Obama i SAD (2008-2016)

Post Reply
BalkanPrince1
Posts: 133
Joined: 08/06/2012 19:13

#7051 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by BalkanPrince1 »

simpozijum delirijum wrote:za koga glasati ? zar je uopste bitno ? bit ce izabran onaj kojega izaberu mocnici
prosle sedmice , na primjer , u V. Britaniji su bili kao neki izbori za njihov parlament
izaslo je oko 20 % registriranih , prvi put odziv je tako mali i postavlja se pitanje ; jesu li uopste legitimni i politicare hvata panika , narod ih bojkotuje totalno
slicno se desava sirom zapadnih demokracija , to zovu virus "bijelih listica "
slicno se desava i u USA i u mnogim drzavama
jednostavno narod je svhaca da je sve to samo veliki cirkus u kojem se jedino volja nekolicine mocnika i finansijski uticaj lobista racuna , bit ce izabrani tehnokrate pod kontrolom bankara i korporacija ,
lazna demokratija

Kako me raspolozim viditi ovakve pametne komentare. Sjecam se kad sam zivio u Americi, svako je bio ovca vlade. Svako je vjerovao Obami kad je govorio "Change!". Svako je htjeo glasati za "politicare koji ce promjeniti Ameriku nabolje!". Ali kad bi im reko istinu da su svi ti politicari lutke bankara i ljudi koji se kriju iza republikanaca i demokrata, oni te nazivaju "teoreticar zavjere". Joj kako su oni glup narod boze mojjjjjj
Bedanec
Posts: 189
Joined: 01/03/2012 16:30

#7052 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by Bedanec »

BalkanPrince1 wrote:
simpozijum delirijum wrote:za koga glasati ? zar je uopste bitno ? bit ce izabran onaj kojega izaberu mocnici
prosle sedmice , na primjer , u V. Britaniji su bili kao neki izbori za njihov parlament
izaslo je oko 20 % registriranih , prvi put odziv je tako mali i postavlja se pitanje ; jesu li uopste legitimni i politicare hvata panika , narod ih bojkotuje totalno
slicno se desava sirom zapadnih demokracija , to zovu virus "bijelih listica "
slicno se desava i u USA i u mnogim drzavama
jednostavno narod je svhaca da je sve to samo veliki cirkus u kojem se jedino volja nekolicine mocnika i finansijski uticaj lobista racuna , bit ce izabrani tehnokrate pod kontrolom bankara i korporacija ,
lazna demokratija

Kako me raspolozim viditi ovakve pametne komentare. Sjecam se kad sam zivio u Americi, svako je bio ovca vlade. Svako je vjerovao Obami kad je govorio "Change!". Svako je htjeo glasati za "politicare koji ce promjeniti Ameriku nabolje!". Ali kad bi im reko istinu da su svi ti politicari lutke bankara i ljudi koji se kriju iza republikanaca i demokrata, oni te nazivaju "teoreticar zavjere". Joj kako su oni glup narod boze mojjjjjj
U pravu si! Mnogo bi im bilo bolje da se ugledaju na prave demokratije, kao sto su Bosna, Srbija i Kosovo! Sta znaju glupi Ameri sta je pravi zivot, gdje te muze i ko moze i ko ne moze, gdje je srednja klasa misaona imenica i gdje penzioneri kopaju po kantama ne bi li prezivjeli do sutra.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#7053 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by poznanik »

Religious Fantastic wrote:meni je od početka ove "hobama story" kolektivno svršavanje na to što je eto crnac postao predsjednik išlo na penis. Kamara forumaša je ovdje 2008 mislila eto hobame i riješit će sve naše probleme. Aha, hau jes nou...
U biti, lik je odradio ono za što je postavljen da uradi....
Znam mnoge koji su nekad radosno uzvikivali: Obama je naš!, misleći prvenstveno na njegovu vezu sa islamom, misleći da je Obama musliman jer mu je otac kenijski musliman :lol:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#7054 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by nosara »

Bedanec wrote: U pravu si! Mnogo bi im bilo bolje da se ugledaju na prave demokratije, kao sto su Bosna, Srbija i Kosovo! Sta znaju glupi Ameri sta je pravi zivot, gdje te muze i ko moze i ko ne moze, gdje je srednja klasa misaona imenica i gdje penzioneri kopaju po kantama ne bi li prezivjeli do sutra.







Poredjenje Amerike i njenih propalih politickih projekata na prostorima bivse Jugoslavije je bas nivo koji sam od tebe ocekivao... Svaka cast... :lol:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#7055 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by Challenger__ »

nosara wrote:
Poredjenje Amerike i njenih propalih politickih projekata na prostorima bivse Jugoslavije je bas nivo koji sam od tebe ocekivao... Svaka cast... :lol:
:thumbup:

Kakva inteligencija, takvo i poređenje!
Bedanec
Posts: 189
Joined: 01/03/2012 16:30

#7056 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by Bedanec »

nosara wrote:
Bedanec wrote: U pravu si! Mnogo bi im bilo bolje da se ugledaju na prave demokratije, kao sto su Bosna, Srbija i Kosovo! Sta znaju glupi Ameri sta je pravi zivot, gdje te muze i ko moze i ko ne moze, gdje je srednja klasa misaona imenica i gdje penzioneri kopaju po kantama ne bi li prezivjeli do sutra.
Poredjenje Amerike i njenih propalih politickih projekata na prostorima bivse Jugoslavije je bas nivo koji sam od tebe ocekivao... Svaka cast... :lol:
I opet u pravu! Fataj se Irana, ili majke Sirije, gdje pravedni vodja ubija svoje zabludjele stanovnike.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#7057 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by nosara »

Bedanec wrote:
nosara wrote:
Bedanec wrote: U pravu si! Mnogo bi im bilo bolje da se ugledaju na prave demokratije, kao sto su Bosna, Srbija i Kosovo! Sta znaju glupi Ameri sta je pravi zivot, gdje te muze i ko moze i ko ne moze, gdje je srednja klasa misaona imenica i gdje penzioneri kopaju po kantama ne bi li prezivjeli do sutra.
Poredjenje Amerike i njenih propalih politickih projekata na prostorima bivse Jugoslavije je bas nivo koji sam od tebe ocekivao... Svaka cast... :lol:
I opet u pravu! Fataj se Irana, ili majke Sirije, gdje pravedni vodja ubija svoje zabludjele stanovnike.
Odmori oci... :D



User avatar
Skijaš
Posts: 12625
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#7058 Re: President Barack Hussein Obama!!!

Post by Skijaš »

Skijaš wrote:
Ko to tamo peva wrote:Ali ako bi Amerika propala budi siguran da ce premjestati firme u drugu drzavu.
U koju ce drzavu Jevreji prebacivati svoje firme?

Znam da nebi Amerika prepustala poziciju svjetskog serifa ali ako vec tone za nju je najbolje da je preda nekom svom savezniku koji ima jaku vojsku i koji je finansijski stabilan.
Amerika ostaje svjetski lider a to za prebacivanje firmi u Izrael je smiješno :-D Pa naša je zemlja ovako mala kakva jeste duplo veća od Izraela. Izazov predstavlja ovisnost Evrope o ruskim energentima, odnosno jačanje Rusije po tom osnovu i naravno tu su islamisti koji će, neizbježno je, u nekoj od arapskih zemalja uspostaviti svoj hilafet i od kojeg će krenuti taj domino efekat od kojeg svi strepimo. Te će se tri sile boriti za globalnu dominaciju.
Očekivao sam građanski rat u Egiptu. Vojna hunta (koje je i Mubarak bio dio) je postala tako jaka da je svaki utjecaj civila unaprijed bio osuđen na propast. Međutim, na nedavno održanim izborima legalno izabran predsjednik, danas naređuje smjenu dva čelna čovjeka egipatskih oružanih snaga. I prolaze sati a informacija o neuobičajenim i neplaniranim vojnim manevrima u zemlji nema. Štaviše, izgleda da tranzicija u vojnom vrhu a pod palicom civila prolazi ne samo bez (bar za mene) očekivanog vojnog puča te konsekventnog građanskog rata, nego i bez bilo kakvog osporavanja. I eto sjetih se ovog svog komentara od prije godinu (i dva dana). Islamističko preuzimanje vlasti u Egiptu nije više samo šarada i privid demokratije nego se zaista radi o državi pod potpunom kontrolom Muslimanskog Bratstva.

Što otvara meni interesantno pitanje, je li Obama kao dobar musliman preveo Skull & Bones ekipu na islam :-D pa zato pomažu uspostavu hilafeta, ili se radi o stvaranju novog epskog neprijatelja vrijednog Trećeg svjetskog rata, pošto Kina za takav sukob nije zainteresovana a Rusija ipak nije sposobna ? Jer šta osim jednog dobrog svjetskog rata može oporaviti američku privredu ?

Mislim da tačno objašnjenje za američku podršku islamistima (od Libije do Sirije) nema ni trocifren broj ljudi na planeti, ali bi bilo interesantno čuti različita mišljenja.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#7059 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by kiky »

američki predsjednički izbori su neinteresantna stvar ...
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#7060 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by cindrlimindrli »

kiky wrote:američki predsjednički izbori su neinteresantna stvar ...
Ima i toga, za planetu je bitniji izbor nacelnika opstine Kalesija, a da ne spominjem kad Mile drekne, tada vec
nastaju ozbiljni problemi u galaksiji.
occupylove
Posts: 1245
Joined: 21/07/2012 02:23

#7061 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by occupylove »

Mit Romni zvanicno potvrdjen kao Republikanski kandidat za predsjednika , sto je ocekivano , uz oko 150 miliona dolara koje je prikupio na Republikanskoj konvenciji u Tampi , doticni milioner vrlo mutne proslosti i eventualni buduci predsjednik USA , se sada odmara na svojoj jahti , okruzen donatorima milijarderima
a sta radi bivsi predsjednik Bush ?
pa ?
gospodin bivsi predsjednik USA trenutno bjezi od pravde, optuzen je za ratne zlocine , te sve vise drzava prijete njegovim hapsenjem ako stupi na njihovo tlo ( jedan od primjera je Svicarska , gdje su ga policajci vec cekali na aerodromu, ali je pilot u zadnji cas okrenuo njegov avion prije ulaska u zracni prostor Svicarske i gdje su cak i dva F-18 Svicarskih zracnih snaga bila poslata da ga prizemlje ,i majku mu lopovsku , taj se put izvukao za dlaku :x
ali nece jos dugo bjezati
USA i u vise drzava , preko 60 raznih humanitarnih organizacija su krenuli u lov na zlotvora i optuznice su vec podignute a u Maleziji je vec osudjen u odsustvu
cijeli clanak o lovu na jednoga od najvecih ratnih zlocinaca 21 vijeka ; Dzordz W Bus
http://www.guardian.co.uk/world/2011/fe ... el-warning
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#7062 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by It_is_a_Leclerc »

Mit Romney ima hrizmu hrasta lužnjaka, a ekonomsku viziju kao da je posudio od barda - Ibrahima Spahića. Ne vjerujem da može ozbiljnije parirati Obami.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#7063 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by jefferson »

occupylove wrote:Mit Romni zvanicno potvrdjen kao Republikanski kandidat za predsjednika , sto je ocekivano , uz oko 150 miliona dolara koje je prikupio na Republikanskoj konvenciji u Tampi , doticni milioner vrlo mutne proslosti i eventualni buduci predsjednik USA , se sada odmara na svojoj jahti , okruzen donatorima milijarderima
a sta radi bivsi predsjednik Bush ?
pa ?
gospodin bivsi predsjednik USA trenutno bjezi od pravde, optuzen je za ratne zlocine , te sve vise drzava prijete njegovim hapsenjem ako stupi na njihovo tlo ( jedan od primjera je Svicarska , gdje su ga policajci vec cekali na aerodromu, ali je pilot u zadnji cas okrenuo njegov avion prije ulaska u zracni prostor Svicarske i gdje su cak i dva F-18 Svicarskih zracnih snaga bila poslata da ga prizemlje ,i majku mu lopovsku , taj se put izvukao za dlaku :x
ali nece jos dugo bjezati
USA i u vise drzava , preko 60 raznih humanitarnih organizacija su krenuli u lov na zlotvora i optuznice su vec podignute a u Maleziji je vec osudjen u odsustvu
cijeli clanak o lovu na jednoga od najvecih ratnih zlocinaca 21 vijeka ; Dzordz W Bus
http://www.guardian.co.uk/world/2011/fe ... el-warning
Bush je rketen svoje vrste, i ima dosta toga tu sto mu se moze prebaciti a pogotovo Chaney-u.
Ali jaro smanji dozivljaj! Bush je otkazao put u Svicu, niti je ko slao F18.
Ti fakat imas bujnu mastu. Koliko si ovdje vremena proveo pisajuci gluposti kojekakve mogo si dobar roman napisati i ubacit se medju onih 1% :D
aj Ć
Posts: 203
Joined: 28/08/2012 01:55
Location: rajvOSA

#7064 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by aj Ć »

Tako je Jeff :mrgreen:
occupylove
Posts: 1245
Joined: 21/07/2012 02:23

#7065 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by occupylove »

Jeffersone

Bush i Toni Bler nisu kreteni , oni su ratni zlocinci , naravno dzaba ja stavljam linkove i grupi drzava od momenta presude u Maleziji koje su potvrdile da ce ga uhapsiti ima najmanje 20 :mrgreen:
bas pocetkom ljeta Bush je odjednom naglo otkazao i posjetu Montrealu u Kanadi , pa onda opet i Belgiji
jeli mu to ispuho tocak na avionu ? :lol: svako malo otkazuje svoja putovanja

jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#7066 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by jefferson »

occupylove wrote:Jeffersone

Bush i Toni Bler nisu kreteni , oni su ratni zlocinci , naravno dzaba ja stavljam linkove i grupi drzava od momenta presude u Maleziji koje su potvrdile da ce ga uhapsiti ima najmanje 20 :mrgreen:
bas pocetkom ljeta Bush je odjednom naglo otkazao i posjetu Montrealu u Kanadi , pa onda opet i Belgiji
jeli mu to ispuho tocak na avionu ? :lol: svako malo otkazuje svoja putovanja

OK, ratni zlocinci, sta god.
Ali Svica, F18, ovo ono!
Daj bolan smiri strasti!
Meni ne trebaju tvoji linkovi, na svu srecu imam "malo" vise uvida u desavanja. Ne kazem da ova dvojica nisu zasluzili kaznu, ali de bolan lijeci svoje frustracije na drugi nacin.
Ne bi to bio problem da ovdje pola forumasa ne vjeruje ono sto ti prosipas.
F18, svica. E moj simpozije daznas sto ne znas :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#7067 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by seln »

It_is_a_Leclerc wrote:Mit Romney ima hrizmu hrasta lužnjaka, a ekonomsku viziju kao da je posudio od barda - Ibrahima Spahića. Ne vjerujem da može ozbiljnije parirati Obami.
I Dabya je bio jos gluplji, pa je opet pobijedio...dvaput.
Nikad ne potcjenjuj glupost americkog biraca.
occupylove
Posts: 1245
Joined: 21/07/2012 02:23

#7068 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by occupylove »

'bili smo tako siromasni kao mladi bracni par , da smo servirali jelo na dasci za peglanje " :lol:
samo jedna od izjava supruge Mit Romnija i samoga Romnija , na Republikanskoj konvenciji , koja je oborila rekorde po kolicini gluposti i licemerja po kubnome metru :lol:
sami saznajte ko je bio babo Mit Romniju i iz koje je porodice
i vise hiljada demonstranata su se odvalili od sege , cak su poslovicno strogi i hladni policajci poceli odmahivati glavom i smijati se ..
uglavnome u govoru Mit Romnija u kojem prihaca kandidaturu za presjednika USA ..u kojem se nakakio i lagao da se i prosjecnome Amerikancu digla kosa na glavi ..za ne povjerovati , ipak paznju izaziva pojava "tajnoga gosta "
Klinta Istvuda i njegov govor , na momente duhovit , a na praznu stolicu koja je trebala predstavljati Obamu ?
Obama je jutros na Twitery odgovorio duhovito , sa fotkom kako sjedi u ovalnoj kancelariji okrenut ledjima i i textom :' ova stolica je vec zauzeta "
sou se nastavlja i slijedi Demokratska konvencija u Sarloti , slijedece sedmice , da vidimo koliko ce se oni nakakiti i hoce li oboriti rekord u licemerju i kolicini gluposti po kubnome metru :D

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/gaf-c ... /120831036
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#7069 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by asurbanipal »

Palac gore za Romneya :thumbup:
Ako pobjedi barem neće biti dosadno...
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#7070 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by jefferson »

seln wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Mit Romney ima hrizmu hrasta lužnjaka, a ekonomsku viziju kao da je posudio od barda - Ibrahima Spahića. Ne vjerujem da može ozbiljnije parirati Obami.
I Dabya je bio jos gluplji, pa je opet pobijedio...dvaput.
Nikad ne potcjenjuj glupost americkog biraca.
Glupost americkog biraca? Jel ti vidis u bIh sta se desava? Sta smo onda mi u pm?
semirizsvemira
Posts: 1094
Joined: 24/05/2012 00:42

#7071 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by semirizsvemira »

Glupi amerikanci a i neki evropljani koji vjeruju da je izbor predsjednika USA neka vazna stvar i da oni lichno donose odluke o ovome ili onome . To su samo pajaci u rukama drugih a zna se kojih drugih :shock: Kad je pobjedio Obama koga je prvo pozdravio u svom pobjednickom govoru . A Obamina vanjska politika se nimalo ne razlikuje od Bushove cak sta vise poslo je jos 30 hiljada vojnika u Afganistan za sta je nagradjen i Nobelovom nagradom za mir sto je najsmjesnija dodjela do sada :lol: Nesto poput Kisindzera
occupylove
Posts: 1245
Joined: 21/07/2012 02:23

#7072 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by occupylove »

koji pozitivni ludjak :lol: legendarni Dzordz Karlin ,poruka je univerzalna , za sve nas , zasto je glasanje u ovome sistemu besmisleno , cemu se zaliti na politicare koje ste sami izabrali i koji su proizvod nas samih i ovakvoga sistema ?

lud je 100 na sat :D ;

User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#7073 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by seln »

jefferson wrote:
seln wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Mit Romney ima hrizmu hrasta lužnjaka, a ekonomsku viziju kao da je posudio od barda - Ibrahima Spahića. Ne vjerujem da može ozbiljnije parirati Obami.
I Dabya je bio jos gluplji, pa je opet pobijedio...dvaput.
Nikad ne potcjenjuj glupost americkog biraca.
Glupost americkog biraca? Jel ti vidis u bIh sta se desava? Sta smo onda mi u pm?
Jao, odbrambenog refleksa....
kako se ono zove tema?
O gluposti bosanskih biraca postoji kamara tema.
Tacno je da su bosanski biraci truba, ali mi nemamo 200 godina demokratske tradicije kao Ameri.
I nijedan od nasih govnara ne moze napraviti toliko sranja kao americki predsjednik.
Guido_Špišić
Posts: 185
Joined: 17/07/2012 16:28

#7074 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by Guido_Špišić »

Jel netko zbilja misli da su izbori u americi relevatni? Jel netko zbilja očekuje da postoji razlika između Obame i Romnija?
occupylove
Posts: 1245
Joined: 21/07/2012 02:23

#7075 Re: Obama i americki predsjednicki izbori 2012!!

Post by occupylove »

bravo za Dezmonda Tutua ! :thumbup: i bravo za Klix.ba sto prenose ovu vijest :sax:
omca oko Busha i Tonija Blera se ipak polagano steze , ko ce smoci hrabrosti uciniti taj istorijski momenat i uhapsiti tu dvojicu ratnih zlocinaca ?

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/desmo ... /120902043
Post Reply