Novosti iz Kana

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#26 Re: Novosti iz Kana

Post by and »

Oldboy wrote:
Longplay wrote:Nevjerovatno!

Izgleda je istina da ce vam u Bosni sve oprostiti osim uspjeha. Oldboy i drugi zavidnici zasto svoju zlobu ne zadrzite za sebe vec kritikujete ono u cemu je Bosna uvijek bila najuspjesnija, a to je kinematografija. Film je malo kompleksnija stvar od fudbala i zato bi bilo bolje da se javljate pod neki sportski topik, jer je bh film ocigledno uspjesniji od bh sporta. Mozda je i bolje tako.

Kada je stotine filmskih kriticara odlucilo da dodijeli Grand Prix nasoj reziserki onda imam pravo da se radujem sto smo dobili jos jedno remek djelo i prije nego sto ga pogledam. Procitao sam vec dosta o filmu koji se radio pune cetiri godine i to dovoljno govori koliko je rada i truda ulozila reziserka u svoj prvijenac. I ako za nista drugo onda za toliki rad i pozrtvovanost i izbor tematike (zivot ratnih udovica) reziserka zasluzuje veliki respekt.

Jos jednom Aida, two thumbs up :thumbup: :thumbup:
Prvo, ja Begicki uopste ne zavidim vec sto meni na zivce ide je jebena euforija oko filma tipa mi smo osvojili neku nagradu. Mi smo face. Nasi filmovi su najjaci. Hrvati i Srbi su nule za nas. Mislim, wtf :? Sto se tice Hrvata i nisu nesto hajmo reci uspjesni. Mislim da su prije koje godine imali jedan film u takmicarskom programu Berlina ili Cannesa. Ali recimo srbi su od 1995 imali cak tri filma u glavnoj konkurenciji: Zavet (2007), Zivot jer Cudo (2004) i Underground (pobjednik 1995) .Sta su to odjednom svi jebeni filmski zaljubljenici. Budimo iskreni, skoro nikoga ne zanima film vec ta pompa kako smo mi uspjeli nesto u Evropi. Jebote, nije Zlatnu palmu uzela pa da je u zvijezde kujemo.
Izgleda da nisi dobro shvatio moju opasku sa Ligom sampiona. Ja dobro znam koji znacaj Cannes ima za film. Ne moras mi ti to govoriti :-) Znas li uopste koliko je filmova dobilo neke male nagrade u Cannesu. Dali mislis da su to sve jebena remek djela? Koliko si uopste filmova iz proslih selekcija gledao? Jebote, fino za nju sto je dobila nagradu ali ne mora to nista znaciti. Budite malo kriticni a ne odmah evo novo remek djelo svjetske kinematografije iz male Bosne i Hercegovine.
bih je dobila oskara što je najveća nagrada za film.znači što se nagrada tiče nema dalje da bi se sad nečemu oduševili.
lijepo je što se bih film pojavio na festivalu u kanu,osvojio neku nagradu što potvrđuje da se u bih rade dobri filmovi.imamo nekakav kontinuitet,nijedan festival skoro ne može proći bez dobrog bih filma.
što se tiče ovih poređenja sa hrvatskim i srpskim filmovima,nemamo potrebe porediti se sa njima,oni se mogu porediti sa nama.
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#27 Re: Novosti iz Kana

Post by sojka »

:-)

hajde bicemo kriticni... 8-)

oldboy, sta te najvise zanimalo i dopalo ili nije- na festivalu u Kanu 2008?
(nije rijec o ovoj diskusiji)
_______________________________________________________________

Uprkos najave Sean Penna "Zlatnu Palmu" publike dobio je francuski film.
Specijalna nagrada pripala je filmu "Gomorra" zbog procjene zirija i ekipe.
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#28 Re: Novosti iz Kana

Post by sojka »

„Entre les murs“ Laurent Cantet


Image


Radnja filma odigrava se u francuskim skolskim klupama.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#29 Re: Novosti iz Kana

Post by anais_nin »

ovo je tema NOVOSTI IZ KANA! Za diskusiju o filmu Snijeg Aide Begic imate posebnu temu

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 10&t=50954

dosta zachatavanja i dosta vrijedjanja! ako se bude opet crvenilo na ovoj temi to ce biti zbog ravnopravne podjele banova pa vi izvolite!
Gatekeeper
Posts: 235
Joined: 17/12/2003 00:00

#30 Re: Novosti iz Kana

Post by Gatekeeper »

and wrote:bih je dobila oskara što je najveća nagrada za film.
pa sad - to sve zavisi s koje strane gledas... mozda je bolje reci da je Oscar NAJPOZNATIJA nagrada za film...
come on, ipak je to america... :wink:
User avatar
Oldboy
Posts: 52
Joined: 01/05/2007 09:06

#31 Re: Novosti iz Kana

Post by Oldboy »

sojka wrote::-)

hajde bicemo kriticni... 8-)

oldboy, sta te najvise zanimalo i dopalo ili nije- na festivalu u Kanu 2008?
(nije rijec o ovoj diskusiji)
_______________________________________________________________

Uprkos najave Sean Penna "Zlatnu Palmu" publike dobio je francuski film.
Specijalna nagrada pripala je filmu "Gomorra" zbog procjene zirija i ekipe.
Ah, razocarao sam se najprije jer je od 7 nagrada 4 otislo u politicke ili djelimicno politicke filmove. Drago mi je zbog Belgijske brace koji su dobili nagradu za scenarij. I jos jedino me bas zanima Kaufmanov prvijenac Synecdoche, New York. Ovako napamet ne bih mogao procjeniti ali mislim da se ovogodisnji izbor filmova ne moze mjeriti sa proslogodisnjim.
and wrote:...nijedan festival skoro ne može proći bez dobrog bih filma.
Znas li ti uopste o cemu pricas :? Poslije rata smo u sluzbenoj selekciji Cannes-a bili samo jednom i to sa Nicijom Zemljom, u Berlinu takodje jednom, a u Veneziji niti jednom. Tri velika festivala mogu veoma dobro proci bez nas :wink:

I izvinjavam se zbog skretanja sa teme. Najbolje bi bilo da modovi sve postove vezane za Snijeg prebace na odgovarajuci topic
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#32 Re: Novosti iz Kana

Post by sojka »

oldboy, pa i to je politicki film.

„Entre les murs“ Laurent Cantet od tih jedini koji je
socioloski i djeluje kao dokumentarac.

Nije tako strasno. :)
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#33 Re: Novosti iz Kana

Post by Nierika »

Dižem temu, neka je. :D Većinu filmova s ovogodišnjeg festivala nisam još pogledala.

https://www.vulture.com/2021/07/cannes- ... -more.html

Palme d’Or: Titane, Julia Ducournau

Actor: Caleb Landry Jones, Nitram

Actress: Renate Reinsve, The Worst Person in the World

Director: Leos Carax, Annette

Grand Prix: A Hero, Asghar Farhadi and Compartment No. 6, Juho Kuosmanen

Jury Prize: Ahed’s Knee, Nadav Lapid and Memoria, Apichatpong Weerasethakul

Screenplay: Drive My Car, Ryusuke Hamaguchi and Takamasa Oe

Palm Dog: The Souvenir II, Snowbear, Rosie, and Dora (accepted on their behalf by Tilda Swinton)
Post Reply