 14/01/2007 12:05
Location: Tibet

#8 Re: Odgovor na pitanje o BOGU I KAMENU!!

Post by Jonx »

Dolina avalona wrote:Kada se raspravljas sa nekim "uvazenim" ateistom, mozes ocekivati pitanja o Bogu i kamenu.

Ako ne nadjes pravi odgovor, ateista ce te vrlo lahko razoruzati i tebi ce ostati samo tvoja vjera.

Dakle, kako stvari stoje;

Pitanje je, dali Bog moze stvoriti kamen toliko tezak da ga ni On sam ne moze podici.
Ovim pitanjem je vrlo lahko zbuniti vjernika, ali.... samo ako mu to vjernik dopusti.

Odgovor na ovo "dobro" pitanje bi bio;

Sve sto postoji na ovom svijetu je neka vrsta kreacije, svaka kreacija ima svoj datum nastanka i rok trajanja. Sve sto postoji je prolazno.
Bog je JEDINSTVEN, nicemu nalik nije, nije rodjen i rodio nikoga nije. Dakle, BOG NIJE KREACIJA!!

Bog je tvorac svih kreacija na planeti Zemlji, a sam nije kreacija, vec duhovno bice. Bog je svuda i cuje i vidi sve.

BOG NE PODIZE STVARI, jer Bog nije Isus/kreacija/materijalizam (kako krscani vjeruju) pa da mu treba da podize neko tesko kamenje...


P.S. Ako isto pitanje postavis krscaninu, vrlo lahko ces ga razoruzati, jer su oni Boga materijalizovali u liku i djelu covijeka Isusa. Naravno da Isusova kreacija ne moze podici tonu tezak kamen. Ali...Bog nije covijek...

Medjutim, pripadnika Islama ne mozes zbuniti, jer musliman zna da je Bog jedinstven, duhovno bice i da nicemu nalik nije, a kamoli ne nama ljudima, ovom materijalistickom svijetu ili pak Isusu...

Zato usporedba kamena i Boga nema nikakvog smisla.
Jer kada govorimo o Bogu, ne govorimo o nekom misicavom rambu, vec o duhovnom bocu koje je svugdje oko nas, Koji stvara i rastvara, ali nije obavezan da Sam baca hektolitre kise na zemlju, jer On nije materijalizam!!
Ovdje se bas ocituje ona stara narodna: Kakvo pitanje, takav odgovor..... GLUPOST!!!!...

Ipak, zasto mislis da Isus ne bi bio u stanju uraditi jos jedno cudo u nizu, podignuti taj neki kamen, kada je vec dizao ljude iz mrtvih, po Njegovoj naredbi s neba su padale ribe, gubavci su se cistili i itd..... ???
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#9

Post by _BosanaC »

A sta bi s Mojsijem, on je nekakvo more razdvajao? :?
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#10

Post by Murisno1 »

hej mati mila, šta vas muči ... :-D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#11

Post by _BosanaC »

Murisno1 wrote:hej mati mila, šta vas muči ... :-D
Blago onome ko ima snage i volje da se i s Bozijim problemima nosi :-)
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#12

Post by DobroJutroKolumbo »

A moze se dati i ovakav odgovor...

Posto je Bog kao duhovno bice, beskonacan , onda bi se taj kamen koji je materijalan morao takodje stvarati beskonacno...Kad vi ateisti odgonetne pojam beskonacnosti onda cemo mi vjernici nastaviti raspravu o daljem toku vaseg pitanja!!!
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#13

Post by _BosanaC »

DobroJutroKolumbo wrote:A moze se dati i ovakav odgovor...

Posto je Bog kao duhovno bice, beskonacan , onda bi se taj kamen koji je materijalan morao takodje stvarati beskonacno...Kad vi ateisti odgonetne pojam beskonacnosti onda cemo mi vjernici nastaviti raspravu o daljem toku vaseg pitanja!!!
A sto bi je odgonetali? :-)

Da je objasne vjernicima? :-)
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14

Post by vatrogasac »

Shoshana wrote:
MuaDib wrote:Vrlo jednostavan odgovor kamen je dio Boga, jer je Bog svuda oko nas! :)
Joj, nemoj se naljutit, al' mene ovo spika podsjeti na ono "magla svuda, svuda oko nas..." :D
...zato se i kaže...panteizam je ateizam....
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#15

Post by DobroJutroKolumbo »

_BosanaC wrote:
DobroJutroKolumbo wrote:A moze se dati i ovakav odgovor...

Posto je Bog kao duhovno bice, beskonacan , onda bi se taj kamen koji je materijalan morao takodje stvarati beskonacno...Kad vi ateisti odgonetne pojam beskonacnosti onda cemo mi vjernici nastaviti raspravu o daljem toku vaseg pitanja!!!
A sto bi je odgonetali? :-)

Da je objasne vjernicima? :-)
Nema potrebe , jer nemate odgovor na beskonacnost... Bog je sve i svuda , Bog je beskonacan...Posto bi Bog stvarao taj kamen beskonacno taj proces bi za nas pojam beskonacnosti , trajao beskonacno...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#16

Post by _BosanaC »

DobroJutroKolumbo wrote:
_BosanaC wrote:
DobroJutroKolumbo wrote:A moze se dati i ovakav odgovor...

Posto je Bog kao duhovno bice, beskonacan , onda bi se taj kamen koji je materijalan morao takodje stvarati beskonacno...Kad vi ateisti odgonetne pojam beskonacnosti onda cemo mi vjernici nastaviti raspravu o daljem toku vaseg pitanja!!!
A sto bi je odgonetali? :-)

Da je objasne vjernicima? :-)
Nema potrebe , jer nemate odgovor na beskonacnost... Bog je sve i svuda , Bog je beskonacan...Posto bi Bog stvarao taj kamen beskonacno taj proces bi za nas pojam beskonacnosti , trajao beskonacno...
Upravo o tome govorim :)

"Vas" pojam beskonacnosti i pojam beskonacnosti ateista ocito da nisu isti pojmovi beskonacnosti :-)

Uostalom, beskonacna je samo glupost, sto se dokazuje i kroz otvaranje jedne ovakve teme i pokusaj da se ozbiljno raspravlja o istoj. Pogotovo nakon sto je ista tema vec jednom zakljucana.

Ali, gdje macke nema... :-)
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#17

Post by DobroJutroKolumbo »

_BosanaC wrote:
DobroJutroKolumbo wrote:
_BosanaC wrote: A sto bi je odgonetali? :-)

Da je objasne vjernicima? :-)
Nema potrebe , jer nemate odgovor na beskonacnost... Bog je sve i svuda , Bog je beskonacan...Posto bi Bog stvarao taj kamen beskonacno taj proces bi za nas pojam beskonacnosti , trajao beskonacno...
Upravo o tome govorim :)

"Vas" pojam beskonacnosti i pojam beskonacnosti ateista ocito da nisu isti pojmovi beskonacnosti :-)

Uostalom, beskonacna je samo glupost, sto se dokazuje i kroz otvaranje jedne ovakve teme i pokusaj da se ozbiljno raspravlja o istoj. Pogotovo nakon sto je ista tema vec jednom zakljucana.

Ali, gdje macke nema... :-)
Ako nemas sta da kazes , bolje suti...a ocito je da nemas sta da kazes posto prizivas moderatore da zakljucaju temu... :razz:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#18

Post by _BosanaC »

DobroJutroKolumbo wrote: Ako nemas sta da kazes , bolje suti...a ocito je da nemas sta da kazes posto prizivas moderatore da zakljucaju temu... :razz:
To bi ti raspravljao da li je starija kokoska ili jaje? :-)

Pa kako ces raspravljati s nekim o necemu ako se ne slazete u osnovnim gledistima da to o cemu raspravljate uopste postoji?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#19

Post by Corto Maltese »

Dakle, ne može?
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#20

Post by DobroJutroKolumbo »

_BosanaC wrote:
DobroJutroKolumbo wrote: Ako nemas sta da kazes , bolje suti...a ocito je da nemas sta da kazes posto prizivas moderatore da zakljucaju temu... :razz:
To bi ti raspravljao da li je starija kokoska ili jaje? :-)

Pa kako ces raspravljati s nekim o necemu ako se ne slazete u osnovnim gledistima da to o cemu raspravljate uopste postoji?
Od kad je smisao rasprave, da raspravljas samo sa onim, sa kojim se slazes???? :shock: :shock: :shock: Bravo... :cry:
A ti ako smatras da ne postoji , nemoj se javljati ovde...po tvojoj logici...jer je pitanje "Da li Bog moze stvoriti kamen, koji ni sam ne moze podici?" Ovde nije pitanje da li Bog postoji!!! S toga...razmisli , prije nego sto nesto kazes...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#21

Post by _BosanaC »

DobroJutroKolumbo wrote:
_BosanaC wrote:
DobroJutroKolumbo wrote: Ako nemas sta da kazes , bolje suti...a ocito je da nemas sta da kazes posto prizivas moderatore da zakljucaju temu... :razz:
To bi ti raspravljao da li je starija kokoska ili jaje? :-)

Pa kako ces raspravljati s nekim o necemu ako se ne slazete u osnovnim gledistima da to o cemu raspravljate uopste postoji?
Od kad je smisao rasprave, da raspravljas samo sa onim, sa kojim se slazes???? :shock: :shock: :shock: Bravo... :cry:
A ti ako smatras da ne postoji , nemoj se javljati ovde...po tvojoj logici...jer je pitanje "Da li Bog moze stvoriti kamen, koji ni sam ne moze podici?" Ovde nije pitanje da li Bog postoji!!! S toga...razmisli , prije nego sto nesto kazes...
I tu se vracamo na pricu o tome ko uopste smije i treba raspravljati o religiji... Kao sto sam rece, od kada je smisao rasprave da raspravljas samo s onim sa kojim se slazes? :-)

Dugo te nije bilo Kolumbo :wink: Ta tema je vec na ovom podforumu bar tri puta apsolvirana u zadnjih par mjeseci.
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#22

Post by DobroJutroKolumbo »

_BosanaC wrote:
DobroJutroKolumbo wrote:
_BosanaC wrote: To bi ti raspravljao da li je starija kokoska ili jaje? :-)

Pa kako ces raspravljati s nekim o necemu ako se ne slazete u osnovnim gledistima da to o cemu raspravljate uopste postoji?
Od kad je smisao rasprave, da raspravljas samo sa onim, sa kojim se slazes???? :shock: :shock: :shock: Bravo... :cry:
A ti ako smatras da ne postoji , nemoj se javljati ovde...po tvojoj logici...jer je pitanje "Da li Bog moze stvoriti kamen, koji ni sam ne moze podici?" Ovde nije pitanje da li Bog postoji!!! S toga...razmisli , prije nego sto nesto kazes...
I tu se vracamo na pricu o tome ko uopste smije i treba raspravljati o religiji... Kao sto sam rece, od kada je smisao rasprave da raspravljas samo s onim sa kojim se slazes? :-)

Dugo te nije bilo Kolumbo :wink: Ta tema je vec na ovom podforumu bar tri puta apsolvirana u zadnjih par mjeseci.
Pa @Bosanac jos mi niko nije dokazao da Bog ne postoji , a meni je dragi Bog , meni poniznom rabu , bezbroj puta poklonio svoje prisustvo i dok ovo pisem vjeruj mi , puna mi je dusa, od srece , naravno...Kad mi je bilo najteze u zivotu i kad sam se iskreno , sjedeci sam u mraku obratio dragom Bogu i zamolio ga za pomoc , kad mi je bilo toliko tesko da mi ni jedan covjek nije mogao dati mojoj dusi odmor , veoma brzo bi sve ono sto me tisti i svi moji problemi , bi nestali , kao da ih je neko mahnuo rukom...Ne znam to objasniti , nisu to svakidasnji problemi , to su bili problemi bas kad ti dusa izgara , ne mogu to objasniti , ja bi se zamolio dragom Bogu i klupko bi se samo odmotalo veoma brzo, veoma brzo bi mi se neke stvari rijesile , jednostavno sto bi nas narod rekao pao bi kamen sa srca...
I kad bi dosao u situaciju da neko zaista dokaze da su na planeti Zemlji sve zivo stvorili neki vanzemaljci , ja bi opet bio vjernik , zapitao bi se a koje stvorio vanzemaljce... Ne treba vjere razdvajat , jer svaka izricito je nosioc dobra...Nije vjera kriva sto su ljudi pokvareni i zlobni...Bog nije rekao da ljudi ubijaju jedni druge u ime vjere, ljudi su ti koji su ubijali i ubijace u ime vjere a sami nece i ne zele da saznaju zasto to rade, kad im vjera kaze "NE UBIJ"...

Malo sam podlegao emocijama pa se izvinjavam...Inace volim sa svima da raspravljam...meni je jednom jedan prijatelj rekao da ne vjeruje u Boga ali da vjeruje da postoji neka "energija" ....sto ga je opet dovelo do toga da vjeruje u nesto i da je vjernik...I meni je to bilo OK...

Covjek je samo covjek i podlijeze emocijama...mene boli kad vidim ovde u Bosni kako se ljudi mrze...i mislim kako sam rodjen u pogresno vrijeme... sto kaze pjesma "...ljudi bez muda i casti..."

Nekad su se i ratovi vodili za cast i umiralo se za cast , danas vise toga nema , davno nestadose vitezovi ,ostadose samo prazni oklopi bez casti i postenja , nazalost ti nas danas sviju vode, i vjernike i nevjernike...Haj nejse...ko me razumije , razumije ,ko ne razumije, ne razumije...Svako dobro svima!!!
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#23

Post by _BosanaC »

DobroJutroKolumbo wrote: Pa @Bosanac jos mi niko nije dokazao da Bog ne postoji , a meni je dragi Bog , meni poniznom rabu , bezbroj puta poklonio svoje prisustvo i dok ovo pisem vjeruj mi , puna mi je dusa, od srece , naravno...Kad mi je bilo najteze u zivotu i kad sam se iskreno , sjedeci sam u mraku obratio dragom Bogu i zamolio ga za pomoc , kad mi je bilo toliko tesko da mi ni jedan covjek nije mogao dati mojoj dusi odmor , veoma brzo bi sve ono sto me tisti i svi moji problemi , bi nestali , kao da ih je neko mahnuo rukom...Ne znam to objasniti , nisu to svakidasnji problemi , to su bili problemi bas kad ti dusa izgara , ne mogu to objasniti , ja bi se zamolio dragom Bogu i klupko bi se samo odmotalo veoma brzo, veoma brzo bi mi se neke stvari rijesile , jednostavno sto bi nas narod rekao pao bi kamen sa srca...
I kad bi dosao u situaciju da neko zaista dokaze da su na planeti Zemlji sve zivo stvorili neki vanzemaljci , ja bi opet bio vjernik , zapitao bi se a koje stvorio vanzemaljce... Ne treba vjere razdvajat , jer svaka izricito je nosioc dobra...Nije vjera kriva sto su ljudi pokvareni i zlobni...Bog nije rekao da ljudi ubijaju jedni druge u ime vjere, ljudi su ti koji su ubijali i ubijace u ime vjere a sami nece i ne zele da saznaju zasto to rade, kad im vjera kaze "NE UBIJ"...

Malo sam podlegao emocijama pa se izvinjavam...Inace volim sa svima da raspravljam...meni je jednom jedan prijatelj rekao da ne vjeruje u Boga ali da vjeruje da postoji neka "energija" ....sto ga je opet dovelo do toga da vjeruje u nesto i da je vjernik...I meni je to bilo OK...

Covjek je samo covjek i podlijeze emocijama...mene boli kad vidim ovde u Bosni kako se ljudi mrze...i mislim kako sam rodjen u pogresno vrijeme... sto kaze pjesma "...ljudi bez muda i casti..."

Nekad su se i ratovi vodili za cast i umiralo se za cast , danas vise toga nema , davno nestadose vitezovi ,ostadose samo prazni oklopi bez casti i postenja , nazalost ti nas danas sviju vode, i vjernike i nevjernike...Haj nejse...ko me razumije , razumije ,ko ne razumije, ne razumije...Svako dobro svima!!!
Potpisujem svaku.

I opet kazem, nisam rekao, niti te pokusao ubjediti, da nema Boga. Reagovao sam samo na temu kao temu.

S druge strane, za mene je fakat smijesno, i glupo, kada ljudi pokusavaju na ovaj nacin, kao sto to pokusava autor teme, dokazati ili opravdati svoje (ne)vjerovanje u bilo sta. Isto kao sto mi je smijesno bilo kada je jedna jako dobra prijateljica "odlucila" postati vijernik, otisla u crkvu, dobila nekakvu skriptu koju je naucila i to je bilo to. To za mene nije vjera, neka me izvine ko god misli suprotno.

Na zalost, ljudi mjesaju vjeru i religiju, i cim pocnes pricati o vjeri, koliko god ti to uopsteno radio, prvo podpitanje je kojoj religijskoj skupini pripadas i na osnovu toga donose zakljucke o tebi i lijepe ti etikete.

Ja, evo da se napokon i javno deklarisem, ne pripadam nikakvoj religijskoj grupi ni po kom osnovu. Cak i neki dusebriznici koji mi znaju i korjene nisu me uspjeli jos uvjek svrstati u bilo kakav tor, bilo religijski bilo nacionalni. I to ne znaci da ne vjerujem ni u sta te da ne vjerujem da postoji neko vrhovno dobro, nesto sto sudi i prosudjuje, bez obzira sta mi mislili. Samo sto je meni bitno sta ce mi to dobro presuditi i dan danas, a ne mislim samo na to sta ce biti na sudnjem danu. Jer bodovi se ubiru putem. I pozitivni i negativni :)

Nisam zlonamjerno shvatio ni jednu jedinu tvoju rijec, no sikiriki :)

Pozdrav
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#24

Post by encian »

DobroJutroKolumbo wrote:
_BosanaC wrote:
DobroJutroKolumbo wrote:A moze se dati i ovakav odgovor...

Posto je Bog kao duhovno bice, beskonacan , onda bi se taj kamen koji je materijalan morao takodje stvarati beskonacno...Kad vi ateisti odgonetne pojam beskonacnosti onda cemo mi vjernici nastaviti raspravu o daljem toku vaseg pitanja!!!
A sto bi je odgonetali? :-)

Da je objasne vjernicima? :-)
Nema potrebe , jer nemate odgovor na beskonacnost... Bog je sve i svuda , Bog je beskonacan...Posto bi Bog stvarao taj kamen beskonacno taj proces bi za nas pojam beskonacnosti , trajao beskonacno...
Bog nije sve, Bog nije svuda, Bog sve vidi, sve cuje i sve zna ali za to mu ne treba fizicko prisustvo. autor je u pravu pri odgovoru na temu, samo su mu motivi malo pogresni. procitajte prevod sure Ihlas, "nije rodio ni rodjen nije", znaci nije stvoren, znaci nije kreacija, znaci ne moze se porediti sa kamenom koji jeste kreacija. reci da je Bog i kamen jer je svuda je pogresno u islamu jer tako dajete fizicka svojstva Bogu.

preporucujem: http://www.youtube.com/watch?v=hjsRT4PldmE
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#25

Post by digger »

Abu FEED el-Castro wrote:...Tu si u pravu, jer zapravo, ako vjernik nije duduk i ako je kolko-tolko u svojoj vjeri ne samo "puki vjernik" nego i minimalni znalac, i ako je iole načitan, tada je ovo pitanje (pored uostalom i drugih) zapravo fantastičan poligon da se sa postavljačem istog iživljavaš kako ti samo mašta dopusti... :-)
Ovdje konkretno - 'Ilmul-kelam majka :)
Auuuu :-)
Post Reply