O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#1 O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

@Deckard74
Posto smo zacatali temu Matematicka cuda....sa pogresnim temama

mozemo nastaviti ovdje
Deckard74 wrote: 16/03/2022 16:14
Bog hoce da mi sa slobodnnom voljom se trudimo
Taj argument ti je razmontiran davno: ako ne mogu učiniti ništa drugo od onog što je bog zapisao slobodne volje nema.

Kroz historiju oooogromna većina ljudi nije imala dodira s islamom, do dzeneta mozes samo kao musliman (Imran 85) pa ti računaj koliko je milostiv i traži zaobilaznice do mile volje
argumentuj sa dokazima
Argumentovao ti sve troje i robove i genocid i prava žena, ali evo još jednostavnije ne bi li skapiro.
uzimanje roblja je nuzna stvar u Ratu
Konstantno se hvataš rata, ja ti dokazao da je bilo i robova van tih uslova kroz Mariju, kroz ajet, a ako malo potražiš i kroz kupovinu i razmjenu. Dokazao ti da ti robovi nisu imali bolja prava od drugih, šta hoćeš još?
odvesti ropkinju to je bilo na nivou kao da je i ozenis
Kaže čojk prvo, pa malo kasnije:
naravno da ne moze, ovoj kada zenis dajes Mehr, vjencani pklon, dok u situacijama robinja s en daje. pa onda nasljedna prava, i tako te stvari

i to je normalno, ako je zena zarobljenica iz rata normalno je da nece biti tretirana kao slobodna zena kojoj se daje mehr i sta sve jos ulazi u prava
Ovo je smješno Smrle kako se gicaš, sad ovako sad onako, kako te satjeravam u ćošak. :D
Postavi se u poziciju jednog roba, šta možeš, šta ne možeš, šta smiješ. šta ne?
gdje problem ako su ljudi doslovno izdali drzavu u po rata
Svirepo pokolješ sve muškarce a ženu i djecu porobiš, imovinu pokupiš, obrišeš pleme s lica zemlje tebi ove tvoje baljezgarije to opravdavaju? Kurejze čak ni u islmaskim spisima nisu napali muslimane, a za tu izdaju su dobili de fakto genocid. Pokušavaš to oprati "nja nja suđeno im po njihovim zakonima". U konačnici klanje su počinili muslimani, nije se tih 600-900 ljudi samo zaklalo, nebitno po kojem idiotskom propisu. Pita lik gdje je problem? Shvataš li bolan šta opravdavaš? Postavi se u poziciju jednog nedužnog člana tog plemena.
brzo su se navikle na njega
Da, da baš su se pitale za nešto ccc postavi se u poziciju jedne zarobljene žene.
nekazem to ja nego nauka kaze da zene u tim fazama dolazi do gubitka memorije


Kažeš ti da bi branio te propisane idiotarije. Koja bolan nauka kaže da je žena duplo gluplja, nepouzdanija od muškarca?
Do gubitka memorije dođe i ako se dovoljno jako udariš u glavu, to islam nije regulisao al je sve al baš sve (ne samo sa menstruacijom, menopauzom i ostalim glupostima koje si nabrojao) žene strpao u kategoriju od 50% vrijednosti.
vrati se u to vrijeme i vidjet ces da je najbolja solucija.
Prvo, to nije pravilo samo za doba ratovanja, već generalno, ako možeš hraniti slobodno oženi 4.
Drugo, zamisli udovicu bez djece od 50 godina koja ili neće ponovo da se uda ili ne može da nađe novog muža. Boli islam briga za nju, ko joj je kriv. Samo žene koje hoće i koje se mogu udati su "zaštićene" poligamijom.
sudim islamu na osnovu islamskih vjedostojnih tekstova
Ne sudiš ti ništa, ne smiješ ti to. Nijedne sekunde ti ne smiješ proviriti iz te ljušture i kritički se zapitati i oko jedne sumnjive, svirepe, zle ili nakaradne stvari u islamu. Ti si tu da pokušavaš pravdaš to, i da se ulizuješ zamišljenom velikom baji. I to te, uz opšte praznine u znanju (ajštajn, osovina mjenjača kao elektromotor i ostalo) diskvalifikuje kao sugovornika u bilo kakvoj argumentovanoj priči.
Taj argument ti je razmontiran davno: ako ne mogu učiniti ništa drugo od onog što je bog zapisao slobodne volje nema.
nije tacno da je razmontiran, prije ce biti da ti ovo ne shvatas

Ti ne radis stvari zato sto je zapisano, nego je zapisano zato sto Bog zna buducnost pa to zapise na materijal.
Jer da radis zato sto je zapisano to bi onda moralo da bude da Bog ne zna buducnost, pa zapise sta ce biti i onda se sve desava zbog toga sto je zapisao a ne zato sto je vidio buducnost...tad bi tvoja primjedba bila na mjestu. ovako kad bog zna buducnost , tvoja primjedba nema mjesta tu.

uostalom slobodna volju ljudi imaju, roboti nemaju slobodnu volju.


Kroz historiju oooogromna većina ljudi nije imala dodira s islamom, do dzeneta mozes samo kao musliman (Imran 85) pa ti računaj koliko je milostiv i traži zaobilaznice do mile volje
Bog kaze:
3:85. A onaj koji želi neku drugu vjeru osim islama, neće mu biti primljena, i on će na onome svijetu nastradati.

onaj do koga nije dosao islam imat ce opravdanje pred Bogom, i to je vec pojasnjeno u islamu, samo sto ti to ne znas.

pa zbog validnog opravdanja, Bog ce dati ljudima na sudnjem danu novu sansu da budu testirani na sudnjem danu...o tome nas je informisao poslanik Muhammed...to ne znas jel de :roll:

Konstantno se hvataš rata, ja ti dokazao da je bilo i robova van tih uslova kroz Mariju, kroz ajet, a ako malo potražiš i kroz kupovinu i razmjenu. Dokazao ti da ti robovi nisu imali bolja prava od drugih, šta hoćeš još?
da, hvatam jer u islamu samo novi rob moze doci iz rata, nikako kao slobodan covjek, dok prije islama i u drugim narodima slobodne ljude su uzimali kao robove da im sluze.

druga stvar, islam kada je dosao je podsticao na oslobadjanje robova ako su u mogucnosti da se izdrzavaju i snadju....to je fakt.

Marija je bila vec robinja, i poslata kao poklon poslaniku, cim se udala za poslanika prestala je biti robinja....ona se tretira u islamu kao nasa majka.

Ovo je smješno Smrle kako se gicaš, sad ovako sad onako, kako te satjeravam u ćošak. :D
Postavi se u poziciju jednog roba, šta možeš, šta ne možeš, šta smiješ. šta ne?
kada kazem odvesti ropkinju kuci to je bilo na nivou kao da si je ozenio, znaci dozvoljen je intimni odnos ako ona pristaje na to.

stani malo, jesi li ti uopste svjestan kako islam tretira robove?

uostalom hvatas se sad imaginarne teme jer je ropstvo izcezlo, jedino sto je aktuelno sad ratni zarobljenici.


Svirepo pokolješ sve muškarce a ženu i djecu porobiš, imovinu pokupiš, obrišeš pleme s lica zemlje tebi ove tvoje baljezgarije to opravdavaju? Kurejze čak ni u islmaskim spisima nisu napali muslimane, a za tu izdaju su dobili de fakto genocid. Pokušavaš to oprati "nja nja suđeno im po njihovim zakonima". U konačnici klanje su počinili muslimani, nije se tih 600-900 ljudi samo zaklalo, nebitno po kojem idiotskom propisu. Pita lik gdje je problem? Shvataš li bolan šta opravdavaš? Postavi se u poziciju jednog nedužnog člana tog plemena.
pazi , ti ovdje nonsalantno negiras ili zamagljujes cijelu situaciju koj usam ti detaljno opisao, to sto su prekinuli ugovor sa Muhamedom o odbrani grada u toku akcije saveznicke vojske i kolaboriranju sa saveznickom vojskom...jesi li ti svjestan sta to znaci u ratnim okolnostima???

jesi li ti svjestan , sta znaci kad ti neki narod u gradu dogovara sa neprijateljskom vojskom sa vana kako da tebe napadnu koji si na prvoj borbenoj liniji a familija ti u gradu nezasticena?

to sto je poslanikov spijun Nuajm omeo njihove planove pa se nisu uspjeli dogovoriti pa zakuhali izmedju sebe u tom trenutku je od Allaha pomoc stigla i rastjerala saveznicku vojsku.

Znaci sudjeno im je po njihovoj knjizi po pravdi od njihovog bivseg poglavara.

da su ih oni pobili na pravdi BOga iz cista mira samo eto sto su zidovi...onda bi tek tvoja primjedba imala smisla, i to bilo za svaku osudu, to bi bilo protivno i islamu i pravdi i Bogu...ogroman bi to grijeh bio,

moras nauciti stavljati stvari u kontekst, a ne ziviti u nerealnim stvarima koje su odsjecene od realnosti.

Kažeš ti da bi branio te propisane idiotarije. Koja bolan nauka kaže da je žena duplo gluplja, nepouzdanija od muškarca?
Do gubitka memorije dođe i ako se dovoljno jako udariš u glavu, to islam nije regulisao al je sve al baš sve (ne samo sa menstruacijom, menopauzom i ostalim glupostima koje si nabrojao) žene strpao u kategoriju od 50% vrijednosti.
evo nek ti nauka kaze koju ako meni nevjerujes, i mislis da pricam gluposti

Gubitak pamcenja kod menstrualnih ciklusa

Menstruacija i menstrualni poremećaji
Žale se i na oslabjelu koncentraciju ili izvjestan gubitak pamćenja,
https://www.plivazdravlje.hr/bolest-cla ... ecaji.html


In 1995, a group of scientists at Umea University in Sweden discovered that certain proteins were activated by estrogen receptors in several areas of the brain connected to thinking, memory, and attention. Because estrogen fluctuates during the menstrual cycle, the scientists reasoned, this could explain why some women complained of “brain fog” during their periods.
https://www.thecut.com/2018/06/the-hazy ... brain.html

What Is Brain Fog Syndrome?
Brain fog is characterized by confusion, forgetfulness, and a lack of focus and mental clarity.
https://www.bangkokhospital.com/en/cont ... g-syndrome


Gubitak pamcenja u trudnoci

ZABORAVNOST U TRUDNOĆI
Žene u trudnoći zaista imaju poteškoća s pamćenjem, i to je razlog zašto trudnice često gube stvari, potvrdili su naučnici.

https://www.bebologija.rs/trudnoca/zabo ... dnoci.html


Gubitak pamcenja u menopauzi

Problemi s pamćenjem u menopauzi su poprilično česti. Studije su pokazale da je 60% žena u perimenopauzi i menopauzi reklo da im je pamćenje slabije nego prije.
https://pricajmiotome.com/problemi-s-pa ... menopauzi/


Opsežno istraživanje pokazalo je da žene na početku menopauze pate od gubitka pamćenja. Dobra vijest je ta da je riječ o privremenom stanju koje je karakteristično za sam početak menopauze, a poboljšanje dolazi već u sljedećim fazama ovog osjetljivoga životnog razdoblja za žene
https://www.tportal.hr/lifestyle/clanak ... a-20090526


Posto Bog zna stanja zena i kroz sta sve prolaze zato i kaze:

2:282.....i dvije žene, koje prihvaćate kao svjedoke; ako jedna od njih dvije zaboravi, neka je druga podsjeti....

je li ti sad jasno sto dvije zene potrebno

Ne sudiš ti ništa, ne smiješ ti to. Nijedne sekunde ti ne smiješ proviriti iz te ljušture i kritički se zapitati i oko jedne sumnjive, svirepe, zle ili nakaradne stvari u islamu. Ti si tu da pokušavaš pravdaš to, i da se ulizuješ zamišljenom velikom baji. I to te, uz opšte praznine u znanju (ajštajn, osovina mjenjača kao elektromotor i ostalo) diskvalifikuje kao sugovornika u bilo kakvoj argumentovanoj priči.
itekako da smijem, nema toga da ne smijem....
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#2 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Deckard74 »

nije tacno da je razmontiran
Razmontiran do temelja, ako ne mogu uraditi ništa drugo od onog kako sam skrojen i kako je zapisano tu slobodne volje nema.

Zamisli kreiraš biće, podesiš mu sve parametre ponašanja inteligencije emocija, pustiš ga da eksperimetuješ na njemu (znajući šta će uraditi jer ti si ga napravio), on zajebe, logično da je biće krivo i ti ga pališ u dzehenemu.
pa zbog validnog opravdanja, Bog ce dati ljudima na sudnjem danu novu sansu da budu testirani na sudnjem danu...o tome nas je informisao poslanik Muhammed...to ne znas jel de :roll:
Ne prevrći očima nego argumentuj tu tvrdnju, daj mi izvor.
hvatam jer u islamu samo novi rob moze doci iz rata
Pa možeš se uhvatiti i za uši i plesati ja dokazah da to s ratom nije istina, Marija došla kao poklon (po mnogim izvorima nikad nije bila oslobođena), roba možeš kupiti, prodati, razmjeniti ili zarobiš nevjernika koji ne plaća Džizju. Ti ratni pohodi vjerovatno jesu bili najpopularniji, jer napadneš pleme neko, porobiš i imaš robove za džabe.
uostalom hvatas se sad imaginarne teme jer je ropstvo izcezlo
Ti bi sad malo da relativizuješ, da bježiš. Robovlasništvo je uglavnom iščezlo jer je čovječanstvo napredovalo, evoluiralo i nije ostalo u 7 stoljeću.
ti ovdje nonsalantno negiras ili zamagljujes cijelu situaciju koj usam ti detaljno opisao
Genocid, pokolj, porobljavanje i pljačka nasuprot te izdaje. Šta je gore?
Ti konstantno ignorišeš grozotu tog pokolja, 600-900 ljudi (koji nisu strijelu ispalili na muslimane, ali su po islamskim izvorima planirali da ih izdaju) poklano i pobacano u kanale, žene i djeca u roblje, a imovina pokradena (podsjeća li te to na šta?). To su počinili muslimani. Bez obzira za koju se slamku ti hvatao i zakon po kojem je suđeno. Kaznu su odabrali i izvršili muslimani.
evo nek ti nauka kaze koju ako meni nevjerujes, i mislis da pricam gluposti
Naravno da pričaš gluposti. Opet se koprcaš i hvataš za slamke. Ni jedan od tih članaka ne kaže da riječ žene vrijedi kao pola muškarčeve, niti opravdava da se im daje duplo manje u naslijeđe. Islam kroz ta dva pravila prilično jasno kaže koliko žene vrijede.

Ti si naredao tri članka koja se bave problemima u pamćenja žena, evo ti tri koji vele da je muško pamćenje tanje.

https://www.webmd.com/alzheimers/news/2 ... mon-in-men
https://www.bodylogicmd.com/for-men/memory-loss/
https://edition.cnn.com/2012/01/25/heal ... index.html

Opa, ode ti argument ko i svi ostali. Posebno si lijepo zdimio od poligamije :D

Vidi džaba si otvarao novu temu radi mene, rastavio sam te argumentovano na sva tri polja, s tim i sam znaš da islam osim ta tri imaš još problematičnih područja.
Ja ne mogu mlatiti mrtvog konja i naprđivat se dalje s bilbordom koji ne razmišlja svojojm glavom već samo traži opravdanja za svoju indoktrinaciju.
itekako da smijem, nema toga da ne smijem...
:lol: sure, whatever.
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#3 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 17/03/2022 17:13
nije tacno da je razmontiran
Razmontiran do temelja, ako ne mogu uraditi ništa drugo od onog kako sam skrojen i kako je zapisano tu slobodne volje nema.

Zamisli kreiraš biće, podesiš mu sve parametre ponašanja inteligencije emocija, pustiš ga da eksperimetuješ na njemu (znajući šta će uraditi jer ti si ga napravio), on zajebe, logično da je biće krivo i ti ga pališ u dzehenemu.
pa zbog validnog opravdanja, Bog ce dati ljudima na sudnjem danu novu sansu da budu testirani na sudnjem danu...o tome nas je informisao poslanik Muhammed...to ne znas jel de :roll:
Ne prevrći očima nego argumentuj tu tvrdnju, daj mi izvor.
hvatam jer u islamu samo novi rob moze doci iz rata
Pa možeš se uhvatiti i za uši i plesati ja dokazah da to s ratom nije istina, Marija došla kao poklon (po mnogim izvorima nikad nije bila oslobođena), roba možeš kupiti, prodati, razmjeniti ili zarobiš nevjernika koji ne plaća Džizju. Ti ratni pohodi vjerovatno jesu bili najpopularniji, jer napadneš pleme neko, porobiš i imaš robove za džabe.
uostalom hvatas se sad imaginarne teme jer je ropstvo izcezlo
Ti bi sad malo da relativizuješ, da bježiš. Robovlasništvo je uglavnom iščezlo jer je čovječanstvo napredovalo, evoluiralo i nije ostalo u 7 stoljeću.
ti ovdje nonsalantno negiras ili zamagljujes cijelu situaciju koj usam ti detaljno opisao
Genocid, pokolj, porobljavanje i pljačka nasuprot te izdaje. Šta je gore?
Ti konstantno ignorišeš grozotu tog pokolja, 600-900 ljudi (koji nisu strijelu ispalili na muslimane, ali su po islamskim izvorima planirali da ih izdaju) poklano i pobacano u kanale, žene i djeca u roblje, a imovina pokradena (podsjeća li te to na šta?). To su počinili muslimani. Bez obzira za koju se slamku ti hvatao i zakon po kojem je suđeno. Kaznu su odabrali i izvršili muslimani.
evo nek ti nauka kaze koju ako meni nevjerujes, i mislis da pricam gluposti
Naravno da pričaš gluposti. Opet se koprcaš i hvataš za slamke. Ni jedan od tih članaka ne kaže da riječ žene vrijedi kao pola muškarčeve, niti opravdava da se im daje duplo manje u naslijeđe. Islam kroz ta dva pravila prilično jasno kaže koliko žene vrijede.

Ti si naredao tri članka koja se bave problemima u pamćenja žena, evo ti tri koji vele da je muško pamćenje tanje.

https://www.webmd.com/alzheimers/news/2 ... mon-in-men
https://www.bodylogicmd.com/for-men/memory-loss/
https://edition.cnn.com/2012/01/25/heal ... index.html

Opa, ode ti argument ko i svi ostali. Posebno si lijepo zdimio od poligamije :D

Vidi džaba si otvarao novu temu radi mene, rastavio sam te argumentovano na sva tri polja, s tim i sam znaš da islam osim ta tri imaš još problematičnih područja.
Ja ne mogu mlatiti mrtvog konja i naprđivat se dalje s bilbordom koji ne razmišlja svojojm glavom već samo traži opravdanja za svoju indoktrinaciju.
itekako da smijem, nema toga da ne smijem...
:lol: sure, whatever.
Razmontiran do temelja, ako ne mogu uraditi ništa drugo od onog kako sam skrojen i kako je zapisano tu slobodne volje nema
Zamisli kreiraš biće, podesiš mu sve parametre ponašanja inteligencije emocija, pustiš ga da eksperimetuješ na njemu (znajući šta će uraditi jer ti si ga napravio), on zajebe, logično da je biće krivo i ti ga pališ u dzehenemu.
neznaas ti i dalje sta je slobodna volja

kad moze da radis sta zelis, i kad zelis, volja ti sjediti, lezati, trcati, spavati....znaci imas slobodnu volju

onaj ko nema slobodnu volju su roboti, on je programiran tako da radi sto si programirao i nista vise.


ako ja znam buducnost, pa to zapisem na papir....kako to utjece na tebe to sto sam ja napisao, kako da te natjera da pocinis ubistvo recimo,, ako sam vidio da ce ubiti osobu tad i tad, pa to zapisem....jesam li ja tebe natjerao da je ubijes osobu svojim pisanjem vidjenja buducnosti na papir?
Ne prevrći očima nego argumentuj tu tvrdnju, daj mi izvor.

U slucaju da do nekih osoba ipak nije doprla Objava, dat ce im se sansa na Ahiretu.
Imam Ahmed u svojoj zbirci prenosi hadis da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve
sellem, rekao
: «Cetiri ce se osobe pravdati na Sudnjem danu: Gluh covjek koji nista
nije cuo, lud covjek, oronuo starac i covjek koji je umro u periodu izmedu dva
poslanika. Onaj koji je bio gluh, red ce: 'Moj Gospodaru, kad je islam dosao, ja nista
nisam cuo'. Luda osoba ce red: 'Moj Gospodaru, kad se islam pojavio, djeca su na
mene izmet bacala'. Oronula stara osoba ce red: 'Moj Gospodaru, kad je islam
dosao, ja nista nisam razumio'. Onaj koji je umro u periodu izmedu dolaska dvojice
poslanika, red ce: 'Moj Gospodaru, nije mi dosao Tvoj Poslanik'. On ce uzeti od njih
obecanje da ce Mu pokorni biti, pa ce im narediti da udu u vatru. Tako mi Onoga u
Cijoj je ruci dusa Muhammedova, kad bi usli u nju, bila bi im hladna i spasonosna
».
biljezi Ahmed ibn-Hanbel: "Musned".

Pa možeš se uhvatiti i za uši i plesati ja dokazah da to s ratom nije istina, Marija došla kao poklon (po mnogim izvorima nikad nije bila oslobođena), roba možeš kupiti, prodati, razmjeniti ili zarobiš nevjernika koji ne plaća Džizju. Ti ratni pohodi vjerovatno jesu bili najpopularniji, jer napadneš pleme neko, porobiš i imaš robove za džabe.
a je liti znas citati sta ti se pise covjece?

kazem ti stvaranje novih robova u islamu nikako ne moze biti od slobodnih ljudi...jedino ratni zarobljenici.

spominjes Mariju, on je vec bila ropkinja kada je bila poslana poslaniku kao poklon...pa je to samo promjena vlasnika...sa tim sto je oficijelno prestala biti ropkinja cim je rodila sina Ibrahima


عن ابن عباس قال: «لما ولدت مارية إبراهيم قال رسول الله – صلى الله عليه وسلم -: أعتقها ولدها»
Ibn ‘Abbas said: When Maria gave birth to Ibrahim the Messenger of Allah (ﷺ) said, ‘Her son has set her free.’[11]
Al-Andalusi, Ibn Hazm, al-Muhalla bil Athar, (Beirut: Dar al-Fekr, n.d.) Vol.7, 505; Vol.8, 215; Ibn Hazm termed it ‘sahih al-sanad’ and ‘jayyid al-sanad
Ti bi sad malo da relativizuješ, da bježiš. Robovlasništvo je uglavnom iščezlo jer je čovječanstvo napredovalo, evoluiralo i nije ostalo u 7 stoljeću.
robovi su bili prisutni do do 19 stoljecca, dok isalm je dosao da oslobodi ljude ropstva....to ako nisi shvatio iz tekstova islama , onda ne poznajes islam.

Genocid, pokolj, porobljavanje i pljačka nasuprot te izdaje. Šta je gore?
Ti konstantno ignorišeš grozotu tog pokolja, 600-900 ljudi (koji nisu strijelu ispalili na muslimane, ali su po islamskim izvorima planirali da ih izdaju) poklano i pobacano u kanale, žene i djeca u roblje, a imovina pokradena (podsjeća li te to na šta?). To su počinili muslimani. Bez obzira za koju se slamku ti hvatao i zakon po kojem je suđeno. Kaznu su odabrali i izvršili muslimani.
ama da ih je 10 000 nevazno ako je neko zasluzio smrtnu kaznu onda je zasluzio....a itekako se smrtna kazna zasluzi ako izdas u ratu, i kolaboriras sa neprijateljskom vojskom...to i sad u americi smrtna kazna.

ne znam sta se koprca ooko ovoga

stavi stavr u kontekst stvari ce biti jasnije.
Kaznu su odabrali i izvršili muslimani.
kazna je bila po Tori, zidovskoj knjizi ako nisi znao.


Naravno da pričaš gluposti. Opet se koprcaš i hvataš za slamke. Ni jedan od tih članaka ne kaže da riječ žene vrijedi kao pola muškarčeve, niti opravdava da se im daje duplo manje u naslijeđe. Islam kroz ta dva pravila prilično jasno kaže koliko žene vrijede.
sto ce ti clanci govoriti da 2 zene svjedoce a samo 1 muskarac, prilozeni clanci govore da zene mogu da gube pamcenje kad prolaze kroz faze u zivotu

a sto se tice naslijedja, ni to ne razumijes

zasto muskarac dobiva vise od kcerke?

zato sto muskarac je duzan da izdrzava svoju porodicu, dok kcreku je duzan da izdrzava njezin muz, pa je zato potrebnije da muskarac dobije vise zbog obeveze koju mu je dao Bog....zena nije obavezna izdrzavati porodicu, sav svoj imetak moze da koristi za sebe, dok muskarac mora da trosi imeetak na porodicu.
Opa, ode ti argument ko i svi ostali. Posebno si lijepo zdimio od poligamije
jasno sam napisao sta sam imao reci, pa je l ise trebam ponavljati

poligamija je rjesenje za problem...i stojim iza toga.
Vidi džaba si otvarao novu temu radi mene, rastavio sam te argumentovano na sva tri polja, s tim i sam znaš da islam osim ta tri imaš još problematičnih područja.
Ja ne mogu mlatiti mrtvog konja i naprđivat se dalje s bilbordom koji ne razmišlja svojojm glavom već samo traži opravdanja za svoju indoktrinaciju.
gledaj da se naprdjivas sa valjanim argumentima i dokazima a ne palamudjenjem bez validnog pokrica.
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#4 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Deckard74 »

Kakva slobodna volja kada možeš raditi samo ono što je zapisano? Je li psihopata odabrao sam da postane ubica ili ga je bog dizajniro sa tim predispozicijama?
Ahmed ibn-Hanbel: "Musned"
Kakav nabačak da te opet napucam:

Kuran jasno kaže: nema dzeneta bez islama (Imran 85)

Ibn Hanbel u Musnedu: priča nešto lijevo

Otkad je Musned iznad Kurana bolan?
dok isalm je dosao da oslobodi ljude ropstva
Dokazali smo da nije, porobljavali, kupovali, prodavali, poklanjali, tukli, silovali robove i robinje.
nikako ne moze biti od slobodnih ljudi
Koja budala svojom voljom postaje rob?
stavi stavr u kontekst stvari ce biti jasnije
Jasno ko dan, muslimani poklali, porobili i opljačkali Benu Kurejza koji su ih navodno izdali.
poligamija je rjesenje za problem...i stojim iza toga
Ja ti dokazo da nije vezana za taj problem jer se ne koristi samo u tim uslovima i da ne rješava roblem ogromnog dijela te ženske populacije, logično slijedi da je loše rješenje.
ni to ne razumijes
Kuran jasno kaže ženska riječ vrijedi pola muške, dobijaju pola muškog naslijeđa, logički slijedi da vrijede 50% čovjeka, jel to opet hoćeš pobit Kuran nekim slabijim izvorom?
muskarac mora da trosi imeetak na porodicu
Fun question: Čiji su imetak trošili Muhamed i Hatidža u svojoj bračnoj zajednici?

1. Da li bi mjenjao društvo u kojem se sad nalaziš za robovlasničko?
2. Da li bi poklo porobio i opljačko Benu Kurejze iz perspektive modernog evropljanina?
3. Da li žena vrijedi kao pola muškarca?

Ne moraš meni, odgovori sebi. Peace out :wink:
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#5 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 18/03/2022 01:21 Kakva slobodna volja kada možeš raditi samo ono što je zapisano? Je li psihopata odabrao sam da postane ubica ili ga je bog dizajniro sa tim predispozicijama?
Ahmed ibn-Hanbel: "Musned"
Kakav nabačak da te opet napucam:

Kuran jasno kaže: nema dzeneta bez islama (Imran 85)

Ibn Hanbel u Musnedu: priča nešto lijevo

Otkad je Musned iznad Kurana bolan?
dok isalm je dosao da oslobodi ljude ropstva
Dokazali smo da nije, porobljavali, kupovali, prodavali, poklanjali, tukli, silovali robove i robinje.
nikako ne moze biti od slobodnih ljudi
Koja budala svojom voljom postaje rob?
stavi stavr u kontekst stvari ce biti jasnije
Jasno ko dan, muslimani poklali, porobili i opljačkali Benu Kurejza koji su ih navodno izdali.
poligamija je rjesenje za problem...i stojim iza toga
Ja ti dokazo da nije vezana za taj problem jer se ne koristi samo u tim uslovima i da ne rješava roblem ogromnog dijela te ženske populacije, logično slijedi da je loše rješenje.
ni to ne razumijes
Kuran jasno kaže ženska riječ vrijedi pola muške, dobijaju pola muškog naslijeđa, logički slijedi da vrijede 50% čovjeka, jel to opet hoćeš pobit Kuran nekim slabijim izvorom?
muskarac mora da trosi imeetak na porodicu
Fun question: Čiji su imetak trošili Muhamed i Hatidža u svojoj bračnoj zajednici?

1. Da li bi mjenjao društvo u kojem se sad nalaziš za robovlasničko?
2. Da li bi poklo porobio i opljačko Benu Kurejze iz perspektive modernog evropljanina?
3. Da li žena vrijedi kao pola muškarca?

Ne moraš meni, odgovori sebi. Peace out :wink:

Kakva slobodna volja kada možeš raditi samo ono što je zapisano?
usao si u zacaran krug vidim

opet ti kazem, ne prisiljava tebe Bog zato sto je zapisao svo svoje znanje o buducnosti i to je sudbina, to se zove sudbina, zapisano Bozije znanje o buducnosti naravno da ti ne mozes nista drugacije uraditi od onoga sto je zapisano, jer kad bi uradio to bi znacilo da Bog nije vidio dobro sta ces ti raditi sa svojom slobodnom voljom, a to ne prilici Bogu da greske takve radi. druga stvar...to sto je zapisao sto Bog vidi iz buducnosti NE PRISILJAVA TEBE na to...kao sto ja tebe ne bi prisilio ako bi imao sposobnost da vidim buducnost pa to zapisem, i ako zapisem to hoces li ti meni doci i reci ti si me Drle Smrle natjerao na to svojim zapisivanjem :lol: ne pije vode to druze moj....sam sebe onda varas

jasno je svima da svi ljudi imaju slobodnu volju, hoces opijati se, hoces li krasti hoces li silovati ubijati, zlocine raditi, il ibiti koristan drustvu i porodici, do tebe je kojim ces putem krenuti, a to je slobodna volja, reci da nemas slobodne volje a imas mogucnost da biras izmedju vise opcija je cisto samozavaravanje i laganje samog sebe.

Bog licno u Kuranu se obraca ljudi po pitanju tvog pitanja slobodne volje, jer su i prijasnji nevjernici isto tako govoril ika9o sto ti sad govori, vidi sta im je Bog odgovorio na to

Bog kaze:
Mnogobošci će govoriti: "Da je Allah htio, mi ne bismo druge Njemu ravnim smatrali, a ni preci naši, niti bismo išta zabranjenim učinili." Tako isto su onī prije njih poricali, sve dok Našu kaznu nisu iskusili. Reci(im Muhammede): "Imate li kakav dokaz da nam ga iznesete? Vi se samo za pretpostavkama povodite i vi samo neistinu govorite."

znaci oni su tvrdili posto Bog tako hoce, tako zapisano, i mi samo takve grijehe radimo zato sto Bog hoce to svojim zapisivanjem sudbine, zapisao nam i mi samo radimo kako nam je zapisano...pokusavaju loptu prebacit do Allaha, da na njega krivicu svale za svoje grijehe bas kao sto ti sad radis, da bi sebe saprao

znaci odgovor od Boga je i prijasnjih generacijama koje je mucila sudbina a i tebi sad:
Vi se samo za pretpostavkama povodite i vi samo neistinu govorite
Je li psihopata odabrao sam da postane ubica ili ga je bog dizajniro sa tim predispozicijama?
Psihopata moze covjek da postane zivotnih okolnosti, ranijih trauma , i ako roditelji ne vode brigu o djetetu kako treba u njegovm razvijanju...roditelji ako posvete brigu o djetetu to smanjiva .

Ako je covjek svjestan svojih djela ali recimo uziva u svojim psihopatskim radnja to je za kazne, dok osoba koja je bolesna i nema svijest o radnji sta radi, znaci skrenuo sa pameti...pa ako takva osoba ubije nekoga, tesko da ce odgovarati za to jer ako osoba nije svjesna svojih postupaka as takve osobe se dize pero, ne pisu mu andjeli djela...kao sto ne pisu djela djeci , sta god da urade ne pise im se kao grijeh do puberteta.


Kuran jasno kaže: nema dzeneta bez islama (Imran 85)

Ibn Hanbel u Musnedu: priča nešto lijevo

Otkad je Musned iznad Kurana bolan?
ocito da ne stavljas stvari u kontekst, ne znas stavljati koliko vidim..nego povrsno gledas na stvari

jasno ti je receno da osobe koje nemaju dodir sa islamom, znaci odredjene grupe ljudi do koji h ne dolazi objava, nisu u moguicnosti da cuj uo objavi ista

takvi ce da budu podvrgnuti testu na sudnjem danu

dok
Imran 85. A onaj koji želi neku drugu vjeru osim islama, neće mu biti primljena, i on će na onome svijetu nastradati

dok ovdje se jasno kaze kada biras druge vjere pored islama , i imas mogucnost da naucis islam, a svako sad ko god ima pristup internetu podpada pod ovaj ajet

prije interneta kad se nije moglo doci mozda do pravih informacija o isalmu, u prijasnjim generacijama pa neko zabaceno mjesto ,nikad nije culo o islamu...onda mogu da imaj uopravdanje kod Boga

ove stvari su vrlo jednostavne za razumjeti, je li se treba tebi sta crtati da razumijes???
Dokazali smo da nije, porobljavali, kupovali, prodavali, poklanjali, tukli, silovali robove i robinje.
nisi nista dokazao nego je samo cinjenica ono sto pise u Kuranu i hadisima a Kuran i hadisi jasno i glasno podsticu vjernike muslimane na oslobadjanje robova


Temeljna Knjiga islama snažno podstiče na oslobađanje robova
https://www.cdv.ba/pogledi/slovo-o-ropstvu/

sad u ti dokazati argumentovano sa dokazima iz kurana da je Kuran dosao da oslobodi ljude ropstva, i to sto pricas nikakve veze nema sa istinom

pa da krenemo, jer samo su valjani argumenti sa dokazima na tezini a palamudjenje do besvijesti mozes macku o rep zavezati

Porez koji se sakuplja od muslimana izmedju ostalog s ekoristi za oslobodjanje robova
9:60. Zekat pripada samo siromasima i nevoljnicima, i onima koji ga skupljaju, i onima čija srca treba pridobiti, i za otkup iz ropstva, i prezaduženima, i u svrhe na Allahovom putu, i putniku. Allah je odredio tako! - A Allah sve zna i mudar je. (Korkut)

Otkupljivanje robova kao iskup za nehoticno ubistvo
4:92. Nezamislivo je da vjernik ubije vjernika, to se može dogoditi samo - nehotice. Onaj ko ubije vjernika nehotice - mora osloboditi ropstva jednog roba - vjernika i predati krvarinu porodici njegovoj; oslobođen je krvarine jedino ako oni oproste. Ako on pripada narodu koji vam je neprijatelj, a sam je vjernik, mora osloboditi ropstva jednog roba - vjernika; a ako pripada narodu s kojim ste u savezu, mora dati krvarinu porodici njegovoj i osloboditi ropstva jednog roba - vjernika. Ne nađe li, mora uzastopce postiti dva mjeseca da bi Allah primio pokajanje - a Allah sve zna i mudar je.

Otkupljivanje roba za prekrsenu zakletvu
5:89. Allah vas neće kazniti ako se zakunete nenamjerno, ali će vas kazniti ako se zakunete namjerno. Otkup za prekršenu zakletvu je: da deset siromaha običnom hranom kojom hranite čeljad svoju nahranite, ili da ih odjenete, ili da roba ropstva oslobodite. A onaj ko ne bude mogao - neka tri dana posti. Tako se za zakletve vaše otkupljujte kada se zakunete; a o zakletvama svojim brinite se! Eto, tako vam Allah objašnjava propise Svoje da biste bili zahvalni

Otkupljivanje roba za greske u braku
58:3. Oni koji ženama svojim reknu da im nisu dopuštene, kao što im nisu dopuštene majke njihove, a onda odluče da s njima nastave da žive, dužni su, prije nego što jedni drugo dodirnu, da jednog roba ropstva oslobode. To vame se naređuje, - a allah dobro zna ono što vi radite.

da na nabrajam dalje hadise koji ovako podsticu na oslobadjenje robova kao sto Kuran podstice...sto JASNO I GLASNo ukazuje da je islam dosao na oslobadjanje robova

Vidi ovog podsticanja Muhammeda na oslobadjanje robova


Rekao je Muhammed sallallahu alejhi we sellem: “Ko kaže:

لا إله إلا الله وحده لا شريك له، له الملك وله الحمد، وهو على كل شيء قدير

‘La ilahe illallah, vahdehu la šerike lehu, lehul mulku ve lehul hamdu, ve huve `ala kulli šejjin kadir` u danu stotinu puta, to mu je isto kao da je oslobodio deset robova, i bit će mu upisano stotinu dobrih djela, i izbrisano stotinu loših djela, i imat će zaštitu od šejtana toga dana sve dok ne omrkne.” (Muttefekun alejhi)

znaci obecavaju se nagrade na sudnjem danu ljudima koji oslobadjaju robove jer se smatra to dobrim djelom

Od Ebu Hurejre, r.a., prenosi se da je kazao: "Rekao je Vjerovjesnik, s.a.v.s.: 'Ko god oslobodi muslimana ropstva, Uzvišeni Allah će za svaki njegov dio tijela, osloboditi njegov od vatre.'"
[Vjerodostojan] - [Muttefekun alejh]

Objašnjenje
U ovom hadisu Ebu Hurejre, r.a., obavještava da je Vjerovjesnik, s.a.v.s., ukazao na vrijednost oslobađanja roblja, da je to jedan od najvrednijih vidova pokornosti i najveličanstveniji vid približavanje Uzvišenom Allahu, te da je to uzrok oslobađanja od džehennemske vatre. Ako se rob oslobađa u ime Uzvišenog Allaha, i nagrada za to će biti srazmjerna tome - da ga Uzvišeni oslobodi vatre na Sudnjem danu, pošto je nagrada adekvatna vrsti dobrog djela: bit će nagrađen za oslobađanje roba oslobađanjem od vatre. Ovo je - a Uzvišeni Allah zna najbolje - zbog toga što je rob na stepenu osuđenog na smrt, jer ne može samostalno raspolagati svojim tijelom, nego se njime raspolaže kao što se raspolaže životinjom, tako da njegovo oslobađanje liči na njegovo ponovno rađanje. U njegovom oslobađanju jest otklanjanje štete koja nastaje uslijed obaveza ropstva, a dobija se samostalno upravljanje sobom i svojim životnim poslovima u skladu sa svojom voljom i izborom u granicama vjerozakona.

Zato ti kazem da ne pametujes ni ti kao ni pajdasica Tamaricaa, puno palamudite bez dokaza, ovdje samo argumenti sa dokazima piju vode...a palamudjenje mozete macku o rep zavezati

vase nepzonavanje islama dovodi vas u ovakvu situaciju da palamudite bez pokrica, isvako palamudjenje cu da rastavim na proste faktori jakim dokazima koje cu priloziti kao sto mozes da vidis gore, da se uvjeris licno koliko palamudis na suho bez pokrica.
Koja budala svojom voljom postaje rob?
cuj kojom voljom :lol: ti kao da nisi citao historiju, kad su zapadnjaci dolazili u afriku uzimali slobodne ljude i vodili ih kao robove u zapadni svijet.

jesu li ovi jadni slobodni ljudi afrikanci bili budale sto su ih silom natjerali na ropstvo?

ukljuci malo mozak, ne leti pred rudu.
Jasno ko dan, muslimani poklali, porobili i opljačkali Benu Kurejza koji su ih navodno izdali.
odrzao sam ti dvije detaljne lekcije po ovom pitanju da vam pojasnim kontekst zbivanja, ako to nisi razumio , nek ti bude onda kako ti kazes :)

Kuran jasno kaže ženska riječ vrijedi pola muške, dobijaju pola muškog naslijeđa, logički slijedi da vrijede 50% čovjeka, jel to opet hoćeš pobit Kuran nekim slabijim izvorom?
jasno sam ti pojasnio, zasto dobiva sin vise od kceri. ocito da ne citas odgovore cim se ponavljas ovako...ima razlog i mudrost sto vise dobiva


to je isto kao ono kad je Isus drzao govor svojim apostolima o Raju, i kad ga je Bartolomeo upitao hoce l ibiti ljubomore u raju?

A isus odgovorio da nece, jer to bi bil isto kao kad bi se djeca bunila sto nisu dobili velicinu odjece kao odrasli , il ida odrasli se bune da dobiju velicinu odjece djece.znaci svako dobije odjecu koja je njem upriklada, odrasli za odrasle, djecija odjeca za djecu...zato nece biti ljubomore u raju.

tako isto kada se zna zasto muskarac dobiva vise od kceri onda tu nema nikakve veze ko vrijedi vise...nego je stvar ko ima vise obaveza prema svojoj porodici...to je ono sto ti ne kontas, ineces nikad skontati sa takvom pamecu, dok god budes takvog stava bio..prosiri vidike samo ti tomogu reci.

1. Da li bi mjenjao društvo u kojem se sad nalaziš za robovlasničko?
2. Da li bi poklo porobio i opljačko Benu Kurejze iz perspektive modernog evropljanina?
3. Da li žena vrijedi kao pola muškarca?
Ne moraš meni, odgovori sebi. Peace out
odgovore si dobio jasne i precizne, ako ih ne razumijes, pa je li treba da ti crtam jos da bi razumio?
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#6 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Deckard74 »

Ja i ti imamo dva posve različita cilja i pristupa. Ja bi da dođem do istine, i mogu da tom problemu priđem sa svih strana, kroz historijske činjenice, kroz vjerske izvore, kroz logiku i humanistički pristup. Mogu da kritikujem, mogu da ga pohvalim jer sam van toga i ne navijam ni za jednu religiju.

Tvoj cilj je samo da braniš islam, nipošto da ga kritikuješ i to radiš samo kroz islamske izvore koji su pristrasni. Ti otvoreno navijaš za islam i pisnut ne smiješ protiv. Ko od nas dvojice je bliži objektivnoj istini?

Kad smo kod tih islamskih izvora, za mene je tu glavni Kuran - kao direktna božja riječ, hadisi su daaaaleeko iza kao skup izreka reko Mujo hasi, pa Haso prenio Sabitu, pa Sabit Adisi, Adisa Fati itd - Poigraš li se s djecom gluhog telefona vidićeš koliko je pouzdano

Premisa 1: Allah kreirao biće, Premisa 2: podesio mu sve osobine kakav će biti (visok, ružan, nervozan, glup, agresivan itd) Premisa 3: Stavio biće u uslove koje želi, nekom lakše nekom teže, Premisa 4: Zapisao sve šta će to biće uraditi. Zaključak: Biće ako zezne nešto, kriv je onaj ko ga je skrojio - čista logika
Psihopata moze covjek da postane zivotnih okolnosti, ranijih trauma , i ako roditelji ne vode brigu o djetetu kako treba u njegovm razvijanju...roditelji ako posvete brigu o djetetu to smanjiva .
Ko ga je podesio da bude osjeljtiv na te okolnosti? Ko ga je izložio tim traumama i postavio ga u te okolnosti, ko mu je kreirao i roditelje takve?
Imran 85. A onaj koji želi neku drugu vjeru osim islama, neće mu biti primljena, i on će na onome svijetu nastradati
Slijedi zaključak: nisi musliman, nema dženeta, džehenem je u onom smjeru. kratko jasno.

a ti bi dečko trebao znati da ne možeš obarati Kuran trećerazrednom zbirkom hadisa. To ti je širk, za te stvari tvoj ljubomorni bog žestoko pali.
nego je samo cinjenica ono sto pise u Kuranu i hadisima
Za tebe da, za mene ne.
Premisa 1 - Kuran nije zabranio robove što znači da ih dozvoljava (Činjenica je da je to Bog mogao uraditi vrlo lako i ti se ne bi morao koprcati)
Premisa 2 - Muhamed ni kroz hadis nije zabranio robove. Kako bi kad ih je i on imao.

Premisa 3 - Historijski utvrđene činjenice kažu: Muhamed i muslimani su posjedovali robove i robinje koje nisu oslobodili. Muslimani su robove mogli zarobiti, kupiti, prodati ili pokloniti.

Zaključak: Islam nije došao da oslobodi robove. Sve te hadise koje si natrtljao možeš spakovati u kesu i nekom debelom mačku objesiti pod rep.
kontekst zbivanja
Ni u jednom momentu tvoj kontekst ne mijenja činjenicu da su muslimani objektivno počinili genocid, porobljavanje i pljačku.
ocito da ne citas odgovore
Prosta logika je jača od tvog blentavog odgovora.
Premisa 1 - Riječ žene vrijedi 50% muškarčeve
Premisa 2 - Žene u naslijeđe dobivaju 50% manje od muškaraca
Zaključak - Žena vrijedi 50%
to je isto kao ono kad je Isus drzao govor svojim apostolima o Raju, i kad ga je Bartolomeo upitao hoce l ibiti ljubomore u raju?

A isus odgovorio da nece, jer to bi bil isto kao kad bi se djeca bunila sto nisu dobili velicinu odjece kao odrasli , il ida odrasli se bune da dobiju velicinu odjece djece.znaci svako dobije odjecu koja je njem upriklada, odrasli za odrasle, djecija odjeca za djecu...zato nece biti ljubomore u raju.

tako isto kada se zna zasto muskarac dobiva vise od kceri onda tu nema nikakve veze ko vrijedi vise...nego je stvar ko ima vise obaveza prema svojoj porodici...to je ono sto ti ne kontas, ineces nikad skontati sa takvom pamecu, dok god budes takvog stava bio..prosiri vidike samo ti tomogu reci.
:-) wooo Smrle, ostavi džoint. Šta ono bi ko je izdržavao porodicu u braku Muhameda i Hatidže?

Ti bi nekome pričao o vidicima a tvoj jedini vidik kroz koji škiljiš su mutne cvike islama.
1. Da li bi mjenjao društvo u kojem se sad nalaziš za robovlasničko?
2. Da li bi poklo porobio i opljačko Benu Kurejze iz perspektive modernog evropljanina?
3. Da li žena vrijedi kao pola muškarca?
Ne moraš meni, odgovori sebi. Peace out

odgovore si dobio jasne i precizne, ako ih ne razumijes, pa je li treba da ti crtam jos da bi razumio?
Toliko si indoktriniran da u tebi više ništa nije ostalo tvoje. Ne pitam Ibn Hanbela, ni Nuajma ni bilo koju slamku za koju se hvataš, pitam tebe, kao osobu, da vidim ima li promil insana da izviri iz te ljušture i da smije odgovoriti sebi na ta pitanja.
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#7 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 18/03/2022 20:18 Ja i ti imamo dva posve različita cilja i pristupa. Ja bi da dođem do istine, i mogu da tom problemu priđem sa svih strana, kroz historijske činjenice, kroz vjerske izvore, kroz logiku i humanistički pristup. Mogu da kritikujem, mogu da ga pohvalim jer sam van toga i ne navijam ni za jednu religiju.

Tvoj cilj je samo da braniš islam, nipošto da ga kritikuješ i to radiš samo kroz islamske izvore koji su pristrasni. Ti otvoreno navijaš za islam i pisnut ne smiješ protiv. Ko od nas dvojice je bliži objektivnoj istini?

Kad smo kod tih islamskih izvora, za mene je tu glavni Kuran - kao direktna božja riječ, hadisi su daaaaleeko iza kao skup izreka reko Mujo hasi, pa Haso prenio Sabitu, pa Sabit Adisi, Adisa Fati itd - Poigraš li se s djecom gluhog telefona vidićeš koliko je pouzdano

Premisa 1: Allah kreirao biće, Premisa 2: podesio mu sve osobine kakav će biti (visok, ružan, nervozan, glup, agresivan itd) Premisa 3: Stavio biće u uslove koje želi, nekom lakše nekom teže, Premisa 4: Zapisao sve šta će to biće uraditi. Zaključak: Biće ako zezne nešto, kriv je onaj ko ga je skrojio - čista logika
Psihopata moze covjek da postane zivotnih okolnosti, ranijih trauma , i ako roditelji ne vode brigu o djetetu kako treba u njegovm razvijanju...roditelji ako posvete brigu o djetetu to smanjiva .
Ko ga je podesio da bude osjeljtiv na te okolnosti? Ko ga je izložio tim traumama i postavio ga u te okolnosti, ko mu je kreirao i roditelje takve?
Imran 85. A onaj koji želi neku drugu vjeru osim islama, neće mu biti primljena, i on će na onome svijetu nastradati
Slijedi zaključak: nisi musliman, nema dženeta, džehenem je u onom smjeru. kratko jasno.

a ti bi dečko trebao znati da ne možeš obarati Kuran trećerazrednom zbirkom hadisa. To ti je širk, za te stvari tvoj ljubomorni bog žestoko pali.
nego je samo cinjenica ono sto pise u Kuranu i hadisima
Za tebe da, za mene ne.
Premisa 1 - Kuran nije zabranio robove što znači da ih dozvoljava (Činjenica je da je to Bog mogao uraditi vrlo lako i ti se ne bi morao koprcati)
Premisa 2 - Muhamed ni kroz hadis nije zabranio robove. Kako bi kad ih je i on imao.

Premisa 3 - Historijski utvrđene činjenice kažu: Muhamed i muslimani su posjedovali robove i robinje koje nisu oslobodili. Muslimani su robove mogli zarobiti, kupiti, prodati ili pokloniti.

Zaključak: Islam nije došao da oslobodi robove. Sve te hadise koje si natrtljao možeš spakovati u kesu i nekom debelom mačku objesiti pod rep.
kontekst zbivanja
Ni u jednom momentu tvoj kontekst ne mijenja činjenicu da su muslimani objektivno počinili genocid, porobljavanje i pljačku.
ocito da ne citas odgovore
Prosta logika je jača od tvog blentavog odgovora.
Premisa 1 - Riječ žene vrijedi 50% muškarčeve
Premisa 2 - Žene u naslijeđe dobivaju 50% manje od muškaraca
Zaključak - Žena vrijedi 50%
to je isto kao ono kad je Isus drzao govor svojim apostolima o Raju, i kad ga je Bartolomeo upitao hoce l ibiti ljubomore u raju?

A isus odgovorio da nece, jer to bi bil isto kao kad bi se djeca bunila sto nisu dobili velicinu odjece kao odrasli , il ida odrasli se bune da dobiju velicinu odjece djece.znaci svako dobije odjecu koja je njem upriklada, odrasli za odrasle, djecija odjeca za djecu...zato nece biti ljubomore u raju.

tako isto kada se zna zasto muskarac dobiva vise od kceri onda tu nema nikakve veze ko vrijedi vise...nego je stvar ko ima vise obaveza prema svojoj porodici...to je ono sto ti ne kontas, ineces nikad skontati sa takvom pamecu, dok god budes takvog stava bio..prosiri vidike samo ti tomogu reci.
:-) wooo Smrle, ostavi džoint. Šta ono bi ko je izdržavao porodicu u braku Muhameda i Hatidže?

Ti bi nekome pričao o vidicima a tvoj jedini vidik kroz koji škiljiš su mutne cvike islama.
1. Da li bi mjenjao društvo u kojem se sad nalaziš za robovlasničko?
2. Da li bi poklo porobio i opljačko Benu Kurejze iz perspektive modernog evropljanina?
3. Da li žena vrijedi kao pola muškarca?
Ne moraš meni, odgovori sebi. Peace out

odgovore si dobio jasne i precizne, ako ih ne razumijes, pa je li treba da ti crtam jos da bi razumio?
Toliko si indoktriniran da u tebi više ništa nije ostalo tvoje. Ne pitam Ibn Hanbela, ni Nuajma ni bilo koju slamku za koju se hvataš, pitam tebe, kao osobu, da vidim ima li promil insana da izviri iz te ljušture i da smije odgovoriti sebi na ta pitanja.
Ja i ti imamo dva posve različita cilja i pristupa. Ja bi da dođem do istine, i mogu da tom problemu priđem sa svih strana, kroz historijske činjenice, kroz vjerske izvore, kroz logiku i humanistički pristup. Mogu da kritikujem, mogu da ga pohvalim jer sam van toga i ne navijam ni za jednu religiju.
po ovome kako vidim kako se prema dokazima postavljas upitno je kako ti dolazis do istine...jako upitno.

iako ti se dostave dokazi iz Kurana i hadisa ti opet istu trubu sviras, nevazno sta kaze Kuran i hadis...sto znaci tebi nije istina na prvom mjestu, nego ti je vrhunac svega kako ocrniti islam...to je vise nego ocito...samo sto ti slabo ide od ruke to.

Tvoj cilj je samo da braniš islam, nipošto da ga kritikuješ i to radiš samo kroz islamske izvore koji su pristrasni. Ti otvoreno navijaš za islam i pisnut ne smiješ protiv. Ko od nas dvojice je bliži objektivnoj istini?
itekako ja smijem pistnuti, cak sta vise tokom svih ovih godina u isalmu, sam propitivao i ispitivao stvari sumnjive prirode, nesto sto mi se kosilo sa logikom, naravno da sam stvar ispitivao i propitivao...dok ne dodje do istine.


Ja sam blizini istini iz razloga sto kad vidim dokaz ne odmahujem rukom nego ga uzimam u obzir, i korigujem svoja uvjerenja, dok ti kada vidis dokaz odmahnes rukom i nastaviti trubiti istu pricu, a dokazi ti je pobijaju :-) i onda mi ti pricas o nekoj objektivnosti, nemoj molim te ;-)

meni kada nesto zagovaram u islamu, i neko kaze nisi u pravu, evo dokazi zasto nisi u pravu, cim vidim da su dokazi valjani, nuzno moram korigovati svoje uvjerenje ili vjerovanje.

Kad smo kod tih islamskih izvora, za mene je tu glavni Kuran - kao direktna božja riječ, hadisi su daaaaleeko iza kao skup izreka reko Mujo hasi, pa Haso prenio Sabitu, pa Sabit Adisi, Adisa Fati itd - Poigraš li se s djecom gluhog telefona vidićeš koliko je pouzdano
ama covjece nije tebe briga ni sta Kuran kaze a kamol ista hadisi kazu, to sam se uvjerio ovo sa oslobadjanjem robova...tako pusti mi te suplje price sta ti je na prvom mjestu...nije tebie nista na prvom mjestu ni kuran ni hadis....tebi u srcu je na prvom mjestu kako Boziju vjeru islam ocrniti.

ali to je dobro da dodjes ovdje da kazes sta imas reci, da izjasnis ono sto ti je nasrcu , pa da vidimo ima li smisla to.
Premisa 1: Allah kreirao biće, Premisa 2: podesio mu sve osobine kakav će biti (visok, ružan, nervozan, glup, agresivan itd) Premisa 3: Stavio biće u uslove koje želi, nekom lakše nekom teže, Premisa 4: Zapisao sve šta će to biće uraditi. Zaključak: Biće ako zezne nešto, kriv je onaj ko ga je skrojio - čista logika
slabe su ti premise i logike

mi kao vjernici dobro znamo da je Bog dao nama dusa je sklona zlu, svim ljudima...zlo uljepsano u dosta stvari...i dusa tezi tome.

eh tu smo mi na testu od Boga hocemo li slijedi svoje strasti ili Boga....hocemo li se zlu oduprijeti ili ne.

to sto Bog stvori da dusa tezi necemu, do tebe je hoces li se pokorati dusi ili Bogu

tako isto i psihopata hoce li dusi ili ce se oduprijeti joj.


Za tebe da, za mene ne.
Premisa 1 - Kuran nije zabranio robove što znači da ih dozvoljava (Činjenica je da je to Bog mogao uraditi vrlo lako i ti se ne bi morao koprcati)
Premisa 2 - Muhamed ni kroz hadis nije zabranio robove. Kako bi kad ih je i on imao.

Premisa 3 - Historijski utvrđene činjenice kažu: Muhamed i muslimani su posjedovali robove i robinje koje nisu oslobodili. Muslimani su robove mogli zarobiti, kupiti, prodati ili pokloniti.

Zaključak: Islam nije došao da oslobodi robove. Sve te hadise koje si natrtljao možeš spakovati u kesu i nekom debelom mačku objesiti pod rep.
je li ti covjece Boziji razumijes sta ti se pise??? nemoze se zabraniti to kad uzimanje robova=zarobljenika je aktuelna stvar u ratu do kraja svijeta...svi to rade i to je nus pojava raja uvijek bila i uvijek ce biti, pa ti trazis da zabranis nus pojavu rata, da ne uzimas zarobljenike

ti zivis u alisinoj zemlji cuda, bajkovit nekakav svijet koji veze nema sa realnoscu.

kada Bi Bog rekao zabranjiva vam se uzimanje zarobljenika, imas opciju pobiti koje uhvatis ili pustis a da se nesmije zadrzati niko, pa ih fino pustis i oni se regrupisu i eto ti ih opet da te napadnu. eto zasto nelogicno pricas.

uostalom da s ene ponavljam vise oko toga da je Islam dosao da oslobodi ljude ropstva , dokazi su jasni, glasni, cisti ko suza...ko to ne priznaje ne treba mi pricati ni o kakvoj objektivnosti ovdje.

Ni u jednom momentu tvoj kontekst ne mijenja činjenicu da su muslimani objektivno počinili genocid, porobljavanje i pljačku.
da ti docaram metforiski koliko si zaglibio u tom nekom logickom smislu, nekakva zahrdjalu logiku imas

Zamisli se ti uleti kriminalac silovatelj u tvoju kucu kad su sami zena i dvije kcerke,

imam pistolj i on zaveze i zene i kcerke, prvo natjera ih da kazu gdje ima zlata i srebra i para, i ostale vrijedne stvari.

kad to uzme, odluci se silovati tvoju zenu, pa je i ubije na oci tvoji kceri.

i krene da skida tvoje kceri gole u tom trenutku ti ulazis u kucu i vidis kakavo je stanje u kuci...znaci momentalno ides da se sukobis sa tim kriminalcom u ubijes ga bez ramzisljanja , ga zadavis kad vidis sta je uradio sve.

i Onda ti ja dodjem i kazem, pa kako ces ubiti covjeka, covjece boziji, pocinio si zlocin...

a ti mi kazes, sta ni malo ba, ne znas sta je bilo, pusti d aobjasnim prvo pa onda sudi, da stavimo stvari u kontekst.

Ti meni objasnis sve kako je bilo i kako je doslo do ubistva kriminalca....a ja tebi opet kazem, pa covjece boziji zasto ubi covjeka :-) pocinio si zlocin.

i onda se ti zapitas, je li meni mozdane vijgue dobro rade, ili mozda ne cujem dobro..."jarane jesi l iti dobro , nisi mi sav svoj vidim" :-)

eh to je ono sto ti radis, kada ti se objasni kontekst kako je doslo do masovne egzekucije muskaraca zidova koji su prekrsili ugovor i krenuli kolaborirati sa neprijateljskom vojskom....ti i dalje tvrdis da je to genocid....pa eto nek ti bude genocid onda kao i to sto je zlocin da ubijes kriminalca silovatelja u svojoj kuci u odbrani svoje porodice.. eto nek je i genocid i zlocin onda :-)

Prosta logika je jača od tvog blentavog odgovora.
Premisa 1 - Riječ žene vrijedi 50% muškarčeve
Premisa 2 - Žene u naslijeđe dobivaju 50% manje od muškaraca
Zaključak - Žena vrijedi 50%
zahrdjala ti je logika vidim...dzaba sto ti se objasni kontekst, ti i dalje trubis jedno te isto

kao kad bi ja pasus iz biblije izvadio

"Nema Boga" i pocnem govoriti krscanima, vidite krscani vasa sveta knjiga kaze nema Boga...a oni cekaj da provjerimo ...kad ono tamo pise

Maloumnici u svojim srcima kazu "Nema Boga"

vide kontekst, i nije to bas tako kako kazem, pa oni kazu ne znam kontekst....


i ja njima odbrusim

kontekst ne mijenja činjenicu da Biblija kaze "nema Boga" :lol: :lol: :lol: eto to si ti, to je tvoje stanje.

Toliko si indoktriniran da u tebi više ništa nije ostalo tvoje. Ne pitam Ibn Hanbela, ni Nuajma ni bilo koju slamku za koju se hvataš, pitam tebe, kao osobu, da vidim ima li promil insana da izviri iz te ljušture i da smije odgovoriti sebi na ta pitanja.
ja samo sam sebe mogu indoktrinirati, kroz konstantno ucenje, citanje, analiziranje, sporedjenje islamskim tekstova, uciti kontekste kad je sta receno i radjeno itd

pa ako izucavam ove stvari i znam o njima ako je to indoktriranost, onda neka sam , inastavit cu se indoktrinirati ....samo da mogu kontre bucati baljezgatorima na racun islama, jer kad vidim da je neko nekorektan, onda cu mu se suprostavit pa makar mi rodjeni otac bio.
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#8 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Deckard74 »

slabe su ti premise i logike

mi kao vjernici dobro znamo da je Bog dao nama dusa je sklona zlu, svim ljudima...zlo uljepsano u dosta stvari...i dusa tezi tome.

eh tu smo mi na testu od Boga hocemo li slijedi svoje strasti ili Boga....hocemo li se zlu oduprijeti ili ne.

to sto Bog stvori da dusa tezi necemu, do tebe je hoces li se pokorati dusi ili Bogu

tako isto i psihopata hoce li dusi ili ce se oduprijeti joj.
Hahahah pročitaj šta pišeš :D ko skroji tu dušu takvom? Ko uljepša zlo?
Ni na jedno od pitanja ne smiješ da odgovoriš samo tovariš nove gluposti.
Boli logiku čuna šta ti misliš.
Islam dosao da oslobodi ljude ropstva
Ako urade neku neposlušnost koju vi ne želite da oprostite, prodajte ih, a nemojte ih mučiti
neka ga ne opterećuje onime što ne može podnijeti
Ko nepravedno udari roba, bit će mu vraćeno na Sudnjem danu
Ja ti jasno dokazao da nije tako, nit je pokušao nit je uspio. Robova, robinja, čak i robova djece bilo - žene i djeca i ratni zaobljenici?
Evo ti lično postavio hadise koji govore da robove možeš prodavati, kupovati i tući ako zasluže i da moraju raditi. Ti dokazao da su robovi. Šamaram te tvojom rukom plus sam milostiv ne pominjem strahote vezane za nepostojeća prava robinja.
kada ti se objasni kontekst kako je doslo do masovne egzekucije muskaraca
Kontekst - omiljena riječ islamskih apologista kad ih satjeraš u ćošak. Zanimljivo svi mislite ako potegnete riječ kontekst da je sve regulisano. Nije dečko.

Analogija ti je zastrašujuća. Muslimani nisu samo poklali počinioce izdaje, već apsolutno sve muškarce, i pobacali ih u kanal, porobili žene i djecu i opljačkali imovinu. To je kao da da je lik iz te tvoje analogije, ubio silovatelja, sve njegove muške rođake, porobio svu žensku rodbinu i djecu. i opljačkao ih.
zahrdjala ti je logika vidim
Boli logiku čuna šta ti misliš. Premise tačne, zaključak smislen a ti sisaj kontekst. Kuran kaže 50% a ti što izvrćeš to, znaš šta te čeka.
onda cu mu se suprostavit pa makar mi rodjeni otac bio
Ne smiješ i to smo utvrdili. Ušutio se za poligamiju kad sam ti je razmontiro ko i sve ostalo, dva puta preskačeš pitanje ko je izdržavao porodicu u braku Muhameda i Hatidže.

1. Da li bi mjenjao društvo u kojem se sad nalaziš za robovlasničko?
2. Da li bi poklo porobio i opljačko Benu Kurejze iz perspektive modernog evropljanina?
3. Da li žena vrijedi kao pola muškarca?

Šta TI veliš?

Imamo mi bosanci riječ za takve koji ne smiju da odgovore na pitanja. Počinje na p, ima 5 slova, otkodiraj sebi.
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#9 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 19/03/2022 21:20
slabe su ti premise i logike

mi kao vjernici dobro znamo da je Bog dao nama dusa je sklona zlu, svim ljudima...zlo uljepsano u dosta stvari...i dusa tezi tome.

eh tu smo mi na testu od Boga hocemo li slijedi svoje strasti ili Boga....hocemo li se zlu oduprijeti ili ne.

to sto Bog stvori da dusa tezi necemu, do tebe je hoces li se pokorati dusi ili Bogu

tako isto i psihopata hoce li dusi ili ce se oduprijeti joj.
Hahahah pročitaj šta pišeš :D ko skroji tu dušu takvom? Ko uljepša zlo?
Ni na jedno od pitanja ne smiješ da odgovoriš samo tovariš nove gluposti.
Boli logiku čuna šta ti misliš.
Islam dosao da oslobodi ljude ropstva
Ako urade neku neposlušnost koju vi ne želite da oprostite, prodajte ih, a nemojte ih mučiti
neka ga ne opterećuje onime što ne može podnijeti
Ko nepravedno udari roba, bit će mu vraćeno na Sudnjem danu
Ja ti jasno dokazao da nije tako, nit je pokušao nit je uspio. Robova, robinja, čak i robova djece bilo - žene i djeca i ratni zaobljenici?
Evo ti lično postavio hadise koji govore da robove možeš prodavati, kupovati i tući ako zasluže i da moraju raditi. Ti dokazao da su robovi. Šamaram te tvojom rukom plus sam milostiv ne pominjem strahote vezane za nepostojeća prava robinja.
kada ti se objasni kontekst kako je doslo do masovne egzekucije muskaraca
Kontekst - omiljena riječ islamskih apologista kad ih satjeraš u ćošak. Zanimljivo svi mislite ako potegnete riječ kontekst da je sve regulisano. Nije dečko.

Analogija ti je zastrašujuća. Muslimani nisu samo poklali počinioce izdaje, već apsolutno sve muškarce, i pobacali ih u kanal, porobili žene i djecu i opljačkali imovinu. To je kao da da je lik iz te tvoje analogije, ubio silovatelja, sve njegove muške rođake, porobio svu žensku rodbinu i djecu. i opljačkao ih.
zahrdjala ti je logika vidim
Boli logiku čuna šta ti misliš. Premise tačne, zaključak smislen a ti sisaj kontekst. Kuran kaže 50% a ti što izvrćeš to, znaš šta te čeka.
onda cu mu se suprostavit pa makar mi rodjeni otac bio
Ne smiješ i to smo utvrdili. Ušutio se za poligamiju kad sam ti je razmontiro ko i sve ostalo, dva puta preskačeš pitanje ko je izdržavao porodicu u braku Muhameda i Hatidže.

1. Da li bi mjenjao društvo u kojem se sad nalaziš za robovlasničko?
2. Da li bi poklo porobio i opljačko Benu Kurejze iz perspektive modernog evropljanina?
3. Da li žena vrijedi kao pola muškarca?

Šta TI veliš?

Imamo mi bosanci riječ za takve koji ne smiju da odgovore na pitanja. Počinje na p, ima 5 slova, otkodiraj sebi.
Hahahah pročitaj šta pišeš :D ko skroji tu dušu takvom? Ko uljepša zlo?
Bog stvorio dusu kakvu je stvorio, a isto tako stvorio je i Sejtana koji uljepsava zlo covjeku a to je dio testa, sejtan je instrument Boga za testiranje ljudi.
Ni na jedno od pitanja ne smiješ da odgovoriš samo tovariš nove gluposti.
nema tog pitanja koje ne smijem odgovoriti, osim privatna pitanja.
Boli logiku čuna šta ti misliš.
ali ja pokusavam logikom pojasniti gdje i kako je tvoja logika zahrdjalaocito da jeste negdje zastopala.

Ja ti jasno dokazao da nije tako, nit je pokušao nit je uspio. Robova, robinja, čak i robova djece bilo - žene i djeca i ratni zaobljenici?
Evo ti lično postavio hadise koji govore da robove možeš prodavati, kupovati i tući ako zasluže i da moraju raditi. Ti dokazao da su robovi. Šamaram te tvojom rukom plus sam milostiv ne pominjem strahote vezane za nepostojeća prava robinja.
jasno sam iz Kurana i hadisa naveo dokaze koliko se podstice na oslobadjanje robova...tako da ti je suplja prica junace.
Kontekst - omiljena riječ islamskih apologista kad ih satjeraš u ćošak. Zanimljivo svi mislite ako potegnete riječ kontekst da je sve regulisano. Nije dečko.

Analogija ti je zastrašujuća. Muslimani nisu samo poklali počinioce izdaje, već apsolutno sve muškarce, i pobacali ih u kanal, porobili žene i djecu i opljačkali imovinu. To je kao da da je lik iz te tvoje analogije, ubio silovatelja, sve njegove muške rođake, porobio svu žensku rodbinu i djecu. i opljačkao ih.
pa bez konteksta nema te nigdje, sve ces naopako protumacit

kao kad bi dosao i vidio da covjek reze nogu drugom covjeku, i ti pitas pa kako tako mozes nesto uraditi , odrezat covjeku nogu....a ovaj sto mu rezu nogu tebi odbrusit, ne pamet
u bezveze covjek mi spasava zivot zbog gangrene i ako ne odsijece od sve u helac.

Ima li onda tvoja kritika smisla zasto se reze noga tom covjeku...ali sto je najgore, covjek ti kaze da ga spasava, a ti opet "Pa sto mu rezes nogu , kako te nije sramota, Bojis li se bOga, kako zlo cinis i patis covjeka"

prvo sto ce misliti da ti nevezes dvije ciste, nije nesto uredu sa tobom :lol:

bez konteksta, si mrtav u diskusijama, i ogromno je vazno u islamu kontekst, bez kontekst, pogledaj samo krscanstvo pa ces da vidis kako oni iz konteksta cupaju dijelove biblije, to je tragikomedija nevidjenih razmjera...ovo znam jer sa i u diskusijama sa njima a i znam bibliju, pa znam sta pricam, to je iz iskustva.

naravno da je omiljena rijec , jer se sa njom pojasnjava stvari, i nejasnoce. bez toga si mrtav u naucnom smislu.
Boli logiku čuna šta ti misliš. Premise tačne, zaključak smislen a ti sisaj kontekst. Kuran kaže 50% a ti što izvrćeš to, znaš šta te čeka.
logika nije zaseban entitet da misli nesto, nego je logika put kojim covjek dolazi do spoznaje u diskusijama ljudi i analitickom razmisljanju.

Ne smiješ i to smo utvrdili. Ušutio se za poligamiju kad sam ti je razmontiro ko i sve ostalo, dva puta preskačeš pitanje ko je izdržavao porodicu u braku Muhameda i Hatidže.
kad sam se usutio za poligamiju, pa rekao sam ti da je to rjesenje za problem...i stojim i dalje iza toga.

dva puta preskačeš pitanje ko je izdržavao porodicu u braku Muhameda i Hatidže
njih dvoje su imali zajednicki biznis, bavili se trgovinom...cudno nekakvo pitanje.
1. Da li bi mjenjao društvo u kojem se sad nalaziš za robovlasničko?
boze dragi glupih pitanja , kazem islam dosao da oslobodi ljudi ropstva i sad bi ja trebao zagovarati robovlasnicko drustvo, da kazem pusti to sta Kuran kazem, robovlasnistvo je prava stvar :thumbup: :lol: :lol: :lol: :lol:

ne glupirtaj se svega ti sa ovim pitanjima.
2. Da li bi poklo porobio i opljačko Benu Kurejze iz perspektive modernog evropljanina?
da sam ja u situaciji muhammeda bio kakvoj je on, mozda bi i gore prosli samnom.

cuj izdati dogovor o odbrani grada i jos se prikoloniti neprijateljskoj vojsci ...dobro im nisu oderali kozu zivima muskarcima.
kazem ti nauci stavljati stvari u kontekst.

3. Da li žena vrijedi kao pola muškarca?

nigdje u Kuranu ne pise da vrijedi , pola muskrca , zato ne lazi zamolio bi te, to sto vise muskarac dobiva je sa razlogom, i sa mudroscu, zbog obaveza sa svojom porodicom , koj ukceri nemaju kao sin.

zato ne palamudi na suho ovdje.

Šta TI veliš?

Imamo mi bosanci riječ za takve koji ne smiju da odgovore na pitanja. Počinje na p, ima 5 slova, otkodiraj sebi.
velim ti da baljezgas gluposti, eto sta ti velim.
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#10 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Deckard74 »

Smrle, zečiću samo nastavi ideš u pravom smjeru:
Bog stvorio dusu kakvu je stvorio, a isto tako stvorio je i Sejtana koji uljepsava zlo covjeku a to je dio testa
I ko je kriv kad ta zlo skrojena duša, nasjedne na šejtanove, odnosno božje zamke???
ja pokusavam logikom pojasniti gdje i kako je tvoja logika zahrdjala
Pokušavaš ali ti ne ide, logiku možeš obezvrijediti samo boljom logikom a ne "trtlj kmeč hrđava, slaba logika"
jasno sam iz Kurana i hadisa naveo dokaze koliko se podstice na oslobadjanje robova
Ja dokazao da islam ne zabranjuje robstvo, hadis potvrdio. Poslanik i ashabi imali robove i robinje i mnoge nisu nikad oslobodili
Ja dokazao da nisu bili samo ratni zarobljenici već i pokloni i da ih se moglo prodavati i kupovati (ovo si i ti potvrdio hadisom)
Ja dokazao da ih se tretiralo kao robove iz ostalih kultura, to jeste morali su raditi i mogao si ih tući ako zasluže (ti potvrdio hadisima)

Ti dokazao da je ponekad lijepo osloboditi roba da se opereš od grijeha.

Čiji su argumenti "rogatiji"???

Islamu je robovlasništvo urođeno, da je se htjelo ukinuti, kratak ajet bi riješio sve i ti se ne bi danas koprcao ovde.
naravno da je omiljena rijec , jer se sa njom pojasnjava stvari, i nejasnoce
Kontekst su okolnosti pod kojima se nešto desilo, ali kontekst nije magični štapić kojim mahneš i tvoj problem u diskusiji riješen.
Ti uporno pokušavaš izjednačiti dva zločina koje je nemoguće izjednačiti. Da čisto diskusije radi, prihvatimo da su Kurejze izdali muslimane (njihovu stranu priče ne znamo jer su ih muslimani istrijebili) ta izdaja se ne može porediti s genocidom koje su počinili muslimani.
Evo i slikovito:
Zločin 1: Neuspješna izdaja Benu Kurejza (muslimanskih žrtava - 0)
Zločin 2: Genocid nad plemenom, 600-900 poklanih i pobacanih u jarak, žene i djeca u roblje, imanja opljačkana.

Jadno je kako uporno sklanjaš oči od muslimanskog zločina.
mozda bi i gore prosli samnom.
Mašala skupi hrabrost da odgovori. Pa kud ćeš gore od genocida Smrle? Šta bi im još uradio? Ili bolje nemoj, sve si reko.
zato ne palamudi na suho ovdje
Vrijedi li ženski glas 50% muškog po Kuranu? Vrijedi.
Tvoj argument da pobiješ ovo sa:" trt mrt, žene zaboravljaju, pa da podsjete..." je jednostavno smiješan
Da li žene dobijaju 50% manje u naslijeđe? Da. Ne možeš to pobiti.
Tvoj argument :"trt mrt, pa muškarci dobijaju više jer izdržavaju porodice trt mrt."
Evo sad ću tu i to razmontirat iako je samo od sebe labavo:
njih dvoje su imali zajednicki biznis, bavili se trgovinom...cudno nekakvo pitanje.
Nimalo čudno pitanje, još jedan nabačak da te napucam po ko zna koji put.
hahahahha "zajednićki biznis" pokušavaš se uz pomoć laži iskoprcati. Ne može dečko.
Opšte poznata stvar je da je Hatidža bila jedna od najbogatijih osoba Arabije u to vrijeme, dok nasuprot nje Muhamed nije imao praktično ništa od imovine. Hatidža je jedna od najpozitivnijih ličnosti islamske historije, nevjerovatna žena. Muhamed je došao kod nje kao sluga, radnik, tako da to nije bio zajednički biznis, ni blizu. Kuća Muhameda i Hatidže je stajala na stubovima koje sagradila Hatidžina lova, Muhamed je tu došao kao snaha. Čak je ona njeg zaprosila. Zamisli bogata gazdarica/udovica od 40 zaprosi siromašnog slugu od 25. Ko je tu izdržavao porodicu, muško ili žensko? Da li je Muhamed unio u taj brak 66% sredstava? Malo sutra.
Zanimljivo kako u vrijeme braka s njom, Muhamed nije smio pisnuti o poligamiji ili robinjama

Ako to dvoje otvorena potvrda da žensko manje vrijedi u islamu ja ne znam šta jeste.
Ev i jedan hadis gratis:
Once Allah's Apostle went out to the Musalla (to offer the prayer) o 'Id-al-Adha or Al-Fitr prayer. Then he passed by the women and said, "O women! Give alms, as I have seen that the majority of the dwellers of Hell-fire were you (women)." They asked, "Why is it so, O Allah's Apostle ?" He replied, "You curse frequently and are ungrateful to your husbands. I have not seen anyone more deficient in intelligence and religion than you. A cautious sensible man could be led astray by some of you." The women asked, "O Allah's Apostle! What is deficient in our intelligence and religion?" He said, "Is not the evidence of two women equal to the witness of one man?" They replied in the affirmative. He said, "This is the deficiency in her intelligence. Isn't it true that a woman can neither pray nor fast during her menses?" The women replied in the affirmative. He said, "This is the deficiency in her religion." Sahih Bukhari 1:6:301

Kakav li ćeš "kontekst" izvaliti da ovo pereš :-D
rekao sam ti da je to rjesenje za problem
Ja ti dokazao da nije, jer nema veze sa problemom van rata i ne pokriva ogroman procenat žena koje neće ili ne mogu da se udaju. Samim time slijedi da nije efikasno rješenje. To je logika Smrle.
nego je logika put kojim covjek dolazi do spoznaje u diskusijama ljudi i analitickom razmisljanju.
Baš tako i zato je boli dupe slažeš li se ti ili ne.

Zaključak: ne možeš pobiti uske veze islama sa robovlasništvom, genocidom i degradiranjem žena ( a znaš i samo koliko još problema ima islam). Koliko god ti izvrtao i koprcao se te stvari su neljudske i kose se modernim shvatanjima društva. Dalje, jednostavno je nemoguće iza tih stvari postaviti milostivog boga da to sve opravdava i dozvoljava.
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#11 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 21/03/2022 20:44 Smrle, zečiću samo nastavi ideš u pravom smjeru:
Bog stvorio dusu kakvu je stvorio, a isto tako stvorio je i Sejtana koji uljepsava zlo covjeku a to je dio testa
I ko je kriv kad ta zlo skrojena duša, nasjedne na šejtanove, odnosno božje zamke???
ja pokusavam logikom pojasniti gdje i kako je tvoja logika zahrdjala
Pokušavaš ali ti ne ide, logiku možeš obezvrijediti samo boljom logikom a ne "trtlj kmeč hrđava, slaba logika"
jasno sam iz Kurana i hadisa naveo dokaze koliko se podstice na oslobadjanje robova
Ja dokazao da islam ne zabranjuje robstvo, hadis potvrdio. Poslanik i ashabi imali robove i robinje i mnoge nisu nikad oslobodili
Ja dokazao da nisu bili samo ratni zarobljenici već i pokloni i da ih se moglo prodavati i kupovati (ovo si i ti potvrdio hadisom)
Ja dokazao da ih se tretiralo kao robove iz ostalih kultura, to jeste morali su raditi i mogao si ih tući ako zasluže (ti potvrdio hadisima)

Ti dokazao da je ponekad lijepo osloboditi roba da se opereš od grijeha.

Čiji su argumenti "rogatiji"???

Islamu je robovlasništvo urođeno, da je se htjelo ukinuti, kratak ajet bi riješio sve i ti se ne bi danas koprcao ovde.
naravno da je omiljena rijec , jer se sa njom pojasnjava stvari, i nejasnoce
Kontekst su okolnosti pod kojima se nešto desilo, ali kontekst nije magični štapić kojim mahneš i tvoj problem u diskusiji riješen.
Ti uporno pokušavaš izjednačiti dva zločina koje je nemoguće izjednačiti. Da čisto diskusije radi, prihvatimo da su Kurejze izdali muslimane (njihovu stranu priče ne znamo jer su ih muslimani istrijebili) ta izdaja se ne može porediti s genocidom koje su počinili muslimani.
Evo i slikovito:
Zločin 1: Neuspješna izdaja Benu Kurejza (muslimanskih žrtava - 0)
Zločin 2: Genocid nad plemenom, 600-900 poklanih i pobacanih u jarak, žene i djeca u roblje, imanja opljačkana.

Jadno je kako uporno sklanjaš oči od muslimanskog zločina.
mozda bi i gore prosli samnom.
Mašala skupi hrabrost da odgovori. Pa kud ćeš gore od genocida Smrle? Šta bi im još uradio? Ili bolje nemoj, sve si reko.
zato ne palamudi na suho ovdje
Vrijedi li ženski glas 50% muškog po Kuranu? Vrijedi.
Tvoj argument da pobiješ ovo sa:" trt mrt, žene zaboravljaju, pa da podsjete..." je jednostavno smiješan
Da li žene dobijaju 50% manje u naslijeđe? Da. Ne možeš to pobiti.
Tvoj argument :"trt mrt, pa muškarci dobijaju više jer izdržavaju porodice trt mrt."
Evo sad ću tu i to razmontirat iako je samo od sebe labavo:
njih dvoje su imali zajednicki biznis, bavili se trgovinom...cudno nekakvo pitanje.
Nimalo čudno pitanje, još jedan nabačak da te napucam po ko zna koji put.
hahahahha "zajednićki biznis" pokušavaš se uz pomoć laži iskoprcati. Ne može dečko.
Opšte poznata stvar je da je Hatidža bila jedna od najbogatijih osoba Arabije u to vrijeme, dok nasuprot nje Muhamed nije imao praktično ništa od imovine. Hatidža je jedna od najpozitivnijih ličnosti islamske historije, nevjerovatna žena. Muhamed je došao kod nje kao sluga, radnik, tako da to nije bio zajednički biznis, ni blizu. Kuća Muhameda i Hatidže je stajala na stubovima koje sagradila Hatidžina lova, Muhamed je tu došao kao snaha. Čak je ona njeg zaprosila. Zamisli bogata gazdarica/udovica od 40 zaprosi siromašnog slugu od 25. Ko je tu izdržavao porodicu, muško ili žensko? Da li je Muhamed unio u taj brak 66% sredstava? Malo sutra.
Zanimljivo kako u vrijeme braka s njom, Muhamed nije smio pisnuti o poligamiji ili robinjama

Ako to dvoje otvorena potvrda da žensko manje vrijedi u islamu ja ne znam šta jeste.
Ev i jedan hadis gratis:
Once Allah's Apostle went out to the Musalla (to offer the prayer) o 'Id-al-Adha or Al-Fitr prayer. Then he passed by the women and said, "O women! Give alms, as I have seen that the majority of the dwellers of Hell-fire were you (women)." They asked, "Why is it so, O Allah's Apostle ?" He replied, "You curse frequently and are ungrateful to your husbands. I have not seen anyone more deficient in intelligence and religion than you. A cautious sensible man could be led astray by some of you." The women asked, "O Allah's Apostle! What is deficient in our intelligence and religion?" He said, "Is not the evidence of two women equal to the witness of one man?" They replied in the affirmative. He said, "This is the deficiency in her intelligence. Isn't it true that a woman can neither pray nor fast during her menses?" The women replied in the affirmative. He said, "This is the deficiency in her religion." Sahih Bukhari 1:6:301

Kakav li ćeš "kontekst" izvaliti da ovo pereš :-D
rekao sam ti da je to rjesenje za problem
Ja ti dokazao da nije, jer nema veze sa problemom van rata i ne pokriva ogroman procenat žena koje neće ili ne mogu da se udaju. Samim time slijedi da nije efikasno rješenje. To je logika Smrle.
nego je logika put kojim covjek dolazi do spoznaje u diskusijama ljudi i analitickom razmisljanju.
Baš tako i zato je boli dupe slažeš li se ti ili ne.

Zaključak: ne možeš pobiti uske veze islama sa robovlasništvom, genocidom i degradiranjem žena ( a znaš i samo koliko još problema ima islam). Koliko god ti izvrtao i koprcao se te stvari su neljudske i kose se modernim shvatanjima društva. Dalje, jednostavno je nemoguće iza tih stvari postaviti milostivog boga da to sve opravdava i dozvoljava.

I ko je kriv kad ta zlo skrojena duša, nasjedne na šejtanove, odnosno božje zamke???
Kad se sa Bogom "zakacis" prepusti te Sotoni, a sta sotona radi, pa nakaci ti se na mozak i filuje ti raznih zlim idejama, pomucuje ti istinu, a uljepsava zabludu, tako da zlo postaje dobro , a dobro postaje zlo....distorcija stvarnosti nastane u ocima.


Ja dokazao da islam ne zabranjuje robstvo, hadis potvrdio. Poslanik i ashabi imali robove i robinje i mnoge nisu nikad oslobodili
Ja dokazao da nisu bili samo ratni zarobljenici već i pokloni i da ih se moglo prodavati i kupovati (ovo si i ti potvrdio hadisom)
Ja dokazao da ih se tretiralo kao robove iz ostalih kultura, to jeste morali su raditi i mogao si ih tući ako zasluže (ti potvrdio hadisima)
ne znas stvari stavljati u svoj kontekst, cupati stvari van konteksta je intelektualno samoubistvo.
Islamu je robovlasništvo urođeno, da je se htjelo ukinuti, kratak ajet bi riješio sve i ti se ne bi danas koprcao ovde
nastajanje novih robova u islamskom periodu je moglo jedino nastati iz rata, to znaci ratni zarobljenici

a oni robovi koji su vec bili robovi iako nisu potekli iz rata, pa kad je islam dosao isao je da se tezi oslobadjanju robova, a one koje ne oslobodis da ih tretiras kao clanove familije.

Kontekst su okolnosti pod kojima se nešto desilo, ali kontekst nije magični štapić kojim mahneš i tvoj problem u diskusiji riješen.
Ti uporno pokušavaš izjednačiti dva zločina koje je nemoguće izjednačiti. Da čisto diskusije radi, prihvatimo da su Kurejze izdali muslimane (njihovu stranu priče ne znamo jer su ih muslimani istrijebili) ta izdaja se ne može porediti s genocidom koje su počinili muslimani.
Evo i slikovito:
Zločin 1: Neuspješna izdaja Benu Kurejza (muslimanskih žrtava - 0)
Zločin 2: Genocid nad plemenom, 600-900 poklanih i pobacanih u jarak, žene i djeca u roblje, imanja opljačkana.

Jadno je kako uporno sklanjaš oči od muslimanskog zločina.

ja sam ti detaljno svu situaciju pojasnio kako je sve to teklo

ako je zlocin sto se izvrsi smrtna kazna za sve vojnospopsobne muskarce koji su pod ugovorom da se zajedno brani grad, pa se prekine ugovor u tako teskim okolnostima i ne samo to nego kolaboriras sa neprijateljskom vojskom.

to je i sad u modernom svijetu smrtna kazna, kao u americi.

dzaba ti pricas sva pada u vodu o nekakvim genocidima a ne gledas kontekst....genocid bi bio samo kad bi se islo na istrebljenje zidova samo sto su zidovi bez ikakva povoda pa s eonda ubijaju i zene jos u toj situaciji, to bi bio cisti genocid.

a ovako na vojnosposobnim muskarciuma je izvrsena smrtna kazna zbog prekrsenog ugovora o odbrani grada i sto su kolaborirali sa neprijateljskom vojskom.

pa im s ena kraju presudilo po Tori, znaci po njihovoj svetoj knjizi im s epresudilo i opet problem hoces da nadjes tamo gdje ga nikako ne mozes naci.


kada neki supljator cuje, Muslimani pobili 600 ili 700 zidova muksarca vojsno sposobnih....kontas jao kakav zlocin...a ne zna osoba da sse prekrisili ugovor o odbrani grada i kolaboriranje sa nerpijateljskom vojskom, i poslije kad su ih zarobili, presudjeno im po Toril njihovoj svetoj knjizi.

sta je problem, ja ga ne vidim....sve i da hocu da vidim problem,ja ga ne vidim u ovoj situaciji.

a ti i dalje cupaj iz konteksta. :kiss:

Vrijedi li ženski glas 50% muškog po Kuranu? Vrijedi.
Tvoj argument da pobiješ ovo sa:" trt mrt, žene zaboravljaju, pa da podsjete..." je jednostavno smiješan
sto je smijesan kad jasno ajet to kaze, da podsjeti jedna drugu, ajet to kaze covvjce ne kazem ja.

ja sam samo elaborirao sto to da podsjete eto nauka ti kaze da zen eprolaze razne faze gdje se gubi pamcenje, zbog hormona i sta se sve desava u tijelu zene u tim procesima.

Da li žene dobijaju 50% manje u naslijeđe? Da. Ne možeš to pobiti.
Tvoj argument :"trt mrt, pa muškarci dobijaju više jer izdržavaju porodice trt mrt."
Evo sad ću tu i to razmontirat iako je samo od sebe labavo:
sto je labavo, ako po islamu muskarac je duzan da izdrava porodicu, zena nije duzna to, jeli shvatas ovaj koncept.

zena ako radi ona zadrava sve pare za sebe ako hoce, ali na muskarcu je da izdrava, ali ako rade obadvoje, logicno da ce se pomagati u braku...ali nije to da zena radi pa izdrava porodicu a covjek isto radi i samo slaze pare sa strane....to po islamu nije ispravno.


Pa zbog toga sto muskarac je duzan da izdrava porodicu vise dobije , jer kcerku kad udajes po islamu se ocekuje da njezin covjek izdrava, a dobro doslo ako obadvoje rade i zaradjuju, ali je odgovornost na muskarcu a ne na zeni.



Opšte poznata stvar je da je Hatidža bila jedna od najbogatijih osoba Arabije u to vrijeme, dok nasuprot nje Muhamed nije imao praktično ništa od imovine. Hatidža je jedna od najpozitivnijih ličnosti islamske historije, nevjerovatna žena. Muhamed je došao kod nje kao sluga, radnik, tako da to nije bio zajednički biznis, ni blizu. Kuća Muhameda i Hatidže je stajala na stubovima koje sagradila Hatidžina lova, Muhamed je tu došao kao snaha. Čak je ona njeg zaprosila. Zamisli bogata gazdarica/udovica od 40 zaprosi siromašnog slugu od 25. Ko je tu izdržavao porodicu, muško ili žensko? Da li je Muhamed unio u taj brak 66% sredstava? Malo sutra.
Zanimljivo kako u vrijeme braka s njom, Muhamed nije smio pisnuti o poligamiji ili robinjama
Hatidza je bila fakticki sef Muhammedu, jer ga je zaposlila da joj obavljaju trgovinu u Siriji da vodi karavane tamo.

to sto je ona bogata bila nije duzna da trosi na porodicu, Muskarac po islamu je duzan, shvatas l iti ovo covjece??

a ako zena zaradjiva , dobro doslo onda, super, da obadvoje rade i fino zaradjuju, ali po islamu je da muskarac izdrzava porodicu a zena je tu da pripomogne ako moze u tom izdrzavanju.



Ako to dvoje otvorena potvrda da žensko manje vrijedi u islamu ja ne znam šta jeste.
Ev i jedan hadis gratis:
Once Allah's Apostle went out to the Musalla (to offer the prayer) o 'Id-al-Adha or Al-Fitr prayer. Then he passed by the women and said, "O women! Give alms, as I have seen that the majority of the dwellers of Hell-fire were you (women)." They asked, "Why is it so, O Allah's Apostle ?" He replied, "You curse frequently and are ungrateful to your husbands. I have not seen anyone more deficient in intelligence and religion than you. A cautious sensible man could be led astray by some of you." The women asked, "O Allah's Apostle! What is deficient in our intelligence and religion?" He said, "Is not the evidence of two women equal to the witness of one man?" They replied in the affirmative. He said, "This is the deficiency in her intelligence. Isn't it true that a woman can neither pray nor fast during her menses?" The women replied in the affirmative. He said, "This is the deficiency in her religion." Sahih Bukhari 1:6:301

Kakav li ćeš "kontekst" izvaliti da ovo pereš
kada vidim da lazovi uzimaju maha na temi , onda moram da jos vise zasucem rukave, i uhvatim se u kostac sa ovim palamudjenje.


kazes manje vrijedna

ako je manje vrijedna zasto se obecaje Dzennet ako dobijes 2 kcerke i odgovjis ih fino, dok se to ne obecaje za musku djecu.

ako je manje vrijedna zasto se majka u islamu toliko nivo ima, da zbog nje mozes lahko u dzennet ili dzehennem...zavisi kako postupas prema majci.

po Muhammedu 3 puta vise moras majci vise dati nego svom ocu...kako to da je onda manje vrijedno ako je 3 puta vise majci nego ocu paznja?

ako su zene manje vrijedne, kako to da Muhammed kaze da je najbolji musliman onaj koji je najbolji prema svojim suprugama.

They asked, "Why is it so, O Allah's Apostle ?" He replied, "You curse frequently and are ungrateful to your husbands.
ko nije zahvalan ljudima dobroti nije zahvalan ni Allahu na njegovim blagodatima sto konstantno daje

pa sta je to onda cudno, znaci osoba koja nije zahvalna na vidljivoj dobroti kako ce da bude zahvalana na Bozijoj skrivenoj dobroti?

a nezahvalnici lahko do Dzehennema dospiju, bilo to muskarci bilo to zene.....samo sto je to mozda kod zena vise izrazenije da se zanijece dobrota svog muza a to je opasna stvar.

The women asked, "O Allah's Apostle! What is deficient in our intelligence and religion?" He said, "Is not the evidence of two women equal to the witness of one man?"
znaci manjak inteligencije u tom slucaju je zaboravnost, pa cim si zaboravan to je je taj manjak

jasno ajet kaze kada zena zaboravi da je ta druga podsjeti.

Ja ti dokazao da nije, jer nema veze sa problemom van rata i ne pokriva ogroman procenat žena koje neće ili ne mogu da se udaju. Samim time slijedi da nije efikasno rješenje. To je logika Smrle.
cupanje iz konteksta nije logika

Baš tako i zato je boli dupe slažeš li se ti ili ne.
pa nema tu nelasaganja 2+2=4 je li moze doci do nesalaganja

ili ima mozda neslaganja to da je 2+2=5 pa da moramo polemisati mozda??

Zaključak: ne možeš pobiti uske veze islama sa robovlasništvom, genocidom i degradiranjem žena ( a znaš i samo koliko još problema ima islam). Koliko god ti izvrtao i koprcao se te stvari su neljudske i kose se modernim shvatanjima društva. Dalje, jednostavno je nemoguće iza tih stvari postaviti milostivog boga da to sve opravdava i dozvoljava.
svasta se iz cupanja iz konteksta moze izrodit, svega i svacega. :)

a ti si ovdje bez premca u cupanju iz koonteksta stvari, ne postavljas na rpavo mjesto.


Ti si meni poput osobe koja uleti u prostoriju i vidi kako neki rezu nogu jednoj osobi, a ti zagalaim ,zlocinci jedni sta to radite covjeku....

a oni se okreni, smiri dozivljaj, spasavamo ga od gangrene, da ne odsijecemo ode gangrena na ostale organe.

eh ti si taj sto ulazi na vrata i samo vidi povrsno stvari a ne vidi sustinu i kontekst.
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#12 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Deckard74 »

I ko je kriv kad ta zlo skrojena duša, nasjedne na šejtanove, odnosno božje zamke???

Kad se sa Bogom "zakacis" prepusti te Sotoni, a sta sotona radi, pa nakaci ti se na mozak i filuje ti raznih zlim idejama, pomucuje ti istinu, a uljepsava zabludu, tako da zlo postaje dobro , a dobro postaje zlo....distorcija stvarnosti nastane u ocima.
Opppaa, nakači i zakači... Na stranu što ti replika nema veze s pitanjem. Neko ko mrtav ozbiljan izvali ovo kao neki argument ima ozbiljnu "distorCiju" negdje drugo.
ne znas stvari stavljati u svoj kontekst, cupati stvari van konteksta je intelektualno samoubistvo.
#1 -"kmeeeč kontekst!"
ne vadi te to jarane. Dokazi ti dati, to što se tebi ne sviđaju i nemaš ta ponuditi protiv njih je tvoj problem.
genocid bi bio samo kad bi se islo na istrebljenje zidova samo sto su zidovi bez ikakva povoda pa s eonda ubijaju i zene jos u toj situaciji, to bi bio cisti genocid.
no comment na ovo.
sve i da hocu da vidim problem,ja ga ne vidim u ovoj situaciji.
Bravo, to je to, nećeš da vidiš problem, ode ti religija helać ako vidiš. Ima li konteksta za vjerovatno veliki broj nevinih među tih 600-900 poklanih? Ima li konteksta za njihove porobljene žene i djecu? Ima li konteksta za opljačkanu imovinu?
a ti i dalje cupaj iz konteksta.
#2 - "kmeeeč kontekst"
sto je smijesan kad jasno ajet to kaze, da podsjeti jedna drugu, ajet to kaze covvjce ne kazem ja.

ja sam samo elaborirao sto to da podsjete eto nauka ti kaze da zen eprolaze razne faze gdje se gubi pamcenje, zbog hormona i sta se sve desava u tijelu zene u tim procesima.
Ja ti dokazao da i muskarci pate od sličnih problema. Razumiješ li ti da je Kuran oduzeo pola vrijednosti glasa svim apsolutno svim ženama, ne samo onim sa problemima sa pamćenjem? Govori li ti to šta?
sto je labavo, ako po islamu muskarac je duzan da izdrava porodicu
Labavo i nepravedno, muškarce obavezuje na nešto a ženama uzima 50% naslednih prava. Vidi ironije, bog veli muškarac dužan da izdržava porodicu, a poslanika mu izdržavala bogata supruga.
Sahih Bukhari 1:6:301

kada vidim da lazovi uzimaju maha na temi , onda moram da jos vise zasucem rukave, i uhvatim se u kostac sa ovim palamudjenje.
To Smrle, idemo, zasuci i nogavice, pristaje ti, reci starom lažovu Buhariji da ne palamudi kako se Muhamed nagovorio ženama u džamiji
Onda nabaca čojk nepovezanih predaja hadisa i veli et vidiš kako islam gotivi žene bez obzira sto im je oduzeo pola glasa i naslednog prava :lol:
samo sto je to mozda kod zena vise izrazenije da se zanijece dobrota svog muza a to je opasna stvar
:lol:
znaci manjak inteligencije u tom slucaju je zaboravnost, pa cim si zaboravan to je je taj manjak
:lol:

Najjače mi je kako sam porušiš svoje argumente.
Ja ti dokazao da nije, jer nema veze sa problemom van rata i ne pokriva ogroman procenat žena koje neće ili ne mogu da se udaju. Samim time slijedi da nije efikasno rješenje. To je logika Smrle.

cupanje iz konteksta nije logika
#3 - "kmeeeč kontekst!" - šta je iščupano iz konteksta, rješava li poligamija problem žena koje sam pomenuo? Gukni.
pa nema tu nelasaganja 2+2=4 je li moze doci do nesalaganja

ili ima mozda neslaganja to da je 2+2=5 pa da moramo polemisati mozda??
Upravo tom logikom ja ti prije postova prosto kao dijetetu pojasnio 2+2=4

Tvoja logika ide otprilike ovako: 2+2+10 kila konteksta - svaki dokaz koji ti se ne sviđa pa ga izignorišeš + 1.61 profulana analogija + 5,7 kontradiktornih predaja iz raznih izvora + 22.5 koprcanja = 63.46 hurme, 34.72 kamila i onda veli čojk ovo je logika :lol:
svasta se iz cupanja iz konteksta moze izrodit, svega i svacega
#4 - "kmeeeč kontekst!" - svaki put kad pomeneš kontekst, meni to isto kao da mahneš bijelom zastavicom jer nemaš argumenata pa se vadiš okolnostima.
ti si taj sto ulazi na vrata i samo vidi povrsno stvari a ne vidi sustinu i kontekst.
Ti si taj koji ne smije da vidi ništa što bi uzdrmalo njegovu dogmu, a opet konstantno upadaš u rasprave gdje budeš argumentovano rasturen (vrlo često upravo svojim argumentima) i onda otrčiš kmečeći "nijjjeeeeee to takkkkoooo, konteeeeekst "
Image
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#13 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 29/03/2022 13:12
I ko je kriv kad ta zlo skrojena duša, nasjedne na šejtanove, odnosno božje zamke???

Kad se sa Bogom "zakacis" prepusti te Sotoni, a sta sotona radi, pa nakaci ti se na mozak i filuje ti raznih zlim idejama, pomucuje ti istinu, a uljepsava zabludu, tako da zlo postaje dobro , a dobro postaje zlo....distorcija stvarnosti nastane u ocima.
Opppaa, nakači i zakači... Na stranu što ti replika nema veze s pitanjem. Neko ko mrtav ozbiljan izvali ovo kao neki argument ima ozbiljnu "distorCiju" negdje drugo.
ne znas stvari stavljati u svoj kontekst, cupati stvari van konteksta je intelektualno samoubistvo.
#1 -"kmeeeč kontekst!"
ne vadi te to jarane. Dokazi ti dati, to što se tebi ne sviđaju i nemaš ta ponuditi protiv njih je tvoj problem.
genocid bi bio samo kad bi se islo na istrebljenje zidova samo sto su zidovi bez ikakva povoda pa s eonda ubijaju i zene jos u toj situaciji, to bi bio cisti genocid.
no comment na ovo.
sve i da hocu da vidim problem,ja ga ne vidim u ovoj situaciji.
Bravo, to je to, nećeš da vidiš problem, ode ti religija helać ako vidiš. Ima li konteksta za vjerovatno veliki broj nevinih među tih 600-900 poklanih? Ima li konteksta za njihove porobljene žene i djecu? Ima li konteksta za opljačkanu imovinu?
a ti i dalje cupaj iz konteksta.
#2 - "kmeeeč kontekst"
sto je smijesan kad jasno ajet to kaze, da podsjeti jedna drugu, ajet to kaze covvjce ne kazem ja.

ja sam samo elaborirao sto to da podsjete eto nauka ti kaze da zen eprolaze razne faze gdje se gubi pamcenje, zbog hormona i sta se sve desava u tijelu zene u tim procesima.
Ja ti dokazao da i muskarci pate od sličnih problema. Razumiješ li ti da je Kuran oduzeo pola vrijednosti glasa svim apsolutno svim ženama, ne samo onim sa problemima sa pamćenjem? Govori li ti to šta?
sto je labavo, ako po islamu muskarac je duzan da izdrava porodicu
Labavo i nepravedno, muškarce obavezuje na nešto a ženama uzima 50% naslednih prava. Vidi ironije, bog veli muškarac dužan da izdržava porodicu, a poslanika mu izdržavala bogata supruga.
Sahih Bukhari 1:6:301

kada vidim da lazovi uzimaju maha na temi , onda moram da jos vise zasucem rukave, i uhvatim se u kostac sa ovim palamudjenje.
To Smrle, idemo, zasuci i nogavice, pristaje ti, reci starom lažovu Buhariji da ne palamudi kako se Muhamed nagovorio ženama u džamiji
Onda nabaca čojk nepovezanih predaja hadisa i veli et vidiš kako islam gotivi žene bez obzira sto im je oduzeo pola glasa i naslednog prava :lol:
samo sto je to mozda kod zena vise izrazenije da se zanijece dobrota svog muza a to je opasna stvar
:lol:
znaci manjak inteligencije u tom slucaju je zaboravnost, pa cim si zaboravan to je je taj manjak
:lol:

Najjače mi je kako sam porušiš svoje argumente.
Ja ti dokazao da nije, jer nema veze sa problemom van rata i ne pokriva ogroman procenat žena koje neće ili ne mogu da se udaju. Samim time slijedi da nije efikasno rješenje. To je logika Smrle.

cupanje iz konteksta nije logika
#3 - "kmeeeč kontekst!" - šta je iščupano iz konteksta, rješava li poligamija problem žena koje sam pomenuo? Gukni.
pa nema tu nelasaganja 2+2=4 je li moze doci do nesalaganja

ili ima mozda neslaganja to da je 2+2=5 pa da moramo polemisati mozda??
Upravo tom logikom ja ti prije postova prosto kao dijetetu pojasnio 2+2=4

Tvoja logika ide otprilike ovako: 2+2+10 kila konteksta - svaki dokaz koji ti se ne sviđa pa ga izignorišeš + 1.61 profulana analogija + 5,7 kontradiktornih predaja iz raznih izvora + 22.5 koprcanja = 63.46 hurme, 34.72 kamila i onda veli čojk ovo je logika :lol:
svasta se iz cupanja iz konteksta moze izrodit, svega i svacega
#4 - "kmeeeč kontekst!" - svaki put kad pomeneš kontekst, meni to isto kao da mahneš bijelom zastavicom jer nemaš argumenata pa se vadiš okolnostima.
ti si taj sto ulazi na vrata i samo vidi povrsno stvari a ne vidi sustinu i kontekst.
Ti si taj koji ne smije da vidi ništa što bi uzdrmalo njegovu dogmu, a opet konstantno upadaš u rasprave gdje budeš argumentovano rasturen (vrlo često upravo svojim argumentima) i onda otrčiš kmečeći "nijjjeeeeee to takkkkoooo, konteeeeekst "
Image
#1 -"kmeeeč kontekst!"
ne vadi te to jarane. Dokazi ti dati, to što se tebi ne sviđaju i nemaš ta ponuditi protiv njih je tvoj problem.

ja se nemam sta vaditi kad se drzim konteksta, nego se ti trebas izvuci kako to da cupas stvari iz konteksta i onda prezentiras to

ovo je ono sto ti radis:

Uzmem bibliju kad tamo pise "Nema Boga"

i ja onda pocnem krscanima i zidovima govoriti evo vidite vasa sveta knjiga kaze nema Boga, znaci ateisti su u pravu.

ti uzmes bibliju kad tamo pise

Maloumnici kazu u svojim srcima: "nema boga".

eh to je upravo ono sto ti radis, i dok god budes cupao van konteksta nema te onda nigdje....

Razumiješ li ti da je Kuran oduzeo pola vrijednosti glasa svim apsolutno svim ženama, ne samo onim sa problemima sa pamćenjem?. Govori li ti to šta?
govori, itekako govori da cupas iz konteksta stvari.


a govori li tebi ista ovo , zena muslimanka je mogla jos u to vrijeme da mijenja zakone drzavne

kada je za vrijeme Omera halife donoseno zakon o visini mehra, bracnog poklona, jedna se zena usprotivila i argumentovala Halifu Omera dok je drzao govor, pa je Halifa omer uvidio da je pogrijesio a zena u pravu, i ponistio taj zakon.

Pa to onda mi sporedi sa pravima zene u evropi gdje su se pitali , je li zena ima dusu ili nema.

Labavo i nepravedno, muškarce obavezuje na nešto a ženama uzima 50% naslednih prava
isto kao kad bi se djeca pobunila sto nedobiju velicinu odjece kao odrasli, il ida se odrasli pobune sto ne dobiju velicinu odjece kao djeca.

svako dobije onoliko koliko mu pripada.

, a opet konstantno upadaš u rasprave gdje budeš argumentovano rasturen (vrlo često upravo svojim argumentima) i onda otrčiš kmečeći "nijjjeeeeee to takkkkoooo, konteeeeekst "
samo kontekst druze i onda si na pravom putu, bez konteksta si uvijek donji :roll:
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#14 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Deckard74 »

hahaha samo nastavi Smrle:
Tvoja logika ide otprilike ovako: 2+2+10 kila konteksta - svaki dokaz koji ti se ne sviđa pa ga izignorišeš + 1.61 profulana analogija + 5,7 kontradiktornih predaja iz raznih izvora + 22.5 koprcanja = 63.46 hurme, 34.72 kamila i onda veli čojk ovo je logika :lol:
Ponekad si i dosljedan upravo si se držao svoje "logike" i "konteksta"

Smrletov oprobani recept za diskusiju:

4x kmekneš kontekst (iako ne zna šta je to) + profulana analogija na nivou da pucaš penal i šutneš loptu u aut ("Uzmem bibliju kad tamo pise "Nema Boga") + kontradiktorna predaja iz ko zna kojeg izvora ("Halifa omer uvidio da je pogrijesio a zena u pravu, i ponistio taj zakon") + još jedna možda jo gora analogija (" kao kad bi se djeca pobunila sto nedobiju velicinu odjece kao odrasli, il ida se odrasli pobune sto ne dobiju velicinu odjece kao djeca.") = argument koji pere islam od robovlasništva, genocida, prava žena i svega ostalog :lol: nema šta,"pravi put"
kada je za vrijeme Omera halife donoseno zakon o visini mehra, bracnog poklona, jedna se zena usprotivila i argumentovala Halifu Omera dok je drzao govor, pa je Halifa omer uvidio da je pogrijesio a zena u pravu, i ponistio taj zakon.
Jel ova žena slučajno Sauda, što je Omer provirivao dok je išla u WC? (Sahih al-Bukhari 6240)
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#15 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 30/03/2022 22:04 hahaha samo nastavi Smrle:
Tvoja logika ide otprilike ovako: 2+2+10 kila konteksta - svaki dokaz koji ti se ne sviđa pa ga izignorišeš + 1.61 profulana analogija + 5,7 kontradiktornih predaja iz raznih izvora + 22.5 koprcanja = 63.46 hurme, 34.72 kamila i onda veli čojk ovo je logika :lol:
Ponekad si i dosljedan upravo si se držao svoje "logike" i "konteksta"

Smrletov oprobani recept za diskusiju:

4x kmekneš kontekst (iako ne zna šta je to) + profulana analogija na nivou da pucaš penal i šutneš loptu u aut ("Uzmem bibliju kad tamo pise "Nema Boga") + kontradiktorna predaja iz ko zna kojeg izvora ("Halifa omer uvidio da je pogrijesio a zena u pravu, i ponistio taj zakon") + još jedna možda jo gora analogija (" kao kad bi se djeca pobunila sto nedobiju velicinu odjece kao odrasli, il ida se odrasli pobune sto ne dobiju velicinu odjece kao djeca.") = argument koji pere islam od robovlasništva, genocida, prava žena i svega ostalog :lol: nema šta,"pravi put"
kada je za vrijeme Omera halife donoseno zakon o visini mehra, bracnog poklona, jedna se zena usprotivila i argumentovala Halifu Omera dok je drzao govor, pa je Halifa omer uvidio da je pogrijesio a zena u pravu, i ponistio taj zakon.
Jel ova žena slučajno Sauda, što je Omer provirivao dok je išla u WC? (Sahih al-Bukhari 6240)
Jel ova žena slučajno Sauda, što je Omer provirivao dok je išla u WC? (Sahih al-Bukhari 6240)
sta to trabunjas covjece??? :-)

https://sunnah.com/bukhari:6240
(the wife of the Prophet) `Umar bin Al-Khattab used to say to Allah's Messenger (ﷺ) "Let your wives be veiled" But he did not do so. The wives of the Prophet (ﷺ) used to go out to answer the call of nature at night only at Al-Manasi.' Once Sauda, the daughter of Zam`a went out and she was a tall woman. `Umar bin Al-Khattab saw her while he was in a gathering, and said, "I have recognized you, O Sauda!" He (`Umar) said so as he was anxious for some Divine orders regarding the veil (the veiling of women.) So Allah revealed the Verse of veiling. (Al-Hijab; a complete body cover excluding the eyes). (See Hadith No. 148, Vol. 1)
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#16 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by MehmedPasaMoric »

Kako ti vise ne dosadi covjece
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#17 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Deckard74 »

sta to trabunjas covjece??? :-)
hoće hoće Buharija trabunjati, palamuditi isl. Zasuči rukave i nogavice Smrle, pobodi se s njim.
while he was in a gathering
Ovo onaj "kontekst" tvoj? Nije valjda da su pravili okupljanja da gledaju tuđe žene kako idu u WC?! Divni neki ljudi
Dobar je i ovaj: Sahih al-Bukhari 4795
Omeru prošo i zakon o pookrivanju ali idalje nije popuštao kršnu Saudu
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#18 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 31/03/2022 20:16
sta to trabunjas covjece??? :-)
hoće hoće Buharija trabunjati, palamuditi isl. Zasuči rukave i nogavice Smrle, pobodi se s njim.
while he was in a gathering
Ovo onaj "kontekst" tvoj? Nije valjda da su pravili okupljanja da gledaju tuđe žene kako idu u WC?! Divni neki ljudi
Dobar je i ovaj: Sahih al-Bukhari 4795
Omeru prošo i zakon o pookrivanju ali idalje nije popuštao kršnu Saudu
Ovo onaj "kontekst" tvoj? Nije valjda da su pravili okupljanja da gledaju tuđe žene kako idu u WC?
je li razumijes engleski jesi li razumio ovaj dio

`Umar bin Al-Khattab saw her while he was in a gathering, and said, "I have recognized you, O Sauda!"

jasno ti pise bio covjek u drustvu vani negdje, i naisla Sewda/Sauda i primjetio je jer je visoka....a ona krenula da obavi nuzdu na mjesto gdje su obavaljali nuzde, pa nisu imali wc u svojm kucama i dok je ona isla gradom do tog mjesta, do tog javnog wc, Omer je primjetio iako je mrak bio jer je visoka bila.

jesi l iti toliko opicen covjek kad pises takve gluposti, svako moze pogledati hadis i nepise nista to sto ti tvrdis i mlataras gluposti, cu jgledati tudje zene u wc :roll: boze sacuvaj jesi cudan covjek.

znaci uopste ne pise tako u hadisu a ti to nesto na svoju ruku izkombinujes i sam sebi protumacis :-)
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#19 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Deckard74 »

jesi l iti toliko opicen covjek kad pises takve gluposti, svako moze pogledati hadis i nepise nista to sto ti tvrdis i mlataras gluposti, cu jgledati tudje zene u wc :roll: boze sacuvaj jesi cudan covjek.
Prvo dečko skrati jezik postaješ ozbiljno bezobrazan, to što nemaš argumenata je tvoj problem. U hadisu piše baš to što tvrdim.
je li razumijes engleski jesi li razumio ovaj dio
Engleski definitivno razumijem, govorim, pišem i poznajem bolje od tebe i tvrdim idalje, ljudi se okupljali na putu do ženskog wc-a. gathering - skup, okupljanje, to ne možeš poreći

Buharija 6240

Omer je tražio od Muhameda da se žene pokriju. Muhamed nije bio za to. Poslanikove supruge su išle u WC noću u Al Manasi. Jednom je Sauda koja je bila visoka išla u WC i vidjevši je, Omer (koji je bio na nekom skupu) reče: "O Sauda prepoznao sam te!" Omer je rekao tako jer je želio ajet kojim se ženama zabranjuje da izlaze nepokrivene.

Evo doslovan prevod hadisa. Šta možemo zaključiti? Omer tražio pokrivanje žena, poslanik ga odbio, Sauda išla u WC, Omer s nekom rajom joj dobacio "O Sauda pozno sam te!" I Allah mu ugodio ajetom o obaveznom pokrivanju - How convenient is that?!. Te žene nisu bile rahat ni na putu do WCa noću jer fina raja im je usput dobacivala.

Buharija 4795:

Sauda, poslanikova žena je išla u WC (nakon dolaska ajeta o pokrivanju) bila je krupna i svi su je mogli prepoznati. Vidjevši je, Omer reče:"O Sauda, Allaha mi, ne možeš se sakriti od nas, pa razmisli na koji način možeš biti neprepoznatljiva." Sauda se vratila kući dok je Muhamed večerao a kost sa mesom mu je bila u ruci. Sauda uđe u kuću i reče mu:" Poslaniče išla sam u WC i Omer mi je rekao tako i tako." Alah ga je inspirisao, i kad je stanje inspiracije prošlo kost mu je još bila u ruci i on reče:"Žene, dozvoljeno vam je ići u WC"

Šta možemo zaključiti, Omer strikes again, can't hide from him. Omeru je i ajet o pokrivanju bio malo, pa je opet s rajom odlučio maltretirati pokriven Saudu kad ide u WC. Ova to ispriča poslaniku i on u po večere (even more convenient) dobije direktan faks od boga koji dozvoljava ženama odlazak u WC.

Shvataš li koliko je ovo jadno i degradirajuće prema ženama? Umjesto da zabrani perverznjacima da maltretiraju žene kad idu u WC, bog im spuca obavezu pokrivanja. Doduše dozvolio im je da idu u WC. Makar nešto. Dok Omer opet ne naiđe zavirivati.

Hadisi su prava riznica ovakvih bisera i baš je šteta što ih ljudi ne čitaju više

Pazi ovaj: Sahih Muslim 2771
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#20 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 01/04/2022 16:07
jesi l iti toliko opicen covjek kad pises takve gluposti, svako moze pogledati hadis i nepise nista to sto ti tvrdis i mlataras gluposti, cu jgledati tudje zene u wc :roll: boze sacuvaj jesi cudan covjek.
Prvo dečko skrati jezik postaješ ozbiljno bezobrazan, to što nemaš argumenata je tvoj problem. U hadisu piše baš to što tvrdim.
je li razumijes engleski jesi li razumio ovaj dio
Engleski definitivno razumijem, govorim, pišem i poznajem bolje od tebe i tvrdim idalje, ljudi se okupljali na putu do ženskog wc-a. gathering - skup, okupljanje, to ne možeš poreći

Buharija 6240

Omer je tražio od Muhameda da se žene pokriju. Muhamed nije bio za to. Poslanikove supruge su išle u WC noću u Al Manasi. Jednom je Sauda koja je bila visoka išla u WC i vidjevši je, Omer (koji je bio na nekom skupu) reče: "O Sauda prepoznao sam te!" Omer je rekao tako jer je želio ajet kojim se ženama zabranjuje da izlaze nepokrivene.

Evo doslovan prevod hadisa. Šta možemo zaključiti? Omer tražio pokrivanje žena, poslanik ga odbio, Sauda išla u WC, Omer s nekom rajom joj dobacio "O Sauda pozno sam te!" I Allah mu ugodio ajetom o obaveznom pokrivanju - How convenient is that?!. Te žene nisu bile rahat ni na putu do WCa noću jer fina raja im je usput dobacivala.

Buharija 4795:

Sauda, poslanikova žena je išla u WC (nakon dolaska ajeta o pokrivanju) bila je krupna i svi su je mogli prepoznati. Vidjevši je, Omer reče:"O Sauda, Allaha mi, ne možeš se sakriti od nas, pa razmisli na koji način možeš biti neprepoznatljiva." Sauda se vratila kući dok je Muhamed večerao a kost sa mesom mu je bila u ruci. Sauda uđe u kuću i reče mu:" Poslaniče išla sam u WC i Omer mi je rekao tako i tako." Alah ga je inspirisao, i kad je stanje inspiracije prošlo kost mu je još bila u ruci i on reče:"Žene, dozvoljeno vam je ići u WC"

Šta možemo zaključiti, Omer strikes again, can't hide from him. Omeru je i ajet o pokrivanju bio malo, pa je opet s rajom odlučio maltretirati pokriven Saudu kad ide u WC. Ova to ispriča poslaniku i on u po večere (even more convenient) dobije direktan faks od boga koji dozvoljava ženama odlazak u WC.

Shvataš li koliko je ovo jadno i degradirajuće prema ženama? Umjesto da zabrani perverznjacima da maltretiraju žene kad idu u WC, bog im spuca obavezu pokrivanja. Doduše dozvolio im je da idu u WC. Makar nešto. Dok Omer opet ne naiđe zavirivati.

Hadisi su prava riznica ovakvih bisera i baš je šteta što ih ljudi ne čitaju više

Pazi ovaj: Sahih Muslim 2771
da to pretvorim slikovito kako ti dozivljas ovu situaciju


ja sa prijateljima na ulici u drustvu pricamo nesto, naidje neka visoka zena po mraku, primjetim po visini i hodu ko je iako je mrak

znaci po tvojoj logici , ja uhodim tu zenu, koja je krenula za svojim potrebama.


ti si iz ove situacije pretvorio kako je Omer gledao kad je zena u WC obavljala nuzdu, tako si ti to htio da docaras :lol:
Prvo dečko skrati jezik postaješ ozbiljno bezobrazan, to što nemaš argumenata je tvoj problem. U hadisu piše baš to što tvrdim.
nemogu skratit kad vidim da izmisljas :roll: jasno ko dan da izmisljas neke svoje sulude ideje vjerovanja ne znam ni ja sta.
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#21 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Deckard74 »

da to pretvorim slikovito kako ti dozivljas ovu situaciju
Nemaš ti šta slikovito predstavljati (plus znamo da to ne znaš) kako ja doživljavam, ja sam bio jasan kako doživljavam

Da li je Omer dva puta u grupi se nalazio na putu koji vodi do ženskog WC-a? Da
Jesu li mogli izbjeći da ne budu na putu kojim redovno prolaze žene u WC u ta doba? Da
Da li je dva puta maltretirao tuđu suprugu na tom dijelu puta? Da
Da li je mogao da gleda svoja posla? Da

Da li je Omerovo ponašanje za primjer ili je Omer perverznjak?
ti si iz ove situacije pretvorio kako je Omer gledao kad je zena u WC obavljala nuzdu, tako si ti to htio da docaras :lol:
Još i lažeš opet, nijednom nisam rekao da je gledao dok vrše nuždu, već svaki put jasno rekao kad idu u WC. Za ovako nešto kad se slaže, kulturno se izvinuti. E sad kad već pominješ to, da li je to rekao putem ili na mjestu WCa, to je otvoreno za debatu jer nije jasno rečeno. Ti bi volio da je taj susret što dalje od mjesta međutim koliko je tu ženu bilo sramota, vrlo je moguće da je bilo i na samoj lokaciji WC-a.

Samo dobacivanje ženama na putu do WCa je najniže dno ponašanja, a zamisli tek ako se desilo na mjestu WC-a?
nemogu skratit kad vidim da izmisljas :roll: jasno ko dan da izmisljas neke svoje sulude ideje vjerovanja ne znam ni ja sta.
Ništa nije izmišljenno svako može pročitati hadise (ja ih i postavio) i zaključiti za sebe. A te ad hominem prozivke, to juniorsko glumatanje internet ratnika je smješno, kao i većina stvari koje radiš na ovom forumu. Jednostavno je, ako nemaš argumenata protiv tvrdnji jednostavno odmsrletaš dalje...
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#22 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 01/04/2022 20:19
da to pretvorim slikovito kako ti dozivljas ovu situaciju
Nemaš ti šta slikovito predstavljati (plus znamo da to ne znaš) kako ja doživljavam, ja sam bio jasan kako doživljavam

Da li je Omer dva puta u grupi se nalazio na putu koji vodi do ženskog WC-a? Da
Jesu li mogli izbjeći da ne budu na putu kojim redovno prolaze žene u WC u ta doba? Da
Da li je dva puta maltretirao tuđu suprugu na tom dijelu puta? Da
Da li je mogao da gleda svoja posla? Da

Da li je Omerovo ponašanje za primjer ili je Omer perverznjak?
ti si iz ove situacije pretvorio kako je Omer gledao kad je zena u WC obavljala nuzdu, tako si ti to htio da docaras :lol:
Još i lažeš opet, nijednom nisam rekao da je gledao dok vrše nuždu, već svaki put jasno rekao kad idu u WC. Za ovako nešto kad se slaže, kulturno se izvinuti. E sad kad već pominješ to, da li je to rekao putem ili na mjestu WCa, to je otvoreno za debatu jer nije jasno rečeno. Ti bi volio da je taj susret što dalje od mjesta međutim koliko je tu ženu bilo sramota, vrlo je moguće da je bilo i na samoj lokaciji WC-a.

Samo dobacivanje ženama na putu do WCa je najniže dno ponašanja, a zamisli tek ako se desilo na mjestu WC-a?
nemogu skratit kad vidim da izmisljas :roll: jasno ko dan da izmisljas neke svoje sulude ideje vjerovanja ne znam ni ja sta.
Ništa nije izmišljenno svako može pročitati hadise (ja ih i postavio) i zaključiti za sebe. A te ad hominem prozivke, to juniorsko glumatanje internet ratnika je smješno, kao i većina stvari koje radiš na ovom forumu. Jednostavno je, ako nemaš argumenata protiv tvrdnji jednostavno odmsrletaš dalje...
nijednom nisam rekao da je gledao dok vrše nuždu, već svaki put jasno rekao kad idu u WC
pa je li ti covjece citas sta pise


da ponovimo i to na nas

`Umar bin Al-Khattab saw her while he was in a gathering, and said, "I have recognized you, O Sauda!"
Prevod:
Omer ibn Hattab je vidio dok je bio na skupu/drustvu i rekao: Ja sam te prepoznao o Sevdo.

i ti iz ovoga si izvadio da uhodi zene :-) stvarno nemam rijeci zapanjen sam besmislenoscu i nelogikom koja izbija iz tebe.
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#23 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Deckard74 »

i ti iz ovoga si izvadio da uhodi zene :-) stvarno nemam rijeci zapanjen sam besmislenoscu i nelogikom koja izbija iz tebe.
Smrle i logika :lol:

Umar bin Al-Khattab saw her and said, "O Sauda! By Allah, you cannot hide yourself from us," :shock:

Oooo Smrle you can't hide yourself from the facts!
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2564
Joined: 28/02/2010 19:25

#24 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Plavo-bijeli »

Nesto kontam zamisli danas vidiš tuđu ženu napr u tržnom centru bez marame ide u wc i ti je napadneš...

Pa onda opet ona sa maramom i ti joj faktički ne daš mira i opet je otjeras...

I da stvar bude gora, svemoguće biće ikada ni u jednom trenutku ne kaze HALO prestanite cure komentarisati, to sto joj se vidi kosa je nesto prelijepo, a ako se vi palite na kosu ( ne postoji takav fetish) to je vas problem.

Zamislite danas da neko nečijoj ženi to kaze, pa nema normalne osobe ovdje, muslimana ili nemuslimana, koji ga ne bi osudili, napali sto verbalno sto fizički.

A on bio halifa, vrhovni vodja muslimana i ummeta, proglašen pravednim itd...

Najgore sto kod nas ne znaju ljudi ovakve hadise i ima ih još milion puta gorih za Muhammeda, a od provjerenih izvora Bukharia i Muslima...

To na ne uče u skolama jer da krenu učiti...doduše zahvaljujući internetu dosta osoba spoznaje prevaru i dovoljno je vidjeti koliko ih bježi iz islama iz nekih isključivo muslimanskih država( u youtube komentarima napr), ne jer im ne odgovara islam, nego jer spoznaju 'namjestaljku' i jednu od najvećih prevara ikad.
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#25 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by broj dva »

Abrahamov bog je jedan od najmomnstruozniji fiktivni karaktera ikada opisan u knjigama.
Pun ljubomore, mrznje i agresije. Od egipatske prvorodjencadi preko Lota i drkanja nevinog covjeka do unistenja Sodome i Gomore i etnickih ciscenja do potopa. Ne zaboravimo i teror nad samim Abrahamom.Bog je jednostavno receno ogromnan supak i da postoji bio bi neprijatelj covjecanstva.
Post Reply