O drogama

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Perdita_Durango
Posts: 413
Joined: 21/08/2012 23:33

#76 Re: O drogama

Post by Perdita_Durango »

Koliko god se nadala da mali broj pocinje sa konzumacijom zbog drustva , vidjela sam da je bas suprotno, da ih mnogo pocinje zbog drustva. U ostale razloge ne bih ulazila.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#77 Re: O drogama

Post by Muhamed Đakmić »

Perdita_Durango wrote:Koliko god se nadala da mali broj pocinje sa konzumacijom zbog drustva , vidjela sam da je bas suprotno, da ih mnogo pocinje zbog drustva. U ostale razloge ne bih ulazila.
Pa društvo je stavka koja najviše oblikuje skoro svaku osobu. Puno više nego porodica, barem u današnjem vaktu.
User avatar
Perdita_Durango
Posts: 413
Joined: 21/08/2012 23:33

#78 Re: O drogama

Post by Perdita_Durango »

Sarajevo1946 wrote:
Perdita_Durango wrote:Koliko god se nadala da mali broj pocinje sa konzumacijom zbog drustva , vidjela sam da je bas suprotno, da ih mnogo pocinje zbog drustva. U ostale razloge ne bih ulazila.
Pa društvo je stavka koja najviše oblikuje skoro svaku osobu. Puno više nego porodica, barem u današnjem vaktu.
Da, to nazalost stoji ali me iznenadilo u koliko broju ljudi pocinju zbog drustva. Toliko da kad netko iz drustva kaze da nece ostali se strasno mnogo frapiraju na to odbijanje.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#79 Re: O drogama

Post by Zatamnjena stakla »

I kad budem imao djecu konzumirat ću mariju :D

Nisam je uz'o ne pamtim et'.
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#80 Re: O drogama

Post by Ripicipi »


Zanimljivo je to da je Salvia legalna za kupiti :D
User avatar
moskri_loco_pajdoman
Posts: 186
Joined: 09/07/2012 11:45

#81 Re: O drogama

Post by moskri_loco_pajdoman »

nisi pajdoman ako šmrčeš koku
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#82 Re: O drogama

Post by Kinaski »

Je ne znam sto vi strahujete od LSD-a , ja sam minimalno 20 puta gutao slicicu ... Bas ni jednom nisam imao los trip , jer sam mogu da kontrolisem taj trip . Ne mozes to konzumirati na svakom mjestu i sa svakavim drustvom .

Koka , okej ali nije to za mene . Gandja , uvijek aktuelna . Ex , preporuka ako ste u nekom zeMskom drustvu :D
Meskalin , hors , salvia , sintelan , probao nisam nit me nesto privlaci
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#83 Re: O drogama

Post by dezurni_ucenik »

,
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#84 Re: O drogama

Post by celava_dlaka »

Kad probam LSD tada cu reci da mogu u miru otici na rostiljanje :D
Enaaaa
Posts: 7
Joined: 01/01/2013 12:06

#85 Re: O drogama

Post by Enaaaa »

Ringhio wrote:Zalosno je to sto je droga kod nas postala trend. Moderno je danas izaci na pice pa onda pred lokalom vuci linije na rezervaru od motora ili na haubi od auta. Onako svi da vide.

Totalna iskrivljeno shvatanje vrijednosti koje vlada u nasem drustvu ce dovesti do toga da za 10-20 godina imamo generaciju ljudi od 30-40 godina bez kuceta i maceta, bez posla, ikakvog znanja i ikakvom zeljom osim one za jednim bockanjem u venu.

Kad izadjem vani i udjem u lokal pa prosaram po licima i vidim ljude kako zavrcu vilicama poslje bobe, staklenim ocima gledaju u tacku il se furaju na Scarface. Jos je ofirnije kad vidis drustvo i dolazi im drug s par chiza u dzepu koje ce svi podjelit, pa onako na ocigled svih, i sto ofirnije, da svi vide, odlaze jedan po jedan u WC da ih izvuku.

U porodici imam narkomana, i znam koliko ti ta govna izjedu mozak da jednostavno nema nikakvog hajra od tebe. Prodao je sve sto je imao prodati, sve sto i zaradi potrosi na drogu, pravi nevjerovatne probleme svojim najmilijim. Ja mu pokusavao pomoci, on poceo praviti meni probleme, dolaziti mi na radno mjesto, poceo budit me u 2-3 sata ujutro kucajuci na vrata, dok nisam izaso s palicom i reko mu da cu mu kicmu slomit samo jos jednom da dodje. Pomogla je tu i vaspitna samarcina i guranje podlakticom u vrat.

Lafo je izgovor da kad se on nadrobi drugi je covjek i ne sjeca se niceg sto je radio, ali od te noci on na moja vrata nije pokucao, kad prodjem gradom obori glavu i predje na drugu stranu ulice.

Alkohol i drogu ne mozes porediti. Ni u kom slucaju. Ja mogu svaki dan popiti pivo, 2, ili 3, ali necu skinuti majcu sa sebe i prodati da bi kupio jos jednu.

I najveci alkoholicar se moze izlijeciti, i nikad vise ni pomirisati alkohol, ali ja narkomana koji se toalno izlijecio i nikad nije pomislio na drogu jos uvjek nisam sreo.

Pushio sam travu, bezveze, samo ogladnio od nje, pojeo pola stola hrane i lego spavat. Pusio sam skank, ispovraco se ko nikad u zivotu. Vidio nije taj sport za mene.

Izvlacio sam linije na jednom partiju, 5-6 komada, naso komad zeljan podjele svojih reproduktivnih organa odveo u sobu, i uz sve moguce vratolomije nisam mogao postici erekciju. Budan bio skoro 40 sati, poslje partija otiso odradio prvu smjenu, vratio se kuci, razmjestio je kompletnu, i izaso napolje da popijem kafu. Po meni dobro dodje za ove kamiondzije sto voze po evropi, yebes i jedan red bull.

Shta ce mi to u zivotu.

Probo, vidio, puko bacanje para, s velikom mogucnosti da upropastis svoj zivot, zdravlje, i buducnost. Upropastis zivote i zivce ljudi koji te okruzuju.

Bolje mi je poderat par piva, zabavit se, ako se sta moze odvest u cosak odvest i zdravo. Ujtru se probudit, kisela i cedevita za mahmurluk i zvizdat cijeli dan.

Sto je mojoj generaciji bilo cigareta, ulazak u svijet odraslih, i dodatak koji te cinio pozeljnim djevojcicama iz srednje skole ( tako smo mislili ) sada je totalno zanemareno, i postavljen je novi trend. To moje nastojanje da se dopadnem djevojcicama puseci cigarete, i ostavljajuci one 3 dlake na svojoj bradi kako bi one vidile kako sam ja prava lola. Eto, sad pusim kutiju cigareta dnevno, htio ne htio, kutija cigara 3 marke, 10 dana po kutija 30 maraka, 20 dana 60 30 dana 90 marki. Uracunaj i to kad je sijelo da se popuse 2 pa cak i 3. E onda dodjes do racunice da das 150 ili vise maraka na cigarete u toku jednog mjeseca.

Ono sto se sad desava je to da djecaci i dalje pokusavaju isto, samo ne sa cigaretama nego s speedarom, skankom, bobama ili necim cetvrtim.

Tuzno je ono sto ja znam da nistim svoja puca i organizam, ali tuzno je i to da mi tako fali taj dim i da je vrlo vrlo tesko odreci se njega.

Ono sto je jos tuznije je da ce ovo isto pricati generacije koje su iznikle poslje mene, samo sto njima nece faliti dim cigarete, nego linija, ubod, ili tabletica.
Svaka ti čast.

Ja iskreno, nikada nisam probala niti cigaru, niti alkohol, a kamoli nešto drugo. Ne vidim svrhu toga, mogu se i zabaviti bez konzumacije tih opojnih sredstava. Moje mišljenje o ljudima koji koriste takva sredstva je veoma jadno. Mislim da te osobe nemaju hrabrosti za život, te da su blago rečeno kukavice koje smatraju da se sa cigarama, travom i slično mogu istači u boljem svjetlu. Naravno, bez ikakve uvrede. :)
Ne možeš prestati? Vjeruj mi da možeš, jer poznajem toliko takvih slučajeva pa i sa cigarama koje mnogi ne mogu ostaviti pa su ostavili. Stvar je u volji samog čovjeka. Često sam u takvim društvima, ali imam svoje "JA" i znam kako se odnositi prema tome. Ponudili su mi mnogo puta sve i svašta, ali ja nikad nisam ništa željela, prvenstveno zbog sebe, pa onda zbog mojih najmilijih. :) Svoje najdraže osobe sam odvikla od te ružne navike, i mnogi su bili zahvalni. Jer koliko ti je taj osjećaj dobar tokom par sati, isto toliko je i grozan do sljedeće upotrebe, ukoliko ga konzumiraš zbog problema.
Sve se može kad se hoće, samo je stvar ličnog izbora. Pozdrav.
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#86 Re: O drogama

Post by pussysmoke »

Enaaaa wrote:Ja iskreno, nikada nisam probala niti cigaru, niti alkohol, a kamoli nešto drugo.. BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA...BLA BLA BLA BLA BLA BLA ... BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA Ponudili su mi mnogo puta sve i svašta, ali ja nikad nisam ništa željela..BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA.
S obzirom na gore navedeno, nisi uopšte imala razloga da otvoriš ovu temu. Samo je pitanje šta te je potaknulo da ostaviš komentar, nakon što si otvorila temu. Da li je u pitanju višak slobodnog vremena, broj postova ili nešto treće, pretpostavljam da nam nećeš reći. Nije ni bitno.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#87 Re: O drogama

Post by Muhamed Đakmić »

pussysmoke wrote:
Enaaaa wrote:Ja iskreno, nikada nisam probala niti cigaru, niti alkohol, a kamoli nešto drugo.. BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA...BLA BLA BLA BLA BLA BLA ... BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA Ponudili su mi mnogo puta sve i svašta, ali ja nikad nisam ništa željela..BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA.
S obzirom na gore navedeno, nisi uopšte imala razloga da otvoriš ovu temu. Samo je pitanje šta te je potaknulo da ostaviš komentar, nakon što si otvorila temu. Da li je u pitanju višak slobodnog vremena, broj postova ili nešto treće, pretpostavljam da nam nećeš reći. Nije ni bitno.
Koje licemjerje, pisao si i ti ako me sjećanje dobro služi na temi o izboru reisa i to podrugljivo, a deklarišeš se kao ateista.
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#88 Re: O drogama

Post by pussysmoke »

Sarajevo1946 wrote:Koje licemjerje, pisao si i ti ako me sjećanje dobro služi na temi o izboru reisa i to podrugljivo, a deklarišeš se kao ateista.
A kako bih drugačije trebao pisati o kriminalcu svjetskog kalibra kao što je Cerić? Da li sam slučajno tom prilikom vrijeđao forumaše ili Cerića?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#89 Re: O drogama

Post by Muhamed Đakmić »

Svejedno, tebe kao ateistu te stvari treba jednako da zanimaju kao i nju ova tema. Meni ne smeta tvoje mišljenje o reisu, o IZ kao instituciji i sličnim temama niti tvoje izražavanje istog, čak se u većini tih stvari slažem sa tobom, međutim istim tim rezonom i ona ima puno pravo da izrazi mišljenje na ovoj temi.
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#90 Re: O drogama

Post by pussysmoke »

Sarajevo1946 wrote:Svejedno, tebe kao ateistu te stvari treba jednako da zanimaju kao i nju ova tema. Meni ne smeta tvoje mišljenje o reisu, o IZ kao instituciji i sličnim temama niti tvoje izražavanje istog, čak se u većini tih stvari slažem sa tobom, međutim istim tim rezonom i ona ima puno pravo da izrazi mišljenje na ovoj temi.
Druže, ne možeš ljude nazvati jadnim i reći "bez uvrede". Ne ide to tako. Treba ipak imati malo kulture kada se obraćaš ljudima. Obratio sam joj se na isti način na koji je i ona meni, samo u malo kulturnijem svjetlu.

P.s. Kada sam komentarisao temu na kojoj se govorilo o Ceriću, bio sam bezobrazan i nekulturan, te su mi se ljudi na taj način i obraćali. Tada sam dobio tačno ono što sam i zaslužio. Mislim da je ovaj put dotična dobila isto to. Samo je pitanje da li je ona shvatila gdje je pogriješila.
User avatar
znalac
Posts: 155
Joined: 20/05/2011 15:42

#91 Re: O drogama

Post by znalac »

kad god mi je neko ponudio da probam uvijek sam jasno i glasno odgovarao: ''NE'' to je jedna od najpametnijih stvari koje mozete da ucinite u svom zivotu, droga vam ne treba i puno je lakse nikada probati nego se kasnije sa nje skidati...da vam neko ponudi da se najedete go*ana, da li biste iz znatizelje to i ucinili? (banalizujem, na kraju se svodi na to). Je*o takvu vrstu znatizelje, znatizelja je ono sto nas je odvelo iz pecine u svemir, a ne to, to je obicna glupost, nesigurnost u sebe, nesposobnost rjesavanja problema, i potreba da se dokazete u stvarima koje svako moze uciniti, lako je biti propalica, alkos ili narkic, ali je tesko uspjeti u zivotu, zato neki ljudi biraju drogu, iz slabosti, al treba shvatiti da se niko nije rodi jak, jaki postajemo svojim trudom, a droga je tu uvijek da nas sprijeci u tome
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#92 Re: O drogama

Post by zambaklija »

potres_mozga wrote:
Zanimljivo je to da je Salvia legalna za kupiti :D
ša je ovo tito drOogi???
hali gali halid
Posts: 2351
Joined: 08/10/2007 22:45

#93 Re: O drogama

Post by hali gali halid »

Oplak'o sam! :lol:
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#94 Re: O drogama

Post by Kinaski »

Samo da kazem i naglasim ... Mi jesmo povremeni uzivaoci opojnih sredstava i medikamenata ali nikako ovisnici o istim.


A vi sto serete o nekom morala , karakteru , posjedovanju svoga "ja". Nastavite sa svojim sranjima , zatucavanjem i sirenjem malogradjanstva u svojoj kuci iskljucivo . Zaista je nekad bolje sutjeti . Vozdra
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#95 Re: O drogama

Post by zambaklija »

morel' se ova salvija poturiti? :D radi osvete,jenom mi drugu jean ubacio u pivu extazi,jadan 15 dana nije izlazio iz sobe :( pa da ovom konju vratimo istom mjerom :D :D
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#96 Re: O drogama

Post by pussysmoke »

Kinaski wrote:Samo da kazem i naglasim ... Mi jesmo povremeni uzivaoci opojnih sredstava i medikamenata ali nikako ovisnici o istim.


A vi sto serete o nekom morala , karakteru , posjedovanju svoga "ja". Nastavite sa svojim sranjima , zatucavanjem i sirenjem malogradjanstva u svojoj kuci iskljucivo . Zaista je nekad bolje sutjeti . Vozdra
Image
Almich
Posts: 167
Joined: 17/08/2012 00:35

#97 Re: O drogama

Post by Almich »

boba i ravaku nista bolje :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#98 Re: O drogama

Post by Eborg »

Ja sam se iznenadio koliko je recimo trava u našem društvu rasprostranjena, dok sam bio mlađi mislio sam da je to tabu-tema i da to samo moje kvartovske komšije iza trafo-stanice koriste. :lol: Danas imam osjećaj da veći broj ljudi duva nego ne. :mrgreen:

Bilo je neko istraživanje kao koliko minuta treba u prosjeku da se kupi trava nakon što se dođe u neki grad. I sad, npr. dođeš u Chicago i u roku od 15 minuta možeš se skontati gdje ima kupiti. Kako je nas u Bosni krenulo haman nismo ni mi daleko od toga. :lol:
rrikikiki
Posts: 119
Joined: 18/06/2012 08:51

#99 Re: O drogama

Post by rrikikiki »

Industrialyzer wrote:



Jesi probala suhe ili "mokre" gljive :D Ja se sjecam da je bilo nekih halceva ono npr. pogledam u ruku a ono prst se izduzuje , ima metar u njemu i neke osobe drugacije izgledaju :mrgreen: Tesko je to opisati stvarno i nemam predstavu koliko to traje, isto ko neki psihodelican san. Ali i to jednom probao i to je to. Ipak najgore iskustvo je bilo sa skunkom :roll:
mokre gljive. :)
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#100 Re: O drogama

Post by zambaklija »

Eborg wrote:Ja sam se iznenadio koliko je recimo trava u našem društvu rasprostranjena, dok sam bio mlađi mislio sam da je to tabu-tema i da to samo moje kvartovske komšije iza trafo-stanice koriste. :lol: Danas imam osjećaj da veći broj ljudi duva nego ne. :mrgreen:

Bilo je neko istraživanje kao koliko minuta treba u prosjeku da se kupi trava nakon što se dođe u neki grad. I sad, npr. dođeš u Chicago i u roku od 15 minuta možeš se skontati gdje ima kupiti. Kako je nas u Bosni krenulo haman nismo ni mi daleko od toga. :lol:
kada bi ti znao koliko je tek ođer rasprostranjeno i ko sve to koristi pao bi na gujcu :D :D samo ću reći od prosijaka do javnog tužioca :lol: :lol:
Post Reply