O svemu... (edited by IRR)

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

LjepoticaiZvjer
Posts: 190
Joined: 23/02/2007 05:52

#76

Post by LjepoticaiZvjer »

na to pitanje da li mi oblikujemo televiziju ili televizija nas, uvijek bih odgovorila da televizija nas. naravno da mozes okrenuti kanal, ali vecina ga ne okrene, i pitanje je onda u kakvom drustvu zivis. istina je da je svima interesantnije gledati guzice i sise i slusati traceve nego gledati obrazovni program, i u tome se onda vidi razlika izmedju ozbiljne televizije i televizija koje prezivljavaju. ozbiljna televizija zna svoju jacinu i ima odgovornost naspram svojih gledalaca, kako u pruzanju informacija, tako i u zabavnom programu koji nam pokazuje da postoji mnogo interesantniji i bolji program od npr selme bajrami isl, i tako na neki nacin uci gledalacku masu sta valja a sta ne . hayat je televizija koja svoju ulogu nasla ne u obrazovanju nego u udovoljavanju svojim gledaocima ( u tome i ironija u nazivu nezavisna, jer su oni vise nego zavisni i to o gledaocima, a kako da ih zadrze na najlaksi nacin, nego takvim programom).
User avatar
BihYankee
Posts: 152
Joined: 02/04/2007 11:18
Location: Sarajevo
Contact:

#77

Post by BihYankee »

LjepoticaiZvjer wrote:na to pitanje da li mi oblikujemo televiziju ili televizija nas, uvijek bih odgovorila da televizija nas. naravno da mozes okrenuti kanal, ali vecina ga ne okrene, i pitanje je onda u kakvom drustvu zivis. istina je da je svima interesantnije gledati guzice i sise i slusati traceve nego gledati obrazovni program, i u tome se onda vidi razlika izmedju ozbiljne televizije i televizija koje prezivljavaju. ozbiljna televizija zna svoju jacinu i ima odgovornost naspram svojih gledalaca, kako u pruzanju informacija, tako i u zabavnom programu koji nam pokazuje da postoji mnogo interesantniji i bolji program od npr selme bajrami isl, i tako na neki nacin uci gledalacku masu sta valja a sta ne . hayat je televizija koja svoju ulogu nasla ne u obrazovanju nego u udovoljavanju svojim gledaocima ( u tome i ironija u nazivu nezavisna, jer su oni vise nego zavisni i to o gledaocima, a kako da ih zadrze na najlaksi nacin, nego takvim programom).

možda nas televizija može oblikovati dok smo maloljetni ali svaki čovjek koji razmišlja svojom glavom može birati ko će koga da formira...i nije istina da su g&s interesantnije od obrazovnog programa. sve u svoje vrijeme tj kad mi se gledaju sig onda udure ali malo ko more po cjeli dan pa makar i gledati...selma je fina i za vidjet i za čut ali bi je malo ko oženio doduše ona proda više ploća od ..recimo lejle jusić ( meni je i ona isto doba i za vidjet i čut) Stvarno ne branim Hayat ali ih pratim od prije rata i mislim da sve u svemu a za naše uslove , dobro rade i to bez podrške i oslonca na RTL ili PINK Srbia iako mi je vjera u potpunosti privatna stvar , znao sam uživati u njihovom bajramskom programu (možda i zato što nije TOLIKO vjerski orijentisan ..Interesantno je pratiti kako rastu i čime se bave a svak može odabrati što mu se svidja i zanemariti rest... Mislim da do sada nisu bili morbidni niti drastično šund ima dobrih i manje dobrih stvari ali nista mi nije grozno (a na kraju :ovo je ipak samo mišljenje pojedinca) Pamtim kad je bilo zatamnjivanja ekrana tokom poljubaca u sred filma pa smo i to preživili a sad evo preživićemo i sike pred slikarom after bayram
LjepoticaiZvjer
Posts: 190
Joined: 23/02/2007 05:52

#78

Post by LjepoticaiZvjer »

BihYankee wrote:
LjepoticaiZvjer wrote:na to pitanje da li mi oblikujemo televiziju ili televizija nas, uvijek bih odgovorila da televizija nas. naravno da mozes okrenuti kanal, ali vecina ga ne okrene, i pitanje je onda u kakvom drustvu zivis. istina je da je svima interesantnije gledati guzice i sise i slusati traceve nego gledati obrazovni program, i u tome se onda vidi razlika izmedju ozbiljne televizije i televizija koje prezivljavaju. ozbiljna televizija zna svoju jacinu i ima odgovornost naspram svojih gledalaca, kako u pruzanju informacija, tako i u zabavnom programu koji nam pokazuje da postoji mnogo interesantniji i bolji program od npr selme bajrami isl, i tako na neki nacin uci gledalacku masu sta valja a sta ne . hayat je televizija koja svoju ulogu nasla ne u obrazovanju nego u udovoljavanju svojim gledaocima ( u tome i ironija u nazivu nezavisna, jer su oni vise nego zavisni i to o gledaocima, a kako da ih zadrze na najlaksi nacin, nego takvim programom).

možda nas televizija može oblikovati dok smo maloljetni ali svaki čovjek koji razmišlja svojom glavom može birati ko će koga da formira...i nije istina da su g&s interesantnije od obrazovnog programa. sve u svoje vrijeme tj kad mi se gledaju sig onda udure ali malo ko more po cjeli dan pa makar i gledati...selma je fina i za vidjet i za čut ali bi je malo ko oženio doduše ona proda više ploća od ..recimo lejle jusić ( meni je i ona isto doba i za vidjet i čut) Stvarno ne branim Hayat ali ih pratim od prije rata i mislim da sve u svemu a za naše uslove , dobro rade i to bez podrške i oslonca na RTL ili PINK Srbia iako mi je vjera u potpunosti privatna stvar , znao sam uživati u njihovom bajramskom programu (možda i zato što nije TOLIKO vjerski orijentisan ..Interesantno je pratiti kako rastu i čime se bave a svak može odabrati što mu se svidja i zanemariti rest... Mislim da do sada nisu bili morbidni niti drastično šund ima dobrih i manje dobrih stvari ali nista mi nije grozno (a na kraju :ovo je ipak samo mišljenje pojedinca) Pamtim kad je bilo zatamnjivanja ekrana tokom poljubaca u sred filma pa smo i to preživili a sad evo preživićemo i sike pred slikarom after bayram
samo bih dodala da uticaj televizije na ljude nema nikakve veze sa godinama, televizija je sredstvo za ispiranje mozga, konstantno ponavljenje istih informacija dok ti ne udju u mozak, kako pjesama koje ti se ne svidaju pa ih na kraju znas napamet, ljudi koji te ne interesuju pa eto opet znas sve o njima, tako do reklama stvari koje ti uopste ne trebaju pa ih na kraju kupis. o politici da i ne pricam. kljuc uspjeha je u jednostavnim recenicama koje svako moze razumjeti i ponavljanju.
uncas
Posts: 524
Joined: 15/10/2005 20:51

#79

Post by uncas »

in33sa wrote:Samo im je Hanka nedostajala da sjedi uz ovu razgolisenu i vazi "i tako sam ti ja, za svoj prvi bajram u Cajnicu, s nenom isla na selo i bilo mi je plaho ljepo"

HA,HA,HA,HA,HA,HA...
venera888
Posts: 414
Joined: 29/07/2007 15:24

#80

Post by venera888 »

DaysleepeR wrote:
venera888 wrote:
DaysleepeR wrote: Slažem se samo ovdje nema patrijarhata, nema obecanih brakova, kod nas se ne radi nedjeljom a ne petkom, i kod nas jeste zvanicno 2007 godina.

Ja sam pomenuo kafanu, kurvarluk i ostalo zato sto je to bilo dio nase kulture oduvijek a istocni uticaj je samo nakratko neke stvari promijenio.

Znam ja dobro kakav je istok i da je islam u mnogim zemljama postao obicaj a ne iskreno vjerovanje.

Kod nas je jos gore, samo trebas da vidis djecu od mnogih religioznih desno orjentisanih politicara kako piju alkohol kao da je voda i sve ce ti biti jasno.

Ovom narodu u mentalitetu nije orijent.
a mislis da u BIH nije bilo obecanih brakova? bilo i to do nedavno,pitaj starije ljude :)

BIH,Albanija i Turska se medju razvjenijim zemljama gdje islam vecinska religija pa je to razlog sto je kod nas to gotovo nestalo skroz(osim eto u nekim zapacenim selima po Krajini i istocnoj BIH)
Akcent na bilo.

Govorimo o sadasnjosti.
Nasa kultura, mentaliti, obicaji su 98% zapadni.

Te nosnje, jela, zanati, i ostalo lagano nestaju i to je cinjenica.

mozda kod tebe ali kako sam ja vidjela nakon rata se vraca i to na veliko
japaja
Posts: 91
Joined: 30/05/2004 13:44
Location: Slovenija

#81

Post by japaja »

DaysleepeR wrote:Ta floskula o gledanosti u Evropi i svijetu, pa ne gledaju je stranci nego nasa dijaspora, a opet je ne gledaju svi ni medju tom dijasporom, mislim da je BHT najgledaniji u dijaspori.
U dijaspori je najgledanija BN TV. A u Bosni:
DaysleepeR wrote:TOP TV STANICE U BOSNI I HERCEGOVINI '06
PINK BH 12,5
I šta nam to govori o nama samima? :-)
venera888
Posts: 414
Joined: 29/07/2007 15:24

#82

Post by venera888 »

balkan spirit ti je to :D
dia81
Posts: 445
Joined: 31/03/2007 20:51
Location: sarajevo

#83

Post by dia81 »

izdali mu album a nisu sinoc dosli...nek im je na cast...poslali 1 kameru a niko iz produkcije
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#84

Post by sulesavic »

dia81 wrote:izdali mu album a nisu sinoc dosli...nek im je na cast...poslali 1 kameru a niko iz produkcije
Uh...
grbavice rano ljuta
Posts: 5
Joined: 06/10/2007 23:13

#85

Post by grbavice rano ljuta »

dia81 wrote:izdali mu album a nisu sinoc dosli...nek im je na cast...poslali 1 kameru a niko iz produkcije

SRAMOTA! kad je trebalo unovciti njegovu popularnost ganjali su ga po pola Balkana da potpise ugovor, a sad vec vjerovatno kontaju koliko mogu zaraditi na kompilaciji njegovih hitova.......vlasnicima te stanice puna usta dina i imana, vjere i islama, a njihovih djela se svaki normalan covjek stidi. SRAMOTA!
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#86

Post by DaysleepeR »

venera888 wrote:
DaysleepeR wrote: Akcent na bilo.

Govorimo o sadasnjosti.
Nasa kultura, mentaliti, obicaji su 98% zapadni.

Te nosnje, jela, zanati, i ostalo lagano nestaju i to je cinjenica.

mozda kod tebe ali kako sam ja vidjela nakon rata se vraca i to na veliko
Ja opet cekam na konkretan argument.

Za zanate je opste poznato da nestaju, ko nosi nosnje?

Ja vidim da se na svakom koraku otvaraju pizzerije, fast foods, a nigdje ne vidim da se otvaraju ascinice...

U ovo ne petljam vjeru, to je drugo skroz, a vidimo da se i islam fura na pro zapadni nacin i to samo kod nas. Ono muslimana sto vidjam po evropi su puno tradicionalniji nego ovi kod nas, opet ako izuzmemo max. 1000 vehabija...
venera888
Posts: 414
Joined: 29/07/2007 15:24

#87

Post by venera888 »

DaysleepeR wrote:
venera888 wrote:
DaysleepeR wrote: Akcent na bilo.

Govorimo o sadasnjosti.
Nasa kultura, mentaliti, obicaji su 98% zapadni.

Te nosnje, jela, zanati, i ostalo lagano nestaju i to je cinjenica.

mozda kod tebe ali kako sam ja vidjela nakon rata se vraca i to na veliko
Ja opet cekam na konkretan argument.

Za zanate je opste poznato da nestaju, ko nosi nosnje?

Ja vidim da se na svakom koraku otvaraju pizzerije, fast foods, a nigdje ne vidim da se otvaraju ascinice...

U ovo ne petljam vjeru, to je drugo skroz, a vidimo da se i islam fura na pro zapadni nacin i to samo kod nas. Ono muslimana sto vidjam po evropi su puno tradicionalniji nego ovi kod nas, opet ako izuzmemo max. 1000 vehabija...

ovdje ne govorim o arapima,pakistancima i sl,vec o turcima...jer bosnjaci su postali islamski narod od njih,i otidji u Istanbul,Izmir,Ankaru itd vidjet ces taj "evropski islam" kao i u SA

l dovoljno o tome

selam
-JUBA-
Posts: 47
Joined: 17/10/2007 16:29

#88

Post by -JUBA- »

:D :D :D

I onda vam smetaju 'VEHABIJE'...za sav ovaj šund i sve sto se nabrojali ja vidim
'VEHABIJE' ka vasu najvecu sansu za rjesavanje probljema, zar ne... :D :D
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#89

Post by HiBreeD »

jao...sad je bio suk godine od strane ove jedne clanice slovenske grupe "Sestre" za gdjicu voditeljku Mirelu Frankovic (jel se tako zove)...na kraju se ista pokusala izvaditi...a mene sve nesto stid :D :D
zimomor
Posts: 555
Joined: 17/07/2007 14:58

#90

Post by zimomor »

Ne znam zasto se tema preimonavala. Mislim da je stari naziv bio adekvatan. I da, danas (vjerovatno u toku "preimenovanja") je nije bilo na ovom podforumu pa sam zato postavio novu temu sa slicnim nazivom i naglaskom na cenzuru. Sjetio sam se svojevremeno tema o generalu McKenziju i njihovom ukidanju od strane administracije Sa-X, pa sam pomislio da su se stari dani cenzure vratili. Prevarih se izgleda, sada se tema samo preimenuje.

Sto se tice samog DzeP Seta izgleda da ce iz emisije u emisiju biti sve zanimljiviji i kontraverzniji sadrzaji... do sljedeceg Ramazana i novih savjeta Hayata o tome sta spremiti za iftar.

Kako ono Silence rece, welcome to Bosnjakistan!
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#91

Post by Op3r4t0r »

InfraRedRidinghood wrote:Samo ti nastavi provocirati... :zzzz:
Zovite me ZajebanaGirl :lol:

Usput, dobar prijedlog nekoj curi za nickname :lol:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#92

Post by DaysleepeR »

venera888 wrote:
DaysleepeR wrote:
venera888 wrote:
mozda kod tebe ali kako sam ja vidjela nakon rata se vraca i to na veliko
Ja opet cekam na konkretan argument.

Za zanate je opste poznato da nestaju, ko nosi nosnje?

Ja vidim da se na svakom koraku otvaraju pizzerije, fast foods, a nigdje ne vidim da se otvaraju ascinice...

U ovo ne petljam vjeru, to je drugo skroz, a vidimo da se i islam fura na pro zapadni nacin i to samo kod nas. Ono muslimana sto vidjam po evropi su puno tradicionalniji nego ovi kod nas, opet ako izuzmemo max. 1000 vehabija...

ovdje ne govorim o arapima,pakistancima i sl,vec o turcima...jer bosnjaci su postali islamski narod od njih,i otidji u Istanbul,Izmir,Ankaru itd vidjet ces taj "evropski islam" kao i u SA

l dovoljno o tome

selam
Neznam koliko turaka poznajes, ja ih znam dosta i mi i oni nigdje veze.
Al opet, nigdje argumenta, nigdje osnova, samo opalis izjavu kao da si nekakav autoritet i mislis da je to dovoljno.
E pa nije.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#93

Post by in33sa »

Koja tema...

I ne znam zasto o Hebibu pisu oni koji ga ocito ne poznaju... taj isti Hebib jedini pomaze obitelji pokojnog Davorina Popovica, koje su svi zaboravili... sve pare skupljene za Pimpekovu obitelj vajni medijski uzori pograbili sebi (zna se dobro koji su, da ih ne navodim) jedini Hebib se odrekao svog honorara... to znam i to tvrdim.
To sto je slikao golu djevojku na Bajram, pa sta, kome se ne gleda neka zatvori oci ili okrene kanal.

Definitivno ne postoji nista gore od vjernika na baterije. M 92 sto se svojevremeno govorilo.
Post Reply