Odbojka

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Zaitsev
Posts: 1936
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#1 Odbojka

Post by Zaitsev »

Zanima me ima li iko od forumaša ko se profesionalno bavi odbojkom, koliko dugo, klub, liga i te stvari... :D
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#2 Re: Odbojka

Post by Arteta »

Bruka je koliko je ovaj sport u BiH zapostavljen.
Zasto nikad hebeni BHT ne prenosi reprezentaciju u Odbojci?
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#3 Re: Odbojka

Post by Control panel »

zato sto za nase novinare a bogami i svekoliku sportsku javnost sport prestaje sa fudbalom i kosarkom.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#4 Re: Odbojka

Post by Arteta »

Control panel wrote:zato sto za nase novinare a bogami i svekoliku sportsku javnost sport prestaje sa fudbalom i kosarkom.
Na nasu zalost,nije ni tako,i ti sportovi su dobro zapostavljeni ali odbojka je toliko zapostavljena da je sramota.
90%,a mozda cak i vise nema pojma u vezi Odbojkaske reprezentacije,ne znaju ko je selektor,ko su igraci,s kim smo u grupi i sl.stvari.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#5 Re: Odbojka

Post by It_is_a_Leclerc »

Arteta wrote:Bruka je koliko je ovaj sport u BiH zapostavljen.
Zasto nikad hebeni BHT ne prenosi reprezentaciju u Odbojci?
BHT nema koga prenositi.

Odlukom načelnika općine Odžak i predsjednika Odbojkaškog saveza BIH, Ivana Jurića, odbojkaška reprezentacija BiH ne postoji, odnosno jedina je reprezentacija u cijeloj Evropi koja se nije prijavila za kvalifikacije, ni u muškoj ni u ženskoj konkurenciji. Bh. javnost o tome nije obaviještena, niti zna za to. Isto vrijedi i za neke mlađe kategorije.

Pitao sam, slao upite, pozivao, tražio odgovor, niko mi nije htio reći zbog čega je to učinjeno !
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#6 Re: Odbojka

Post by Arteta »

It_is_a_Leclerc wrote:
Arteta wrote:Bruka je koliko je ovaj sport u BiH zapostavljen.
Zasto nikad hebeni BHT ne prenosi reprezentaciju u Odbojci?
BHT nema koga prenositi.

Odlukom načelnika općine Odžak i predsjednika Odbojkaškog saveza BIH, Ivana Jurića, odbojkaška reprezentacija BiH ne postoji, odnosno jedina je reprezentacija u cijeloj Evropi koja se nije prijavila za kvalifikacije, ni u muškoj ni u ženskoj konkurenciji. Bh. javnost o tome nije obaviještena, niti zna za to. Isto vrijedi i za neke mlađe kategorije.

Pitao sam, slao upite, pozivao, tražio odgovor, niko mi nije htio reći zbog čega je to učinjeno !
Ovo stvarno nisam znao.
Bruka,nemam rijeci.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#7 Re: Odbojka

Post by Arteta »

It_is_a_Leclerc wrote:
Arteta wrote:Bruka je koliko je ovaj sport u BiH zapostavljen.
Zasto nikad hebeni BHT ne prenosi reprezentaciju u Odbojci?
BHT nema koga prenositi.

Odlukom načelnika općine Odžak i predsjednika Odbojkaškog saveza BIH, Ivana Jurića, odbojkaška reprezentacija BiH ne postoji, odnosno jedina je reprezentacija u cijeloj Evropi koja se nije prijavila za kvalifikacije, ni u muškoj ni u ženskoj konkurenciji. Bh. javnost o tome nije obaviještena, niti zna za to. Isto vrijedi i za neke mlađe kategorije.

Pitao sam, slao upite, pozivao, tražio odgovor, niko mi nije htio reći zbog čega je to učinjeno !
Novinari da imaju imalo patriotizma spavali bi ispred njegove kuce i izvjestavali o njemu,jer je zlocinac.
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#8 Re: Odbojka

Post by alphonse kauders »

Odbojka je teško varljiva za naše gledaoce - haj što jedva znaju pravila (otprilike), ali treba malo razumijevanje igre da bi se ista mogla gledati, tj. treba malo poznavati sport i pozicije igrača (npr. razliku između dobrog i lošeg tehničara ili dobrog i odličnog korektora) da bi se moglo u istoj uživati.

Naši ljudi većinom odbojku gledaju na najjednostavniji mogući način: "iz tri dodira moramo prebaciti loptu koja mora pasti kod njih u polje ili od njihovih igrača u aut":) Zašto to nekima malo bolje uspjeva nego drugima, u to se ne ulazi:)
User avatar
honky tonk
Posts: 5884
Joined: 18/12/2011 22:18
Location: ovdje gdje se umire da bi se zivjelo.

#9 Re: Odbojka

Post by honky tonk »

ima li negdje za amatere, ljubitelje odbojke, prilika da igraju rekreativno? :D
jahorina13
Posts: 53
Joined: 23/01/2010 17:32

#10 Re: Odbojka

Post by jahorina13 »

Najtuznija je cinjenica da je za vrijeme agresije na BiH i neposredno nakon rata, u Sarajevu egzistiralo vise odbojkaskih klubova nego danas. :roll:
Razlozi za takvo stanje u ovom sportu su visestruki, da ih sada ne nabrajam.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#11 Re: Odbojka

Post by Admir_1984 »

ja fakat u posljednje vrijeme gledam i pratim odbojku, posebno žensku :thumbup:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#12 Re: Odbojka

Post by It_is_a_Leclerc »

jahorina13 wrote:Najtuznija je cinjenica da je za vrijeme agresije na BiH i neposredno nakon rata, u Sarajevu egzistiralo vise odbojkaskih klubova nego danas. :roll:
Razlozi za takvo stanje u ovom sportu su visestruki, da ih sada ne nabrajam.
Razlog je jasan - na čelu odbojkaškog saveza je notorni politikančić, HDZ-ovac, Jurić, besprizorna figura koja je jednom prošla kraj terena za odbojku, pa je odlučeno da se, u ime konstitutivnosti, isti ima imenovati za predsjednika saveza.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#13 Re: Odbojka

Post by Arteta »

alphonse kauders wrote:Odbojka je teško varljiva za naše gledaoce - haj što jedva znaju pravila (otprilike), ali treba malo razumijevanje igre da bi se ista mogla gledati, tj. treba malo poznavati sport i pozicije igrača (npr. razliku između dobrog i lošeg tehničara ili dobrog i odličnog korektora) da bi se moglo u istoj uživati.

Naši ljudi većinom odbojku gledaju na najjednostavniji mogući način: "iz tri dodira moramo prebaciti loptu koja mora pasti kod njih u polje ili od njihovih igrača u aut":) Zašto to nekima malo bolje uspjeva nego drugima, u to se ne ulazi:)
Ne mogu znati,kad nasi ljudi ne mogu vidjeti Odbojku na TV-u,osim Svjetskih,Evropskih prvenstava.
I dvije utakmica za prvaka BiH,to je dobro :thumbup: :bih:

Ali reprezentacija je jedna velika 0
Last edited by Arteta on 04/09/2012 08:43, edited 1 time in total.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#14 Re: Odbojka

Post by Arteta »

alphonse kauders wrote:Odbojka je teško varljiva za naše gledaoce - haj što jedva znaju pravila (otprilike), ali treba malo razumijevanje igre da bi se ista mogla gledati, tj. treba malo poznavati sport i pozicije igrača (npr. razliku između dobrog i lošeg tehničara ili dobrog i odličnog korektora) da bi se moglo u istoj uživati.

Naši ljudi većinom odbojku gledaju na najjednostavniji mogući način: "iz tri dodira moramo prebaciti loptu koja mora pasti kod njih u polje ili od njihovih igrača u aut":) Zašto to nekima malo bolje uspjeva nego drugima, u to se ne ulazi:)
Ne mogu znati,kad nasi ljudi ne mogu vidjeti Odbojku na TV-u,osim Svjetskih,Evropskih prvenstava.
I dvije utakmica za prvaka BiH,to je dobro :thumbup: :bih:

Ali reprezentacija je jedna velika 0
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#15 Re: Odbojka

Post by Arteta »

jahorina13 wrote:Najtuznija je cinjenica da je za vrijeme agresije na BiH i neposredno nakon rata, u Sarajevu egzistiralo vise odbojkaskih klubova nego danas. :roll:
Razlozi za takvo stanje u ovom sportu su visestruki, da ih sada ne nabrajam.
Danas postoje u Sarajevo samo dva odbojkaska kluba Bosna u drugoj ligi i Ilidza u trecoj ligi.

Dobro bi bilo kad bi mogli naci podatke o ligama poslije rata mada sumnjam da se tako nesto moze naci na netu.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#16 Re: Odbojka

Post by Arteta »

It_is_a_Leclerc wrote:
Razlog je jasan - na čelu odbojkaškog saveza je notorni politikančić, HDZ-ovac, Jurić, besprizorna figura koja je jednom prošla kraj terena za odbojku, pa je odlučeno da se, u ime konstitutivnosti, isti ima imenovati za predsjednika saveza.
Ponovicu se.
Ne znam zasto nijedan hebeni novinar o tome ne izvjestava.

Medijske kuce trebaju poslati kraj njegovog stana novinare da budu po mjesec dana i da izvjestavaju o svakom njegovom koraku kao da se radi o Siriji.
I da svaki put kad spominju njegovo ime dodaju zlocinac i grobar BiH i jos mrzitelj Odbojke.
Jedino ce se tako opametiti.
User avatar
Clover
Posts: 2647
Joined: 16/12/2010 22:17

#17 Re: Odbojka

Post by Clover »

Arteta wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Razlog je jasan - na čelu odbojkaškog saveza je notorni politikančić, HDZ-ovac, Jurić, besprizorna figura koja je jednom prošla kraj terena za odbojku, pa je odlučeno da se, u ime konstitutivnosti, isti ima imenovati za predsjednika saveza.
Ponovicu se.
Ne znam zasto nijedan hebeni novinar o tome ne izvjestava.

Medijske kuce trebaju poslati kraj njegovog stana novinare da budu po mjesec dana i da izvjestavaju o svakom njegovom koraku kao da se radi o Siriji.
I da svaki put kad spominju njegovo ime dodaju zlocinac i grobar BiH i jos mrzitelj Odbojke.
Jedino ce se tako opametiti.
Možda bi i poslale novinare kad bi mislile da to koga zanima, uostalom, kad bi i same više pratile šta se dešava u bh. odbojci. Ovako, o tome možemo samo sanjati, a o njegovoj smjeni da ne govorimo.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#18 Re: Odbojka

Post by Arteta »

Clover wrote:
Arteta wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Razlog je jasan - na čelu odbojkaškog saveza je notorni politikančić, HDZ-ovac, Jurić, besprizorna figura koja je jednom prošla kraj terena za odbojku, pa je odlučeno da se, u ime konstitutivnosti, isti ima imenovati za predsjednika saveza.
Ponovicu se.
Ne znam zasto nijedan hebeni novinar o tome ne izvjestava.

Medijske kuce trebaju poslati kraj njegovog stana novinare da budu po mjesec dana i da izvjestavaju o svakom njegovom koraku kao da se radi o Siriji.
I da svaki put kad spominju njegovo ime dodaju zlocinac i grobar BiH i jos mrzitelj Odbojke.
Jedino ce se tako opametiti.
Možda bi i poslale novinare kad bi mislile da to koga zanima, uostalom, kad bi i same više pratile šta se dešava u bh. odbojci. Ovako, o tome možemo samo sanjati, a o njegovoj smjeni da ne govorimo.
Znam ja sve to.

Ali cilj ovog slanja novinara bi prvenstveno trebao biti da tom covjeku malo zagorcaju zivot,mada i to ne garantuje neki uspjeh s obzirom kakva nam se gamad bez obraza,stida i morala uvukla u sport.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#19 Re: Odbojka

Post by Arteta »

Kako bih volio da BHT prenosi nasu ligu u odbojci,makar desetak utakmica godisnje.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#20 Re: Odbojka

Post by Control panel »

Mi smo sportski nepismena nacija.
legenda reala
Posts: 745
Joined: 13/08/2011 00:53

#21 Re: Odbojka

Post by legenda reala »

Admir_1984 wrote:ja fakat u posljednje vrijeme gledam i pratim odbojku, posebno žensku :thumbup:
Što li bože :mrgreen:

Neslihan Darnel :D
User avatar
Clover
Posts: 2647
Joined: 16/12/2010 22:17

#22 Re: Odbojka

Post by Clover »

legenda reala wrote:
Admir_1984 wrote:ja fakat u posljednje vrijeme gledam i pratim odbojku, posebno žensku :thumbup:
Što li bože :mrgreen:

Neslihan Darnel :D
I muška je odbojka odlična :D
legenda reala
Posts: 745
Joined: 13/08/2011 00:53

#23 Re: Odbojka

Post by legenda reala »

Clover wrote:
legenda reala wrote:
Admir_1984 wrote:ja fakat u posljednje vrijeme gledam i pratim odbojku, posebno žensku :thumbup:
Što li bože :mrgreen:

Neslihan Darnel :D
I muška je odbojka odlična :D
Ništa ko ženska reprezentacija Turske, nisam ni jedan meč na OI propustio :lol:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#24 Re: Odbojka

Post by Arteta »

Control panel wrote:Mi smo sportski nepismena nacija.
Mi smo nacija puna lopova koji postaju rodomrsci cim se dohvate neke funkcije.
User avatar
Ricken
Posts: 6027
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#25 Re: Odbojka

Post by Ricken »

jahorina13 wrote:Najtuznija je cinjenica da je za vrijeme agresije na BiH i neposredno nakon rata, u Sarajevu egzistiralo vise odbojkaskih klubova nego danas. :roll:
Razlozi za takvo stanje u ovom sportu su visestruki, da ih sada ne nabrajam.
Eh bile su to tekme Sinpos, Čarli i Bosna. Mislim da je i OK Dobrinja bila jaka, a nekako najslabiji je bi OK Željo, kao i u svemu netom nakon rata.

Ja mislim da se u OK Bosni bolje radilo za vrijeme rata nego danas. Neznam, od 2000 me naša odbojka nezanima, ali se sječam da nas je na treninzima bilo i po 30 ak.

93 ili 94 Bosna je igrala europski kup (mislim CEV) protiv nekih bjelorusa. Pola ekipe se nije vratilo.

A danas da je do Kaknja dobacit.
Post Reply