NTLDR is missing

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
ExtremeBoy

NTLDR is missing

Post by ExtremeBoy » 31/05/2012 08:49

Zdravo raja,
imam problem kod instalacije windowsa XP.
Imam dva racunara, na oba je bio instaliran XP.
Jedan računar je bio zaražen virusim i ko zna čime već. Pokušao sam da ga osposobim sa antivirusima ali neuspješno.
Tada sam taj (zaraženi HD) prenio na drugi računar(koji je OK) i na njemu formatirao sistemsku particiju(zaraženog HDa), u nadi da ću kada ga vratim u njegovo kućište, moći lagano podići sistem.
Međutim, računar neće da boot-a sa CDa (boot-abilni CD) iako je u biosu naštimano da prvo boot-a sa CDa, i pokazuje
poruku NTLDR is missing.

Molio bih za pomoć.

PS

pokušavao sam i sa image CDom za kopiranje NTLDRa ali bezuspiješno.

i još nešto kada sam formatirao particiju , formatirao sam je u NTFS jer mi nije ponudio ništa drugo (FAT32 ili sl.)

Pomoć

Warashii

Re: NTLDR is missing

Post by Warashii » 31/05/2012 08:58

Ocigledno je da taj boot ne pije vode, odnosno da ne boot-uje sa tog CD, e sad koji je razlog :P mozda ti ne radi ROM ili nesto sa CD-om nije ok ?
To sto ti nije ponudio nista osim NTFS-a je zato sto ti je particija veca od 32GB.
E sad, nje to nista strasno sto ti se desava ali pogledaj malo po jumperima i kablovima.

rootba

Post by rootba » 31/05/2012 11:10

1. Provjeri napajanje- iz nekog razloga prikazuje file "missing" kada disk ne dobija dovoljno struje pri bootu.
2.Jesi li obrisao sve particije pa napravio nove ?
3.da li si u konzoli pokusao prvo fixboot, pa boot sa cd-a?
4. da li ti je mozda ostao USB stick ili floppy ?

Pozdrav :mrgreen:

Fauja Singh

Post by Fauja Singh » 31/05/2012 11:29

Ovo za napajanje je ziva istina, dok sam imao codegen napojnu (400w) svako malo bi mi pao sistem uz poruku NTLDR missing, samo sto sam ga ja mogao ponovno podici... ali su mi isto tako i crkavali hard diskovi...
To NTLDR missing ti nije razlog da ti ponovno ne boota osim ako sam cd nije u redu ili mozda cd citac...
Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

ExtremeBoy

Post by ExtremeBoy » 01/06/2012 10:34

Warashii wrote:Ocigledno je da taj boot ne pije vode, odnosno da ne boot-uje sa tog CD, e sad koji je razlog :P mozda ti ne radi ROM ili nesto sa CD-om nije ok ?
To sto ti nije ponudio nista osim NTFS-a je zato sto ti je particija veca od 32GB.
E sad, nje to nista strasno sto ti se desava ali pogledaj malo po jumperima i kablovima.

Pozdrav raja,
riješio sam problem, hvala Vam svima.
Mislim da je bio problem kod CD DVD citaca, taj s cd DVDuređaj nije pokvaren, radi uredno, bio je spojen preko SATA kablova.
kada sam ubacio drugi CD DVD čitač,koji nije spojen preko SATA kablova, računar je regularno počeo da boot-a cd.

Problem je riješen,
Hvala svima.

Post Reply