Oblici radnog angažovanja

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#1 Oblici radnog angažovanja

Post by Ivo Lola »

Pozdrav
Kao što naslov kaze zanima me koje sve vrste radnog angažovanja nas zakon poznaje
Ugovor o djelu, je li ograničen maksimalnim trajanjem?
Postoji li neka vrsta vanjskog saradnika u firmi, nesto kao stručni konsultant

Napominjem da je osoba koja treba da se angažuje stalno zaposlena na svom radnom mjestu, državna institucija , ali je potrebno da povremeno obavlja određene poslove u jednoj privatnoj firmi
Poslovi i jesu iz domene konsultinga, savjetovanja...

Kako se u tom slučaju regulišu doprinosi...

Uglavnom eto sta god bilo ko zna nek napise
kuli1961
Posts: 2430
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#2 Re: Oblici radnog angažovanja

Post by kuli1961 »

Za pocetak, otvori Zakon o radu- tu imas jasno propisano sve potrebno o oblicima/vrstama ugovora o radu
Ostali obici angazmana se uredjuju ugovorom o djelu, nekad i o nalogu
Obzirom na status osobe, vodi racuna da li bi taj dodatni angazman imao znacenje sukoba interesa, zabranu konkurencije
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#3 Re: Oblici radnog angažovanja

Post by Ivo Lola »

kuli1961 wrote: 07/04/2022 10:26 Za pocetak, otvori Zakon o radu- tu imas jasno propisano sve potrebno o oblicima/vrstama ugovora o radu
Ostali obici angazmana se uredjuju ugovorom o djelu, nekad i o nalogu
Obzirom na status osobe, vodi racuna da li bi taj dodatni angazman imao znacenje sukoba interesa, zabranu konkurencije
Otvarao sam naravno, njime su definisani rad na određeno i neodređeno i ostali oblici angažovanja po ugovoru o radu
Ali meni to ne treba jer je osoba već zaposlena, nego neki drugi oblik vanrednog angažmana... A nigdje ne mogu naći koji oblici takvog angažmana postoje
b_i_s
Posts: 216
Joined: 03/07/2019 09:32

#4 Re: Oblici radnog angažovanja

Post by b_i_s »

Ugovor o privremenim i povremenim poslovima, do 60 dana godišnje i da nisu sistematizovani u firmi.
Ugovor o djelu.
Ugovor o nalogu.

Za više informacija, obratiti se u pp, kako bih dostavio cjenovnik usluga za dodatni konsalting. :mrgreen:
Post Reply