Odgoj djece

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
fantom slobode

Odgoj djece

Post by fantom slobode » 22/05/2012 01:58

"Ti si meni,babo,uvijek govorio priče u kojima dobro pobjeđuje zlo,ljubav pobjeđuje mržnju,milosrđe grubost,pamet ludilo.krivo si me ucio,babo.Da si me učio drukčije,možda bi ogrubljela,možda bih sve lakse podnosila.Morao si mi kazati da je život period tmurnog,sivog vremena s iznenadnim a kratkim sunčanim trenucima.Ja cu tako ucit svoju djecu.Ako pak njima sunčani intervali budu trajali duže,neće biti na gubitku.Takodje cu ih uciti da se ni za kog i ni za sta ne vezuju suvise cvrsto,na kraju ce uvijek biti gubitnici,niti da drugima dopuste da im budu Sve."

Vase misljenje i komentar, da li odgajati djecu kao sto to zeli dijete u gornjem citatu - prednosti i mane...

gerberica

Re: Odgoj djece

Post by gerberica » 22/05/2012 12:08

Svoju djecu odgajam nekako slicno kako su mene moji roditelji.Stroga jesam,ali znam da im popustim kada treba,nagradim po zasluzi.Svakodnevno pricamo kao prijatelji,naucila sam ih da su postenje,iskrenost,humanost uvjek za pohvalu.Eh sad,vakat jeste ruzan,svega ima,a oni su vec svjesni da se svasta moze desiti ako se druze sa svakim,ako vjeruju bilo kome.Uvjek im govorim da je bolje da su sami neko sa nekim cije drustvo moze skupo da ih kosta.
Mislim da svaki roditelj treba da svojoj djeci stalno daje savjete,govori im da ih voli,pokaze to.Ljubav morate davati da bi vam se uzvratila.Dijete koje npr ima sve ,mislim na materijalne stvari a nema roditeljsku ljubav prije ce biti sklono nekim problemima,probati drogu jer bjezi od istine.Pa poslusajte narkomane,svaki isto prica,da je bjezao od stvarnosti.Ako je stvarnost lijepa,imate ljubav svojih bliznjih zasto da bjezite?
Dug je put u odgoju djeteta,bude tu svega,suza,osjecaja nemoci,ali treba biti uporan.
Ja jos radim na tome i mogu vam reci da sam ponosna.

Post Reply