Obracun potrosnje struje

User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#26 Re: Obracun potrosnje struje

Post by Chloe »

eyesburn wrote: 09/03/2022 22:56 ekipa, c/p s druge teme:

elem, danas me je dočekao zapisnik o zamjeni obračunskih mjernih uređaja. obzirom da nisam upućen u problematiku, a u pitanju je zgrada, interesuje me sljedeće:

1. jeli baždarenje razlog za mijenjanje brojila, u zapisniku stoji da je prethodno brojilo baždareno 2009. godine?

2. također, u zapisniku stoji da mi je stavljen potpuno isti model brojila (?)

3. e sad ono najbitnije - na stanju starog (demontiranog) brojila su napisali očitanje VT - 15055, MT - 19920, dok na novom (montiranom) brojilu stoji VT 39300, MT - 00003. šta sad ovo konkretno znači za mene u smislu potrošnje i narednog računa?

Brojila se nakon 12. godina baždare

karakteristike brojila moraju biti iste, npr. ako imaš dvije tarife (uklopni sat), ne mogu ti postaviti jednotarifno brojilo

Dobit ćeš vanredni račun sa danom demontiranja starog brojila i obračunom kilovata sa završnim stanjem ( kod tebe VT - 15055, MT - 19920)

Slijedeći račun je redovni obračun, sa početnim stanjem montiranog brojila ( VT 39300, MT - 00003 )
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3328
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#27 Re: Obracun potrosnje struje

Post by Dupli_skalp »

@kuli1961 @Chloe

hvala vam oboma na odgovoru ;)

što se tiče prvog pitanja, zbunilo me to što sam provjerio sa par komšija i niko ne zna da je njima mijenjano i da su dobili taj zapisnik, zato mi je čudno bilo otkud meni samo meni da mijenjaju?

3. ako sam vas dobro shvatio što se tiče očitanja starog i novog brojila, to me ne treba brinuti u smislu novih računa, odnosno tolike razlike između VT i MT cifri starog i novog brojila? sa novim brojilom krećem od "nule" bez obzira na njegovo trenutno očitanje?
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#28 Re: Obracun potrosnje struje

Post by Chloe »

eyesburn wrote: 10/03/2022 09:15 @kuli1961 @Chloe

hvala vam oboma na odgovoru ;)

što se tiče prvog pitanja, zbunilo me to što sam provjerio sa par komšija i niko ne zna da je njima mijenjano i da su dobili taj zapisnik, zato mi je čudno bilo otkud meni samo meni da mijenjaju?

3. ako sam vas dobro shvatio što se tiče očitanja starog i novog brojila, to me ne treba brinuti u smislu novih računa, odnosno tolike razlike između VT i MT cifri starog i novog brojila? sa novim brojilom krećem od "nule" bez obzira na njegovo trenutno očitanje?
Ne gledaj na susjede ... ni datum očitanja vam ne mora biti isti dan, a može biti kuća do kuće ( npr. niste isto trafo područje, OH i sl.) :-D

Montirano ti je baždareno brojilo, a prilikom baždiranja nema poništavnja brojčanika, i to stanje ti dođe kao "nula".

Ne brini, sve je to ok.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3328
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#29 Re: Obracun potrosnje struje

Post by Dupli_skalp »

Chloe wrote: 10/03/2022 09:29
eyesburn wrote: 10/03/2022 09:15 @kuli1961 @Chloe

hvala vam oboma na odgovoru ;)

što se tiče prvog pitanja, zbunilo me to što sam provjerio sa par komšija i niko ne zna da je njima mijenjano i da su dobili taj zapisnik, zato mi je čudno bilo otkud meni samo meni da mijenjaju?

3. ako sam vas dobro shvatio što se tiče očitanja starog i novog brojila, to me ne treba brinuti u smislu novih računa, odnosno tolike razlike između VT i MT cifri starog i novog brojila? sa novim brojilom krećem od "nule" bez obzira na njegovo trenutno očitanje?
Ne gledaj na susjede ... ni datum očitanja vam ne mora biti isti dan, a može biti kuća do kuće ( npr. niste isto trafo područje, OH i sl.) :-D

Montirano ti je baždareno brojilo, a prilikom baždiranja nema poništavnja brojčanika, i to stanje ti dođe kao "nula".

Ne brini, sve je to ok.
hvala još jednom :thumbup:
Post Reply