Obrezivanje kožice penisa

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

MarinkoMaric
Posts: 4
Joined: 20/12/2021 14:17
Location: Njemačkoj
Vozim: Mercedes-Benz

#1 Obrezivanje kožice penisa

Post by MarinkoMaric »

Pozdrav svim sudionicima foruma,

Dakle danas sam otvorio svoj profil na ovom forumu jer tražim iskustva i savjete ljudi koji su već obavili zahvat.

Dakle imam 27 godina, problema sa penisom nemam Bogu hvala, no napravio bih ovaj zahvat čisto iz estetskih razloga, pa me zanima ima li netko tko je obavio ovaj zahvat poslije svoje 20-te godine života da mi kaže je li bolje bez ili sa kožicom u seksu te masturbaciji. Također zanima me faza operacije te oporavka od iste. Uradio bih varijantu High&Tight.

Unaprijed se zahvaljujem svima koji će podijeliti sa mnom svoja iskustva!

Komentari “filozofa” i sličnih me ne zanimaju.

Ugodan dan!
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 403
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#2 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by rahmetli dedo »

Jesam ja, ali ne iz estetskih razloga nego zbog fimoze, vazda belaj kad se digne i kad ga treba oprat i na kraju se osunetim, ja sam radio na VMA u beogradu preko neke dedine štele. Bilo mi jedno 20 - 21.
Što se tiče drkanja i seksa - isti k
MarinkoMaric
Posts: 4
Joined: 20/12/2021 14:17
Location: Njemačkoj
Vozim: Mercedes-Benz

#3 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by MarinkoMaric »

rahmetli dedo wrote: 20/12/2021 14:40 Jesam ja, ali ne iz estetskih razloga nego zbog fimoze, vazda belaj kad se digne i kad ga treba oprat i na kraju se osunetim, ja sam radio na VMA u beogradu preko neke dedine štele. Bilo mi jedno 20 - 21.
Što se tiče drkanja i seksa - isti k
Hvala Vam na podijeljenom iskustvu! Ja planiram raditi u Banja Luci.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#4 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by ing-ecc »

MarinkoMaric wrote: 20/12/2021 14:30 Pozdrav svim sudionicima foruma,

Dakle danas sam otvorio svoj profil na ovom forumu jer tražim iskustva i savjete ljudi koji su već obavili zahvat.

Dakle imam 27 godina, problema sa penisom nemam Bogu hvala, no napravio bih ovaj zahvat čisto iz estetskih razloga, pa me zanima ima li netko tko je obavio ovaj zahvat poslije svoje 20-te godine života da mi kaže je li bolje bez ili sa kožicom u seksu te masturbaciji. Također zanima me faza operacije te oporavka od iste. Uradio bih varijantu High&Tight.

Unaprijed se zahvaljujem svima koji će podijeliti sa mnom svoja iskustva!

Komentari “filozofa” i sličnih me ne zanimaju.

Ugodan dan!
Ma fikni ga bolan svakako, bez razmisljanja. Niko se pokajo nije. Pa da vidis onda ljepotana. :D
Ja to davno uradio, ko dijete, sve okey tokom zivota. Imaces mozda vecu osjetljivost po glavicu sto je logicno.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by AtillaS »

Čestitam na hrabrosti.
systemrebel
Posts: 232
Joined: 15/04/2021 11:39

#6 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by systemrebel »

vise ces guzit jer ces prorezat nervne zavrsetke....
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#7 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by emotivac »

A šta u slučaju erekcije ? :lol: :lol:
systemrebel
Posts: 232
Joined: 15/04/2021 11:39

#8 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by systemrebel »

emotivac wrote: 20/12/2021 14:50 A šta u slučaju erekcije ? :lol: :lol:
popucace mu kita
MarinkoMaric
Posts: 4
Joined: 20/12/2021 14:17
Location: Njemačkoj
Vozim: Mercedes-Benz

#9 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by MarinkoMaric »

ing-ecc wrote: 20/12/2021 14:48
MarinkoMaric wrote: 20/12/2021 14:30 Pozdrav svim sudionicima foruma,

Dakle danas sam otvorio svoj profil na ovom forumu jer tražim iskustva i savjete ljudi koji su već obavili zahvat.

Dakle imam 27 godina, problema sa penisom nemam Bogu hvala, no napravio bih ovaj zahvat čisto iz estetskih razloga, pa me zanima ima li netko tko je obavio ovaj zahvat poslije svoje 20-te godine života da mi kaže je li bolje bez ili sa kožicom u seksu te masturbaciji. Također zanima me faza operacije te oporavka od iste. Uradio bih varijantu High&Tight.

Unaprijed se zahvaljujem svima koji će podijeliti sa mnom svoja iskustva!

Komentari “filozofa” i sličnih me ne zanimaju.

Ugodan dan!
Ma fikni ga bolan svakako, bez razmisljanja. Niko se pokajo nije. Pa da vidis onda ljepotana. :D
Ja to davno uradio, ko dijete, sve okey tokom zivota. Imaces mozda vecu osjetljivost po glavicu sto je logicno.
Da, jasno za osjetljivost, sasvim logično. Hvala na odgovoru!
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#10 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by zdruzdjo »

Odmah ogradjivanje, nisam musliman pa to moji nisu radili meni kao djetetu. A volio bih da jesu.
Imao fimozu cjeli svoj zivot. Nebrojeno puta upalice i upale. Naucio da zivim sa tim. Higijena malo bolja i sve bilo za 5.
Dodje rat. Uslovi nikakvi. Higijena tu i tamo jer svi znamo da je u sarajevu bilo zajeeee. I u takvim uslovima sam to odrzavao prilicno dobro. ne sjajno jer i tada je bilo nekih sitnih upalica. Skontam da dolazi vrijeme vojske i da cu onda vjerovatno se zadesiti na nekim jebenim planinama, zemunicama, bajtama.... gdje je higijena strana/slaba stvar. Skontam da ja to odradim, da se na nekom od takvih mjesta ne bi desilo slicno pa da me neki hecim onda krpati u ko zna kakvim uslovima i bolnicama.
Zapucam u vojnu bolnicu preko nekih stela jer ko ce momcini sjec' spolovilo onako jer to on hoce, a ranjenih i osakacenih na svakom koraku itd.
Uradio rahmetli Dr. Abdulah Nakas jer je ta stela to uredila. Zvek inekcija u "malog" 15-20 minuta i kraj. Svo vrijeme se zajebavao i zezao sa mnom dok je radio i nasmijavao me. Jos sestrica bila neka pravo fina "koka" pa je sve bilo upakovano u dobru zezanciju.

Prvo pisanje je bilo zajebano. Suze prskale plocice u wc. nakon toga pisanje super.
Malo bockali konci 10-ak dana i onda sami poispadali. jedan konac bio uporan pa sam ga ja sam zavrsio opet iz razloga da ne idem u bolnicu zbog toga u svom tom belaju.
Moras paziti na jutarnje erekcije dok ne ispadnu konci jer se sve napne i bude baaaaaas jebeno. isto i da ne trpis pisanje puno.
Prvi sex-ovi nakon toga su bili novo iskusvo. Puno osjetljivije je sve nakon godina i godina "kapice". onda poslije kad sve to malo ogrubi bude isto kao i prije.
Kad sam dobio sina i vidio nakon dvije tri godine da ce to ici kao i kod mene, odmah sam ga odveo da zavrsimo to.
Kad je bilo vrijeme za drugo djete rekao sam zeni da ako bude musko, to cemo raditi sto prije bez obzira na sve i bez ikakvih cekanja i gatanja.
Znaci przi, i ko god bude dolazio da te vidi od raje ili porodice, samo reci evo vam jastuk pa "turite" koju novcanicu ispod radi nafake.
MarinkoMaric
Posts: 4
Joined: 20/12/2021 14:17
Location: Njemačkoj
Vozim: Mercedes-Benz

#11 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by MarinkoMaric »

zdruzdjo wrote: 20/12/2021 15:21 Odmah ogradjivanje, nisam musliman pa to moji nisu radili meni kao djetetu. A volio bih da jesu.
Imao fimozu cjeli svoj zivot. Nebrojeno puta upalice i upale. Naucio da zivim sa tim. Higijena malo bolja i sve bilo za 5.
Dodje rat. Uslovi nikakvi. Higijena tu i tamo jer svi znamo da je u sarajevu bilo zajeeee. I u takvim uslovima sam to odrzavao prilicno dobro. ne sjajno jer i tada je bilo nekih sitnih upalica. Skontam da dolazi vrijeme vojske i da cu onda vjerovatno se zadesiti na nekim jebenim planinama, zemunicama, bajtama.... gdje je higijena strana/slaba stvar. Skontam da ja to odradim, da se na nekom od takvih mjesta ne bi desilo slicno pa da me neki hecim onda krpati u ko zna kakvim uslovima i bolnicama.
Zapucam u vojnu bolnicu preko nekih stela jer ko ce momcini sjec' spolovilo onako jer to on hoce, a ranjenih i osakacenih na svakom koraku itd.
Uradio rahmetli Dr. Abdulah Nakas jer je ta stela to uredila. Zvek inekcija u "malog" 15-20 minuta i kraj. Svo vrijeme se zajebavao i zezao sa mnom dok je radio i nasmijavao me. Jos sestrica bila neka pravo fina "koka" pa je sve bilo upakovano u dobru zezanciju.

Prvo pisanje je bilo zajebano. Suze prskale plocice u wc. nakon toga pisanje super.
Malo bockali konci 10-ak dana i onda sami poispadali. jedan konac bio uporan pa sam ga ja sam zavrsio opet iz razloga da ne idem u bolnicu zbog toga u svom tom belaju.
Moras paziti na jutarnje erekcije dok ne ispadnu konci jer se sve napne i bude baaaaaas jebeno. isto i da ne trpis pisanje puno.
Prvi sex-ovi nakon toga su bili novo iskusvo. Puno osjetljivije je sve nakon godina i godina "kapice". onda poslije kad sve to malo ogrubi bude isto kao i prije.
Kad sam dobio sina i vidio nakon dvije tri godine da ce to ici kao i kod mene, odmah sam ga odveo da zavrsimo to.
Kad je bilo vrijeme za drugo djete rekao sam zeni da ako bude musko, to cemo raditi sto prije bez obzira na sve i bez ikakvih cekanja i gatanja.
Znaci przi, i ko god bude dolazio da te vidi od raje ili porodice, samo reci evo vam jastuk pa "turite" koju novcanicu ispod radi nafake.

Hvala puno na detaljnom odgovoru! Nisam ni ja musliman, no to nema nikakve veze sa ovim. Bitno da se napravi dobro i da ne stvara kasnije probleme, to me brine..
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#12 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by zdruzdjo »

@emotivac
Vjeruj da nije bajno.
Znao sam ujutro kad se "mali javi na prvi jutarnji raport" sjediti u wc na solji i samo cekati kad ce krv siknuti od pucanja konaca.


@MarinkoMaric
Ma nebitno to musliman ili ne. Naglasavam da to nisam kao djete uradio ranije zbog toga. Mada je mama(koja je medicinar po struci) uvijek klimala glavom i govorila "da Bog da da ne moradnes". Meni je to bilo horor i sama zamisao kao djetetu. Ali kad sam skupio muda da uradim, bilo mi nekako svejedno u odnosu sta bi me moglo docekati kasnije.
Svjetla tacka svega toga su bile kasnije salve zajebavanja sa rajom na tu temu i oko toga.
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 403
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#13 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by rahmetli dedo »

ja se od svega najviše imam traume kad smo došli na pregled - doveo me deda doktoru na "konsultacije", a svome pajtašu iz lova - tamo dr i sestra i onda ide zajebancija pred njom na račun moje čundare, a ne zna se kome je neugodnije, meni ili njoj (i ona bila mlada). Deda u neka doba skonto da pretjeruju pa se malo ko brecnu, kao "mogo ga je drugi deda voditi berberinu na baščaršiju" pa dr ušuti (deda ga šio sa činom).
User avatar
prasoje
Posts: 783
Joined: 04/02/2020 11:10

#14 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by prasoje »

MarinkoMaric wrote: 20/12/2021 14:30
Dakle imam 27 godina, problema sa penisom nemam Bogu hvala, no napravio bih ovaj zahvat čisto iz estetskih razloga, pa me zanima ima li netko tko je obavio ovaj zahvat poslije svoje 20-te godine života da mi kaže je li bolje bez ili sa kožicom u seksu te masturbaciji. Također zanima me faza operacije te oporavka od iste. Uradio bih varijantu High&Tight.
Ako si zdrav i probleme sa penisom nemaš, nema nikakve potrebe da se podvrgavaš takvom zahvatu. Nikakve koristi za zdravlje nećeš steći, a možeš dosta da izgubiš (infekcija, ožiljci, loše urađen zahvat, neke komplikacije i sl.). Što se tiče estetike ono... "beauty in the eye of the beholder" ali lepši ti neće postati, a iskreno ko to i gleda uopšte!? :?
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by Truba »

Fimozu je imao i luj 16
A i ja
Odes doktoru ko mali i on ti ga trgne i nemas je vise
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#16 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by seoBIH »

Ne preporucuje se ako nemas ispod 20cm.
User avatar
muha_sa
Posts: 128668
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#17 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by muha_sa »

MarinkoMaric wrote: 20/12/2021 15:41
zdruzdjo wrote: 20/12/2021 15:21 Odmah ogradjivanje, nisam musliman pa to moji nisu radili meni kao djetetu. A volio bih da jesu.
Imao fimozu cjeli svoj zivot. Nebrojeno puta upalice i upale. Naucio da zivim sa tim. Higijena malo bolja i sve bilo za 5.
Dodje rat. Uslovi nikakvi. Higijena tu i tamo jer svi znamo da je u sarajevu bilo zajeeee. I u takvim uslovima sam to odrzavao prilicno dobro. ne sjajno jer i tada je bilo nekih sitnih upalica. Skontam da dolazi vrijeme vojske i da cu onda vjerovatno se zadesiti na nekim jebenim planinama, zemunicama, bajtama.... gdje je higijena strana/slaba stvar. Skontam da ja to odradim, da se na nekom od takvih mjesta ne bi desilo slicno pa da me neki hecim onda krpati u ko zna kakvim uslovima i bolnicama.
Zapucam u vojnu bolnicu preko nekih stela jer ko ce momcini sjec' spolovilo onako jer to on hoce, a ranjenih i osakacenih na svakom koraku itd.
Uradio rahmetli Dr. Abdulah Nakas jer je ta stela to uredila. Zvek inekcija u "malog" 15-20 minuta i kraj. Svo vrijeme se zajebavao i zezao sa mnom dok je radio i nasmijavao me. Jos sestrica bila neka pravo fina "koka" pa je sve bilo upakovano u dobru zezanciju.

Prvo pisanje je bilo zajebano. Suze prskale plocice u wc. nakon toga pisanje super.
Malo bockali konci 10-ak dana i onda sami poispadali. jedan konac bio uporan pa sam ga ja sam zavrsio opet iz razloga da ne idem u bolnicu zbog toga u svom tom belaju.
Moras paziti na jutarnje erekcije dok ne ispadnu konci jer se sve napne i bude baaaaaas jebeno. isto i da ne trpis pisanje puno.
Prvi sex-ovi nakon toga su bili novo iskusvo. Puno osjetljivije je sve nakon godina i godina "kapice". onda poslije kad sve to malo ogrubi bude isto kao i prije.
Kad sam dobio sina i vidio nakon dvije tri godine da ce to ici kao i kod mene, odmah sam ga odveo da zavrsimo to.
Kad je bilo vrijeme za drugo djete rekao sam zeni da ako bude musko, to cemo raditi sto prije bez obzira na sve i bez ikakvih cekanja i gatanja.
Znaci przi, i ko god bude dolazio da te vidi od raje ili porodice, samo reci evo vam jastuk pa "turite" koju novcanicu ispod radi nafake.

Hvala puno na detaljnom odgovoru! Nisam ni ja musliman, no to nema nikakve veze sa ovim. Bitno da se napravi dobro i da ne stvara kasnije probleme, to me brine..
To se i radi higijene radi.

Moj komšija odveo dvojicu unuka kod Abdulaha Nakaša da on licno to djeci uradi. Nakaš mu reko da dovede djecu tad i tad a kolega mu-pošto su se znali-veli, znaš šta Avdo, i moj sin a njihov otac nije to uradio a ima 30 godina :lol: Eh-sina dovedi u utorak a unucad u srijedu.Tako i bilo--eno ih, unucad odrasla a sin zdrav ko dren, nikakvih problema sa higijenom i infekcijama koje je imao dok to nije odradio.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7327
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#18 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by Rockefeller »

Normalno da ces uradit.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#19 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by seoBIH »

prasoje wrote: 20/12/2021 19:37 Ako si zdrav i probleme sa penisom nemaš, nema nikakve potrebe da se podvrgavaš takvom zahvatu. Nikakve koristi za zdravlje nećeš steći, a možeš dosta da izgubiš
Ovo kazes kao neobrezan 100% pa se protivis tome :) Komentari iznad pobijaju tvoje mišljenje "iz prve ruke".
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#20 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by milejovic1971 »

seoBIH wrote: 20/12/2021 19:48
prasoje wrote: 20/12/2021 19:37 Ako si zdrav i probleme sa penisom nemaš, nema nikakve potrebe da se podvrgavaš takvom zahvatu. Nikakve koristi za zdravlje nećeš steći, a možeš dosta da izgubiš
Ovo kazes kao neobrezan 100% pa se protivis tome :) Komentari iznad pobijaju tvoje mišljenje "iz prve ruke".
stvar je prosta, ako imas fimozu visokog stepena moras to uraditi, zahvat se radi u svakoj bolnici koja ima urologa, jer je vrlo prost, uostalom to su radili berberi nekada...ako nemas problema neces raditi i kvit..ja sam neobrezan, tusiram se svaki dan, normalno, nikada nikakve infekcije nisam imao...drugim rijecima, nije medicinski dokazano da je sunecenje neka prednost ( naravno ako se radi iz vjerskih razloga, a ne sto mora radi fimoze )
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#21 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by milejovic1971 »

MarinkoMaric wrote: 20/12/2021 14:30 Pozdrav svim sudionicima foruma,

Dakle danas sam otvorio svoj profil na ovom forumu jer tražim iskustva i savjete ljudi koji su već obavili zahvat.

Dakle imam 27 godina, problema sa penisom nemam Bogu hvala, no napravio bih ovaj zahvat čisto iz estetskih razloga, pa me zanima ima li netko tko je obavio ovaj zahvat poslije svoje 20-te godine života da mi kaže je li bolje bez ili sa kožicom u seksu te masturbaciji. Također zanima me faza operacije te oporavka od iste. Uradio bih varijantu High&Tight.

Unaprijed se zahvaljujem svima koji će podijeliti sa mnom svoja iskustva!

Komentari “filozofa” i sličnih me ne zanimaju.

Ugodan dan!
izvini a kojih estetskih razloga, zivo me zanima ????? znaci, ima smisla samo da radis ako imas fimozu...ne znam o kojim estetskim razlozima pricas ?? gluposti
Naslovnica
Posts: 27940
Joined: 20/03/2013 15:38

#22 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by Naslovnica »

Evo čitam od početka da skontam u čemu se ogleda (ne)estetika karine sa rolkom ili bez iste...
🧐🥸
User avatar
muha_sa
Posts: 128668
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#23 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by muha_sa »

Naslovnica wrote: 20/12/2021 20:04 Evo čitam od početka da skontam u čemu se ogleda (ne)estetika karine sa rolkom ili bez iste...
🧐🥸
Jedna moja jaranica Desa veli--najbolja je srpska sa muslimanskom glavom :lol:
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#24 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by milejovic1971 »

muha_sa wrote: 20/12/2021 20:05
Naslovnica wrote: 20/12/2021 20:04 Evo čitam od početka da skontam u čemu se ogleda (ne)estetika karine sa rolkom ili bez iste...
🧐🥸
Jedna moja jaranica Desa veli--najbolja je srpska sa muslimanskom glavom :lol:
Desa tepas Desanki Sakic ??? :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 128668
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25 Re: Obrezivanje kožice penisa

Post by muha_sa »

milejovic1971 wrote: 20/12/2021 20:07
muha_sa wrote: 20/12/2021 20:05

Jedna moja jaranica Desa veli--najbolja je srpska sa muslimanskom glavom :lol:
Desa tepas Desanki Sakic ??? :mrgreen: :mrgreen:
:lol:

Ma jok :-) fakat moja dobra jaranica--al joj ime Desanka što asocira na Šakicku :lol:
Post Reply