O drogama

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

zlajci
Posts: 117
Joined: 13/12/2009 12:52

#26 Re: O drogama

Post by zlajci »

Sve je zajebancija dok ne dokačiš hors.
Pomogao sam bliskoj osobi da se skine,
sreća je bila još nije bio prešao na iglu
i to smatram svojim i njegovim največim životnim uspjehom.

Zašto droga?
Kada je u pitanju hors može biti više razloga. U 99% slučajeva kao i kod drugih droga već navučeni korisnik te namami. Isprva ti se svidi efekat jer heroin ima jaka svojstva da djeluje kao stimulans imunitetu. Upravo iz tog razloga i nastupe onako teške fizičke krize.

Svakako da su drogama podložne osobe slabog karaktera, bez zdravih životnih navika (sport, plivanje).

Bio, vidio, probao sve osim horsa i tripa te rekao zbogom davno.
Otići na basket, bazen, tartan stazu, NEPROCJENJIVO 8-)
Last edited by zlajci on 10/07/2012 16:46, edited 1 time in total.
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#27 Re: O drogama

Post by Johnny_x »

Je li istina da je na koksu sex najjaci?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#28 Re: O drogama

Post by Velkoski »

Johnny_x wrote:Je li istina da je na koksu sex najjaci?
Jes'.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#29 Re: O drogama

Post by Entropio »

.
ice2cube
Posts: 707
Joined: 18/03/2012 13:47
Location: Hell

#30 Re: O drogama

Post by ice2cube »

To samo kukavice uzimaju i oni sto misle da ce biti "mangupi" ako to ucine, a nazalost djevojke danasnje se bas na takve i loze.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#31 Re: O drogama

Post by Muhamed Đakmić »

Meni ne smeta da neko uzima i radi šta hoće, sve dok ne soli drugima pamet. Ali danas je haman postao znak naprednosti pušenje vutre, ono zaostao si ako ne pušiš vutru. Slično ko s alkoholom.
User avatar
Adampeace_k
Posts: 87
Joined: 01/07/2012 22:41
Location: Legion

#32 Re: O drogama

Post by Adampeace_k »

leet wrote:
Johnny_x wrote:Je li istina da je na koksu sex najjaci?
Jes'.
Kako znaš? (Ne valja vam to djeco)
User avatar
vaučer
Posts: 8861
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#33 Re: O drogama

Post by vaučer »

Probao sam dosta kroz srednju školu, ganja, hash, ecs, speed i heroin šmrkanjem.
Iako sam iz tih godina na kraju izronio kao rasturena, paranoidna ruševina sjebane samopercepcije, napuhanog ega i kompletno beskorisna za okolinu, nekako mi je opet drago da sam imao ta iskustva. Iako je cijela priča tih suludih godina bila kompletna lutrija i danas sam umjesto mladog obiteljskog čovjeka koji voli život mogao biti narkoman bez ikog koji ne voli ništa niti njega itko voli. Iskustva su dobra, dakle nisam protiv eksperimentiranja, ali jako, jako teško je imati mjeru i prestati prije nego navika postane prejaka (ovdje govorim najviše o heroinu, trava i lsd nemaju tu snagu preuzimanja osobe).
hali gali halid
Posts: 2351
Joined: 08/10/2007 22:45

#34 Re: O drogama

Post by hali gali halid »

Koristio sam spid, bobe, bijelo, mixao sam lexiliume s alkoholom, ili bilo kakve tablete kojih se docepam, probao sam i sintelan, eh sad, nije tacno da se prvo pocne s marihuanom, prvo sam poceo pusiti cigare i piti alkohol, pa sam onda jednom probao marihuanu, tacnije povukao sam par dimova i nije mi se svidjelo, i nisam nikako pusio marihuanu, vec koristio ovo gore vec navedeno. Nakon nekog vremena koristenja ovog gore sto sam vec naveo poceo sam marihuanu da pusim, i meni je pomogla, jednostavno u tim stanjima "napušenosti" poceo sam razmisljati drugacije, pozitivnije, prestao sam pusiti cigare, ne pijem skoro pa nikako alkohol, i nikakvu drogu ne koristim, poceo sam da vjezbam, trcim, treniram, jednostavno poceo da zivim zdravije. Samo marihuana :thumbup:
User avatar
Adampeace_k
Posts: 87
Joined: 01/07/2012 22:41
Location: Legion

#35 Re: O drogama

Post by Adampeace_k »

Iskreno, koliko je drotova na ovoj temi koji su se samo loze nafiksali? :D
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#36 Re: O drogama

Post by Gojeni H »

Navukao se na cigare u po rata. Sada skoro pa kutiju sprasim. Za Ramazana malo manje, poslije iftara.
Navukao se na iglu cini mi se 2004. Od tada redovni davalac krvi. Kad me pitaju je li nekome namijenjeno kazem "dobrom insanu"...nema veze ako je Vlah.
Na ekstra dobro provedeno vrijeme s porodicom se navukao prije 13 godina. Nagovorila me ljepsa polovina.
Na kahvu, nagovorila me rahmetli babina tetka jos kad sam klinjo bio. Sabahile me stane potresat' kriza.

Ovisnistvo o ljubavi prema domovini naprasno dobio negdje krajem 91. Od tada vjerni uzivalac.

Uredno se provlacim medju produktivnim gradjanima BiH.
Smail Aga
Posts: 855
Joined: 20/06/2012 09:06

#37 Re: O drogama

Post by Smail Aga »

Probao sam i ja svasta u mladosti,OK je to ALI nemojte se NIKAD zajebavati sa horsom. Sve ostalo je nula,na hors se navuces u sekundi i nema te. Grad je pun ocajnika horsasa sa unistenim zivotom. Probaj sta hoces ali NEMOJ hors.
Ima fenomenalno Rambovo objasnjavanje djelovanja horsa ali ono bas oslikava do muda,kako samo on zna i prica u tom klipu sa nekim popom o drogama. Pogledati obavezno,otvara oci. Rambo kao i uvijek,pravo sakom u glavu.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#38 Re: O drogama

Post by Muhamed Đakmić »

Realno onako, meni nikako nije jasno zašto bi neko uopšte eksperimentisao sa horsom. Ništa privlačno u njemu nema, pravi od ljudi smeće. Jasno mi je i za travu i za kokain, LSD, ali za hors nikad. Dovoljno je pogledati one silne narkomane koji su na horsu, ono je u fazi raspada, kako fizičkog, tako i mentalnog.
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#39 Re: O drogama

Post by Johnny_x »

User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#40 Re: O drogama

Post by Velkoski »

Adampeace_k wrote:
leet wrote:
Johnny_x wrote:Je li istina da je na koksu sex najjaci?
Jes'.
Kako znaš? (Ne valja vam to djeco)
Čuj kako :-)
silver testelone
Posts: 365
Joined: 25/01/2012 13:38

#41 Re: O drogama

Post by silver testelone »

Ringhio wrote:Zalosno je to sto je droga kod nas postala trend. Moderno je danas izaci na pice pa onda pred lokalom vuci linije na rezervaru od motora ili na haubi od auta. Onako svi da vide.

Totalna iskrivljeno shvatanje vrijednosti koje vlada u nasem drustvu ce dovesti do toga da za 10-20 godina imamo generaciju ljudi od 30-40 godina bez kuceta i maceta, bez posla, ikakvog znanja i ikakvom zeljom osim one za jednim bockanjem u venu.

Kad izadjem vani i udjem u lokal pa prosaram po licima i vidim ljude kako zavrcu vilicama poslje bobe, staklenim ocima gledaju u tacku il se furaju na Scarface. Jos je ofirnije kad vidis drustvo i dolazi im drug s par chiza u dzepu koje ce svi podjelit, pa onako na ocigled svih, i sto ofirnije, da svi vide, odlaze jedan po jedan u WC da ih izvuku.

U porodici imam narkomana, i znam koliko ti ta govna izjedu mozak da jednostavno nema nikakvog hajra od tebe. Prodao je sve sto je imao prodati, sve sto i zaradi potrosi na drogu, pravi nevjerovatne probleme svojim najmilijim. Ja mu pokusavao pomoci, on poceo praviti meni probleme, dolaziti mi na radno mjesto, poceo budit me u 2-3 sata ujutro kucajuci na vrata, dok nisam izaso s palicom i reko mu da cu mu kicmu slomit samo jos jednom da dodje. Pomogla je tu i vaspitna samarcina i guranje podlakticom u vrat.

Lafo je izgovor da kad se on nadrobi drugi je covjek i ne sjeca se niceg sto je radio, ali od te noci on na moja vrata nije pokucao, kad prodjem gradom obori glavu i predje na drugu stranu ulice.

Alkohol i drogu ne mozes porediti. Ni u kom slucaju. Ja mogu svaki dan popiti pivo, 2, ili 3, ali necu skinuti majcu sa sebe i prodati da bi kupio jos jednu.

I najveci alkoholicar se moze izlijeciti, i nikad vise ni pomirisati alkohol, ali ja narkomana koji se toalno izlijecio i nikad nije pomislio na drogu jos uvjek nisam sreo.

Pushio sam travu, bezveze, samo ogladnio od nje, pojeo pola stola hrane i lego spavat. Pusio sam skank, ispovraco se ko nikad u zivotu. Vidio nije taj sport za mene.

Izvlacio sam linije na jednom partiju, 5-6 komada, naso komad zeljan podjele svojih reproduktivnih organa odveo u sobu, i uz sve moguce vratolomije nisam mogao postici erekciju. Budan bio skoro 40 sati, poslje partija otiso odradio prvu smjenu, vratio se kuci, razmjestio je kompletnu, i izaso napolje da popijem kafu. Po meni dobro dodje za ove kamiondzije sto voze po evropi, yebes i jedan red bull.

Shta ce mi to u zivotu.

Probo, vidio, puko bacanje para, s velikom mogucnosti da upropastis svoj zivot, zdravlje, i buducnost. Upropastis zivote i zivce ljudi koji te okruzuju.

Bolje mi je poderat par piva, zabavit se, ako se sta moze odvest u cosak odvest i zdravo. Ujtru se probudit, kisela i cedevita za mahmurluk i zvizdat cijeli dan.

Sto je mojoj generaciji bilo cigareta, ulazak u svijet odraslih, i dodatak koji te cinio pozeljnim djevojcicama iz srednje skole ( tako smo mislili ) sada je totalno zanemareno, i postavljen je novi trend. To moje nastojanje da se dopadnem djevojcicama puseci cigarete, i ostavljajuci one 3 dlake na svojoj bradi kako bi one vidile kako sam ja prava lola. Eto, sad pusim kutiju cigareta dnevno, htio ne htio, kutija cigara 3 marke, 10 dana po kutija 30 maraka, 20 dana 60 30 dana 90 marki. Uracunaj i to kad je sijelo da se popuse 2 pa cak i 3. E onda dodjes do racunice da das 150 ili vise maraka na cigarete u toku jednog mjeseca.

Ono sto se sad desava je to da djecaci i dalje pokusavaju isto, samo ne sa cigaretama nego s speedarom, skankom, bobama ili necim cetvrtim.

Tuzno je ono sto ja znam da nistim svoja puca i organizam, ali tuzno je i to da mi tako fali taj dim i da je vrlo vrlo tesko odreci se njega.

Ono sto je jos tuznije je da ce ovo isto pricati generacije koje su iznikle poslje mene, samo sto njima nece faliti dim cigarete, nego linija, ubod, ili tabletica.
najjači post :thumbup:

i takođe može se skinut i s cigara, znam ih dosta koji su pušili preko 10 godina i sad već ima 4-5 godina kako su prestali...
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#42 Re: O drogama

Post by Johnny_x »

Volio bih kad bi neko opisao svoje iskustvo na LSD ili na gljivama?
User avatar
Adampeace_k
Posts: 87
Joined: 01/07/2012 22:41
Location: Legion

#43 Re: O drogama

Post by Adampeace_k »

Johnny_x wrote:Volio bih kad bi neko opisao svoje iskustvo na LSD ili na gljivama?
Za LSD ne znam, a što se gljiva tiče...juče sam uzeo 250 grama šampinjona i razvalio se totalno, dodao malo soli i bibera da bolje djeluje, sve me nešto paranoja spucala kako je forum pun drotova, da nas proganjaju neki botovi, brale moj još me nije prošlo.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#44 Re: O drogama

Post by Muhamed Đakmić »

Adampeace_k wrote:
Johnny_x wrote:Volio bih kad bi neko opisao svoje iskustvo na LSD ili na gljivama?
Za LSD ne znam, a što se gljiva tiče...juče sam uzeo 250 grama šampinjona i razvalio se totalno, dodao malo soli i bibera da bolje djeluje, sve me nešto paranoja spucala kako je forum pun drotova, da nas proganjaju neki botovi, brale moj još me nije prošlo.
Ništa, probaj drugi put vrganj, da vidiš meraje, boje se rastope :dance:
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#45 Re: O drogama

Post by Korisničkoime »

Johnny_x wrote:Volio bih kad bi neko opisao svoje iskustvo na LSD ili na gljivama?
LSD ne bi nikad ni dodirnuo, za gljive sam čuo da su u pitanju halucinacije na kubik međutim bez nekih šico sranja i panike. Teško je bilo i liku baš opisat taj osjećaj iako se trudio.
Uglavnom znam da nisam baš puno nešto u tim vodama malo trave i to je to, prije više alk sad i to veoma rijetko trava nikako eh još samo cigarete da bacim i čist ko suza :D .
Mogu samo reći da je moj razlog što sam probao travu bila radoznalost i to što sam znao da ne stvara brzu ovisnost ili ako je i stvori potrebne su godine i godine duvanja.
Razloga je hiljadu zašto ljudi ulaze u to pa i za taj hebeni hors. Znao sam i znam ljude koji su bili duboko u tim sranjima i nikad mi nije bilo jasno njihovo razmišljanje te s toga kontam da su motivi mnogo dublji i jači nego sama radoznalost.
Smail Aga
Posts: 855
Joined: 20/06/2012 09:06

#46 Re: O drogama

Post by Smail Aga »

Johnny_x wrote:Volio bih kad bi neko opisao svoje iskustvo na LSD ili na gljivama?
Gljive su slicne LSD ali jace. Kod nas ima samo jedna vrsta gljiva koja moze posluziti,sta posluziti,razvaljuje.
( Necu vam reci koja :D :D :D :D ) Ali veliki je problem sto je ta gljiva dobro otrovna,pa doziranje iziskuje puno paznje a i pri dobrom doziranju ,dolazi do ostecenja jetre i svih simptoma trovanja sa gljivama.
Halucinacije,pa zavisi od psihickog stanja osobe,mogu biti i negativne,no uglavnom veoma jake.
rrikikiki
Posts: 119
Joined: 18/06/2012 08:51

#47 Re: O drogama

Post by rrikikiki »

Smail Aga wrote:Probao sam i ja svasta u mladosti,OK je to ALI nemojte se NIKAD zajebavati sa horsom. Sve ostalo je nula,na hors se navuces u sekundi i nema te. Grad je pun ocajnika horsasa sa unistenim zivotom. Probaj sta hoces ali NEMOJ hors.
Ima fenomenalno Rambovo objasnjavanje djelovanja horsa ali ono bas oslikava do muda,kako samo on zna i prica u tom klipu sa nekim popom o drogama. Pogledati obavezno,otvara oci. Rambo kao i uvijek,pravo sakom u glavu.

Imas li mozda link tog klipa?
rrikikiki
Posts: 119
Joined: 18/06/2012 08:51

#48 Re: O drogama

Post by rrikikiki »

Adampeace_k wrote:
Johnny_x wrote:Volio bih kad bi neko opisao svoje iskustvo na LSD ili na gljivama?
Za LSD ne znam, a što se gljiva tiče...juče sam uzeo 250 grama šampinjona i razvalio se totalno, dodao malo soli i bibera da bolje djeluje, sve me nešto paranoja spucala kako je forum pun drotova, da nas proganjaju neki botovi, brale moj još me nije prošlo.

LSD jednom, i mislim da necu vise. nije bilo nista posebno. Malo me hvatala neka hiperaktiva, nesto kao trebala sam vidjeti jake boje trebala sam ovo trebala sam ono ali ja nista od toga nisam vidjela ni osjetila. mrvicu si mozda u nekom svom filmu ali definitivno nije jak kao trava, barem meni. znam, cudno. (da, bio je dobar LSD jer su drugi imali drugacije simptome ali opet nista pretjerano vrijedno spomena).
Gljive ili shrooms...opet nista. mozda zato jer inace ne konzumiram drogu (osim trave tu i tamo) pa mozda jednostavno prodje kroz moj sistem (moje neko objasnjenje). Prijatelj koji je bio sa nama uzeo je istu kolicinu kao i ja ali je on umislio da je tigar i nesto izvodio, hodao kao tigar, plazio...bilo je fakat komicno gledat ga

Sve u svemu mislim da je to bezveze trosenje love i vremena. Mozda za eto probati jednom. Iako izgleda da sve zavisi od kemije u tvome tijelu, pretpostavljam da je nekim ljudima kemija droge kompatibilna sa kemijskim procesima u njihovom tijelu pa se navuku pa je takvima bolje ni jednom.
Seyfo
Posts: 4318
Joined: 23/08/2011 14:12

#49 Re: O drogama

Post by Seyfo »

pirmin wrote:Ja smatram da je metak u celo human gest za svakoga ko zaglavi.
Te se krive Drine vise nikad ne ispravise. :wink:

POTPISUJEM !!!
Ako je neko toliki idiot da mrzi sebe i uništi život sebi i svojim bližnjima, nije ništa drukčije ni zaslužio.

Koliko ljudi pri rođenju ima nedostatke, ili kasnije kroz život se dese bolesti, tragedije, životne situacije koje unište čovjeka..pa tu ne možeš ništa.Treba biti sretan ako se to ne desi. A drogama se unište samo uni koji to sebi svjesno čine. Ne znaju cijeniti šta imaju pa naprave sebi malo belaja.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#50 Re: O drogama

Post by Industrialyzer »

rrikikiki wrote:
Adampeace_k wrote:
Johnny_x wrote:Volio bih kad bi neko opisao svoje iskustvo na LSD ili na gljivama?
Za LSD ne znam, a što se gljiva tiče...juče sam uzeo 250 grama šampinjona i razvalio se totalno, dodao malo soli i bibera da bolje djeluje, sve me nešto paranoja spucala kako je forum pun drotova, da nas proganjaju neki botovi, brale moj još me nije prošlo.

LSD jednom, i mislim da necu vise. nije bilo nista posebno. Malo me hvatala neka hiperaktiva, nesto kao trebala sam vidjeti jake boje trebala sam ovo trebala sam ono ali ja nista od toga nisam vidjela ni osjetila. mrvicu si mozda u nekom svom filmu ali definitivno nije jak kao trava, barem meni. znam, cudno. (da, bio je dobar LSD jer su drugi imali drugacije simptome ali opet nista pretjerano vrijedno spomena).
Gljive ili shrooms...opet nista. mozda zato jer inace ne konzumiram drogu (osim trave tu i tamo) pa mozda jednostavno prodje kroz moj sistem (moje neko objasnjenje). Prijatelj koji je bio sa nama uzeo je istu kolicinu kao i ja ali je on umislio da je tigar i nesto izvodio, hodao kao tigar, plazio...bilo je fakat komicno gledat ga

Sve u svemu mislim da je to bezveze trosenje love i vremena. Mozda za eto probati jednom. Iako izgleda da sve zavisi od kemije u tvome tijelu, pretpostavljam da je nekim ljudima kemija droge kompatibilna sa kemijskim procesima u njihovom tijelu pa se navuku pa je takvima bolje ni jednom.

Jesi probala suhe ili "mokre" gljive :D Ja se sjecam da je bilo nekih halceva ono npr. pogledam u ruku a ono prst se izduzuje , ima metar u njemu i neke osobe drugacije izgledaju :mrgreen: Tesko je to opisati stvarno i nemam predstavu koliko to traje, isto ko neki psihodelican san. Ali i to jednom probao i to je to. Ipak najgore iskustvo je bilo sa skunkom :roll:
Post Reply