Nura Bazdulj Hubijar

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Bihac
Posts: 1
Joined: 04/04/2010 12:47

#26 Re: Nura Bazdulj Hubijar

Post by Bihac »

Jucer sam na poklon dobila knjigu Ljubav je sihirbaz, babo. Citala je do iza ponoci, i plakala. Dobra knjiga, ali prepuna emocija. Ono sto me zanima je, da li je zapravo prica istinita? Sad cu da citam Kad je bio juli, ali prvo mi treba par dana da dodjem sebi od predhodne knige. Meni se svidja nacin pisanja, ali ne znam da li su i ostale njene knjige slicne tematike? Pozz

"Uvijek si bio moj sihirbaz, babo.Tvoja ruka odnijela je bol. Ostala je neka tuga koja vise ne boli. Sve je samo harmonija i sazvucje i savrsen sklad, sve su moje brige nestale. Tvoja ruka odnijela je bol i sva moja strahovanja. Samo, molim te, ne pustaj mi ruku"
Anabella_
Posts: 76
Joined: 18/03/2018 22:08

#27 Re: Nura Bazdulj Hubijar

Post by Anabella_ »

Ne znam zašto, al mene ta žena iritra samom svojom pojavom...

No, u njenu odbranu, knjige su joj okey, u smisli, simpatična djela za opuštanje, u trenutcima kad si ne želiš mnogo optrećivat mozak, a što se tiče nekog ozbiljnog pisanja, uopće ju ne doživljavam kao knjizevnicu koja će ostaviti trag ili napraviti nekako revolucionarno djelo.
Kao što neko reče, žena piše djela za tinejdzere i nezrele gospođe. Možda sam subjektivna, no eto!
Sara Sabiri za FGR.
Post Reply