O drogama

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#1 O drogama

Post by Johnny_x »

Volio bih da saznam zasto ljudi uzimaju droge, sta je to u ljudskoj psihi sto ih tjera na konzumiranje droga, da li neka zelja za novim iskustvom, neki bijeg od svakodnevnice, neki porodicni problemi i sl. Takodjer volio bih da pisete svoja iskustva na drogama, kakav je osjecaj, ili narkomanskim zargonom "trip". Posto tema za i protiv legalizaciju marihuane postoji volio bih da ova tema ne predje u raspravu za i protiv legalizacije marihuane.
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#2 Re: O drogama

Post by GoodTaste »

A znatizelja ?
Mozda bi probao malo da povucem koju liniju ali me ipak strah da se ne navucem, a i malo sam ostario za toga. steta sto u mladosti ne proba :D
majoneza
Posts: 179
Joined: 20/01/2012 12:18

#3 Re: O drogama

Post by majoneza »

Samo rekreativno!!

Kada ulazim u skupstinu,i znam da moram glasati za neki prijedlog ;-)
DON_eARL
Posts: 3717
Joined: 31/10/2010 22:26

#4 Re: O drogama

Post by DON_eARL »

Ja bih definitivno nekada volio probati LSD. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#5 Re: O drogama

Post by Velkoski »

Šta'š drugo radit' kad ti je dosadno ?
User avatar
tag33
Posts: 768
Joined: 19/02/2012 14:19

#6 Re: O drogama

Post by tag33 »

DON_eARL wrote:Ja bih definitivno nekada volio probati LSD. :D
I ja ! cuo sam svasta o njemu i da nema dejstvo kao ostale droge..
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#7 Re: O drogama

Post by cyprus »

Ja recimo puno lakše shvatam konzumente droge nego cigara... :-D Pušenje cigara mi je jedan od najneshvatljivijih fenomena na planeti Zemlji... Izvinjavam se na offtopicu :mrgreen:
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#8 Re: O drogama

Post by DanteX »

Ti sigurno piješ.
Ako piješ, onda bi trebao znati da je alkohol droga.
Legalna droga.
Zašto piješ? Jer je izlazak sa društvom zabavniji?
Lakše se prilazi djevojkama?
Lakše se uradi bilo šta kada čovjek ima malo alkohola u sebi? Ima hiljadu razloga.

Zašto neko konzumira heroin? Meth? LSD?
Radoznalost. Bijeg od stvarnosti. Problemi. Želi se osjećati superiornijim.
Ima više razloga, i svako ima svoj razlog.

Painkillers (obične tablete protiv bolova) su također legalne droge.
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#9 Re: O drogama

Post by Ringhio »

Zalosno je to sto je droga kod nas postala trend. Moderno je danas izaci na pice pa onda pred lokalom vuci linije na rezervaru od motora ili na haubi od auta. Onako svi da vide.

Totalna iskrivljeno shvatanje vrijednosti koje vlada u nasem drustvu ce dovesti do toga da za 10-20 godina imamo generaciju ljudi od 30-40 godina bez kuceta i maceta, bez posla, ikakvog znanja i ikakvom zeljom osim one za jednim bockanjem u venu.

Kad izadjem vani i udjem u lokal pa prosaram po licima i vidim ljude kako zavrcu vilicama poslje bobe, staklenim ocima gledaju u tacku il se furaju na Scarface. Jos je ofirnije kad vidis drustvo i dolazi im drug s par chiza u dzepu koje ce svi podjelit, pa onako na ocigled svih, i sto ofirnije, da svi vide, odlaze jedan po jedan u WC da ih izvuku.

U porodici imam narkomana, i znam koliko ti ta govna izjedu mozak da jednostavno nema nikakvog hajra od tebe. Prodao je sve sto je imao prodati, sve sto i zaradi potrosi na drogu, pravi nevjerovatne probleme svojim najmilijim. Ja mu pokusavao pomoci, on poceo praviti meni probleme, dolaziti mi na radno mjesto, poceo budit me u 2-3 sata ujutro kucajuci na vrata, dok nisam izaso s palicom i reko mu da cu mu kicmu slomit samo jos jednom da dodje. Pomogla je tu i vaspitna samarcina i guranje podlakticom u vrat.

Lafo je izgovor da kad se on nadrobi drugi je covjek i ne sjeca se niceg sto je radio, ali od te noci on na moja vrata nije pokucao, kad prodjem gradom obori glavu i predje na drugu stranu ulice.

Alkohol i drogu ne mozes porediti. Ni u kom slucaju. Ja mogu svaki dan popiti pivo, 2, ili 3, ali necu skinuti majcu sa sebe i prodati da bi kupio jos jednu.

I najveci alkoholicar se moze izlijeciti, i nikad vise ni pomirisati alkohol, ali ja narkomana koji se toalno izlijecio i nikad nije pomislio na drogu jos uvjek nisam sreo.

Pushio sam travu, bezveze, samo ogladnio od nje, pojeo pola stola hrane i lego spavat. Pusio sam skank, ispovraco se ko nikad u zivotu. Vidio nije taj sport za mene.

Izvlacio sam linije na jednom partiju, 5-6 komada, naso komad zeljan podjele svojih reproduktivnih organa odveo u sobu, i uz sve moguce vratolomije nisam mogao postici erekciju. Budan bio skoro 40 sati, poslje partija otiso odradio prvu smjenu, vratio se kuci, razmjestio je kompletnu, i izaso napolje da popijem kafu. Po meni dobro dodje za ove kamiondzije sto voze po evropi, yebes i jedan red bull.

Shta ce mi to u zivotu.

Probo, vidio, puko bacanje para, s velikom mogucnosti da upropastis svoj zivot, zdravlje, i buducnost. Upropastis zivote i zivce ljudi koji te okruzuju.

Bolje mi je poderat par piva, zabavit se, ako se sta moze odvest u cosak odvest i zdravo. Ujtru se probudit, kisela i cedevita za mahmurluk i zvizdat cijeli dan.

Sto je mojoj generaciji bilo cigareta, ulazak u svijet odraslih, i dodatak koji te cinio pozeljnim djevojcicama iz srednje skole ( tako smo mislili ) sada je totalno zanemareno, i postavljen je novi trend. To moje nastojanje da se dopadnem djevojcicama puseci cigarete, i ostavljajuci one 3 dlake na svojoj bradi kako bi one vidile kako sam ja prava lola. Eto, sad pusim kutiju cigareta dnevno, htio ne htio, kutija cigara 3 marke, 10 dana po kutija 30 maraka, 20 dana 60 30 dana 90 marki. Uracunaj i to kad je sijelo da se popuse 2 pa cak i 3. E onda dodjes do racunice da das 150 ili vise maraka na cigarete u toku jednog mjeseca.

Ono sto se sad desava je to da djecaci i dalje pokusavaju isto, samo ne sa cigaretama nego s speedarom, skankom, bobama ili necim cetvrtim.

Tuzno je ono sto ja znam da nistim svoja puca i organizam, ali tuzno je i to da mi tako fali taj dim i da je vrlo vrlo tesko odreci se njega.

Ono sto je jos tuznije je da ce ovo isto pricati generacije koje su iznikle poslje mene, samo sto njima nece faliti dim cigarete, nego linija, ubod, ili tabletica.
liberty02
Posts: 4122
Joined: 14/02/2012 19:32

#10 Re: O drogama

Post by liberty02 »

DanteX wrote:Ti sigurno piješ.
Ako piješ, onda bi trebao znati da je alkohol droga.
Legalna droga.
Zašto piješ? Jer je izlazak sa društvom zabavniji?
Lakše se prilazi djevojkama?
Lakše se uradi bilo šta kada čovjek ima malo alkohola u sebi? Ima hiljadu razloga.

Zašto neko konzumira heroin? Meth? LSD?
Radoznalost. Bijeg od stvarnosti. Problemi. Želi se osjećati superiornijim.
Ima više razloga, i svako ima svoj razlog.

Painkillers (obične tablete protiv bolova) su također legalne droge.
pitanje?

moze li se bez svega toga navedenog?
moze!!!!

znaci ako imas problema razgovaraj sa prijateljima ili porodicom ili psihijatrom..
frontline
Posts: 65
Joined: 24/05/2012 00:37

#11 Re: O drogama

Post by frontline »

User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#12 Re: O drogama

Post by pirmin »

Ja smatram da je metak u celo human gest za svakoga ko zaglavi.
Te se krive Drine vise nikad ne ispravise. :wink:
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#13 Re: O drogama

Post by Kinaski »

ja smrcem apaurine !!!
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#14 Re: O drogama

Post by astrid »

DON_eARL wrote:Ja bih definitivno nekada volio probati LSD. :D
Sta te sprjecava :D
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#15 Re: O drogama

Post by astrid »

Sjecam se jednog starog,prijeratnog narkomana..Poceo je sa konzumacijom sa nekih 26 godina.Kad su ga pitali zasto je poceo,pa jos u 26.lik im je odgovorio"htio sam da probam,i osjetim sta je to tako snazno i mocno u drogi pa je svi zabranjuju :-?
Na pitanje da li se ikad pokajao zbog te odluke,odgovorio je negativno :roll:
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#16 Re: O drogama

Post by DanteX »

liberty02 wrote:
DanteX wrote:Ti sigurno piješ.
Ako piješ, onda bi trebao znati da je alkohol droga.
Legalna droga.
Zašto piješ? Jer je izlazak sa društvom zabavniji?
Lakše se prilazi djevojkama?
Lakše se uradi bilo šta kada čovjek ima malo alkohola u sebi? Ima hiljadu razloga.

Zašto neko konzumira heroin? Meth? LSD?
Radoznalost. Bijeg od stvarnosti. Problemi. Želi se osjećati superiornijim.
Ima više razloga, i svako ima svoj razlog.

Painkillers (obične tablete protiv bolova) su također legalne droge.
pitanje?

moze li se bez svega toga navedenog?
moze!!!!

znaci ako imas problema razgovaraj sa prijateljima ili porodicom ili psihijatrom..
Naravno da može. Ja pijem pivu, ali flašu dvije i dosta od mene.

A zašto bih imao neki problem? :roll:
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#17 Re: O drogama

Post by Johnny_x »

astrid wrote:
DON_eARL wrote:Ja bih definitivno nekada volio probati LSD. :D
Sta te sprjecava :D
Ne mozes ga naci, a volio bih ga i ja probati da vidim sta je to
DON_eARL
Posts: 3717
Joined: 31/10/2010 22:26

#18 Re: O drogama

Post by DON_eARL »

Johnny_x wrote:
astrid wrote:
DON_eARL wrote:Ja bih definitivno nekada volio probati LSD. :D
Sta te sprjecava :D
Ne mozes ga naci, a volio bih ga i ja probati da vidim sta je to
Mogu i naći, ali nisam još spreman na to. :)
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#19 Re: O drogama

Post by Industrialyzer »

http://www.4dportal.com/hr/dnevne-vijes ... a-u-europu

Sta natjera ljude da uzimaju ovo ?

Ja sam probao 1-2 puta svasta nesto ali vecinom je to bilo cisto i nikakvih posljedica nemam.

Sto kaze kolega iznad , uzmes brate hladnu pivu, uzivas po ovoj vrucini 8-)
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#20 Re: O drogama

Post by grunt »

User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#21 Re: O drogama

Post by Muhamed Đakmić »

Industrialyzer wrote:http://www.4dportal.com/hr/dnevne-vijes ... a-u-europu

Sta natjera ljude da uzimaju ovo ?

Ja sam probao 1-2 puta svasta nesto ali vecinom je to bilo cisto i nikakvih posljedica nemam.

Sto kaze kolega iznad , uzmes brate hladnu pivu, uzivas po ovoj vrucini 8-)
Ovo je stvarno nešto najgore što sam ikad vidio :( Zašto, nikako mi nije jasno?
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#22 Re: O drogama

Post by astrid »

Industrialyzer wrote:http://www.4dportal.com/hr/dnevne-vijes ... a-u-europuSta natjera ljude da uzimaju ovo ?
Hebem ti :shock: Ljudi se doslovno raspadaju :shock: :-?
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#23 Re: O drogama

Post by Johnny_x »

DON_eARL wrote:
Johnny_x wrote: Ne mozes ga naci, a volio bih ga i ja probati da vidim sta je to
Mogu i naći, ali nisam još spreman na to. :)
Ou ti si onda bogotac
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#24 Re: O drogama

Post by pirpa »


sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#25 Re: O drogama

Post by sokkia »

Ringhio wrote:Zalosno je to sto je droga kod nas postala trend. Moderno je danas izaci na pice pa onda pred lokalom vuci linije na rezervaru od motora ili na haubi od auta. Onako svi da vide.

Totalna iskrivljeno shvatanje vrijednosti koje vlada u nasem drustvu ce dovesti do toga da za 10-20 godina imamo generaciju ljudi od 30-40 godina bez kuceta i maceta, bez posla, ikakvog znanja i ikakvom zeljom osim one za jednim bockanjem u venu.

Kad izadjem vani i udjem u lokal pa prosaram po licima i vidim ljude kako zavrcu vilicama poslje bobe, staklenim ocima gledaju u tacku il se furaju na Scarface. Jos je ofirnije kad vidis drustvo i dolazi im drug s par chiza u dzepu koje ce svi podjelit, pa onako na ocigled svih, i sto ofirnije, da svi vide, odlaze jedan po jedan u WC da ih izvuku.

U porodici imam narkomana, i znam koliko ti ta govna izjedu mozak da jednostavno nema nikakvog hajra od tebe. Prodao je sve sto je imao prodati, sve sto i zaradi potrosi na drogu, pravi nevjerovatne probleme svojim najmilijim. Ja mu pokusavao pomoci, on poceo praviti meni probleme, dolaziti mi na radno mjesto, poceo budit me u 2-3 sata ujutro kucajuci na vrata, dok nisam izaso s palicom i reko mu da cu mu kicmu slomit samo jos jednom da dodje. Pomogla je tu i vaspitna samarcina i guranje podlakticom u vrat.

Lafo je izgovor da kad se on nadrobi drugi je covjek i ne sjeca se niceg sto je radio, ali od te noci on na moja vrata nije pokucao, kad prodjem gradom obori glavu i predje na drugu stranu ulice.

Alkohol i drogu ne mozes porediti. Ni u kom slucaju. Ja mogu svaki dan popiti pivo, 2, ili 3, ali necu skinuti majcu sa sebe i prodati da bi kupio jos jednu.

I najveci alkoholicar se moze izlijeciti, i nikad vise ni pomirisati alkohol, ali ja narkomana koji se toalno izlijecio i nikad nije pomislio na drogu jos uvjek nisam sreo.

Pushio sam travu, bezveze, samo ogladnio od nje, pojeo pola stola hrane i lego spavat. Pusio sam skank, ispovraco se ko nikad u zivotu. Vidio nije taj sport za mene.

Izvlacio sam linije na jednom partiju, 5-6 komada, naso komad zeljan podjele svojih reproduktivnih organa odveo u sobu, i uz sve moguce vratolomije nisam mogao postici erekciju. Budan bio skoro 40 sati, poslje partija otiso odradio prvu smjenu, vratio se kuci, razmjestio je kompletnu, i izaso napolje da popijem kafu. Po meni dobro dodje za ove kamiondzije sto voze po evropi, yebes i jedan red bull.

Shta ce mi to u zivotu.

Probo, vidio, puko bacanje para, s velikom mogucnosti da upropastis svoj zivot, zdravlje, i buducnost. Upropastis zivote i zivce ljudi koji te okruzuju.

Bolje mi je poderat par piva, zabavit se, ako se sta moze odvest u cosak odvest i zdravo. Ujtru se probudit, kisela i cedevita za mahmurluk i zvizdat cijeli dan.

Sto je mojoj generaciji bilo cigareta, ulazak u svijet odraslih, i dodatak koji te cinio pozeljnim djevojcicama iz srednje skole ( tako smo mislili ) sada je totalno zanemareno, i postavljen je novi trend. To moje nastojanje da se dopadnem djevojcicama puseci cigarete, i ostavljajuci one 3 dlake na svojoj bradi kako bi one vidile kako sam ja prava lola. Eto, sad pusim kutiju cigareta dnevno, htio ne htio, kutija cigara 3 marke, 10 dana po kutija 30 maraka, 20 dana 60 30 dana 90 marki. Uracunaj i to kad je sijelo da se popuse 2 pa cak i 3. E onda dodjes do racunice da das 150 ili vise maraka na cigarete u toku jednog mjeseca.

Ono sto se sad desava je to da djecaci i dalje pokusavaju isto, samo ne sa cigaretama nego s speedarom, skankom, bobama ili necim cetvrtim.

Tuzno je ono sto ja znam da nistim svoja puca i organizam, ali tuzno je i to da mi tako fali taj dim i da je vrlo vrlo tesko odreci se njega.

Ono sto je jos tuznije je da ce ovo isto pricati generacije koje su iznikle poslje mene, samo sto njima nece faliti dim cigarete, nego linija, ubod, ili tabletica.
:thumbup:
nema šta,stvarno kvalitetan post, samo brate može se i bez cigara , sam sebi kažeš :
NIJE TO JACE OD MENE
mani ništa gluple ne izgleda nego kad gledam one americke debile kako idu na neka predavanja o odvikavanju od pušenja, i još to i plate.
pa ako sam ja odlucio da to necu više radit zar mi još neko drugi treba pametovat i tome.
Post Reply