OBJAVLJIVANJE ČLANAKA U INDEKSIRANIM ČASOPISIMA

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#51 Re: OBJAVLJIVANJE ČLANAKA U INDEKSIRANIM ČASOPISIMA

Post by seldzuk »

Inače, kako vam se čini odnos naše akademske javnosti prema academi.edu? Jednom sam pisao i academia.edu da je baza podataka fakulteta UNSA nabacana ko nigdje. Kažu mi pošalji podatke da ažuriramo... Nisam imao vremena za to. Napišem mejl rektoratu. Ni be... :(
Neki akademici, pa i po neki stariji, je jako dobro koriste. Za neke kao i da ne postoji. A zovu je fejsbukom za naučnike.
bumboo
Posts: 269
Joined: 15/01/2010 23:47

#52 Re: OBJAVLJIVANJE ČLANAKA U INDEKSIRANIM ČASOPISIMA

Post by bumboo »

Za one koji pišu i objavljuju preporučujem Researchgate, odličan sajt za komunikaciju i razmjenu članaka s kolegama.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#54 Re: OBJAVLJIVANJE ČLANAKA U INDEKSIRANIM ČASOPISIMA

Post by r_faruk »

hadzinicasa wrote:
Daryl Dixon wrote:ima li neko preporuciti kakav plag checker da provucem rad da vidim koliko % ima plagijata? hvala
znam da nekoliko fakulteta SA Univerziteta koriste BIC i da je BIC izvjestaj preduslov za objavljivanje bilo kakvog rada, ali imas nekoliko online servisa, licno nisam ih koristila pa ne znam koliko su dobri, a i pitanje je na kojem jeziku ti treba. dva online


http://plagiarisma.net
https://www.duplichecker.com
evo sace godina dana od ovog posta, ali nema veze. nedavno sam kupio plagiarism checker x da provucem jedan rad. ukoliko ti u buduce trebalo, javi. posalji rad pa cu ja provuci i poslati ti rezultate, ako zelis naravno. ja ti mogu obecati da necu sacuvati tvoj rad i da cu ga izbrisati sa racunara cim provucem kroz checker. meni se pokazao kao jako dobar software. prikazuje ukupan broj radova u kojima se pojavljuje citirani text, reference, sve to pobrojano taksativno i naravno na kraju prikazuje nivo plagijarizma. neki casopisi dozvoljavaju maksimalno do 10% nivo plagijarizma, a u nekim nisam ni vidio ovakav zahtjev.

pitah onomad za science direct. poslao si mi one linkove tada i to sam procitao. kako kotira ova baza u nasim naucnim krugovima u poredjenju sa scopusom i web of science portalom?

naravno, ovo pitanje se odnosi na sve koji ucestvuju u ovoj diskusiji.... ne samo na citirane forumase
Post Reply