O azilu za pse i staračkom domu za ljude u Goraždu

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#26 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by sharwoodforest »

ne znam jeste li primjetili, u zadnje vrijeme kako nema cuka, macke se kote nenormalno. sad ce i macje veljace. ocekuje se ogroman broj macaka lutalica. predlazemo otvaranje azila za macke.

finansirati ih tako sto ce se cukima oduzeti 52 KM da bi macke dobile svoj dio.
Last edited by sharwoodforest on 05/02/2011 17:31, edited 1 time in total.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#27 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by sharwoodforest »

Ductus Holedocus wrote:
sharwoodforest wrote:bolan, ne pricam ja o tome, ja govorim o poremecaju vrijednosti u drustvu! :-? :roll:
jos, pa zar nije nelogicno hvaliti se azilom za pse, a sa druge strane dizati na noge cijelu bih da se pomogne plavljenicima? :?: :?: :?:
:thumbup:
Tacno tako! Dok ljudi nemoj krov nad glavom,cuki imaju udoban smjestan i tri dnevna obroka :D
104km,koliko je potrebno za izdrzavanje JEDNOG psa ,je nekome dovoljno da prezivi..
:thumbup:

najniza penzija je 290 KM, a cuko dobije 104 KM od opstine gorazde. je li realan odnos penzioner- cuko 1:3?
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#28 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by jugoistocnjak »

To ce vjerovatno biti novi projekat Vlade kantona cim buduci premijer iskalkulise hoce li uspjeti da se ubaci na par hiljada pausala kao poslanik ili ce kao utjesnu nagradu na mjesto premijera.
Zbilja mogli bi malo prozboriti zboge cega se ne formira Vlada Kantona. Mozda se nase ovdasnje stranke solidarisu sa "HDZ kantonima"?! :D Bas me zanima imaju li ovi dezurni SDP-ovci na forumu kakav komentar.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#29 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by Pasiflora »

sharwoodforest wrote:
Ductus Holedocus wrote: :thumbup:
Tacno tako! Dok ljudi nemoj krov nad glavom,cuki imaju udoban smjestan i tri dnevna obroka :D
104km,koliko je potrebno za izdrzavanje JEDNOG psa ,je nekome dovoljno da prezivi..
:thumbup:
najniza penzija je 290 KM, a cuko dobije 104 KM od opstine gorazde. je li realan odnos penzioner- cuko 1:3?
Ma super se slazete vas dvojica!
Da li vi stvarno mislite da ce taj novac, ukoliko se ukine azil, biti usmjeren na penzije ili staracki dom?
Pa ne budite naivni, za Boga miloga. :skoljka:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#30 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by BarbaDue »

sharwoodforest wrote:
Ductus Holedocus wrote:
sharwoodforest wrote:bolan, ne pricam ja o tome, ja govorim o poremecaju vrijednosti u drustvu! :-? :roll:
jos, pa zar nije nelogicno hvaliti se azilom za pse, a sa druge strane dizati na noge cijelu bih da se pomogne plavljenicima? :?: :?: :?:
:thumbup:
Tacno tako! Dok ljudi nemoj krov nad glavom,cuki imaju udoban smjestan i tri dnevna obroka :D
104km,koliko je potrebno za izdrzavanje JEDNOG psa ,je nekome dovoljno da prezivi..
:thumbup:

najniza penzija je 290 KM, a cuko dobije 104 KM od opstine gorazde. je li realan odnos penzioner- cuko 1:3?
ti nikako da skontas da ove dvije stvari ne iskljucuju jedna drugu. prvo, finansiraju se iz razlicitih fondova, a ako ti je bas zao penzionera pokusavaj uticati na svoje bliske ministre. oni mogu nekim socijalnim programom puno pomoci toj kategoriji stanovnistva. sdp-ovci su do sada vodili ministarstvo za socijalnu politiku a kako se cini i dalje ce ga voditi.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#31 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by Liberalism »

Iz istog fonda se obje stvari finansiraju i azil za pse i starcki dom. Barba, krajnje je vrijeme da se malo educiras ako zelis da ozbiljno diskutujes o ovoj temi. Nije dovoljno da samo ponavljas mantru SDP kriv.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#32 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by BarbaDue »

hodajuca enciklopedijo, nije tacno da se finansiraju iz istog fonda, ako nisam u pravu cinim ti zadovoljstvo da me ti educiras :D
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#33 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by sharwoodforest »

BarbaDue wrote:hodajuca enciklopedijo, nije tacno da se finansiraju iz istog fonda, ako nisam u pravu cinim ti zadovoljstvo da me ti educiras :D
je li ti stvarno mislis da gradjani ovog kantona ne finansiraju placanjem poreza i azil za pse?
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#34 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by Pera Trta »

sharwoodforest wrote:
BarbaDue wrote:hodajuca enciklopedijo, nije tacno da se finansiraju iz istog fonda, ako nisam u pravu cinim ti zadovoljstvo da me ti educiras :D
je li ti stvarno mislis da gradjani ovog kantona ne finansiraju placanjem poreza i azil za pse?
Zato je tu nova vlast da sve stavi na svoje mjesto...na čelu sa Brežnjevim :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#35 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by BarbaDue »

naravno da finansiraju, ko je rekao da ne finansiraju...
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#36 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by Ductus Holedocus »

Je li se to popunio kapacitet doma za nezbrinute pse? :D
ja sretoh najmanje 5 u gradu..
VektoR
Posts: 117
Joined: 18/01/2003 00:00

#37 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by VektoR »

... da nisu utekli?
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#38 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by Liberalism »

BarbaDue wrote:hodajuca enciklopedijo, nije tacno da se finansiraju iz istog fonda, ako nisam u pravu cinim ti zadovoljstvo da me ti educiras :D
Pa da ne ulazimo sad u sustinu kako se finansira kanton, opcina i staracki dom, kanton je prosle godine dao milon KM. Opcini Gorazde (20 % budzeta opcine) i 50.000 KM Starackom domu.

Za opcinu nije nadlezan kanton a za staracki dom jeste.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#39 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by BarbaDue »

kada se popnes na mjesec pa pogledas iz daleka onda se sve ovo o cemu pricamo finansira iz istog budžeta/fonda...ali u praksi ipak nije tako. opcina kao i kanton imaju svoje budžete i stavke u tom budžetu koje moraju da se finansiraju.

to sto neko postuje budžet pa u njemu postoji i onaj razvojni segment i nove projekte, a neko ne ispostuje cak i one osnovne stavke to je vec druga stvar...
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#40 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by Liberalism »

BarbaDue wrote:kada se popnes na mjesec pa pogledas iz daleka onda se sve ovo o cemu pricamo finansira iz istog budžeta/fonda...ali u praksi ipak nije tako. opcina kao i kanton imaju svoje budžete i stavke u tom budžetu koje moraju da se finansiraju.

to sto neko postuje budžet pa u njemu postoji i onaj razvojni segment i nove projekte, a neko ne ispostuje cak i one osnovne stavke to je vec druga stvar...
Bezveze skreces sa teme, kantonu nije osnovna stvar davati grantove opcimama, ali ih je ipak davao. I opcina je iz tih sredstava finansirala razne stvari, kao sto planira npr 100.000 KM davati za azil za pse. Znaci obje stvari se finansiraju iz jedne kese.

Kad vec tako placete za stanjem u domu mozda bi trebalo opcini gorazde smanjiti grant za 200.000 KM i te pare dati starackom domu, osim ako ne mislis da je omjer 3:1 za ljude vs pse nepravedan prema zivotinjama i opcinskim ''razvojnim projektima''
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#41 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by sharwoodforest »

upravo gledam budzet BPK na bpkgo.ba...da vidimo ko sve dobija i koliko para...naravno,i budzet opstine gorazde....
Last edited by sharwoodforest on 07/02/2011 15:42, edited 1 time in total.
VektoR
Posts: 117
Joined: 18/01/2003 00:00

#42 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by VektoR »

... dok se oni dogovore sta ce se ovdje napraviti, nama se prebije preko ledja... Kako je pocelo sa pohvalama nekih duznosnika, ne bi me cudilo da neko, vec sutra, pokrene inicijativu da mu se digne... spomenik!
Uglavnom, najlakse je reci "nije u mojoj nadleznosti". Pa nije ni sport, pa opet imamo izdatke za sport? Zar nije tako? Onda imamo saradnju opcine i skola, sto je opet u nadleznosti kantona, zar ne? Tako da argument, "nije u nadleznosti opstine" nije bas neki izgovor.
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#43 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by 1906 »

ccccc

da nije sagradjen azil - bil se iko sjetio penzionera

samo kavge trazite

umjesto da radite i na jednom i na drugom - da bilo sta krene

e da, da citiram doticnog :D

od 26.06.2010
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 5#p4075737
sharwoodforest wrote:ako moze neko da postavi fotografije copora pasa lutalica po gradu. nije normalno da niko nema rjesenje ( ne postoji azil za pse u gradu gorazdu) iako bi trebalo da se donese po hitnom postupku.
sta bi trebalo da podrazumjevaju komunalne usluge, osim utroska vode, odnosenja smeca i poreza? :sad:

kavga i samo kavga :lol: sam sebi skace
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#44 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by Pera Trta »

Svaka ti čast za ovo! :thumbup:
Ali ona će ovo hladno ignorisati, k'o da gledam.
Problem je što se nisu NJENI sjetili da naprave azil za pse...da jesu, u zvijezde bi ih okivala.
Šervudka, idi vježbaj glas, sa'će festival. :D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#45 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by Ridjobrki »

Glupi tukci u parlamentu i gluplje organizacije za prava ovog i onog... Kraj toliko problema u ovoj zemlji našli su od čega će krenuti! Kod mojih u Petrovcu šarplaninac slobodno hoda po gradu, kerova mali milion a sve ih je više jer ih se ne smije mlatit' a nema ni govopa o azilu ili čemu već. Dođe mi da ih nahvatam u kakav kombi i istresem pred parlament pa nek oko njih obigravaju.

Il' da ih metnem na voz za Tuzlu, možda im se neko i obraduje...
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#46 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by sharwoodforest »

Pera Trta wrote:Svaka ti čast za ovo! :thumbup:
Ali ona će ovo hladno ignorisati, k'o da gledam.
Problem je što se nisu NJENI sjetili da naprave azil za pse...da jesu, u zvijezde bi ih okivala.
Šervudka, idi vježbaj glas, sa'će festival. :D
hvala lijepa! vidis kako sam ja to napisala prije nego si se ti i sjetio. ja i MOJi uvijek idemo naprijed :)


za ridjobrkog: slobodno ih dovuci u gorazde, ovi pojedinci sa foruma ce ti srediti kod svojih da ih prime u azil :lol:
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#47 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by Asana »

Hmmm...
da bi poredili ove dvije opcinske budzetske stavke, mozda bi trebalo znati
- koliki su troskovi izgradnje azila nekog pristojnog kapaciteta koji bi znacajno ublazio problem?
- koliki su troskovi izgradnje starackog doma pristojnog kapaciteta, koji bi rijesio problem?
- kakve su potrebe u kadrovima za jednu i drugu svrhu? Postoje li kadrovi koji bi na odgovarajuci nacin vodili brigu i koliko bi kostali?
- koliki su mjesecni troskovi rada jedne ili druge ustanove? kakva je oprema potrebna?

Kruske i jabuke :)
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#48 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by Ductus Holedocus »

sharwoodforest wrote:
Pera Trta wrote:Svaka ti čast za ovo! :thumbup:
Ali ona će ovo hladno ignorisati, k'o da gledam.
Problem je što se nisu NJENI sjetili da naprave azil za pse...da jesu, u zvijezde bi ih okivala.
Šervudka, idi vježbaj glas, sa'će festival. :D
hvala lijepa! vidis kako sam ja to napisala prije nego si se ti i sjetio. ja i MOJi uvijek idemo naprijed :)


za ridjobrkog: slobodno ih dovuci u gorazde, ovi pojedinci sa foruma ce ti srediti kod svojih da ih prime u azil :lol:
Gdje celjad(paščad) nisu bjesna,kuca nije tjesna(citaj azil) :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#49 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by BarbaDue »

1906 wrote:ccccc

da nije sagradjen azil - bil se iko sjetio penzionera

samo kavge trazite

umjesto da radite i na jednom i na drugom - da bilo sta krene

e da, da citiram doticnog :D

od 26.06.2010
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 5#p4075737
sharwoodforest wrote:ako moze neko da postavi fotografije copora pasa lutalica po gradu. nije normalno da niko nema rjesenje ( ne postoji azil za pse u gradu gorazdu) iako bi trebalo da se donese po hitnom postupku.
sta bi trebalo da podrazumjevaju komunalne usluge, osim utroska vode, odnosenja smeca i poreza? :sad:

kavga i samo kavga :lol: sam sebi skace
e ovo dokazuje kako robinova mala zna s*a*i ko foka :D :-D

nekad si pametniji kad sutis :lol: :lol:
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#50 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by sharwoodforest »

BarbaDue wrote:
1906 wrote:ccccc

da nije sagradjen azil - bil se iko sjetio penzionera

samo kavge trazite

umjesto da radite i na jednom i na drugom - da bilo sta krene

e da, da citiram doticnog :D

od 26.06.2010
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 5#p4075737
sharwoodforest wrote:ako moze neko da postavi fotografije copora pasa lutalica po gradu. nije normalno da niko nema rjesenje ( ne postoji azil za pse u gradu gorazdu) iako bi trebalo da se donese po hitnom postupku.
sta bi trebalo da podrazumjevaju komunalne usluge, osim utroska vode, odnosenja smeca i poreza? :sad:

kavga i samo kavga :lol: sam sebi skace
e ovo dokazuje kako robinova mala zna s*a*i ko foka :D :-D

nekad si pametniji kad sutis :lol: :lol:
to samo govori o tebi. posto nisi u stanju da shvatis poentu, ne treba ni da komentarises.
mnogo bi svrsishodnije bilo da tvoja plata ode u svrhe doma za stara lica nego da je trosis na svoje izvale. srami se.
Post Reply