o zakonu atrakcije

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#726 Re: o zakonu atrakcije

Post by Sofija89 »

Pisacu vam na pp. :)
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#727 Re: o zakonu atrakcije

Post by ema_ »

Ako onaj moj konkurs uspije, a bude zasluge zbog @emi-nevermind onog energetskog poticaja, samo ćeš mi javiti broj žiro računa, drage volje :D .
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#728 Re: o zakonu atrakcije

Post by insomnia78 »

ema_ wrote:Ako onaj moj konkurs uspije, a bude zasluge zbog @emi-nevermind onog energetskog poticaja, samo ćeš mi javiti broj žiro računa, drage volje :D .
Ako nista uvijek ti ostaju kornjace sa pet planeta


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#729 Re: o zakonu atrakcije

Post by Sofija89 »

Evo i ja vam saljem ljubav da uspije :eh:

Ja cu u ponedjeljak vidjeti da li ce se vizualizacija manifestovati :)
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#730 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

ema_ wrote:Ako onaj moj konkurs uspije, a bude zasluge zbog @emi-nevermind onog energetskog poticaja, samo ćeš mi javiti broj žiro računa, drage volje :D .
Jok to, energetski poticaj uvijek for free :D Drzim fige :) :kiss:
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#731 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

Sofija89 wrote:Evo i ja vam saljem ljubav da uspije :eh:

Ja cu u ponedjeljak vidjeti da li ce se vizualizacija manifestovati :)
Nema Da Li , vec samo budi znatizeljna na koji nacin :) Vjeruj, i bice..
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#732 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Emi_Nevermind wrote:
Sofija89 wrote:Evo i ja vam saljem ljubav da uspije :eh:

Ja cu u ponedjeljak vidjeti da li ce se vizualizacija manifestovati :)
Nema Da Li , vec samo budi znatizeljna na koji nacin :) Vjeruj, i bice..
Upravo sam joj i ja to posla napisati, ukoliko ima, a ocito ima i najmanji trun sumnje u ishod onog sto si vizualizirala, mogucnost da od nje ne bude nista je velika i onda si opet na pocetku :)
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#733 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Ja se ne mogu jos uvijek ovdje oglasiti na način kao @emi_Nevermind jer smatram da sam na početku. Iako godinama čitam, isčitavam i pokušavam primjeniti naučeno mislim da mi nedostaje puno toga ali svakako kockice slažem postepeno. Šteta je što Sarajevo nema organizovanih seminara i treninga kao što to u regionu ima i što nam to sve skupa nije mnogo bliže...
Kada sam počinjala sa upoznavanjem novog principa življenja, sada vidim i daleko kvalitetnijeg imala sam dug proces brisanja nekih staruh obrazaca ponašanja i upšte sjećanja koja su me vukla nazad. Živeći u sjećanjima sve pročitano nije dalo rezultata, trebalo je upravo isprazniti mozak... u tom nekom periodu mi je dosta pomogao Hooponopono uz pomoć kojeg sam prekidala tok misli i uspjevala da ako bar ne mogu da osjetim nista dobro,onda ne mislim ni lose... danas već lakše kontrolišem loše misli koje se pojave ili preobražavm u one koje mi koriste.
i dan danas imam losih trenutaka ali sam itekako svjesna momenta SADA i zahvalnosti za sve u tom momentu, a onda svaki naredni daje rjesenje onoga što mi je predstavljalo problem. Iako zvuči otrcano, pokazalo se veoma istinito da sve loše je za nešto dobro..

Rado bih ucestvovala kada bi se u Sarajevu organizovao faster EFT ili bilo sta drugo, jer sve sto znam sam sama ucila a to ide sporo o mozda ponekad pogresno.... ja htjedoh kratko a opet oduzih..
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#734 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Zaboravih dodati da afirmacije nisu za svakoga najbolji put, bar ne u pocetku, jer pocetnici vrlo cesto ne mogu osjetiti emociju koja bi tu afirmaciju pokrenula i onda sve pada u vodu i ispada kao da ne djeluje.. Ja bih kao pocetnik prvo krenula od zahvalnosti, duboko biti svjestan onoga na čemu si zahvalan da bi sebe afirmirao za veće dobro.. ali svakako bih čula i druge savjete :)
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#735 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:Zaboravih dodati da afirmacije nisu za svakoga najbolji put, bar ne u pocetku, jer pocetnici vrlo cesto ne mogu osjetiti emociju koja bi tu afirmaciju pokrenula i onda sve pada u vodu i ispada kao da ne djeluje.. Ja bih kao pocetnik prvo krenula od zahvalnosti, duboko biti svjestan onoga na čemu si zahvalan da bi sebe afirmirao za veće dobro.. ali svakako bih čula i druge savjete :)
Slazem se u vezi zahvalnosti, naravno! I slazem se i u vezi seminara, trebali smo mi organizovati nesto, pokrenula sam Life Coaching Sarajevo strancu , pa se preko nje mozemo uvezati i sami organizovati, i pozvati pristalice. Ako ste za :) I znas ti dosta, dosta toga, samo trebas da znas da znas.. Ja sam morala mozda da kopam dublje zbog toga sto sam se bavila tim, pa su mi ljudi postavljali kojekakva pitanja, ali mozes se postaviti kao i ja, komotno, Zato te i prozivam :)
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#736 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Je li to ova stranica https://www.facebook.com/pages/Life-coa ... 57?fref=ts ili neka druga :?
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#737 Re: o zakonu atrakcije

Post by Sofija89 »

Napisala sam ,,da li,, iz razloga sto sam i prije znala vjerovati i radovati se pa se obicno razocaram jer ne budu ispunjena ocekivanja. Sad se trudim da ne ocekujem nista ,mada evo moram priznati ocekujem ipak malo jer ne bih se uopce trudila oko toga da ne ocekujem..... znate sta je kod mene problem , sto ja za svakog tipa mislim da je to onaj pravi...i na kraju paf razocarenje..... Kako neki ljudi kazu znala/o sam da je on/a prava/i kako to znaju pitam se ?

Evo jos od Aninog seminara sam naucila kako da otpustim zelju i da vizualiziram, i naravno trudim se biti zahvalna na onome sto imam da bih privukla jos, i vizualiziram ljubav i pojavio se taj jedan potencijalni koji ispunjava za sada sve osim jedne stvari..... kad sam zazeljela zelju trazila sam mnogo visokog momka jer sam i ja visoka i volim nositi stikle ali zaboravila sam naglasiti da bude i vitak,tako da ovaj ima visak kg :lol: ali nema veze.... da ne duljim vise, u utorak cu pisati je li to ta manifestacija ili da cekam i dalje. :)
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#738 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

Sofija89 wrote:Napisala sam ,,da li,, iz razloga sto sam i prije znala vjerovati i radovati se pa se obicno razocaram jer ne budu ispunjena ocekivanja. Sad se trudim da ne ocekujem nista ,mada evo moram priznati ocekujem ipak malo jer ne bih se uopce trudila oko toga da ne ocekujem..... znate sta je kod mene problem , sto ja za svakog tipa mislim da je to onaj pravi...i na kraju paf razocarenje..... Kako neki ljudi kazu znala/o sam da je on/a prava/i kako to znaju pitam se ?

Evo jos od Aninog seminara sam naucila kako da otpustim zelju i da vizualiziram, i naravno trudim se biti zahvalna na onome sto imam da bih privukla jos, i vizualiziram ljubav i pojavio se taj jedan potencijalni koji ispunjava za sada sve osim jedne stvari..... kad sam zazeljela zelju trazila sam mnogo visokog momka jer sam i ja visoka i volim nositi stikle ali zaboravila sam naglasiti da bude i vitak,tako da ovaj ima visak kg :lol: ali nema veze.... da ne duljim vise, u utorak cu pisati je li to ta manifestacija ili da cekam i dalje. :)
Eh ovako, uvijek dobijamo ono sto ocekujemo, ali onda to zbilja moramo ocekivati, znaci ne, ocekujem, ali STA AKO ne bude, znaci u tebi ne smije postojati nimalo sumnje. Znam da je to tesko - ali ono sto olaksavva ovaj proces su dvije stvari 1) ne stavljanje vremenskog roka na zelju - bice kad se bude poklopilo sve, i kad bude pravo vrijeme, znaci samo lagano i 2) osjecaj. Treba da se osjecas kao da to vec imas. Dobar nacin da ovo postignes je ivizualizacija, i odredjena pitanja. Jedno, koje ja najcesce postavim je KAKO BI SE TVOJ ZIVOT PROMJENIO DA DOBIJES OVO? Obicno su to neke male sitne stvari, ili to da svoju srecu stavljamo u ruke nekog drugog. Mozda bismo kupili novu kucu, mozda bismo imali nekog ko nas poljubi za laku noc, ali nas zivot, bar najveca srz njega bi, ostao obicno potpuno isti.Zasto zelimo partnera? Da imamo s nekim podijeliti srecu i tugu, popiti kafu.. To obicno imamo i bez partnera. Hocemo ffizicku privlacnost, da nas neko ucini ushicenim.. Obicno u zivotu postoji jos stvari koje nas cine ushicenima - znaci NE smijemo sve karte polagati na jednu akrtu i razmisljati, MORA BITI..jer ovaj osjecaj stvara ocaj - a ocaj ocekivanja ponistava i unosi sumnju - "sta ako ne bude.." i onda sliejdi crna hronika misli.. ZNaci ako zelimo dobiti ono sto zelimo, moramo biti ok sa svakim ishodom - i razmisljati, ako ne dobijem to, bicu super, ali ako dobijem to bicu bas bas bas sretna. MORAM; STA AKO NE DOBIJEM, i slicne misli su misli otpora i ne mogu donijeti pozitivne rezultate. I ako ih donesu ce ishod btii pogresan.Ako tvoj ishod ne bude pozitivan, umjesto da to gledas kao neuspijeh, moras znati da je to najveci uspijeh do sada . jer si jedan korak blize onom s kim TREBA da budes, i kog uistinu prizeljkujes. Sta bi vise voljela? Da sve ispadne kako si zeljela u utorak, ili da nadjes svoju srodnu dusu? Mozda je tvoja srodna dusa ta osoba, ali sad niste spremni, i ako sad stupite u vezu, necete moci u njoj ostati jer niste na istim talasnim duzinama,mozda je tvoja srodna dusa neko drugi, i u utotak nista ne prodje kako treba, ali zato u srijedu sretnes covjeka svojih snova! Ili mozda sve prodje kako treba i on se pokaze kao neko s kim ces ostariti.. Poenta je da moras da budes ok sa svakim ishodom, i da vjerujes u proces zivota, da znas da se sve, pa i ono najgore desi s razlogom i da se obradujes svemu sto se desava, i budes zahvalna na tome, pa i ako je ono sto ne zelis, jer ako vjerujes u proces, onda znas i da te to negativno na neki nacin vodi ka tvojoj najvecoj zelji. Da bismo dobili ono sto zelimo moramo ocekivati da cemo dobiti ono sto zelimo, i vjerovati u to potpuno, opusteno i bez roka trajanja ali biti ok i s drugim ishodima jer znamo da nas oni vode blize nasim najdubljim zeljama.

Da li je neko onaj pravi je tesko pitanje, ali je pravi u tom trenutku, ocigledno :) Puno toga ljudi kazu, onako nostalgicni i privrzeni za neke ideje, ali dok smo na istim talasnim duzinama, ti ljudi su za nas "pravi", a vrlo ces lako osjetiti da li neko vibrira u skladu s tobom, ili ne. A visak kilograma je najmanji problem kad vam se enegija poklopi, i kad budes malo vise u skladu s izvornom energijom ces nauciti da te fizicke atribute jednostavno ostavis po strani. I smao bez otpora, sta bude, bude, sve je to samo jedan proces, jedno uzbudljivo putovanje, i samo gledaj da uzivas u svakom koraku.
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#739 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:Je li to ova stranica https://www.facebook.com/pages/Life-coa ... 57?fref=ts ili neka druga :?
Ta,ta, glavom i bradom :)
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#740 Re: o zakonu atrakcije

Post by Sofija89 »

Koja manifestacija koji vortex da padnes u nesvijest :unesvijest: sve je proteklo mnogo bolje nego sam ocekivala

Gledala sam u mercatoru knige od Hicksa i bas su im skupe po 20-23KM ,neznam koliko kostaju na sajmu ? Ja sam npr. na sajmu knjige od J.Murphya i Anthony de Mela placala po 5KM sacekacu sajam pa da tamo vidim jer mi je bezveze davati tolike pare na te knjige a mislim da se mogu naci po povoljnijoj cijeni.
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#741 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Imas sajam ispred BBI, jucer sam vidjela standove ne znam do kada traje, vjerujem bar do nedjelje :)
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#742 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

Super da je sve proslo kako treba sofija :-D Cuj sajam, cool,odoh i ja danas :)
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#743 Re: o zakonu atrakcije

Post by Sofija89 »

Slusala sam Anin video o manifestaciji ljubavi, i trudila sam se da vizualiziram,osjecam i napokon otpustim zelju i evo napokon mi se manifestiralo sve ono sto sam oduvijek zeljela ,trebalo mi je 3 mjeseca :)

Vecer je bila savrsena, vecerica,setnjica , i poljubac najljepsi u mom zivotu :stidljiva:
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#744 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

Sofija89 wrote:Slusala sam Anin video o manifestaciji ljubavi, i trudila sam se da vizualiziram,osjecam i napokon otpustim zelju i evo napokon mi se manifestiralo sve ono sto sam oduvijek zeljela ,trebalo mi je 3 mjeseca :)

Vecer je bila savrsena, vecerica,setnjica , i poljubac najljepsi u mom zivotu :stidljiva:

:) wow, supeeer :thumbup: Samo tako nastavi, hvala sto dijelis s nama :kiss:
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#745 Re: o zakonu atrakcije

Post by Russki »

Fino, fino :D

Najgore je otpustiti, a kad uspiješ, eto manifestacije :D
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#746 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

Russki wrote:Fino, fino :D

Najgore je otpustiti, a kad uspiješ, eto manifestacije :D
slazem se, otpustiti je najteze, i nemoguce dok otpor postoji. Kad se otpora rjesimo, sve ide :)
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#747 Re: o zakonu atrakcije

Post by Sofija89 »

Zaboravila sam napisati da sam pocela meditirati, u ponedjeljak sam prvi put u zivotu meditirala, rekla sam sebi pokusacu bez otpora samo 5 min ... medjutim tako sam se dobro osjecala i bila sam smirena da sam ostala pola sata u meditaciji... i sutradan manifestacija .... ja sam naucila kako otpustiti a to znaci da ne trebamo stalno biti fokusirani na zelju jer time saljemo vibracije da to nemamo ,nego trebamo se osjecati kao da to vec posjedujemo,kao da je vec tu.... tako sam barem ja razumijela
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#748 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

Sofija89 wrote:Zaboravila sam napisati da sam pocela meditirati, u ponedjeljak sam prvi put u zivotu meditirala, rekla sam sebi pokusacu bez otpora samo 5 min ... medjutim tako sam se dobro osjecala i bila sam smirena da sam ostala pola sata u meditaciji... i sutradan manifestacija .... ja sam naucila kako otpustiti a to znaci da ne trebamo stalno biti fokusirani na zelju jer time saljemo vibracije da to nemamo ,nego trebamo se osjecati kao da to vec posjedujemo,kao da je vec tu.... tako sam barem ja razumijela
:thumbup: dobro si razumjela, i drago mi je da si se opustila sto se tice meditacije, jer stvarno je jako bitno samo pustiti zelju i osjecati se dobro i prije nego sto je ona fizicki manifestovana, a to u meditaciji cinimo :) Super, bas mi je godra :)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#749 Re: o zakonu atrakcije

Post by supercali »

ja meditiram uz hustler :D
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#750 Re: o zakonu atrakcije

Post by Sofija89 »

A sta je to ? :eh:
Post Reply