od koje ste polozili vozacki??

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#251 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by Idemedosumom »

Nikad me ,u djetinstvu, auta nisu privlačila, niti sam imao kad volju da probam vozit. Kada sam napunio 18, mati veli, haj sine polaži. Ma rekoh neću sad, mrsko mi, svakako nemam para da sebi auto kupim. Nakon što sam napunio 19, jednog dana se vratih kući iz škole, kad tamo neki čiko sjedi u dnevnoj, kažu starci, sine, ovo ti je instruktor.

S tim instruktorom sam prvi put upalio auto, prvi put mi auto počelo trzat kad sam pokuš'o krenut i tako to. Iako to nisam ni sam očekivao, položio sam od prve, bez štele.

S druge strane, moj mlađi brat je jedva dočekao 18, testove je položio od prve, kod istog instruktora savladao vožnju. Par dana prije polaganja on veli, kao, najgore mu je što će morati nekoliko dana čekati samu vozačku nakon što položi. I tako on samouvjereno pade, jer nije stao na stop :D

Al je položio od druge.

Supruga mi je kod istog instruktora, također od prve položila, jako fin, smiren i staložen čovjek :thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#252 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by uglavnomja »

sva 3 puta iz prve, i testove i voznju :oops:

1. jos je bila yuga, policajci u peMiziji i instruktori i komisija, ne znam je li bilo stele :? . meni nije trebala
2. instruktorski, u bosni naravno, dupli testovi, dupla voznja, ono jednom kao ucenik,jednom kao instruktor sa "hajvanom" :D koji vozi
3. 'vamo daleko, i testove na novom jeziku (u to doba samo ono bas pocetnicki :-? ) i voznju :kravata:
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#253 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by ferratilis »

testove od prve, sjećam se dobro da smo svi položili osim jednog lika kojem je to bilo 13. put da pada, dobro se sjećam :D

vožnju sam od 3. put položio :D
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#254 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by semirsar »

otprve sve i to bez stele :mrgreen:
Ne znam dje kud kad i sta se sad polaze, sudeci po online onijem testovima sad, ne bih ja ni crveni kartun fasovo, vec odma ustrojili bi me :mrgreen: imao sam navodno dva netocna odgovora iz testova, pa me sutnuse na usmeni, kad sam trazio da mi kazu dje sam i sta sam pogresno odgovorio, rece mi glavni milicionar u komisiji " bjezi ba mali ne seri, pun mi qrc vaske pametnih :shock:
Elem, u ta doba tadaske sam polag'o kod taxi doma u Hrasnom dje bjese polazna za gra'sku, na Butmiru na poligonu parking i br'ske stosove, a nocnu odradio u po bjela dana, pitali me kaka ti je ovo sipka, pokazujuci na jednu od polugica na volanu tadasnjek ficeka :mrgreen:
bilo je stela i tadaske, ali... u mojoj grupi je bilo nas 18, 16 hi je palo, ja i neka cura sto naske je sve s visoka gledala smo polozili, ja kak me mala prostrijelila okama kad joj rekoh, cestitam koljegice na dobrom vozanju :lol:

P.S. Koliko vas se sjeca svog instruktora? Moj je imao gadan obicaj da udara u koljeno pri svakoj gresci, a posto mi je rahmetli amidza rek'o da se ne zajebajem s instruktorom jer cu inace imati posla sa njim, bio sam miran ko bubica i moro brze apsorbirati ko BORG svo znanje, jbg tako manje bolilo :lol:
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#255 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by Čudna sorta »

Iz drugog puta, prvi put se nisam na vrijeme uspjela prestrojiti, pa me panika uhvatila, onda zamalo nisam udarila u tramvaj, da nisu bile duple komande... :oops: :D
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#256 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by mirsek »

Iz prvog puta mada se komisija nameracila da me obori.
Prvo na mostu kod USAID-a na vilsu ja vidim desno gospodja hoce da predje zebru i ja stanem, pogledam lijevo lik stoji na trotoaru i gleda niz cestu ali ne krece da prelazi 3-4 sekunde i ja nastavim voziti.Kaze komisija sto ga nisi pustio. Ja rekoh pa cekao sam da krene i nije krenuo prelaziti.
Druga greska mi je bila na parkingu. Dosli na parking i nema mjesta za parkiranje. Kaze komisija sacekat cemo da izadje auto koje je vec krenulo izlaziti a ja nisam upalio sva 4 dok cekam ali tu je instruktor bio kriv jer mi nikad nije rekao dok smo vjezbali parkiranje da na parkingu kad cekam upalim sva 4 zmigavca.
Na kraju me instruktor u biti izvukao jer je dobio upalu pluca usred vjezbanja voznje i tako smo izgubili pola godine jer sam ja u medjuvremenu potrosio pare za polaganje a testovi su mi isticali 3 dana poslije termina polaganja i nekako je "nagovorio" komisiju da me pusti da ne polazem ponovo testove.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#257 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by kakavdanakneiskustvu »

testovi od prve,vožnju od druge
User avatar
Sephora
Posts: 9477
Joined: 01/07/2013 14:37

#258 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by Sephora »

Od prve, i jedno i drugo..I voznju i testove.
Sunny-7
Posts: 1111
Joined: 29/06/2014 23:12

#259 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by Sunny-7 »

Testovi od prve, voznja druge.
User avatar
Tony Soprano
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 00:35
Location: Bada Bing

#260 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by Tony Soprano »

Iz prve, i testove i B, pa odmah poslije i A kategoriju, ali posto me zapalo da sam rodjen krajem godine, mor'o sam u januaru polagat A kategoriju. :D
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#261 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by lajkujMe »

Testovi iz prve 0 gresaka :D

Voznja iz prve 0 gresaka :D

I pohvala instruktora i Komisije kako sam jedan od najboljih i najprisebnijih vozaca koje su imali :D
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#262 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by golman »

Testove iz prve sa maksimalnim brojem poena,a vožnju iz trećeg puta.Nisam imao neke velike greške kad sam padao,ali su mi prijatelji poslije rekli da moraju i oni ponekad da obore nekoga,jer im treba para.

Jedna što je polagala sa mnom,položola je iz prve...za samo 3 minuta vožnje :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#263 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by KatarinaKosaca »

uglavnomja wrote:3. 'vamo daleko, i testove na novom jeziku (u to doba samo ono bas pocetnicki :-? ) i voznju :kravata:
Ja sam živjela u puno siromašnijoj i zaostalioj zemlji od Norveške , pa su imali video opciju polaganja testova koje sam izabrala. Namjenjeno upravo strancima, nepismenim ljudima itd, prema tome, to si morala imati kao opciju. Kad već skoro pa deceniju dramiš oko tog jezika, kineski normalan čovjek nauči do sad...
User avatar
Boateng
Posts: 1406
Joined: 15/02/2011 00:10

#264 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by Boateng »

Čudna sorta wrote:Iz drugog puta, prvi put se nisam na vrijeme uspjela prestrojiti, pa me panika uhvatila, onda zamalo nisam udarila u tramvaj, da nisu bile duple komande... :oops: :D
Da nisu bile duple komande, ne bi ti ni vozila.
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#265 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by undefined007 »

Testovi iz prve max 120 bodova.
PP šega, šala, pošalica.
Vožnja iz prve, položio prije neki mjesec dana.
Dozvola tu pomalo se vozika sukladno potrebama. :lol: :mrgreen:
ZenaZbrkovima
Posts: 1890
Joined: 06/01/2015 21:32

#266 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by ZenaZbrkovima »

testove iz prve, voznju iz druge :oops:
ofirnije od toga sto sam pala je samo to sto sam plakala ko malo dijete kad su mi saopstili vijest :lol:
to se parking oko mene okupio da vidi sto ona mala onoliko jeca :lol:
ooo, i sad me stid kad se sjetim :lol:
a pala sam jer su me instruktori "navukli na tanak led", rekli mi da se okrenem na mjestu gdje je stajao znak zabrane :D a ja vazda poslusno celjade.. i tako..
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#267 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by insomnia78 »

Testove i voznju iz prve
Polago odmah za "c"
Kad sam poslije toga sjeo sa starim u auto izgubio se, sta je ovo ovako nisko i sa ovako malim retrovizorima
Parkiranje :-) :lol: :lol: :lol:
rimano
Posts: 737
Joined: 28/12/2009 00:05

#268 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by rimano »

Testove nulirao i polozio voznju od prve. Nocno voznju odradio zajedno sa dnevnom jer je bila magla. U 11h prije podne polozio a u 13h bio na salteru i predavao papire za vozacku. Zena lista one papire slomi se. Kad je saznala da sam isti dan polozio poslala me expresno kuci.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#269 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by insomnia78 »

KatarinaKosaca wrote:
uglavnomja wrote:3. 'vamo daleko, i testove na novom jeziku (u to doba samo ono bas pocetnicki :-? ) i voznju :kravata:
Ja sam živjela u puno siromašnijoj i zaostalioj zemlji od Norveške , pa su imali video opciju polaganja testova koje sam izabrala. Namjenjeno upravo strancima, nepismenim ljudima itd, prema tome, to si morala imati kao opciju. Kad već skoro pa deceniju dramiš oko tog jezika, kineski normalan čovjek nauči do sad...
:lol: :lol: :lol:
Vratila se
Haha
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#270 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by sheilak »

:D gle teme.

zanimljiva iskustva. :D javim ja svoje kroz par sedmica...onda cete vidjeti sta su traume, i moje i ucesnika u saobracaju. :D
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#271 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by epik »

Kad sam isao na instruktivnu voznju, pljunuo sam prema policiji dok su i cinili prekrsaj. Na moj pehaluk to je vidio jedan od drotova i stignu me i zaustave. Haj nakon prepirke nisam pljunuo, jesi pljunuo si...kaze meni drot daBogda da ti polozis iz prve...i tako i bi izvozase me i oborise...

Drugi put 200 stoje i polozim jbg.
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#272 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by thekupus »

epik wrote:Kad sam isao na instruktivnu voznju, pljunuo sam prema policiji dok su i cinili prekrsaj. Na moj pehaluk to je vidio jedan od drotova i stignu me i zaustave. Haj nakon prepirke nisam pljunuo, jesi pljunuo si...kaze meni drot daBogda da ti polozis iz prve...i tako i bi izvozase me i oborise...

Drugi put 200 stoje i polozim jbg.
tako ti i treba kad su ti maniri zaostali, cuj pljunuo :run:

200 stoja je 20 000 KM, tako da tesko da si toliko platio
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#273 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by ćiribiribela »

I testove i voznju iz prve. "davneee" 2008.

nakon toga vozila mozda 5 puta, vozacka mi sluzi ko ukras u novcaniku. :D :D
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#274 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by epik »

thekupus wrote:
epik wrote:Kad sam isao na instruktivnu voznju, pljunuo sam prema policiji dok su i cinili prekrsaj. Na moj pehaluk to je vidio jedan od drotova i stignu me i zaustave. Haj nakon prepirke nisam pljunuo, jesi pljunuo si...kaze meni drot daBogda da ti polozis iz prve...i tako i bi izvozase me i oborise...

Drugi put 200 stoje i polozim jbg.
tako ti i treba kad su ti maniri zaostali, cuj pljunuo :run:

200 stoja je 20 000 KM, tako da tesko da si toliko platio
Svaka ti je na mjestu. Nije bas bukvalno pljuvanje vec, okretanje u njihovom pravcu uz izgovor "Pu jbm ti vaku policiju". Lapsus...
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#275 Re: od koje ste polozili vozacki??

Post by thekupus »

epik wrote: Svaka ti je na mjestu. Nije bas bukvalno pljuvanje vec, okretanje u njihovom pravcu uz izgovor "Pu jbm ti vaku policiju". Lapsus...
e to je vec druga stvar :)
Post Reply