nuklearni rat.

User avatar
nadžak
Posts: 2162
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#1 nuklearni rat.

Post by nadžak »

Šta u slučaju nuklearnog rata?

Naravno da je prva pomisao da nema više ništa i da se nadaš da se barem nećeš napatit ali ptanje za one koji su bolje upućeni, šta se može očekivati u slučaju ne daj Bože, tog scenaria? Ima li išta šta čovjek može da uradi da bi preživio i živio u iole prihvatljivom stanju?

Temu nisam zamislio da bude rasprava da li je ili nije glupost da li će do nuklearne kataklizme uopšte doći. Za te konstatacije bih kolege zamolio da idu na odgovarajuće teme, tamo se ionako palamudi do besvjesti o pretpostavkama i političkim igrarijama. Ovdje bih da pišemo baš o tome sukobu kao opciji i šta bi to sve sa sobom donijelo?
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#2 Re: nuklearni rat.

Post by Samprotivsviju »

Fallout i Mad Max

Formiramo klanove
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4 Re: nuklearni rat.

Post by Sanjarko »

vec je bio, zivi smo ali do kad, 1.000 detonacija pod zemljom, 1.000 nad zemljom, fallout iz Cernobila i Fokusime, dobro smo zivi ikako i nije cudo da jedemo GMO hranu vecinom s genima Skorpija u Paradajzu i sl

Stephen Hawking [Soko] pogrijesio, dao nam milenijum da nadzemo novu naseljivu planetu, ja dao 400-500 godina, sad mislim da imamo samo par stoljeca
zbunjola71sa
Posts: 773
Joined: 28/02/2020 18:33

#5 Re: nuklearni rat.

Post by zbunjola71sa »

meni je bio 92-95 nuklearni ,ovo mi sad dodje ko dzenet :D pojest, popit i poklopit i jos forumam :D
jos ako sda pop..i na svim nivoima onda mi forumasice dodju ko hurije :D
User avatar
oldtajmer
Posts: 5056
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#6 Re: nuklearni rat.

Post by oldtajmer »


:lol:
User avatar
mayab
Posts: 27192
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#7 Re: nuklearni rat.

Post by mayab »

Predviđam da će putin roknuti poneku manju ako ih Ukrajinci stisnu,a stšću ih bogme, jer, u proteklih 20 godina je dovoljno pokazao da je beskrupulozni, ludi, bahati i neuračunljivi diktator....
U slučaju toga , samo zamisli poskupljenja svega i svačega, zagađenje, hladnoću, a kakvi su ljudi kao vrsta bilo bi tu prilično anarhije, klanova , ubijanja....u zavisnosti koliko bi to bilo masovno, dakle definitivno kraj civilizacije....
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#8 Re: nuklearni rat.

Post by JoseMujica »

šteta samo što je niko na nas neće baciti i veoma tragično po civilizaciju da restart kreće od nas vaki kaki smo
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#9 Re: nuklearni rat.

Post by Haris.ba »

JoseMujica wrote: 05/10/2022 17:43 šteta samo što je niko na nas neće baciti i veoma tragično po civilizaciju da restart kreće od nas vaki kaki smo
Ma mi bi našli fazon i radijaciju da ukrademo i nekome talnemo.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10 Re: nuklearni rat.

Post by Truba »

Bice sranja i klanja i silovanja loko
Da cemo mozda moliti brzu smrt
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10608
Joined: 10/03/2022 22:16

#11 Re: nuklearni rat.

Post by ZoomZoomKiwi »

Australija i Novi Zeland bajo moj. Prvim autobusom :mrgreen:
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#12 Re: nuklearni rat.

Post by lajkujMe »

Basic prep

Selotejpa da zaljepis sve otvore u kuci.
Vode za sve ukucane za 14 dana
Konzervirane hrane min 14 dana
Lijekovi tipa antibiotici, jod tablete drugo.
Radio uredjaj dosta baterija
Svijeca i lampi na baterije
Dobra obuca i odjeca za planinarenje


Ako tvoje podrucije nije direktno pogodjeno zatvoriti se u podrum ili izoliranu prostoriju u kuci i zatvoriti sto bolje otvore za zrak.

Ostati u prostoriji 14 dana dok se radijacija ne rascisti.

To je za pocetak, sta poslije boga pitah
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#13 Re: nuklearni rat.

Post by tony stark »

Da,to sam zaboravio.
Mislio sam jos da se pojave izvanzemaljci i mogu reci sve sam vidio :mrgreen:
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#14 Re: nuklearni rat.

Post by tap3ah75 »

Hoće li doći i zombiji?
Da nisam džabe gledao walking dead.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#15 Re: nuklearni rat.

Post by japin_mutapi »

Ja imam osjecaj, gledajuci ponasanje ljudi i slusajuci izjave i stavove, da su oko mene sve vanzemaljci i zombiji.
Ne kontaju i ne znaju nista bas kao da su sa druge planete ili nemaju mozga nimalo.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#16 Re: nuklearni rat.

Post by Dope_Man »

Koliko vas ima koji ne kontate da su HILJADE nuklearki do sad eksplodirale? Da ni nuklearna opcija ne znaci unistenje svega, vec eventualno jednog grada na koji padne, i da NECE biti nikakvog armagedona gdje se hiljade nuklearki istovremeno baci na sve vece gradove

Dakle, da odgovrim na pitanje: nista. Procitaces o tome na klixu kao sto si jutros procitao o granatiranju civila. Znaces da je neki grad nagrabusio, desetine hiljada mrtvih civila, osuda svjetske javnosti i to je to, nista dalje sto ce na tebe utjecati. Ostalo je kako ce Ameri vojno odgovoriti na to, al to je za druge teme.

Smirite se, uzivajte u zivotu.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10608
Joined: 10/03/2022 22:16

#17 Re: nuklearni rat.

Post by ZoomZoomKiwi »

Image

Info plakati po američkim željeznicama i gradskim metroima.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#18 Re: nuklearni rat.

Post by Haris.ba »

Dope_Man wrote: 10/10/2022 19:09 Koliko vas ima koji ne kontate da su HILJADE nuklearki do sad eksplodirale? Da ni nuklearna opcija ne znaci unistenje svega, vec eventualno jednog grada na koji padne, i da NECE biti nikakvog armagedona gdje se hiljade nuklearki istovremeno baci na sve vece gradove

Dakle, da odgovrim na pitanje: nista. Procitaces o tome na klixu kao sto si jutros procitao o granatiranju civila. Znaces da je neki grad nagrabusio, desetine hiljada mrtvih civila, osuda svjetske javnosti i to je to, nista dalje sto ce na tebe utjecati. Ostalo je kako ce Ameri vojno odgovoriti na to, al to je za druge teme.

Smirite se, uzivajte u zivotu.
Pa neće nas valjda mašiti???

Ja se nadao barem dvije, tri. Pa, ni za nuklearke nismo....
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#19 Re: nuklearni rat.

Post by PM72 »

Dope_Man wrote: 10/10/2022 19:09 Koliko vas ima koji ne kontate da su HILJADE nuklearki do sad eksplodirale? Da ni nuklearna opcija ne znaci unistenje svega, vec eventualno jednog grada na koji padne, i da NECE biti nikakvog armagedona gdje se hiljade nuklearki istovremeno baci na sve vece gradove

Dakle, da odgovrim na pitanje: nista. Procitaces o tome na klixu kao sto si jutros procitao o granatiranju civila. Znaces da je neki grad nagrabusio, desetine hiljada mrtvih civila, osuda svjetske javnosti i to je to, nista dalje sto ce na tebe utjecati. Ostalo je kako ce Ameri vojno odgovoriti na to, al to je za druge teme.

Smirite se, uzivajte u zivotu.
:-)
Dobro se sjećam aprila 1986 i "sranja" u Černobilu.Bio sam dijete i znam da nisu dali da se beru i jedu gljive,jagode...radi povećane radijacije koja nas je poklopila nekakvim oblakom.
I sad nam tumačiš kako bi nuklearna bomba bačena na članice NATO (sve zemlje oko nas sem Srbije) potpuno bezopasna po nas u Bosni?
sumirprimus
Posts: 81695
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#20 Re: nuklearni rat.

Post by sumirprimus »

PM72 wrote: 11/10/2022 14:41
Dope_Man wrote: 10/10/2022 19:09 Koliko vas ima koji ne kontate da su HILJADE nuklearki do sad eksplodirale? Da ni nuklearna opcija ne znaci unistenje svega, vec eventualno jednog grada na koji padne, i da NECE biti nikakvog armagedona gdje se hiljade nuklearki istovremeno baci na sve vece gradove

Dakle, da odgovrim na pitanje: nista. Procitaces o tome na klixu kao sto si jutros procitao o granatiranju civila. Znaces da je neki grad nagrabusio, desetine hiljada mrtvih civila, osuda svjetske javnosti i to je to, nista dalje sto ce na tebe utjecati. Ostalo je kako ce Ameri vojno odgovoriti na to, al to je za druge teme.

Smirite se, uzivajte u zivotu.
:-)
Dobro se sjećam aprila 1986 i "sranja" u Černobilu.Bio sam dijete i znam da nisu dali da se beru i jedu gljive,jagode...radi povećane radijacije koja nas je poklopila nekakvim oblakom.
I sad nam tumačiš kako bi nuklearna bomba bačena na članice NATO (sve zemlje oko nas sem Srbije) potpuno bezopasna po nas u Bosni?
:lol:
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#21 Re: nuklearni rat.

Post by BAK-eV »

EFD22 wrote: 11/10/2022 14:32 Image

Info plakati po američkim željeznicama i gradskim metroima.
Od kad je ova slika?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10608
Joined: 10/03/2022 22:16

#22 Re: nuklearni rat.

Post by ZoomZoomKiwi »

Ovaj na Twitteru tvrdi od jutros, al’ možda je i od prije 40 godina ko će ga znat. Na internetu svega

Vidim da je vakav plakat postavljen nekad u julu u nekom shopping centru u NJ.
Last edited by ZoomZoomKiwi on 11/10/2022 15:27, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#23 Re: nuklearni rat.

Post by Truba »

Ja sam 81.i ne sjecam se cernobilja

Sjecam se neke djece iz ukrajine sto su dolazila na igman
To moze biti i 87. Ili 88.
nekome
Posts: 2938
Joined: 17/05/2011 10:41

#24 Re: nuklearni rat.

Post by nekome »

nadžak wrote: 05/10/2022 08:57 Šta u slučaju nuklearnog rata?

Naravno da je prva pomisao da nema više ništa i da se nadaš da se barem nećeš napatit ali ptanje za one koji su bolje upućeni, šta se može očekivati u slučaju ne daj Bože, tog scenaria? Ima li išta šta čovjek može da uradi da bi preživio i živio u iole prihvatljivom stanju?

Temu nisam zamislio da bude rasprava da li je ili nije glupost da li će do nuklearne kataklizme uopšte doći. Za te konstatacije bih kolege zamolio da idu na odgovarajuće teme, tamo se ionako palamudi do besvjesti o pretpostavkama i političkim igrarijama. Ovdje bih da pišemo baš o tome sukobu kao opciji i šta bi to sve sa sobom donijelo?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#25 Re: nuklearni rat.

Post by Sanjarko »

drugo je odjednom da pucaju njuks, a drugo od 1945 naovamo, 2.000 detonacija dosad bilo u tom vremenskom rasponu, ali fakticki ga je ljudski rod dozivio
Post Reply