Nurija legenda

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#1 Nurija legenda

Post by mamica papucarka »

taj covjek me uvijek razveseli :lol: majke mi obozavam ga :) Nuriju za gradonacelnika :-D
elem, moram ovo prepricat :D
skoro posla ja da predjem ulicu u Kralja Tomislava iliti kosevo, a ne mogu. Kolona automobila se otegla i niko da stane. ma ne staju ni na pjesackom. ove moje hanume nekako uspjele pretrcatpretrcale, a ja ostala sa druge strane. I stoj i stoj... kad se odnekud stvori Nurija, pa ce meni "Sad ces ti preci" :lol: I izadje covjek na sred ulice sa potigutom rukom, stade pred neko bijesno auto, laganu lupi po sofersajbi automobila i onda ce "Ehaaa, kolono stojjj" :lol: Onda se okrenu meni pa ce "Hajd sad gospoja predji", te mi dade znak rukom da pretrcim :-D
Ajme ljudi umrli smo od smijeha. Fino sam se zahvalila Nuriji i smijala se cijeli dan. :-D Covjek je kolonu automobila zaustavio da ja predjem ulicu :lol: :-D

ne znam samo jel mu jos ziv onaj njegov cuko sto ga je prozvao Mariofil :lol:
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#2 Re: Nurija legenda

Post by Maystor »

Ma Nurija je king!
AmeeeL
Posts: 38
Joined: 05/05/2008 16:55

#3 Re: Nurija legenda

Post by AmeeeL »

ja sam mislio da je reklamiranj bilo zabranjeno...
:)
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#4 Re: Nurija legenda

Post by Baltazar_khan »

Jel to onaj bradonja sto vazda nesto prica sam sa sobom? :D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#5 Re: Nurija legenda

Post by fantom slobode »

E sad ti jedina zbog koje je on kolonu zaustavio. To ti Nurija radi volonterski u saradnji sa ekoloskom policijom.
ernest
Posts: 106
Joined: 27/01/2003 00:00

#6 Re: Nurija legenda

Post by ernest »

mamica papucarka wrote:taj covjek me uvijek razveseli :lol: majke mi obozavam ga :) Nuriju za gradonacelnika :-D
elem, moram ovo prepricat :D
skoro posla ja da predjem ulicu u Kralja Tomislava iliti kosevo, a ne mogu. Kolona automobila se otegla i niko da stane. ma ne staju ni na pjesackom. ove moje hanume nekako uspjele pretrcatpretrcale, a ja ostala sa druge strane. I stoj i stoj... kad se odnekud stvori Nurija, pa ce meni "Sad ces ti preci" :lol: I izadje covjek na sred ulice sa potigutom rukom, stade pred neko bijesno auto, laganu lupi po sofersajbi automobila i onda ce "Ehaaa, kolono stojjj" :lol: Onda se okrenu meni pa ce "Hajd sad gospoja predji", te mi dade znak rukom da pretrcim :-D
Ajme ljudi umrli smo od smijeha. Fino sam se zahvalila Nuriji i smijala se cijeli dan. :-D Covjek je kolonu automobila zaustavio da ja predjem ulicu :lol: :-D

ne znam samo jel mu jos ziv onaj njegov cuko sto ga je prozvao Mariofil :lol:
blago tebi, makar neko. što ne gumo na rende kora :roll:
User avatar
jaza_HZSA
Posts: 169
Joined: 04/06/2008 21:00
Location: s Muzaferom u kadi...

#7 Re: Nurija legenda

Post by jaza_HZSA »

Svaki dan prodjem tom ulicom i svaki dan ili noc, nije bitno, Nurija je tu da mi uljepsa dan.......... Lik je gigant :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#8 Re: Nurija legenda

Post by PipiDugaDevetka »

Nurija je efikasniji od policije, Nurija je zdraviji nego ovi što položiše za šofera, ...svi smo propali ako konjanicima na desetinama konja ne uguramo limun u usta da ubuduće znaju šta treba raditi kada pješak iskorači na kolovoz,...
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#9 Re: Nurija legenda

Post by homar »

Kad pomenuste Nuriju, sjetim se njega u ratu: u sportkoj opremi (sportske gaće,adidas patike) , limun u usta i održava kondiciju trčanjem tramvajskim šinama srenderija-marin dvor-maršalka. Oni koji su tu bili u ratu znaju da tom relacijom nije smjela proći ni ptica zbog snajpera, ali njemu ništa. Kad izvadi limun iz usta onda uzima pištaljku i reguliše saobraćaj koga tada nije ni bilo. Legenda, nema šta.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#10 Re: Nurija legenda

Post by mamica papucarka »

ja ja zaboravila za ovu temu :D Nurija mi je bio komsija, pa bih mogla danima pricat o njemu i njegovim dogodovstinama ..
ne znam jel se neko sjeca onog intervju u danima sa Nurijom. Kad je objasnio sto je cuki dao ime Mariofil Ljubic :shock: :D Bez obzira sto trci sa limunom u ustima, ima on vise u glavi nego pola glavonja u skupstinskim klupama :roll:

a bio je onaj drugi tip sto je hodo ispod snajpera, iso na linije razgranicenja... i osto ziv :shock: Cula sam da je nedavno umro, a zaboravila sam ime. :(
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#11 Re: Nurija legenda

Post by mamica papucarka »

PipiDugaDevetka wrote:Nurija je efikasniji od policije, Nurija je zdraviji nego ovi što položiše za šofera, ...svi smo propali ako konjanicima na desetinama konja ne uguramo limun u usta da ubuduće znaju šta treba raditi kada pješak iskorači na kolovoz,...
propali smo daaaaaaavno, s tim da je po meni bolje imati limun u ustima, nego milionce iz drzavne kase u dzepu ;-) I nije mi jasno kako iko posten, u danasnje vrijeme , moze potpuno ostati u pameti (mora ga barem malo nesto kvrcnut). Nurija je imao porodicnu tragediju i nije ni cudo sto je dobio taj limun, ali isto tako taj ist Nurija je nekada tik poslije rata (ovi stariji ce se mozda sjecati) svaku noc negdje iz ponoci, drzao besjede o domacim politicarima. I neka je, legenda je, bas takav kakav jeste :)
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#12 Re: Nurija legenda

Post by Banksy »

Oh, baš je cool.
Meni je, inače, najslađi kad skine gaće, čučne i istovari se, tamo u parku, pored djece koja se igraju. To je baš simpatično.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#13 Re: Nurija legenda

Post by ado_sar »

Zna li iko sta je sa covjekom?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14 Re: Nurija legenda

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
zigson
Posts: 2978
Joined: 04/04/2015 22:17

#15 Re: Nurija legenda

Post by zigson »

ado_sar wrote:Zna li iko sta je sa covjekom?
Nisam ga vidio ne pamtim.. moguce da je umro, neka me neko ispravi ako nije tako
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#16 Re: Nurija legenda

Post by trambusek88 »

https://www.facebook.com/sarajevospotte ... 8908944892

Ima ovdje u komentarima, da su ga pronašli u kući sa ucrvanom ranom na nozi, i da se nalazi u Domu za nezbrinute u Nahorevu.
MaD_ProfessoR
Posts: 797
Joined: 16/11/2012 12:00

#17 Re: Nurija legenda

Post by MaD_ProfessoR »

Nikad nije zagalamio ni na kog na kog nije trebalo, nas (uslovno rečeno) djecu iz kvarta nije zajebavao, a uglavnom ni mi njega, možda se znao pokenjat u parku :mrgreen: , kako veli @Banksy, nisam lično vidio ništa slično, al' sila zakon mijenja :mrgreen: naročito za one s druge strane razuma :D
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#18 Re: Nurija legenda

Post by karanana »

Umro 29. Danas dzenaza bila.
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19 Re: Nurija legenda

Post by Truba »

Rip
User avatar
black
Posts: 17147
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#20 Re: Nurija legenda

Post by black »

Post Reply