Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#227 Re: Odbojka

Post by El_comadante »

Qoom wrote: 11/09/2022 19:30 Pobjedom Švicarske protiv Grčke, naše djevojke i zvanično završile na prvom mjestu grupe kvalifikacija :bih:

Post by giovanni008 »

Nase odbojkasice igraju 31. maja u 18 h u Lundu protiv domacina Svedske u sklopu Zlatne Lige.

Post by hrasno38 »

Definitvno nam je zenska odbojka u zestokoj ekpanziji. Iako bez 4 najbolje igracice u obe utakmice smo pokazali i te kako zube a pogotovo veceras protiv Svedske. Ova mala Isanovic je klasa i kada se vrate u zadnje dvije utakmice Boskovic i Begic imat cemo ubitacan napad. Steta veceras su u 4 setu imale +7 i priliku za VELIKI povratak ali to je to neiskustvo. Medjutim mislim da Ljubicicu je ovo izvanredno mjesto za uigravanje reprezentacije za Evropsko prvenstvo gdje bi trebali da nastupimo u najjacem sastavu. Inace za nasu grupu kazu da je najjaca.
User avatar
hrasno38
Contact:

#234 Re: Odbojka

U ovim trenutcima nasa zenska odbojkaska reprezentacija igra svoju prvu utakmicu na EP protiv Svicarske. Prenos je na Arena sportu i nismo bas sjajno krenuli u mec jer u prvom seti Svica vodi 21:13 :(
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#235 Re: Odbojka

Post by jazzer »

Ko nema Arene a gleda mu se odbojka, može prenos naći preko YouTuba.

Naše izgubile prvi set, dobile drugi.
User avatar
hrasno38
Contact:

#236 Re: Odbojka

Izvanredna utakmica i karakter nasih odbojkasica. Iman Isanovic je BH odbojkaski dragulj. Pitao sam se u prva dva seta zasto je nema a onda kad je usla poceli su topovski udari i mislim da je stigla do kraja isto tako izvanrednu Edinu Begic. Uglavno prvo kolo, prva pobjeda....sutra kad bi uspjeli dobiti Bugarsku moglo bi se vrlo ozbilno pricati u prolasku u drugi krug jer od 6 reprezentacija prolaze 4 sto bi bio zaista nevidjen uspjeh.
Posts: 7950

#237 Re: Odbojka

Ja zadovoljan i da sve ostale izgubimo. Da li imamo šanse dobiti još i Rumune?
User avatar
hrasno38
Contact:

#238 Re: Odbojka

El_comadante wrote: 16/08/2023 20:40 Ja zadovoljan i da sve ostale izgubimo. Da li imamo šanse dobiti još i Rumune?

bob_1921 wrote: 16/08/2023 22:54
U pravu si drug Rumunija je na CEV listi ispod nas a Hrvatska malo iznad dok je Bugarska najbolje plasirana. :thumbup:
giovanni008
Posts: 551

#242 Re: Odbojka

Bravo Zmajice, ovo je fantasticna vijest!

Evo Video:

Tesko cemo protiv bugarki, gledao maloprije poderase Hrvatsku.

Nasa je sansa ili rumunke ili hrvatice!

Date Time Score Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Total Report
15 Aug 20:00 Italy 3–0 Romania 25–19 25–19 25–15 75–53 Report
16 Aug 18:00 Switzerland 2–3 Bosnia and Herzegovina 25–16 15–25 25–23 17–25 15–17 97–106

Post by svi u napad »

Moram priznati da sam odusevljen. Ne samo pobjedom koju su izvojevale nego visokim moralom i zeljom za pobjedom. Ovo je cini mi se prvi put da sam vidio da nasi sportasi nisu pali na mentalnom planu. Ima nekoliko dobrih igracica ali najvise me je odusevila Iman Isanovic koja je svojim ulaskom donjela neki preokret u igri. Mora se skinuti kapa i treneru Ljubicicu koji zaista zna svoj posao. Slusao sam njegove komentare na time outima i vidi se da covjek ima znanje. Nema tu galame sto je jako opasno u radu sa zenama. Ima ostrine u ukazivanju gresaka ali nema galame. Nije ga uhvatila panika nakon izgubljenog seta i vrsio je prave izmjene pa je tako prilikom zadnjeg serviranja zamjenio igracicu koja je trebala servirati jer je ista 4 puta ranije to pogresno uradila i na taj nacin smo pobijedili. Iskrene cestitke igracicama kao i treneru na pobjedi. Mislim da ce nam ova ekipa prirediti jos puno finih trenutaka. Zivjeli

Post by NediM17 »

Gubimo 2:0 u setovima, ali smo na dobrom putu da uzmemo treci, 19:15 trenutno.

#248 Re: Odbojka

Ma djevojke su izvrsne....Bugarska je sedma reprezentacija u Evropi. Iskren da budem nisam ni znao da tako dobro kotiraju ali nije dzaba kod njih italijan selektor. Imali smo mi i ovaj zadnji set ali danas su nas vlastite greske unazadile. Steta mogli smo uzeti makar bod. Sutra nam je prva sansa za prolaz protiv Hrvatske. U svakom slucaju ove djevojke rijetko kada razocaraju.
svi u napad
Posts: 1872

#249 Re: Odbojka

Puno gresaka ali to je neiskustvo. bez obzira na sve djevojke odlicne i ja vjerujem da cemo ici dalje. Zivjeli
giovanni008
Posts: 551

#250 Re: Odbojka

Odlicne su djevojke, kao sto sam i bio najavio Bugarke su superiorna ekipa, a i pored toga uzeli smo im set.