o zakonu atrakcije

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#76 Re: o zakonu atrakcije

Post by drekalica28 »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:
drekalica28 wrote:Mogu li i ja nekako na tu sender listu doć? Image
Vidi nje, zar se ti nisi dala u razbijanje kokosovog oraha :D Samo posalji mail na PP :)
Nepredviđene okolnosti su satjerale kokos i razbijanje u drugi plan. :roll:
No.....ima i sutra. :D
A mail stiže na PP. :)
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#77 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca »

pročitala si u knjizi o zakonu atrakcije kako je Eshter počela da kanališe Abrahama, ovo je njihov grand intro široj javnosti 1986.godine



evo još neki, prosto ne znam koji bih vam probrala, pokušaću nasumice :)





o novcu



..... :)
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#78 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca »

još malo...





User avatar
Pikaboo
Posts: 737
Joined: 28/08/2009 12:18
Location: In the moment.

#79 Re: o zakonu atrakcije

Post by Pikaboo »

Zahvaljujuci Ljuskici, trenutno citam Zakon privlacenja.Dosla sam do 25 strane odnosno do djela gdje Abraham(i) objasnjavaju definiciju tog zakona i mogu vam reci da sam se ja sama na svojoj kozi uvjerila ,kada sam negativna i ljuta ,taj dan samo naljecem na ljude koji su u istom stanju kao i ja i samo pridodaju mojoj mizeriji :roll:
A kada sam sretna,bas takvi ljudi i budu u mom okruzenju.Mozda prizovem i neke bitnije stvari u zivotu :)
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#80 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Meni se danas desila pravo luda stvar da jos uvijek dolazim sebi :) mozda vam nekad i ispricam, samo citajte 8-)
User avatar
Pikaboo
Posts: 737
Joined: 28/08/2009 12:18
Location: In the moment.

#81 Re: o zakonu atrakcije

Post by Pikaboo »

Kad zavrsim knjigu sigurna sam da cu imati neka pitanja,pa se pripremite :)
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#82 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

O biliV mi dachu ti i msn ako treba :D samo pitaj :lol:
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#83 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Pikaboo wrote:Kad zavrsim knjigu sigurna sam da cu imati neka pitanja,pa se pripremite :)
Kad zavrshish tu "uvalichu" ti druge, nishta ne brini :lol:
User avatar
Pikaboo
Posts: 737
Joined: 28/08/2009 12:18
Location: In the moment.

#84 Re: o zakonu atrakcije

Post by Pikaboo »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:
Pikaboo wrote:Kad zavrsim knjigu sigurna sam da cu imati neka pitanja,pa se pripremite :)
Kad zavrshish tu "uvalichu" ti druge, nishta ne brini :lol:
Procitat cu ja sve ovo u jednom dahu ,jako mi se svidja ova koju sad citam.Odoh nastaviti,dosta si mi zadace "uvalila"
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#85 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

A. de Mello je meni bio pocetak, glavno jelo Dz. Marfi a sad gutam Esther :lol: ko zna shta ce biti za desert :D
User avatar
Pikaboo
Posts: 737
Joined: 28/08/2009 12:18
Location: In the moment.

#86 Re: o zakonu atrakcije

Post by Pikaboo »

Sram me bilo nisam ni znala za ove knjige i vjerovatno nebini saznala da nije ovog foruma.Neznam ni kako sam nabasala na ovu temu.Elem,hvala ti jos jednom i sada fakat odoh da nastavim sa citanjem.Obozavam kad me knjiga ovako zaintrigira da jedva cekam da je uzmem u ruke :)
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#87 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:Meni se danas desila pravo luda stvar da jos uvijek dolazim sebi :) mozda vam nekad i ispricam, samo citajte 8-)
:-D pričaj, pričaj. možeš i na email ili pp... i meni se svašta dešavalo, posebno u poslednje vrijeme otkada imam 'mentoricu' za ove stvari :)
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#88 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

vaca wrote:
Ljuska_u_BaklaFi wrote:Meni se danas desila pravo luda stvar da jos uvijek dolazim sebi :) mozda vam nekad i ispricam, samo citajte 8-)
:-D pričaj, pričaj. možeš i na email ili pp... i meni se svašta dešavalo, posebno u poslednje vrijeme otkada imam 'mentoricu' za ove stvari :)
Hocu ako ces i meni nac mentoricu :D prijeko mi je potrebna, malo sam konfuzna glede nekih stvari :-)
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#89 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Vaco cekam to za mentoricu ili ces ti biti moja mentorica, samo me postedi cekanja :D
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#90 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:Vaco cekam to za mentoricu ili ces ti biti moja mentorica, samo me postedi cekanja :D
pišem ti pp za 10 min
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#91 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Vaco proshlo 15 :D minuta
Kristijana
Posts: 5146
Joined: 09/01/2010 20:21

#92 Re: o zakonu atrakcije

Post by Kristijana »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:A. de Mello je meni bio pocetak, glavno jelo Dz. Marfi a sad gutam Esther :lol: ko zna shta ce biti za desert :D
Vadim Zeland-ov Transurfing? Jesi to čitala? Ja sam skinula 4 i 5, ali ne stigoh još da pročitam. 1, 2 i 3 nisam uspjela skinuti besplatno.

Ili Eckhart Tolle-ov opus?

Uh, poskidala sam te literature, trebaće mi 3 života da sve pročitam. :D
I de Mello ima dosta knjiga. I Lazarev. I Dalaj lama. :)

Obožavam besplatne elektronske knjige.

A Louise Hay je zakon prije Zakona, ona je još prije 20 godina sama provalila Tajnu. :)
User avatar
Pikaboo
Posts: 737
Joined: 28/08/2009 12:18
Location: In the moment.

#93 Re: o zakonu atrakcije

Post by Pikaboo »

Dali neki od vas vec primjenjuju ovaj zakon i dali vam se nesto desava? Moze i na PP ako zelite da podjelite a da nebude javno.
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#94 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca »

Kristijana wrote:
Ljuska_u_BaklaFi wrote:A. de Mello je meni bio pocetak, glavno jelo Dz. Marfi a sad gutam Esther :lol: ko zna shta ce biti za desert :D
Vadim Zeland-ov Transurfing? Jesi to čitala? Ja sam skinula 4 i 5, ali ne stigoh još da pročitam. 1, 2 i 3 nisam uspjela skinuti besplatno.

Ili Eckhart Tolle-ov opus?

Uh, poskidala sam te literature, trebaće mi 3 života da sve pročitam. :D
I de Mello ima dosta knjiga. I Lazarev. I Dalaj lama. :)

Obožavam besplatne elektronske knjige.

A Louise Hay je zakon prije Zakona, ona je još prije 20 godina sama provalila Tajnu. :)
Volim svako jutro da pogledam Louisinu dnevnu afirmaciju :) tako počinjem jutro...
http://www.louisehay.com/affirmations/

Za Zelanda ne znam, može li mali uvod u njegov rad? Hvala :)

Tolle je :-D
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#95 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Pikaboo wrote:Dali neki od vas vec primjenjuju ovaj zakon i dali vam se nesto desava? Moze i na PP ako zelite da podjelite a da nebude javno.
O svashta se deshava :D ali tesko je o tome tek tako pricati, vrlo lako se moze desiti da to ne shvatis na nacin na koji sam ja ili vaca ili neko treci. I onda ukoliko ti se ne desi ono sto zelis, izgovorices kategoricno ne daljoj primjeni univerzalnih zakona. Vrlo je vazno da sama nadodjes do odredjenog nivoa razumijevanja, da sama pokusas neke stvari i onda kroz razgovor ali samo razgovor sa nekim drugim, pokusas da se usmjeris za dalje. Vrlo je vazno da uskladis emocije sa "zeljama" da bi se one realizovale. Vjerujem da ce ti to Kristijana puno podrobnije objasniti jer je ona to fakat svarila :D koliko sam mogla da primjetim
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#96 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca »

zakon atrakcije je samo vrh ledenog brijega. kreneš li da istražuješ, stvari se dešavaju i situacije se namještaju, informacije same nadolaze...
što napisa ljuspica, ipak svako od nas ima svoj vlastiti put i manifestacije su različite. mislim da je u tome ljepota svega :-D
Rama LOA
Posts: 8
Joined: 12/07/2010 18:02

#97 Re: o zakonu atrakcije

Post by Rama LOA »

Pozdrav svima....

Drago mi je da konacno i na nasem jeziku...i u nasem okruzenju nademo nekoliko "nas" koji smo vec duze u ovome.

Ja licno vec 2,5-3 godine od kada sam po prvi put saznao za "Law of Attraction" produbljujem svoje znanje...mijenjajuci totalno percepciju zivota kroz....mora knjiga, seminara, caspopisa, filmova... Posto se radi o rapidnom mijenjanju svijesti,percepcije a samim tim dubokim promijenama u zivotu...ovo je proces koji traje, ta tzv. transformacija svijesti je permanenti proces gdje se samo dalje razvijas...ili ostajes na nivou kolektivne svijesti svijeta tj. degradiras....


Ja cu ovde nabrajati dosta autora, neki znacajni su vec spomenuti. Ucitelji ABRAHAMA, Esther Hicks i Jerry su mozda medu najznacajnijim zbog kvaliteta nacina kako "kanalisu" poruke i zakone univerzuma kroz sebe i mislim da su nakon ovoliko godina postali majstori kanalisanja....na nas...

Kod mene je sve pocelo prije nesto vise od 2 godine sa filmom "The Secret" i od tada sam procitao reko 200 knjiga ili pogledao sigurno 30tak dogumentarnih filmova na tu temu....I da, zivot , svijest i percepcija su se promijenili za ........... %..........

Nadam se dobroj i dubokoj komunikaciji koja moze i da ide preko PP posto se radi o dosta delikatnoj temi.....
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#98 Re: o zakonu atrakcije

Post by vaca »

Rama LOA wrote:Pozdrav svima....
:) pozdrav i tebi!

Rama LOA wrote:Ja cu ovde nabrajati dosta autora, neki znacajni su vec spomenuti. Ucitelji ABRAHAMA, Esther Hicks i Jerry su mozda medu najznacajnijim zbog kvaliteta nacina kako "kanalisu" poruke i zakone univerzuma kroz sebe i mislim da su nakon ovoliko godina postali majstori kanalisanja....na nas...
Pucaj :D

I slažem se za Abrahama, na mene imali ogromnog uticaja. Posebno me je dojmio humor kojim zrače...
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#99 Re: o zakonu atrakcije

Post by drekalica28 »

Sarajevo-x.com 14.07.2010.

"Stiže nastavak knjige "Tajna"

Rhonda Byrne otkriva kako ostvariti želje
Svi oni kojima je knjiga "Tajna" ("The Secret") uveliko pomogla da shvate univerzalne zakone, zakone privlačnosti i moć pozitivnog mišljenja, sigurno će biti oduševljeni informacijom da naredne sedmice autorica Rhonda Byrne objavljuje i nastavak knjige nazvan "Moć" ("The Power").

Baš kao i knjiga "Tajna", nastavak je vodič za ostvarenje želje, knjiga koja će vam otkriti moć pozitivnog mišljenja i pokazati da je svako predodređen da ima izvanredan život na Zemlji.

Na tržištu će se pojaviti dva miliona knjiga.

Podsjećamo, Rhonda Byrne je Australijanka koja je radila kao televizijski i filmski producent. U knjizi "Tajna", prema kojoj je sniman i istoimeni film, kao glavna teza provlači se tvrdnja da zakon privlačnosti upravlja svemirom."
Rama LOA
Posts: 8
Joined: 12/07/2010 18:02

#100 Re: o zakonu atrakcije

Post by Rama LOA »

Sve je dakle energija ! Sve sto jeste, kada pogledamo na sub atomskoj bazi jeste na kraju u svojoj najmanjoj jedinici energija. Energija tj, duh...Oblak, kuca u kojoj sjedimo, sat na nasoj ruci, mi sami svi smo mi "sazidani" od te energija.

A energija privlaci ili odbija sve sto mi kao spiritualna bica prozivimo u ovom fizickom tijeu koje nam je dodijeljeno za ovo putovanje na ovoj zemlji. Misli + emocije su sve to kreira realnost, svake sekunde.


Potencijal te energije je neobjasnjivo beskonacan, ta energija, ti kvanti mogu samo zauzimati razlicite smijerova, intezitet i mijenjati se iz jednog u drugi oblik. To dolazimo do uzroka i posljedice koji postoji i uvijek su precizni, sve sto dobijamo i prozivljavamo ima gotovo matematicku logicnost samo mi ne mozemo to da vidimo dok ne NAUCIMO i dok ne SHVATIMO kako se sve to odvija a to je duhovni proces, na koji svijesno milijarde ljudi nisu "iztrenirane" u korisis svoje stete a na dobit onim koji imaju ovo znanje.
Post Reply