Obrazovanje i veze

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
drugacetvrtina
Posts: 44
Joined: 12/01/2013 22:44

#1 Obrazovanje i veze

Post by drugacetvrtina »

Ne znam da li je ova tema vec bila ili ne (ne da mi se toliko traziti ).
Koliko vam je, i da li je uopce bitno obrazovanje prilikom odabira partnera/ partnerke? I zasto jeste ili nije?
blugirl
Posts: 284
Joined: 07/08/2012 02:36

#2 Re: Obrazovanje i veze

Post by blugirl »

Blago receno: presudno. Ako mislis ozbiljno. A zaj.... se mozes i sa SSS
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3 Re: Obrazovanje i veze

Post by insomnia78 »

blugirl wrote:Blago receno: presudno. Ako mislis ozbiljno. A zaj.... se mozes i sa SSS
Ma ja bitno je nek je fakultetski obrazovan, po mogucnosti magistar. Nema veze recimo sto nema posla, auta, stana i zivi sa starcima.
Bolji je opet od nekog ko nema faxa al radi dobar poso, ima auto, svoj stan.

s' moje sokocalo
User avatar
vitamini
Posts: 1002
Joined: 18/05/2008 23:29

#4 Re: Obrazovanje i veze

Post by vitamini »

U svakom slučaju obrazovanje ima uticaja, ali ne mora biti presudno. Oba partnera mogu biti visokoobrazovani, pa da ipak nemaju zajedničke teme za priču ili interese. Poznajem dosta parova čiji nivo obrazovanja je različit, pa ipak odlično funkcionišu.
Teško će uspjeti veza dvije osobe od kojih jedna stalno čita, nešto novo uči, saznaje, radi na sebi, a druga se ne sjeća kad je pročitala neku knjigu i svoje stavove zasniva na naslovnicama dnevne štampe. Ali to je način života i ne mora imati veze sa nivoom obrazovanja. Ljudi koji imaju slične stavove i interesovanja, kao i poimanje života, mogu dobro funkcionisati skupa, bez obzira kakve diplome imaju u džepu. :)
drugacetvrtina
Posts: 44
Joined: 12/01/2013 22:44

#5 Re: Obrazovanje i veze

Post by drugacetvrtina »

blugirl wrote:Blago receno: presudno. Ako mislis ozbiljno. A zaj.... se mozes i sa SSS




Slazem se, ali ne u smislu da je visoko obrazovanje = bolji momak/ djevojka. Mislim na to da se dvoje moraju poklapati, ako je rijec o fakultetu, daj da oboje imaju fakultet, ako je ipak srednja ili osnovna skola, daj da oboje budu sa srednjom ili osnovnom skolom. Tu se ne trpi razlicitost, ni u vezi, a kamoli u braku. Bas sto kaze Vitamini, jedno cita, a drugo se ne sjeca kada je zadnji put sta procitalo :)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#6 Re: Obrazovanje i veze

Post by ladyblue18 »

Nije presudno a nit me plaho zanima.

U drzavi u kojoj se sa diplomom mozes slikati uglavnom, meni ista ne predstavlja neku garanciju kod drugog da je on divan, krasan, bajan.
Znam puno vise ljudi koji imaju solidne poslove i plate a nemaju zavrsen fakultet tako da osim dokaza o nekom obrazovanju diploma puno ne znaci. Postoje puno vaznije stvari od toga.
blugirl
Posts: 284
Joined: 07/08/2012 02:36

#7 Re: Obrazovanje i veze

Post by blugirl »

insomnia78 wrote:
blugirl wrote:Blago receno: presudno. Ako mislis ozbiljno. A zaj.... se mozes i sa SSS
Ma ja bitno je nek je fakultetski obrazovan, po mogucnosti magistar. Nema veze recimo sto nema posla, auta, stana i zivi sa starcima.
Bolji je opet od nekog ko nema faxa al radi dobar poso, ima auto, svoj stan.

s' moje sokocalo
Nije mi bitno ima li posao ili stan. Nije vazno ni da li je uspjesan. Ali mi je bitno da je obrazovan. Da se trudi. Da radi na sebi i pokusava se usavrsavati. Tacno je da danas nemas velike sanse sa fakultetom. Ali bez njega su ti jos manje. Naravno da strucna sprema ne garantuje uspjeh ali su ti karte bolje.

Ali mi je vazno da imam s kim razgovarati, da se trudi saslusati, da ima sirinu u razmisljanju.

I sta je danas dobar posao? Ljudi su presretni kad im je plata svaki mjesec.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#8 Re: Obrazovanje i veze

Post by ladyblue18 »

blugirl wrote:Naravno da strucna sprema ne garantuje uspjeh ali su ti karte bolje.
Kad te pitaju imas li vezu ili stelu, niko boga m' ne gleda u tvoje karte taman da si MIT zavrsio.
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#9 Re: Obrazovanje i veze

Post by didžej »

blugirl wrote:
Nije mi bitno ima li posao ili stan. Nije vazno ni da li je uspjesan. Ali mi je bitno da je obrazovan. Da se trudi. Da radi na sebi i pokusava se usavrsavati. Tacno je da danas nemas velike sanse sa fakultetom. Ali bez njega su ti jos manje. Naravno da strucna sprema ne garantuje uspjeh ali su ti karte bolje.

Ali mi je vazno da imam s kim razgovarati, da se trudi saslusati, da ima sirinu u razmisljanju.

I sta je danas dobar posao? Ljudi su presretni kad im je plata svaki mjesec.
:thumbup:

Svaka čast! Malo je žena danas koje ovako razmišljaju.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#10 Re: Obrazovanje i veze

Post by plain vanilla »

blugirl wrote:
insomnia78 wrote:
blugirl wrote:Blago receno: presudno. Ako mislis ozbiljno. A zaj.... se mozes i sa SSS
Ma ja bitno je nek je fakultetski obrazovan, po mogucnosti magistar. Nema veze recimo sto nema posla, auta, stana i zivi sa starcima.
Bolji je opet od nekog ko nema faxa al radi dobar poso, ima auto, svoj stan.

s' moje sokocalo
Nije mi bitno ima li posao ili stan. Nije vazno ni da li je uspjesan. Ali mi je bitno da je obrazovan. Da se trudi. Da radi na sebi i pokusava se usavrsavati. Tacno je da danas nemas velike sanse sa fakultetom. Ali bez njega su ti jos manje. Naravno da strucna sprema ne garantuje uspjeh ali su ti karte bolje.

Ali mi je vazno da imam s kim razgovarati, da se trudi saslusati, da ima sirinu u razmisljanju.

I sta je danas dobar posao? Ljudi su presretni kad im je plata svaki mjesec.
Je li ti stvarno smatras da je diploma garant da ces s nekim moci razgovarati? Taman i da regularno zavrsi ne znam kakav fakultet, to samo znaci da je ucio a ne i da je zanimljiv, zabavan, pricljiv...

Sto se mene tice, diplomu moze okaciti macku o rep ako se ne razumijemo.
Last edited by plain vanilla on 26/01/2013 20:14, edited 1 time in total.
drugacetvrtina
Posts: 44
Joined: 12/01/2013 22:44

#11 Re: Obrazovanje i veze

Post by drugacetvrtina »

ladyblue18 wrote:
blugirl wrote:Naravno da strucna sprema ne garantuje uspjeh ali su ti karte bolje.
Kad te pitaju imas li vezu ili stelu, niko boga m' ne gleda u tvoje karte taman da si MIT zavrsio.


Ali i stelu ili vezu lakse je naci kada imas fakultet :) Lakse je doci do stele kada bar nesto prilozis :)
User avatar
vitamini
Posts: 1002
Joined: 18/05/2008 23:29

#12 Re: Obrazovanje i veze

Post by vitamini »

plain vanilla wrote:Sto se mene tice, diplomu moze okaciti macku o rep ako se ne razumijemo.
that's my point :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#13 Re: Obrazovanje i veze

Post by insomnia78 »

plain vanilla wrote:
blugirl wrote:
insomnia78 wrote: Nije mi bitno ima li posao ili stan. Nije vazno ni da li je uspjesan. Ali mi je bitno da je obrazovan. Da se trudi. Da radi na sebi i pokusava se usavrsavati. Tacno je da danas nemas velike sanse sa fakultetom. Ali bez njega su ti jos manje. Naravno da strucna sprema ne garantuje uspjeh ali su ti karte bolje.

Ali mi je vazno da imam s kim razgovarati, da se trudi saslusati, da ima sirinu u razmisljanju.

I sta je danas dobar posao? Ljudi su presretni kad im je plata svaki mjesec.
Je li ti stvarno smatras da je diploma garant da ces s nekim moci razgovarati? Taman i da regularno zavrsi ne znam kakav fakultet, to samo znaci da je ucio a ne i da je zanimljiv, zabavan, pricljiv...

Sto se mene tice, diplomu moze okaciti macku o rep ako se ne razumijemo.
Upravo to.
Ovo ostalo mi vuce na snobovstinu

s' moje sokocalo
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#14 Re: Obrazovanje i veze

Post by ladyblue18 »

drugacetvrtina wrote:
Ali i stelu ili vezu lakse je naci kada imas fakultet :) Lakse je doci do stele kada bar nesto prilozis :)
Jasta je :lol:
Ja sam davno rekla, covjek kad cita forum pomisli da zivimo u bajci. :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#15 Re: Obrazovanje i veze

Post by plain vanilla »

ladyblue18 wrote:
drugacetvrtina wrote:
Ali i stelu ili vezu lakse je naci kada imas fakultet :) Lakse je doci do stele kada bar nesto prilozis :)
Jasta je :lol:
Ja sam davno rekla, covjek kad cita forum pomisli da zivimo u bajci. :D
ovo me podsjeti na onaj vic kad Haso prodaje diplome
pa kad jedan hoce medicinu, a Haso kaze da ga mora malo propitati :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#16 Re: Obrazovanje i veze

Post by insomnia78 »

didžej wrote:
blugirl wrote:
Nije mi bitno ima li posao ili stan. Nije vazno ni da li je uspjesan. Ali mi je bitno da je obrazovan. Da se trudi. Da radi na sebi i pokusava se usavrsavati. Tacno je da danas nemas velike sanse sa fakultetom. Ali bez njega su ti jos manje. Naravno da strucna sprema ne garantuje uspjeh ali su ti karte bolje.

Ali mi je vazno da imam s kim razgovarati, da se trudi saslusati, da ima sirinu u razmisljanju.

I sta je danas dobar posao? Ljudi su presretni kad im je plata svaki mjesec.
:thumbup:

Svaka čast! Malo je žena danas koje ovako razmišljaju.
Mislis da je fakultet garant sirine u razmisljanju, truda i zelje za usavrsavanjem?
Znas kolko danas ljudi studira samo sto ne znaju sta bi drugo, zbog pritiska staraca i jos sto razoga?
Znaci ako neko ima SSS on automatski nema opste znanje, ne cita, ne usavrsava se?
I znas kako kazu nije bitno kakve si karte dobio nego kako odigras sa njima.
Dzaba mu ili njoj tri diplome ako je nesnalazljiv/a, sjedi kod kuce jer nema posla/stelu..

s' moje sokocalo
blugirl
Posts: 284
Joined: 07/08/2012 02:36

#17 Re: Obrazovanje i veze

Post by blugirl »

[quote="plain vanilla"]

Je li ti stvarno smatras da je diploma garant da ces s nekim moci razgovarati? Taman i da regularno zavrsi ne znam kakav fakultet, to samo znaci da je ucio a ne i da je zanimljiv, zabavan, pricljiv...

Sto se mene tice, diplomu moze okaciti macku o rep ako se ne razumijemo.[/quote

Ne mislim da je garant. Daleko od toga. I potrebno je da se razumijemo. Zabavljamo. Pricamo. Sexamo. Sutimo. I milion stvari koje jos trebaju da se posloze. Ne kazem da je svaka diploma dobra. Ali se medju masom fejkova mogu pronaci zaista pametni ljudi. Ne dolaze mnogo do izrazaja zbog siline i kolicine sunda koja nas je zadesila.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#18 Re: Obrazovanje i veze

Post by ladyblue18 »

blugirl wrote:Ali se medju masom fejkova mogu pronaci zaista pametni ljudi.
A pametni ljudi su samo ljudi sa diplomom :?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#19 Re: Obrazovanje i veze

Post by plain vanilla »

blugirl wrote:
plain vanilla wrote:
Je li ti stvarno smatras da je diploma garant da ces s nekim moci razgovarati? Taman i da regularno zavrsi ne znam kakav fakultet, to samo znaci da je ucio a ne i da je zanimljiv, zabavan, pricljiv...

Sto se mene tice, diplomu moze okaciti macku o rep ako se ne razumijemo.
Ne mislim da je garant. Daleko od toga. I potrebno je da se razumijemo. Zabavljamo. Pricamo. Sexamo. Sutimo. I milion stvari koje jos trebaju da se posloze. Ne kazem da je svaka diploma dobra. Ali se medju masom fejkova mogu pronaci zaista pametni ljudi. Ne dolaze mnogo do izrazaja zbog siline i kolicine sunda koja nas je zadesila.
i sta sad? ne mozes se seksat s njim ako nema diplomu?
pametnih ljudi ima i bez diplome, tuzno je sto to ne kontas
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20 Re: Obrazovanje i veze

Post by insomnia78 »

Al samo medju diplomiranima?
Ovi bez diplome, go seljak

s' moje sokocalo
User avatar
Perspektiva
Posts: 64
Joined: 26/01/2013 00:32
Location: Trenutno na Klixu

#21 Re: Obrazovanje i veze

Post by Perspektiva »

drugacetvrtina wrote:
ladyblue18 wrote:
blugirl wrote:Naravno da strucna sprema ne garantuje uspjeh ali su ti karte bolje.
Kad te pitaju imas li vezu ili stelu, niko boga m' ne gleda u tvoje karte taman da si MIT zavrsio.


Ali i stelu ili vezu lakse je naci kada imas fakultet :) Lakse je doci do stele kada bar nesto prilozis :)
U pravu si. Lakse je doci do stele kad prilozis kovertu :)

Insomnia je objasnio neke stvari i nema se tu sta dodavati.

Sent from my Phone using Jelly Bean 4.2.1
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#22 Re: Obrazovanje i veze

Post by Muhamed Đakmić »

Prvo sastaviš listu želja, pa onda fino pobrišeš sve koji se ne uklapaju u to po ovim nekim karakteristikama koje veze nemaju sa emocijama i stvarnom poentom veze kakvo je baš obrazovanje, i onda se žališ da niko na svijetu ne valja jer iako ima diplomu, izgleda dobro, bogat je, ima dobar posao, ne razumije te, ne valjaju mu šale, krut je, ne zna s djevojkama, ili je ženskaroš recimo.

Odlično :thumbup:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#23 Re: Obrazovanje i veze

Post by ladyblue18 »

plain vanilla wrote:
i sta sad? ne mozes se seksat s njim ako nema diplomu?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
prosjek ocjena pomnoziti sa dva za duzinu :skoljka: :mrgreen:
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#24 Re: Obrazovanje i veze

Post by pirpa »

drugacetvrtina wrote:
Ali i stelu ili vezu lakse je naci kada imas fakultet :) Lakse je doci do stele kada bar nesto prilozis :)
Posebno kad prilozi kovertu.
drugacetvrtina
Posts: 44
Joined: 12/01/2013 22:44

#25 Re: Obrazovanje i veze

Post by drugacetvrtina »

ladyblue18 wrote:
drugacetvrtina wrote:
Ali i stelu ili vezu lakse je naci kada imas fakultet :) Lakse je doci do stele kada bar nesto prilozis :)
Jasta je :lol:
Ja sam davno rekla, covjek kad cita forum pomisli da zivimo u bajci. :D[/quot




:D Mislis da neko sa srednjom skolom moze predati na konkurs npr. u nekoj drzavnoj instituciji, e da, odlican primjer, prosvjeti? A da ne pricam o tome da bude primljen :)??? Razumijem ja da je rijec o nasoj BiH, ali ni mi nismo pali toliko nisko :) Bajka, ni slucajno ;)
Post Reply