Obrazovanje i veze

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#51 Re: Obrazovanje i veze

Post by insomnia78 »

Aman ljudi dzaba sto diploma ako nije insan

s' moje sokocalo
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#52 Re: Obrazovanje i veze

Post by mrtva kokoš »

blugirl wrote:I dalje mi nije jasno zasto pojedinci licno shvataju moje misljenje. Valjda karakteristika SSS. Da se moras objasnjavat za svaku rijec. Sve neki nesporazumi
kunem se da bi te zbog ovog podnistavanja ugazio, a nisam sss
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#53 Re: Obrazovanje i veze

Post by Muhamed Đakmić »

blugirl wrote:I dalje mi nije jasno zasto pojedinci licno shvataju moje misljenje. Valjda karakteristika SSS. Da se moras objasnjavat za svaku rijec. Sve neki nesporazumi
Mene je stid u današnjem vaktu mahati fakultetskom diplomom, kad cijela država ima završen fakultet. Doktoriraj pa se mangupiši, uradi nekakav naučno-istraživački rad ili šta slično. To što ti ovdje prosipaš je klasična malograđanština, ulijećeš kao nadnaravno biće da forumskoj SSS diviziji objasniš da su jadni i luzeri. Jedino mi je tvoje razmišljanje razumljivo ako ga posmatram iz konteksta da ti ne misliš da možeš dalje da se ostvariš, pa ono, veći sam nivo, šta je miševi.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#54 Re: Obrazovanje i veze

Post by ladyblue18 »

blugirl wrote:I dalje mi nije jasno zasto pojedinci licno shvataju moje misljenje. Valjda karakteristika SSS. Da se moras objasnjavat za svaku rijec. Sve neki nesporazumi
Jaran'ce ako nisi sposobna voditi debatu sa nekim a da ti glavni argument nije kako je to karakeristika SSS i kako jedino sto znas je vrijedjati druge bez osnova onda zali boze tvoje diplome.
blugirl
Posts: 284
Joined: 07/08/2012 02:36

#55 Re: Obrazovanje i veze

Post by blugirl »

Da da ja sam ta koja vrijedja ostale. Jaran'ce.
Last edited by blugirl on 26/01/2013 20:53, edited 1 time in total.
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#56 Re: Obrazovanje i veze

Post by didžej »

Za mene opravdanje o 'nestudiranju' može biti samo ako je neko vanserijski talenat u sportu, nekoj vrsti umjetnosti i slično ili je u nemogućnosti zbog teške materijalne situacije. Sve drugo mi samo govori o karakteru iz kojeg onda proizilaze mnoge negativne stvari i tako dalje i tako dalje...
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#57 Re: Obrazovanje i veze

Post by sorted »

Napravili ste konfuziju s tim diplomama, a covjek ih u uvodnom postu nije ni spomenuo. :-)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#58 Re: Obrazovanje i veze

Post by Velkoski »

MENE BOLI KURKO ZA FAKULTET I NEĆU GA NIKADA ZAVRŠIT', ŠTAE ?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#59 Re: Obrazovanje i veze

Post by Muhamed Đakmić »

didžej wrote:Za mene opravdanje o 'nestudiranju' može biti samo ako je neko vanserijski talenat u sportu, nekoj vrsti umjetnosti i slično ili je u nemogućnosti zbog teške materijalne situacije. Sve drugo mi samo govori o karakteru iz kojeg onda proizilaze mnoge negativne stvari i tako dalje i tako dalje...
A otkad je studij jedini vid obrazovanja i usavršavanja? Bojim se da jedna visoko emancipovana i educirana individua poput tebe ima malo preuske životne vidike.
drugacetvrtina
Posts: 44
Joined: 12/01/2013 22:44

#60 Re: Obrazovanje i veze

Post by drugacetvrtina »

Ponavljam sta je tema! OBRAZOVANJE I VEZA. Sta vi mislite kakve ulogu igra stepen obrazovanja u vezi? Da li je bitno pri odabiru partnera/ partnerke ili ne? SAMO TO. Bez vrijedjanja i glupih svadja.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#61 Re: Obrazovanje i veze

Post by ladyblue18 »

blugirl wrote:Da da ja sam ta koja vrijedja ostale. Jaran'ce.
Molim da se javi hacker koji je @blugirl hackno nick dok je ona bila AFK.
User avatar
Perspektiva
Posts: 64
Joined: 26/01/2013 00:32
Location: Trenutno na Klixu

#62 Re: Obrazovanje i veze

Post by Perspektiva »

Којих паћеника јбт :Д

Sent from my Phone using Jelly Bean 4.2.1
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#63 Re: Obrazovanje i veze

Post by Velkoski »

drugacetvrtina wrote:Ponavljam sta je tema! OBRAZOVANJE I VEZA. Sta vi mislite kakve ulogu igra stepen obrazovanja u vezi? Da li je bitno pri odabiru partnera/ partnerke ili ne? SAMO TO. Bez vrijedjanja i glupih svadja.
Nikakvu, ako si kurton, kurton si i sa diplomom i bez nje.

Alija je za sve kriv doduše !
User avatar
loose end
Posts: 359
Joined: 06/12/2011 22:23

#64 Re: Obrazovanje i veze

Post by loose end »

jebo ti ove bez diplome, ne mores s njima ni jednu pametnu progovoriti. pogledaj recimo onog zuckerberga ili bill gatesa, otkad su napustili fakultete nit su sta pametno u zivotu napravili niti su radili na sebi :lol: :-)
generacija77
Posts: 117
Joined: 13/08/2010 15:04

#65 Re: Obrazovanje i veze

Post by generacija77 »

Samo neko, ko je zavrsio bilo kakav studij (fakultet) na posten nacin, zna koliko je vremena, truda, energije i odricanja morao uloziti da bi dosao do te diplome. Naravno da ima pametnih i nacitanih ljudi koji nisu imali mogucnost da nesto studiraju, ali isto tako znam ljude koji su i pored losih uslova imali ambiciju da zavrse nesto
i uspiju u zivotu. Kao sto rece bluegirl, nije mi vazno da li ima dobar posao i stan, ali bitan mi je nivo obrazovanja kod jednog muskarca. Stavise, ne mora imati bas nista, uz ljubav i razumijevanje mozemo sve postici zajedno. Ako je fakultetski obrazovan, ne mora znaciti da smo u svemu kompatibilni ili da je moj tip.
Ali isto tako znam mnogo fakultetski obrazovanih muskaraca koji su kompletne osobe u svakom smislu.
Mislim da je svaka diskusija na ovu temu suvisna, jer da obrazovanje nije bitno, ljudi ne bi studirali, magistrirali, doktorirali... smijesno!
drugacetvrtina
Posts: 44
Joined: 12/01/2013 22:44

#66 Re: Obrazovanje i veze

Post by drugacetvrtina »

sorted wrote:Napravili ste konfuziju s tim diplomama, a covjek ih u uvodnom postu nije ni spomenuo. :-)


Svala cast na ovome, samo sto nisam covjek! :D Uopce nisam rekla:" Moje pitanje glasi, da li su momci i djevojke sa diplomom pozeljniji, znam da je tako, ali mi jos jednom vi potvrdite :)" ... Zato vas, opet molim da se vratite na pocetak i vidite sta je tema!
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#67 Re: Obrazovanje i veze

Post by Velkoski »

generacija77 wrote:Samo neko, ko je zavrsio bilo kakav studij (fakultet) na posten nacin, zna koliko je vremena, truda, energije i odricanja morao uloziti da bi dosao do te diplome. Naravno da ima pametnih i nacitanih ljudi koji nisu imali mogucnost da nesto studiraju, ali isto tako znam ljude koji su i pored losih uslova imali ambiciju da zavrse nesto
i uspiju u zivotu. Kao sto rece bluegirl, nije mi vazno da li ima dobar posao i stan, ali bitan mi je nivo obrazovanja kod jednog muskarca. Stavise, ne mora imati bas nista, uz ljubav i razumijevanje mozemo sve postici zajedno. Ako je fakultetski obrazovan, ne mora znaciti da smo u svemu kompatibilni ili da je moj tip.
Ali isto tako znam mnogo fakultetski obrazovanih muskaraca koji su kompletne osobe u svakom smislu.
Mislim da je svaka diskusija na ovu temu suvisna, jer da obrazovanje nije bitno, ljudi ne bi studirali, magistrirali, doktorirali... smijesno!
Sjo, ja znam ortodoksnih glupača iz moje generacije koje eno završiše nekako fakultet al' su i dalje glupe k'o kurac i ne bi ih ni pogled'o. Šta ćemo sada ?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#68 Re: Obrazovanje i veze

Post by ladyblue18 »

A sta podrazumijeva obrazovanje ako ne i diplomu :?
Ili je prica trebala ici u smjeru osnovnog obrazovanja.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#69 Re: Obrazovanje i veze

Post by Muhamed Đakmić »

generacija77 wrote:Samo neko, ko je zavrsio bilo kakav studij (fakultet) na posten nacin, zna koliko je vremena, truda, energije i odricanja morao uloziti da bi dosao do te diplome. Naravno da ima pametnih i nacitanih ljudi koji nisu imali mogucnost da nesto studiraju, ali isto tako znam ljude koji su i pored losih uslova imali ambiciju da zavrse nesto
i uspiju u zivotu. Kao sto rece bluegirl, nije mi vazno da li ima dobar posao i stan, ali bitan mi je nivo obrazovanja kod jednog muskarca. Stavise, ne mora imati bas nista, uz ljubav i razumijevanje mozemo sve postici zajedno. Ako je fakultetski obrazovan, ne mora znaciti da smo u svemu kompatibilni ili da je moj tip.
Ali isto tako znam mnogo fakultetski obrazovanih muskaraca koji su kompletne osobe u svakom smislu.
Mislim da je svaka diskusija na ovu temu suvisna, jer da obrazovanje nije bitno, ljudi ne bi studirali, magistrirali, doktorirali... smijesno!
Ovaj post me motivisao da predložim otvaranje još jedne teme. Koliko su bitne vremenske prilike u vezama? Ono, snijeg, kiša i to? Pošto imaju jednako veze sa odnosima između dvoje ljudi koliko i njihov nivo obrazovanja.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#70 Re: Obrazovanje i veze

Post by plain vanilla »

blugirl wrote:Ocito prevladava SSS na forumu :lol: :lol:
Svi nesto uvrijedjeni.
Pa sta, meni je vazno, vama nije. Ili bar vecini
Vidjala sam raspade brakova nakon godina jer se jedna osoba razvija, usavrsava, cita, siri vidike a druga samo ima dobar posao. Siguran. Pametan je. "Zavrsio sam skolu zivota" i slicne otrcane fraze. "Nemam skolu ali imam znanje" E ja bih to okacila macku o rep.
Pametan je neko ko zna prepoznat vaznost obrazovanja danas
e srce moje drago
vidis, ti ces sutra imati diplomu i moci ces je okaciti macku o rep
jer si ogranicena k'o balkon i pokusavas uvrijediti ljude samo jer se ne slazu s tobom

bas si nam lijepo pokazala koliko diploma moze biti beskorisna
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#71 Re: Obrazovanje i veze

Post by Muhamed Đakmić »

ladyblue18 wrote:A sta podrazumijeva obrazovanje ako ne i diplomu :?
Ili je prica trebala ici u smjeru osnovnog obrazovanja.
Ako je diploma kriterij, onda je to ustvari samo fasada, kriterij je novac valjda, očekuje se od nekog sa fakultetom da donese više novca od nekog bez fakulteta. Ali ne mora biti, imamo mnogo primjera baš u našoj državi koji ovaj argument ruše.

Ako je kriterij opće znanje, ne znam kakve ono veze ima sa obrazovanjem kroz obrazovne institucije, jer te fakultet specijalizira za određeno područje, a opće znanje stičeš sam, tako da moj jaran informatičar koji je stao na srednjoj može potući i doktore nauka.
drugacetvrtina
Posts: 44
Joined: 12/01/2013 22:44

#72 Re: Obrazovanje i veze

Post by drugacetvrtina »

ladyblue18 wrote:A sta podrazumijeva obrazovanje ako ne i diplomu :?
Ili je prica trebala ici u smjeru osnovnog obrazovanja.


Stvarno imam osjecaj da u svakoj pisljivoj rijeci trazis nesto da kontriras i tako pokrenes neku raspravu. Djevojko draga, ti nekada cula za nivoe obrazovanja. Osnovno obrazovanje - to je ono kada ides u skolu 8 ili 9 godina. Srednje obrazovanje 3 ili 4. Pa onda ovo visoko - fakultet! Mislim da bi ti sada trebalo biti jasno ;)
User avatar
Perspektiva
Posts: 64
Joined: 26/01/2013 00:32
Location: Trenutno na Klixu

#73 Re: Obrazovanje i veze

Post by Perspektiva »

Sarajevo1946 wrote: Mene je stid u današnjem vaktu mahati fakultetskom diplomom, kad cijela država ima završen fakultet. Doktoriraj pa se mangupiši, uradi nekakav naučno-istraživački rad ili šta slično. To što ti ovdje prosipaš je klasična malograđanština, ulijećeš kao nadnaravno biće da forumskoj SSS diviziji objasniš da su jadni i luzeri. Jedino mi je tvoje razmišljanje razumljivo ako ga posmatram iz konteksta da ti ne misliš da možeš dalje da se ostvariš, pa ono, veći sam nivo, šta je miševi.

Znas ko tako razmislja. Oni koji su se napatili tokom studija, pa vise puni sebe od huje i bjesa, jos pogotovo ako ne rade :D Treba se spustiti na zemlju ipak, dosta njih ima visoko misljenje o sebi i da vrijedi dosta vise od drugih. Fazon je sto je to samo u njegovoj glavi, a stvarni rezultati sasvim drugaciji :)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#74 Re: Obrazovanje i veze

Post by plain vanilla »

drugacetvrtina wrote:Ponavljam sta je tema! OBRAZOVANJE I VEZA. Sta vi mislite kakve ulogu igra stepen obrazovanja u vezi? Da li je bitno pri odabiru partnera/ partnerke ili ne? SAMO TO. Bez vrijedjanja i glupih svadja.
sta znaci stepen obrazovanja?

Je li mislis na formalno ili neformalno obrazvanje? Jer to, nazalost, cesto nema veze jedno s drugim.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#75 Re: Obrazovanje i veze

Post by Velkoski »

Imam 100 duNuma zemlje i diploma mi treba, hvala ćao :mrgreen: :dance:


pardon, ne treba* :mrgreen:
Last edited by Velkoski on 26/01/2013 21:10, edited 1 time in total.
Post Reply