o zakonu atrakcije

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Gaia
Posts: 1383
Joined: 10/10/2006 10:39

#1 o zakonu atrakcije

Post by Gaia »

"Tajna"

film snimljen po istoimenoj knjizi Rhonde Byrne u kojem se govori o milenijima staroj "tajni" koju su poznavale neke od najpoznatijih osoba historije: Platon, Galileo, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein i mnogi drugi izumitelji, naucnici, umjetnici, teolozi i veliki mislioci.

nadam se da ce te naci vremena, za ove praznicne dane, da pogledate film. na donjem linku mozete izabrati, osim engleskog, verziju filma na njemackom, portugalskom ili spanjolskom jeziku.

http://video.google.com/videoplay?docid ... 0935&hl=en
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#2

Post by pesak »

Da. Potpuno tacno.
To govore svi - od Kabale, Kundalini, Hermetizma ,psihijatara...sve je to isto.
Hvala na linku.
"Kako gore, tako dole". Stari zakon.

Zivela radost !!! :-D :-D :-D :-D :-D
HVALA na linku !!! :-D :-D :-D

Ono sto nam se desava spolja je samo odraz onoga sto nam se desava unutra, a to bi trebali da shvatimo. Bar ja zelim da shvatim. U ovom filmu i ne moras da shvatis da bi stvar delovala. Koristila sam neke hermeticke vezbe za neke svoje ciljeve i stvarno su bile uspesne.
Da. Sve je energija .
Hvala ! :-D
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#3

Post by Faust »

Nije ništa energija...
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#4

Post by pesak »

Kako to mislis ?
Reci su samo reci.
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#5

Post by pesak »

Nekad , kad se covek izgubi, treba krenuti od spoljasnjih stvari- po onome sta ti se desava spolja, pokusati da ocenis sta ti se ustvari desava unutra...da shvatis o cemu se radi...koja je to tvoja zivotna sema proradila.
Moram da kazem da nemam pojma o cemu se radi.
User avatar
Gaia
Posts: 1383
Joined: 10/10/2006 10:39

#6

Post by Gaia »

pesak wrote:Nekad , kad se covek izgubi, treba krenuti od spoljasnjih stvari- po onome sta ti se desava spolja, pokusati da ocenis sta ti se ustvari desava unutra...da shvatis o cemu se radi...koja je to tvoja zivotna sema proradila.
da. ono sto nam se desava spolja simbolicno predstavlja ono sto nam se desava unutra, tj. upucuje na dio nas koji treba vratiti u ravnotezu. kraj godine, kao kraj ciklusa je narocito pogodan za takva razmatranja. uzmimo auto za primjer: ono simbolicno predstavlja nas produzetak. u kakvom je stanju vase auto? obratite paznju na detalje. da li je novo ili staro? prede li ili kasljuca pri voznji? mozda zmigavci ne rade? ili imate problema sa kocenjem, elektricnim smetnjama. da li je vas auto uvijek prljav ili uvijek cist, mada ga cesto ne perete? da li ste ga uzeli na kredit? mozda niste vlasnik svog auta vec vozite tudji. u tom slucaju postanite i vi vlasnik, sto prije! ili jednostavno nemate auto! u tom slucaju zaboravite sto sam rekla.:)

ili recimo vas PC: da li je brz ili spor? blokira li se cesto? imate problema sa konfiguracijom ili virusima? sta sve 'trpate' u njega i kako cesto ga morate cistiti? ili vas dom? imate li problema sa strujom ili vodovodom? curi li koja cijev ili je protok slab? da li je vas dom svijetal ili taman? ...
:-)
budala_mahnita
Posts: 196
Joined: 29/06/2006 15:42
Location: iza ormara gdje si me i ostavio

#7

Post by budala_mahnita »

Ja za sta god u radnjama uzmem - ono na snizenju. Jebemu misa sta bi to moglo bit'? :shock: :D
nausnica
Posts: 1291
Joined: 25/09/2007 02:13
Location: Cyberspace

#8

Post by nausnica »

"The Secret" ne može svako skontati iako se tu nema ništa novo naučiti, no međutim, mora se imati otvorena duša da bi suština došla do uma. Vježbe definitivno pale. 100%.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#9

Post by Comrad »

nausnica wrote:"The Secret" ne može svako skontati iako se tu nema ništa novo naučiti, no međutim, mora se imati otvorena duša da bi suština došla do uma. Vježbe definitivno pale. 100%.
Gledao sam film, knjigu nisam citao. Super je i mogu reci da je veoma dobar za motivaciju. :)
budala_mahnita
Posts: 196
Joined: 29/06/2006 15:42
Location: iza ormara gdje si me i ostavio

#10

Post by budala_mahnita »

Misli pozitivno, sve je to ba u tvojoj glavi...
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#11

Post by pesak »

xyz2007
Posts: 718
Joined: 08/08/2007 02:16
Location: Tu i Tamo.

#12

Post by xyz2007 »

Ja taj zakon shvatam ovako.

Dominatne misli koje se vrte konstantno u vasoj glavi, postaju fokus, i samim time privlacite sve situacije i okolnosti koje ce doprinijeti da se vase dominantne misli i realizuju.

Ako su vase dominantne misli negativne vi privlacite okolnosti koje ce ispuniti i realizovati to na cemu je fokus.

Znaci pozitivno misljenje je neophodno i fokus na pozitivnim stvarima.

Sada po tom zakonu, potrebno je prvenstveno prije svega - biti zahvalan za sve sto imamo do sada.

Kad smo zahvalni onda imamo jos vise.

Ako smo nezahvalni onda imamo to isto.

Ako je fokus na onome sto nemamo, onda nemamo jos vise.

Jedini nacin da imamo ono sto nemamo jeste da cijenimo prvo ono sto se moze cijeniti a sto vec imamo.

Tek onda postoj sansa da se ima ono sto se nema.

Uglavnom pogledajte video :)
http://www.youtube.com/watch?v=LYuZdszzi70
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#13

Post by pesak »

ne znam ljudi, primetila sam da mi se ostvaruju neke zelje kad meditiram...kao da sam bliza ostvarenju zelja samom meditacijom...desavaju se naizgled neverovatne situacije , okolnosti...splet dogadjaja u jedinici vremena...
mocno. uopste ne moram nesto posebno da stimujem mozak.nekako se svari resavaju same od sebe...
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#14

Post by dr.gog »

8-) dobar film,nek si se sjetila --može se o njemu razmišljati dugo nakon gledanja--fino kinematografsko štivo. :thumbup:
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#15 Re:

Post by Latina »

dr.gog wrote: 8-) dobar film,nek si se sjetila --može se o njemu razmišljati dugo nakon gledanja--fino kinematografsko štivo. :thumbup:
Link ne radi : We're sorry, but this video may not be available.

Trebam li nesto iz toga zakljuciti ? :razz: Ima li neko link koji fercera ? :razz:
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#16 Re: o zakonu atrakcije

Post by Kjajević Majko »

User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#17 Re: o zakonu atrakcije

Post by metal_rules_cura »

Neki dan sam bas dobila film. Cim pogledam iznijecu misljenje.
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#18 Re: o zakonu atrakcije

Post by Kjajević Majko »

Sve je u glavi. :)
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#19 Re: o zakonu atrakcije

Post by Latina »

Faja Majko. :D
Kjajević Majko wrote:Sve je u glavi. :)
Jest'. A ima nesto i u novcaniku. :lol: :lol: :lol:
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#20 Re: o zakonu atrakcije

Post by Abacija »

Nisam jos pogledao film ali sam malo provjerio ovaj sajt. Moze li se taj "Zakon privlacnosti" primijeniti na ozdravljenje nacionalista od paranoje i drugih bolestina?
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#21 Re: o zakonu atrakcije

Post by Kjajević Majko »

Latinica wrote:Jest'. A ima nesto i u novcaniku. :lol: :lol: :lol:
Blago tebi... :lol:
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#22 Re: o zakonu atrakcije

Post by Latina »

Kjajević Majko wrote:
Latinica wrote:Jest'. A ima nesto i u novcaniku. :lol: :lol: :lol:
Blago tebi... :lol:
:lol: :lol: :lol:

That was a joke ( to state the obvious ). :oops:

:sax:
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#23 Re: o zakonu atrakcije

Post by _veleposlanik »

prije neki dan sam saznao za ovu knjigu na ovom forumu... dosta prijatno iznenadjenje!

kao sto ste vjerovatno upratili, ja sam vec neko vrijeme "zaveden" u zavjere, i citam sve sto nije javno, oficijelno, niti bestseller (sto nije kriterij za odredjivanje kvaliteta, svakako, a to se vidi iz ovog slucaja)...

razna alternativna stiva su me upucivala na ovo sto knjiga tvrdi, i jako mi je drago sto to i vi, iako ne dijelite mozda moje "conspiracy" paranoje, shvatate ozbiljno. znaci da ima tu nesto... ustvari, itekako ima i mnogo.

nauka, o kojoj imam dvojno misljenje, potvrdjuje neke ne vjerovatne stvari, dokazuje nove nepoznanice, otvara novi, siri spektar ljudskom umu. dovesti u odnos emocije i kvantnu energiju je nesto sasvim nezamisivo, medjutim, izgleda da je doslo vrijeme. teorija superstrunova i multidimenzionalnost opasno prijete clasicnim shvatanjima svijeta, covjecanstva i zivota uopce.

mislim da fizika potvrdjuje, na neki nacin, astrologiju...

poceo sam citati i o astrologiji, koju su mi mnogi preporucili i koji je itekako shvataju ozbiljno (a evo imamo i clanak na SAX-u o istinitosti "horoskopa", sto me je jednostavno :shock: ). dakle, potvrdjujem neke od svojih "paranoja" za koje sam ipak imao odredjenu rezervu... to je sjajan osjecaj...

ova Tajna je sasvim nepoznata nauka za nas. na zalost, covjecanstvu se oduvijek krilo pogotovo znanje, jer u njemu se skriva MOC, sto je slucaj ne samo sa duhovnim i paranormalnim svijetom, vec o svemu sto nas okruzuje. astrologiju mnogi itekako shvataju ozbiljno, ubijedjen sam da zlocesta elita koja svijet vodi u propast takodjer vrlo dobro znaju o cemu se radi (u srednjem vijeku crkva je ostro zabranila i osudjivala astrologiju, medjutim, kraljevi su uvijek imali "strucnjaka" pored sebe).

siguran sam da ovo "djeluje" i siguran sam da mnogo umova zajedno mogu mnogo toga uciniti...

pogledajte ovaj eksperiment, u kojem cu ucestvovati svakako:
http://www.thepeaceintentionexperiment.com/about.htm

strucnjaci vrse eksperiment moci misli, i pozivaju na velik odaziv. time bismo ujedno potvrdili djelatnost i vjerodostojnost Tajne... zar se ne osjecate "visim nego do sada"?

pozdrav :)
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#24 Re: o zakonu atrakcije

Post by Zelena Carapa »

pogledala film mislim da je vrijedan gledanja, mada meni licno nije otkrio nista sto nisam znala i primjenjivala do sad. :) Samo je mozda imao malo vise struktuiran pristup svemu :). Preporucujem.
User avatar
mama32
Posts: 259
Joined: 27/10/2004 10:33
Location: Sweden
Contact:

#25 Re: o zakonu atrakcije

Post by mama32 »

Hvala što pominjete moj website, koji je, uostalom, i nastao nakon što sam pogledala film i postala homo noeticus, i.e. new ager.
Zakon privlačnosti jeste tajna uspjeha i sreće čovjeka, ali nipošto jedini faktor za ovo dvoje. Postoje mnogi drugi univerzalni zakoni koji bi trebali biti ispoštovani kako bi se čovjek približio svome idealu i ostvario ono što je cilj njegovog življenja. Taj cilj ponekad nije lako pronaći, pa mnogi od nas polaze od onih površnih statusnih simbola, kao što je novac, materijalna bogatstva ili moć.. Ispod te težnje za bogatstvom i simbolima, krije se samo jedna , svima nama svojstvena želja, želja da se osjećamo dobro. I , upravo od TE želje treba početi proces svog spiritualnog razvitka.

Ono što bih svima, koji žele više da znaju o tajni, preporučila jeste, da pročitaju i o univerzalnim zakonima kao i o opasnostima lakomsilenog shvatanja tajne, kako ne bi sanjarili po cijele dane, bez nekog vidljivog rezultata.
Za tajnu je porebno uložiti puno mentalnog posla i slijediti univerzalne istine, i tek onda tajna više neće biti tajna, već način življenja.

Puno uspjeha i sreće
Mama Universe:)

P.S Film, na žalost, više nije dostupan, ali onima koji ga budu željeli vidjeti, on će se nekim čudom stvoriti, kao što je i sama Tajna dostupna samo onima koji su spremni za nju :)
Post Reply