Octavia A5 iskustva i preporuke

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#276 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by amar1994 »

tempuser wrote:
amar1994 wrote: :thumbup:

svaka cast,mozda si je cak i malo ispod cijene prodao :)

sta planiras dalje,novu octaviu ili polovan mercedes tek razradjen i amortizovan :D
Pogledao cijene, nasao neku sredinu za to godiste i stanje da se ne moram cjenkati i peglati oko prodaje, tako i bilo. Koliko sam trazio toliko sam dobio, auto pogledan i dogovoren za 10 min.
Sljedece je opet Octavia, sad se prave racunice koliko prelazim zadnjih godina i sta mi najbolje pase, novo vs 2-3 god staro, dizel vs turbo benzinac...
:thumbup:

kazu da su dobri ovi novi 1.5 motori :)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#277 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by tempuser »

amar1994 wrote:
kazu da su dobri ovi novi 1.5 motori :)
Neki dan sam vozio njegovu stariju verziju EA211, 1,4 TSI sa 16 ventila i remenom, 150 KS za koji kazu da su mu istresli sve bubice. Mene je jako prijatno iznenadio!
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#278 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by radostan dan »

koje je to godište?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#279 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by tempuser »

radostan dan wrote:koje je to godište?
1,5 je tek uveden, znaci od 2019, a ovaj 1,4 TSI je od 2012. Ne znam nude li ga jos.
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#280 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by radostan dan »

prelijep je skaut u pm, al poskup...
User avatar
sime_cipol
Posts: 16282
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#281 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by sime_cipol »

Ja bih sacekao novu Octaviu. Mislim da uskoro dolazi, osim ako ne mozes cekati.
Ili možda Karoq?
User avatar
Rockefeller
Posts: 7318
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#282 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by Rockefeller »

Bakir1 wrote:Sta bi ti jadan vozao da neko ne kupi novo :lol:
:lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#283 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by tempuser »

sime_cipol wrote:Ja bih sacekao novu Octaviu. Mislim da uskoro dolazi, osim ako ne mozes cekati.
Ili možda Karoq?
Ako bude opcija nova onda je to cekanje min godinu na novo model, ako bude polovna to mi nista ne znaci!
Ja iskreno nemam potrebu za SUV-om tako da o Karoq-u nisam razmisljao. Meni Octavia pokriva sve potrebe (ova je bila 3. zaredom), ako bas bude potrebe za SUV-om imamo u familiji novog kackavalja (Qashqaia).
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#284 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by Me_again »

tempuser wrote:
sime_cipol wrote:Ja bih sacekao novu Octaviu. Mislim da uskoro dolazi, osim ako ne mozes cekati.
Ili možda Karoq?
Ako bude opcija nova onda je to cekanje min godinu na novo model, ako bude polovna to mi nista ne znaci!
Ja iskreno nemam potrebu za SUV-om tako da o Karoq-u nisam razmisljao. Meni Octavia pokriva sve potrebe (ova je bila 3. zaredom), ako bas bude potrebe za SUV-om imamo u familiji novog kackavalja (Qashqaia).
To bi ti bila cetvrta Octavia ?
Ne znam kako ti ne dosadi, i ja sam imao 3 komada i stavio tacku na kraju. Davno. Jos prosle decenije :lol:
Prakticno je auto, ali brate ta A5 je bucnija i neudobnija od Tomo Vinkovic traktora.
Nova malo bolja ali nista spektakularno.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16282
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#285 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by sime_cipol »

Bojim se da bi nova Octavia mogla biti prilično skupa, jer je tu sad uletila Scala.
Ako je polovna u igri onda je svejedno.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#286 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by amar1994 »

ako bude htio slicnu opremu prebacit ce 50 hiljada..
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#287 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by tempuser »

Me_again wrote:
To bi ti bila cetvrta Octavia ?
Ne znam kako ti ne dosadi, i ja sam imao 3 komada i stavio tacku na kraju. Davno. Jos prosle decenije :lol:
Prakticno je auto, ali brate ta A5 je bucnija i neudobnija od Tomo Vinkovic traktora.
Nova malo bolja ali nista spektakularno.
Da, trebala bi biti cetvrta. Meni je taj auto kao alat, odgovara mojim potrebama, a nijedna nije nadomjestak muskosti i slicne neautomobilistike stavke. Tako da mi u to smislu ne moze dosaditi i dok su potrebe iste nema potrebe da nesto mjenjam jer imam drugi auto u kojem uzivam. Kad su potrebe bile druge kupovali su se i drugi auti, a ako se trenutne potrebe u buducnosti promjene trazicemo nesto drugo.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#288 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by tempuser »

sime_cipol wrote:Bojim se da bi nova Octavia mogla biti prilično skupa, jer je tu sad uletila Scala.
Ako je polovna u igri onda je svejedno.
Vjerujem da je to trend.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#289 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by Me_again »

tempuser wrote:
Me_again wrote:
To bi ti bila cetvrta Octavia ?
Ne znam kako ti ne dosadi, i ja sam imao 3 komada i stavio tacku na kraju. Davno. Jos prosle decenije :lol:
Prakticno je auto, ali brate ta A5 je bucnija i neudobnija od Tomo Vinkovic traktora.
Nova malo bolja ali nista spektakularno.
Da, trebala bi biti cetvrta. Meni je taj auto kao alat, odgovara mojim potrebama, a nijedna nije nadomjestak muskosti i slicne neautomobilistike stavke. Tako da mi u to smislu ne moze dosaditi i dok su potrebe iste nema potrebe da nesto mjenjam jer imam drugi auto u kojem uzivam. Kad su potrebe bile druge kupovali su se i drugi auti, a ako se trenutne potrebe u buducnosti promjene trazicemo nesto drugo.
Robujes navikama. Ima puno prakticnijih automobila, ali svakom njegovo.....
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#290 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by tempuser »

amar1994 wrote:ako bude htio slicnu opremu prebacit ce 50 hiljada..
Ova A7 FL 2,0 TDI sa slicnom opremom je vec blizu 50k KM.
Ja zadnjih 20 god imam dizelasa gutaca kilometara, medjutim u medjuvremenu se perspektiva generalno promjenila, kako moja tako i generalna.
Prvo moja godisnja kilometraza je manja za ca 10k km i pala je na ispod 15k km cime isplativost kupvine novog dizela vec dolazi u pitanje.
Drugo, u medjuvremenu je dosla era novih turbo benzinaca prostojne snage i o. momenta, a umjerene potrosnje koja isplativnost dizela jos vise dovodi u pitanje. Brat moj kupio jedan takav 1,3 turbo benz, ide ko lud, potrosnja prihvatljiva!
Na kraju tu su i cijena odrzavanja, lamele DPF-ovi itd koja ide u prilog benzincu kao i taj trend restrikcija za dizele po Europi, a meni se zna desiti da bar jednom godisnje zalutam tamo.
Da je odnos snaga ostao kaka je bio kad sam proslu kupovao ,TDI bez DPF-ova AdBlueova itd vs atmo benzinac, ne bi bilo dileme ali je situacija sad drugacija.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#291 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by tempuser »

Me_again wrote:
Robujes navikama. Ima puno prakticnijih automobila, ali svakom njegovo.....
NHF, ali ti je ovo plitki forumski zakljucak...
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#292 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by golfiista »

50 milja za Octaviju :-)
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#293 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by Me_again »

tempuser wrote:
Me_again wrote:
Robujes navikama. Ima puno prakticnijih automobila, ali svakom njegovo.....
Plitki forumski zakljucak...
Ti kada bi znao koliko sam ja "plitak" prilicno bi se iznenadio.
Pretpostavi da ja o tebi znam mnogo vise.
Ali, nemojmo se bezveze i bez potrebe castiti nepotrebnim komentarima, meni ne samo bilo izrazito nelogicno da neko po cetvrti put kupuje manje-vise isto auto, onako mi je to bez ikakve maste. Sto opet dovodi do iste konkluzije, da robujes navikama.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#294 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by Me_again »

golfiista wrote:50 milja za Octaviju :-)
Mislis za Skodu ?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#295 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by tempuser »

Me_again wrote:
tempuser wrote:
Me_again wrote:
Robujes navikama. Ima puno prakticnijih automobila, ali svakom njegovo.....
Plitki forumski zakljucak...
Ti kada bi znao koliko sam ja "plitak" prilicno bi se iznenadio.
Pretpostavi da ja o tebi znam mnogo vise.
Ali, nemojmo se bezveze i bez potrebe castiti nepotrebnim komentarima, meni ne samo bilo izrazito nelogicno da neko po cetvrti put kupuje manje-vise isto auto, onako mi je to bez ikakve maste. Sto opet dovodi do iste konkluzije, da robujes navikama.
Nisam napisao da si ti plitak nego da ti je zakljucak forumski plitak...
Ne bavim se predpostavkama, ti o meni ne znas jednako koliko ja ne znam o tebi, pa te ne etiketiram cemu sve robujes, a mozda bi se ti jednako iznenadio koliko ja nisam rob navike.
To sto je tebi nelogicno i koje su tvoje konkluzuje je tvoja stvar, i meni je puno stvari nelogicno, tipa zasto bi neko trazio logiku u mom izboru automobila, ali me se ne ticu pa se ne udubljujem u njih...
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#296 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by Me_again »

tempuser wrote:
Nisam napisao da si ti plitak nego da ti je zakljucak forumski plitak...
Ne bavim se predpostavkama, a mozda bi se ti jednako iznenadio koliko ja nisam rob navike.
To sto je tebi nelogicno je tvoja stvar, i meni je puno stvari nelogicno, ali me se ne ticu pa se ne udubljujem u njih...
Ok.
Sve jasno.
Od sada cu i ja svake godine, sto je otprilike prosjek kada mijenjam jedno auto u kuci, rastrubiti po forumu da to radim, podijeliti to sa svima i posrati se na svako misljenje koje nije identicno sa mojim. To forum trpi, nema problema. Samo sto bih u tom slucaju pao u svojim ocima.
Ipak sam tako odgojen.
Vidio sam spisak tvojih automobila na temi " Moja auta", vjeruj mi da je moj (spisak :-D ) 3 puta veci, ali nikada nisam to ovdje razglasavao niti se sa time nesto hvalio.
Ne kontam sto to uopste oglasavas ako ne trpis nikakve komentare po tom pitanju ?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#297 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by tempuser »

Me_again wrote:
Ok.
Sve jasno.
Od sada cu i ja svake godine, sto je otprilike prosjek kada mijenjam jedno auto u kuci, rastrubiti po forumu da to radim, podijeliti to sa svima i posrati se na svako misljenje koje nije identicno sa mojim. To forum trpi, nema problema. Samo sto bih u tom slucaju pao u svojim ocima.
Ipak sam tako odgojen.
Vidio sam spisak tvojih automobila na temi " Moja auta", vjeruj mi da je moj (spisak :-D ) 3 puta veci, ali nikada nisam to ovdje razglasavao niti se sa time nesto hvalio.
Ne kontam sto to uopste oglasavas ako ne trpis nikakve komentare po tom pitanju ?
Sve je to tvoje demokratsko pravo, kao i moje da ne ulazim u tudje razloge zasto mijenja auto svake godine, koji je to auto i da li ce se "slucajno" pohvaliti na forumu, a kao nikad to ne razglasava, da je i on promjenio 3 Octavije (bezmalo u prosloj deceniji), da mijenja auto svake godine i da li je promjenio 3 x vise auta od mene.
Ako malo pazljivije procitas, ja sam se oglasio u skladu s temom, pogledaj iznad za svaki slucaj i podsjeti se koji je, i nijednom rjecju nisam pomenuo da nesto mjenjam. 13 god imao auto iz teme, podlijelio iskistvo i dao preporuku. Prica o sljedecem autu je bila odgovor na pitanje, a to sto ti ne kontas me se i dalje jednako ne tice.
Last edited by tempuser on 04/09/2019 00:18, edited 1 time in total.
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#298 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by tabija »

Ako nisi kompleksas i zelis nesto na sta si naviko i sta ce te sluziti za tvoje potrebe ne libi se i uzmi ponovo octaviu.
Nema zime.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#299 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by tempuser »

Naravno, nemam se cega libiti kad za svoje pare treba da kupim auto koji cu ja voziti! :thumbup:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#300 Re: Octavia A5 iskustva i preporuke

Post by tempuser »

golfiista wrote:50 milja za Octaviju :-)
Nedavno naletim na Octaviu koja je ekvivalent mojoj staroj koja stara 2 godine, sa predjenih 13k km kosta svega 2k KM manje nego sto je kostala moja nova bez doplata (ca 39k KM).
Post Reply