Oči i očni problemi

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

free_spirit
Posts: 330
Joined: 13/06/2013 13:40

#51 Re: Oči i očni problemi

Post by free_spirit »

Ja nosim naocale gotovo godinu dana, imam cilindre na oba oka (-0.75). Ono sto mi nije jasno da li je normalno da mi se svakih 4-5 mjeseci mijenja ugao koji se veze za cilindre? U biti ja provodim puno vremena pred kompjuterom zbog posla i ne mogu bez naocala iako mi nije velika dioptrija, ali valjda zbog cilindra mi je mutno, stvaraju mi se sjene i onda moram da "skiljim" da bi nesto citala ili radila.
User avatar
Eluveitie
Posts: 2772
Joined: 15/09/2012 00:13
Location: Winterfell

#52 Re: Oči i očni problemi

Post by Eluveitie »

hej ljudi, nisam htjela da pokrećem novu temu, jer se ova odnosi na očne probleme

Uglavnom, mene ubi peckanje jednog oka, svrab, ne znam ni sama kako da opišem. Nesnošljivo je, dođe mi da ga izvadim. Puno me svrbi, a fkt se trudim da to ne radim, jer nekako imam osjećaj da će t samo pogoršati stvar.

Evo guglah, alergijski konjuktivitis. S tim da mi oko nije natečeno, nit nateklo. Ubi, ubi :sad:
(nikad nisam imala problema sa očima, kao ni sa alergijama)

Šta, kako, da li se ikome desilo? :zoka:
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#53 Re: Oči i očni problemi

Post by dust in the wind »

odjednom me poceo kapak da boli...a posebno kada dodirnem...pogledam se ne vidim nikakave promjene... tipa jacmir... ali ne bi valjda bolio iz cista mira... po mjestu koje je bolno, rub kapka, oko trepavica (koje isto kada dirnem bole) reklo bi se da je jacmir...ima li ko savjet, ideju sta je i sta da radim :sax:
BjeziSamira
Posts: 30
Joined: 19/10/2013 11:08

#54 Re: Oči i očni problemi

Post by BjeziSamira »

Nemam posebnih problema sa očima,bolova isl.,ali ipak želim otići na preventivni pregled (bolje sprečiti nego liječiti) ,jer čovjek ne zna da ima problem sa čulima sve dok ih ne počne gubiti.Trenutno imam vremena i želim da čulo vida dovedem do sopstvenog maksimuma,i da uz savjete liječniika to stanje održavam do vijeka vijekova.U tom slučaju kakav pregled trebam obaviti,jer nikad nisam išao kod oftamologa.Da li nakon tog pregleda mogu obavljati some čišćnjena,odstranjivanja isl. kako bi bolje vidio,a da pri tome nemam dijagnosticiranu nikakvu bolest.Da li uopšte kod oftamologa mogu zakazati pregled iako nemam bolova i MENI UOČLJIVIH problema sa vidom,a ipak želim da pregledam oči i vid radi poboljšanja.Zanimaju me vaša iskustva(ukoliko postoje) ili vaših poznanika sa oftamolozima u poliklinici "Dr.Sefić",poliklinici "Sanasa" i poliklinici "Dr.Karčić".Koju polikliniku od ove tri mi preporučujete po pitanju stručnosti oftamologa?Da li kod oftamologa mogu saznati informacije u vezi očuvanja dobrog vida,načina,namirnica isl. tokom cijelog života?Namjeravam otići oftamologu,bez većeg gubitka vremena na izboru oftamologa,pa bi vaša mala preporuka za mene bila odlučujuća.Hvala na svakoj sugestiji. :thumbup:
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#55 Re: Oči i očni problemi

Post by zipoo »

Neki dobar očni u Sarajevu ? I koliko košta jedan pregled ?
User avatar
Men_of_Numenor
Posts: 267
Joined: 22/01/2018 11:52

#56 Re: Oči i očni problemi

Post by Men_of_Numenor »

Ima neko od vas heterokromiju?

Ja je imam od rođenja.

Za one koji ne znaju šta je to neka pročitaju ovaj ovdje tekst https://--- NO LINKS ---/zanimljivos ... oja-ociju/ .
Post Reply