Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
noviclan
Posts: 10980
Joined: 31/10/2013 06:48

#6326 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by noviclan »

Koliko te kvadrat izasao, imal' sta u ponudi sto je jos u zemlji
siimee
Posts: 142
Joined: 25/06/2012 19:28

#6327 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by siimee »

noviclan wrote: 03/12/2020 04:10 Koliko te kvadrat izasao, imal' sta u ponudi sto je jos u zemlji
Posto je 91 m2 stan u pitanju, uspio sam ga spustiti na 2150 KM/m2, dvostrana orjentacija sa 2 lodje. Sve u zemlji je rasprodano ako je iole prihvatljivo, barem na potezu M. Dvor - Otoka.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#6328 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by breuer »

šta znači "što je u zemlji"?
siimee
Posts: 142
Joined: 25/06/2012 19:28

#6329 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by siimee »

breuer wrote: 03/12/2020 09:58 šta znači "što je u zemlji"?
Pretpostavljam da misli na objekte na kojim je tek pocela izgradnja :skoljka:
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#6330 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki »

siimee wrote: 03/12/2020 00:02 samo me zeza to sto ne znam jel mi u stanu lamelni parket 14mm kao u specifikaciji, ili je tarket, ili je to ustvari isto :zoka:

Ako ko moze pomoci da odgonetnem ovo i preporuciti nekoga za brusenje/lakiranje sjajnim lakom, bio bih mu mnogo zahvalan.
To na slici nije lamelni parket nego dužice - brodski pod, kod nas najčešće troslojni u debljini 11 ili 14mm..kvalitet zavisi i ne može se odrediti na osnovu slike..
Brušenje i lakiranje ti ne bih preporučio jer je to fabrički obrađen parket sa nanesenim lakom i UV zaštitom i naknadnim brušenjem ćeš ga uništiti
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#6331 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Kataklinger »

siimee wrote: 03/12/2020 00:02 Nakon dugooo dugooo razgledanja svih stanova novogradnje u Sarajevu (barem ovih sto su dostupni), kupih i ja stan u Dijamantu na Otoci i na prvu sam poprilicno iznenadjen kvalitetom izgradnje.

Radijatori Vaillant, stolarija Saplast, trokomorna stakla, bojler Končar (posto je centralno jbg), ostavljen kabal u kuhinji za LED rasvjetu, spojen na prekidac za svjetlo, u svakoj sobi posebna uticnica za ethernet kabal ostavljena (meni jako bitno), debela blinda vrata sa 5 kljuceva i majstor kljucem, solje sa bideom i jos mnogo takvih "sitnica" o kojim na prvu mozda i nisam razmisljao. Grijanje zavrnuto skroz, a u stanu 19 stepeni sto znaci dobra izolacija. Sto mi se mozda malo manje svidja je klima VOX, doce i Mitsubitshi na red nekad :lol: Sto na prvu nisam vidio, na drugu me jos vise odusevilo, samo me zeza to sto ne znam jel mi u stanu lamelni parket 14mm kao u specifikaciji, ili je tarket, ili je to ustvari isto :zoka:

Ako ko moze pomoci da odgonetnem ovo i preporuciti nekoga za brusenje/lakiranje sjajnim lakom, bio bih mu mnogo zahvalan.

Image
EDIT: vidim da si napisao da ti je stan 91m2, to je onaj iz lamele B? Nije sve isto u lameli B i A. U lameli A nije Saplast vec je Prima (Veka profil) i nisu trokomorna (ti si vjerovatno mislio na ona 3 sloja tj sestokomorna) a ovdje kod mene su petokomorna stakla dakle bez onog dodatnog sloja stakla u sredini (samo dva) i obzirom da mi je stan na cosku zgrade, tj 2 zida su otvorena Boga mi bez grijanja i nije ugodno.Dosta stvari je i lose uradjeno i sfusereno. Sobna vrata su vrlo loseg kvalitete (da te ne zbuni na prvi pogled bijela boja) jer su dihtunzi neravni, krilo i stok nisu ofarbani s gornje strane, kvake najjeftinije moguce. Kod mene je bojler Ariston koji je evo nakon samo 2 mjeseca haman dao svoje, klima Vox najjeftinija s Pik-a. Dosta plocica u kupatilu nije u vinklu, fugiranje i silikoniranje je poprilicno lose. Hodnici na spratovima su vrlo uski i nekako monotoni (na Novoj otoci i Bulevaru npr su skroz druga prica, siri za minimalno pola metra i na podu su kamene plocice a kod nas neke smecarske). Takodje vrata izmedju stubista i spratova se ne mogu zakljucavati sto je apsurd, znaci ako neko udje na glavna uci ce sigurno i do ulaznih vrata u stan. A dole ulaz napucali covjek bi rekao da je ulaz u Burj Al Arab. One neke gotivne crne ploce velicine 2 metra. Liftovi su odron, EuroProst proizvodjac, na prvi pogled su sminka a ustvari nase domace smece upakovano u lijep omot. Em su se do sad bar 10 puta kvarili i jedan i drugi u 2 mjeseca, em imaju neku ventilaciju sta vec i po citav dan to bruji u liftu, ne cujes sebe kad udjes. Takodje, koliko je firma odgovorna pokazuje i to da kad su pregorila svjetla u jednom liftu, ljudi su zamijenili samo jednu i a drugu ostavili pokvarenu...i dok su 2 radile lift je bio "mracan" jer nisu bile dovoljno jake, sad je jos gore. Problemi sa grijanjem (nama sezona nije pocela 15og oktobra vec nekad pred kraj mjeseca), problemi s curenjem vode izmedju stanova, zvucna izolacija je losa (pri tome ne mislim na busenje i lupanje alatom jer se to svugdje cuje), jer su se komsije zalile da doslovno cuju TV iz stana iznad ili pored. Ta ulazna blindo vrata su mnogi dobili pokvarena. Onaj novi prilaz sto su skoro napravili je bukvalno novo svjetsko cudo, umjesto da ga naprave ravnog da se normalno moze ulaziti, oni u sred ulaza prelome i naprave ga kao "koljeno" a o samom konceptu ulaska i izlaska na parkinge da ne pricam. Ovako kako je rijeseno, ispada da se ulazi samo na taj novi prilaz a izlazi okolo zgrade s gornje strane. Zamisli, imas ulaz u garazu 20 metara od saobracajnice ali kad izlazis, moras 300 metara obici oko zgrade i proci kroz onu klaustrofobicnu ulicicu kraj Elpija na kojoj vec dugo "opstaju" dvije rupe dubine po pola metra. Inace sva je ulica unistena, vjerovatno od Domodovih slepera i ostalih teretnih vozila.
Prednost je sto je poprilicno mirno, u poslovnim prostorima nema kafica niti bilo kakvih lokala zbog kojih bi se okupljala neka bagra ili generalno gomilao narod oko zgrade, dobili smo ugradjene roletne na stolariji sto je veliki plus, ima ta Vox klima pa bolje ikakva nego nikakva (ako nista lahko ce je biti zamijeniti jer su sprovedene cijevi i struja, a na balkonu ugradjen nosac). Parket je panelni (tarket) sa bijelim lajsnama sto je super, radijatori Vaillant, imamo interfon sa live prikazom ulaza (kamera iznad ulaza). Grijanje centralno sa vlastitim kalorimetrom sto je odlicno. Nije sve tako crno :D
I sad cekamo da vidimo sta ce u narednih 5-10 godina izgraditi sa strane prema Ilidzi na mjestu ove sugave gradjevine :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#6332 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

Hvala na trudu da oboje napisete svoje iskustvo.

Samo mislim da sada izbacuju zakljucavanje tih vrata na stubisnom djelu svakog sprata. Valjda zbog pozara.
siimee
Posts: 142
Joined: 25/06/2012 19:28

#6333 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by siimee »

Kataklinger wrote: 03/12/2020 10:49
siimee wrote: 03/12/2020 00:02 Nakon dugooo dugooo razgledanja svih stanova novogradnje u Sarajevu (barem ovih sto su dostupni), kupih i ja stan u Dijamantu na Otoci i na prvu sam poprilicno iznenadjen kvalitetom izgradnje.

Radijatori Vaillant, stolarija Saplast, trokomorna stakla, bojler Končar (posto je centralno jbg), ostavljen kabal u kuhinji za LED rasvjetu, spojen na prekidac za svjetlo, u svakoj sobi posebna uticnica za ethernet kabal ostavljena (meni jako bitno), debela blinda vrata sa 5 kljuceva i majstor kljucem, solje sa bideom i jos mnogo takvih "sitnica" o kojim na prvu mozda i nisam razmisljao. Grijanje zavrnuto skroz, a u stanu 19 stepeni sto znaci dobra izolacija. Sto mi se mozda malo manje svidja je klima VOX, doce i Mitsubitshi na red nekad :lol: Sto na prvu nisam vidio, na drugu me jos vise odusevilo, samo me zeza to sto ne znam jel mi u stanu lamelni parket 14mm kao u specifikaciji, ili je tarket, ili je to ustvari isto :zoka:

Ako ko moze pomoci da odgonetnem ovo i preporuciti nekoga za brusenje/lakiranje sjajnim lakom, bio bih mu mnogo zahvalan.

Image
EDIT: vidim da si napisao da ti je stan 91m2, to je onaj iz lamele B? Nije sve isto u lameli B i A. U lameli A nije Saplast vec je Prima (Veka profil) i nisu trokomorna (ti si vjerovatno mislio na ona 3 sloja tj sestokomorna) a ovdje kod mene su petokomorna stakla dakle bez onog dodatnog sloja stakla u sredini (samo dva) i obzirom da mi je stan na cosku zgrade, tj 2 zida su otvorena Boga mi bez grijanja i nije ugodno.Dosta stvari je i lose uradjeno i sfusereno. Sobna vrata su vrlo loseg kvalitete (da te ne zbuni na prvi pogled bijela boja) jer su dihtunzi neravni, krilo i stok nisu ofarbani s gornje strane, kvake najjeftinije moguce. Kod mene je bojler Ariston koji je evo nakon samo 2 mjeseca haman dao svoje, klima Vox najjeftinija s Pik-a. Dosta plocica u kupatilu nije u vinklu, fugiranje i silikoniranje je poprilicno lose. Hodnici na spratovima su vrlo uski i nekako monotoni (na Novoj otoci i Bulevaru npr su skroz druga prica, siri za minimalno pola metra i na podu su kamene plocice a kod nas neke smecarske). Takodje vrata izmedju stubista i spratova se ne mogu zakljucavati sto je apsurd, znaci ako neko udje na glavna uci ce sigurno i do ulaznih vrata u stan. A dole ulaz napucali covjek bi rekao da je ulaz u Burj Al Arab. One neke gotivne crne ploce velicine 2 metra. Liftovi su odron, EuroProst proizvodjac, na prvi pogled su sminka a ustvari nase domace smece upakovano u lijep omot. Em su se do sad bar 10 puta kvarili i jedan i drugi u 2 mjeseca, em imaju neku ventilaciju sta vec i po citav dan to bruji u liftu, ne cujes sebe kad udjes. Takodje, koliko je firma odgovorna pokazuje i to da kad su pregorila svjetla u jednom liftu, ljudi su zamijenili samo jednu i a drugu ostavili pokvarenu...i dok su 2 radile lift je bio "mracan" jer nisu bile dovoljno jake, sad je jos gore. Problemi sa grijanjem (nama sezona nije pocela 15og oktobra vec nekad pred kraj mjeseca), problemi s curenjem vode izmedju stanova, zvucna izolacija je losa (pri tome ne mislim na busenje i lupanje alatom jer se to svugdje cuje), jer su se komsije zalile da doslovno cuju TV iz stana iznad ili pored. Ta ulazna blindo vrata su mnogi dobili pokvarena. Onaj novi prilaz sto su skoro napravili je bukvalno novo svjetsko cudo, umjesto da ga naprave ravnog da se normalno moze ulaziti, oni u sred ulaza prelome i naprave ga kao "koljeno" a o samom konceptu ulaska i izlaska na parkinge da ne pricam. Ovako kako je rijeseno, ispada da se ulazi samo na taj novi prilaz a izlazi okolo zgrade s gornje strane. Zamisli, imas ulaz u garazu 20 metara od saobracajnice ali kad izlazis, moras 300 metara obici oko zgrade i proci kroz onu klaustrofobicnu ulicicu kraj Elpija na kojoj vec dugo "opstaju" dvije rupe dubine po pola metra. Inace sva je ulica unistena, vjerovatno od Domodovih slepera i ostalih teretnih vozila.
Prednost je sto je poprilicno mirno, u poslovnim prostorima nema kafica niti bilo kakvih lokala zbog kojih bi se okupljala neka bagra ili generalno gomilao narod oko zgrade, dobili smo ugradjene roletne na stolariji sto je veliki plus, ima ta Vox klima pa bolje ikakva nego nikakva (ako nista lahko ce je biti zamijeniti jer su sprovedene cijevi i struja, a na balkonu ugradjen nosac). Parket je panelni (tarket) sa bijelim lajsnama sto je super, radijatori Vaillant, imamo interfon sa live prikazom ulaza (kamera iznad ulaza). Grijanje centralno sa vlastitim kalorimetrom sto je odlicno. Nije sve tako crno :D
I sad cekamo da vidimo sta ce u narednih 5-10 godina izgraditi sa strane prema Ilidzi na mjestu ove sugave gradjevine :lol:
Ja sam u lameli C, sjever-jug, 91.41m2, dosta toga se razlikuje od tog sto mi govoris, od materijala do brendova, isto da nije ista zgrada zivota mi, obraticu paznju na te stavke.

Da li se taj parket moze brusiti i lakirati, matiran mi nekako prljav izgleda?

Hvala na odgovoru svakako
lissics
Posts: 502
Joined: 09/08/2018 06:29

#6334 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by lissics »

siimee wrote: 03/12/2020 00:02 Nakon dugooo dugooo razgledanja svih stanova novogradnje u Sarajevu (barem ovih sto su dostupni), kupih i ja stan u Dijamantu na Otoci i na prvu sam poprilicno iznenadjen kvalitetom izgradnje.

Radijatori Vaillant, stolarija Saplast, trokomorna stakla, bojler Končar (posto je centralno jbg), ostavljen kabal u kuhinji za LED rasvjetu, spojen na prekidac za svjetlo, u svakoj sobi posebna uticnica za ethernet kabal ostavljena (meni jako bitno), debela blinda vrata sa 5 kljuceva i majstor kljucem, solje sa bideom i jos mnogo takvih "sitnica" o kojim na prvu mozda i nisam razmisljao. Grijanje zavrnuto skroz, a u stanu 19 stepeni sto znaci dobra izolacija. Sto mi se mozda malo manje svidja je klima VOX, doce i Mitsubitshi na red nekad :lol: Sto na prvu nisam vidio, na drugu me jos vise odusevilo, samo me zeza to sto ne znam jel mi u stanu lamelni parket 14mm kao u specifikaciji, ili je tarket, ili je to ustvari isto :zoka:

Ako ko moze pomoci da odgonetnem ovo i preporuciti nekoga za brusenje/lakiranje sjajnim lakom, bio bih mu mnogo zahvalan.

Image
E komsija, nek je sa srecom i dobro nam dosao :-D

U kojoj je to lameli?

Ima na FB grupa stanari u Dijamant, pa eto možda bude od koristi.
siimee
Posts: 142
Joined: 25/06/2012 19:28

#6335 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by siimee »

lissics wrote: 03/12/2020 17:01
siimee wrote: 03/12/2020 00:02 Nakon dugooo dugooo razgledanja svih stanova novogradnje u Sarajevu (barem ovih sto su dostupni), kupih i ja stan u Dijamantu na Otoci i na prvu sam poprilicno iznenadjen kvalitetom izgradnje.

Radijatori Vaillant, stolarija Saplast, trokomorna stakla, bojler Končar (posto je centralno jbg), ostavljen kabal u kuhinji za LED rasvjetu, spojen na prekidac za svjetlo, u svakoj sobi posebna uticnica za ethernet kabal ostavljena (meni jako bitno), debela blinda vrata sa 5 kljuceva i majstor kljucem, solje sa bideom i jos mnogo takvih "sitnica" o kojim na prvu mozda i nisam razmisljao. Grijanje zavrnuto skroz, a u stanu 19 stepeni sto znaci dobra izolacija. Sto mi se mozda malo manje svidja je klima VOX, doce i Mitsubitshi na red nekad :lol: Sto na prvu nisam vidio, na drugu me jos vise odusevilo, samo me zeza to sto ne znam jel mi u stanu lamelni parket 14mm kao u specifikaciji, ili je tarket, ili je to ustvari isto :zoka:

Ako ko moze pomoci da odgonetnem ovo i preporuciti nekoga za brusenje/lakiranje sjajnim lakom, bio bih mu mnogo zahvalan.

Image
E komsija, nek je sa srecom i dobro nam dosao :-D

U kojoj je to lameli?

Ima na FB grupa stanari u Dijamant, pa eto možda bude od koristi.
C lamela ali ne coskasti dio nego onaj uz B lamelu sto ide skroz. Hvala, pogledacu da se uclanim 8)
nekome
Posts: 2938
Joined: 17/05/2011 10:41

#6336 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nekome »

Ja sam obilazio tokom izgradnje lamelu B i isto sam primjetio dva stakla na prozorima.
VolimPlavo
Posts: 42
Joined: 11/11/2020 20:54

#6337 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VolimPlavo »

Sta je sa Malta complexom. Prva lamela jos niko nije uknjizio? Zna li neko nesto vise...
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#6338 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by ing-ecc »

VolimPlavo wrote: 13/12/2020 12:26 Sta je sa Malta complexom. Prva lamela jos niko nije uknjizio? Zna li neko nesto vise...
Cekamo tebe da nam sve kazes :D
prankster
Posts: 226
Joined: 04/12/2020 02:06

#6339 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by prankster »

ing-ecc wrote: 13/12/2020 13:18
VolimPlavo wrote: 13/12/2020 12:26 Sta je sa Malta complexom. Prva lamela jos niko nije uknjizio? Zna li neko nesto vise...
Cekamo tebe da nam sve kazes :D
Nece ni bit uknjizeno zadugo. Ne znam kako vise raja nasjeda na ovaj njihov glupi i nelogicni marketing. A jos vise mi je cudno da se zalijecu i kupuju ili kaparisu stanove a ne informisu se o investitoru prethodno. Prvo, Malta Complex, u srcu Dolac Malte prodaje stanove po cijeni od oko 2000KM po kvadratu, sumnjivo zar ne (mislim na izgradjenu lamelu C)? A zgrada do (Benis) koja je udaljena svega 30-40 metara, cijena 2600KM. Doduse Benis je pretjerao malo ali i na Otoci se ne moze vise u novogradnji uzet ispod 2500 (osim ako je sprat 1, ruzan pogled i ako je u pitanju stan s ogromnom kvadraturom jer ih je teze prodat pa spustaju). Ali evo NO, Dijamant, Veneto, Meandar, Butmir na CVili, sve je to oko +2500 po kvadratu.

Malta Complex do ne tako davno reklamirala da ce graditi jos 2 lamele, od tog jednu na zemljistu tacno ispred postojece lamele sto je u vlasnistvu Klasa (ne vjerujem koji su to debili). Drugu najavili jos ljetos da pocinju praviti, na prostoru s desne strane postojece lamele gledajuci u pravcu Bascarsije, a do prije 4-5 mjeseci tu bili cigani koje su jedva istjerali. Jos nisu srusili barake niti poceli bilo sta raditi osim sto su ogradili i stavili reklamne transparente na ogradu. Ponavljam, jos ljetos najavljivali pocetak radova. A cuo sam nesto da bi navodno mogli startati sa lamelom AB nekad u aprilu iduce godine, hoce li biti sta od toga, Bog zna a postojeca lamela C koja se gradila 10 godina je u nekom ni tam ni vam statusu. Grijanje je na struju, ja se pitam da li se iko od kupaca pitao sto je na struju :D Nije sigurno sto je struja najisplativija, vec sto nisu dobili dozvole ni za sta. Pa sad gone zgradu na agregat. Par poznanika kaparisalo stanove u jos nepocetim lamelama pa su poslije s advokatima ganjali povrat novca. Jedina pozitivna svar je da firma nije u stecaju, nisu blokirani racuni pa su vracali novac (za razliku od Ans Drive i slucaja sa Sarajevo Tower). Dok je par kolega koji su kupili u izgradjenoj lameli C pojelo govno jer ne mogu etazirati :D

Nego zna li neko nesto vise o novogradnji na Dolac Malti (Moja Malta) kod Taj Mahala? Znam da je jos prije par godina tu kvadrat bio oko 3k sto je tad bilo pojam. Djelovala mi pravo gotivna i kvalitetna zgrada da bi cuo od dvoje poznanika da je zvucna izolacija uzasna i da imaju mnogo problema.
VolimPlavo
Posts: 42
Joined: 11/11/2020 20:54

#6340 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VolimPlavo »

ing-ecc wrote: 13/12/2020 13:18
VolimPlavo wrote: 13/12/2020 12:26 Sta je sa Malta complexom. Prva lamela jos niko nije uknjizio? Zna li neko nesto vise...
Cekamo tebe da nam sve kazes :D
Pitam magarac zna li neko.
noviclan
Posts: 10980
Joined: 31/10/2013 06:48

#6341 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by noviclan »

VolimPlavo wrote: 22/12/2020 22:34
ing-ecc wrote: 13/12/2020 13:18
VolimPlavo wrote: 13/12/2020 12:26 Sta je sa Malta complexom. Prva lamela jos niko nije uknjizio? Zna li neko nesto vise...
Cekamo tebe da nam sve kazes :D
Pitam magarac zna li neko.
:lol:
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#6342 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by ing-ecc »

VolimPlavo wrote: 22/12/2020 22:34
ing-ecc wrote: 13/12/2020 13:18
VolimPlavo wrote: 13/12/2020 12:26 Sta je sa Malta complexom. Prva lamela jos niko nije uknjizio? Zna li neko nesto vise...
Cekamo tebe da nam sve kazes :D
Pitam magarac zna li neko.
Ma zna neko, to je uvijek tako, neko ili velika vecina.
A i magaraca je danas koliko hoces ihhiiihhiiiiii
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#6343 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by made_in_sarajevo »

Koje opcije zvucne izolacije postoje da se plafon uradi osim spustenog plafona? Bulevar naselje ljudi namjestaj rade u stanu iznad kao da pored mene lupa cekicem i reze. Da se ubije hodanje maksimalno, galama, sta ciniti osim promjeni stan i spusteni plafon. Spusteni plafon bi mi bila bas zadnja opcija
User avatar
black
Posts: 17172
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#6344 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by black »

made_in_sarajevo wrote: 26/12/2020 16:34 Koje opcije zvucne izolacije postoje da se plafon uradi osim spustenog plafona? Bulevar naselje ljudi namjestaj rade u stanu iznad kao da pored mene lupa cekicem i reze. Da se ubije hodanje maksimalno, galama, sta ciniti osim promjeni stan i spusteni plafon. Spusteni plafon bi mi bila bas zadnja opcija
nije to bas jednostavno rijesiti, nemoj se zaletiti jer dosta toga je samo marketinska navlakusa, to se samo moze prigusiti tj svesti na nesto podnosljivo, znam da neki rade sa mineralnom vunom i rigipsom a time se gubi na visini 10ak cm, dio zvuka se prenosi i zidovima....ili natjeraj komsije da urade plivajuci pod :mrgreen:
User avatar
N.N.
Posts: 3029
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#6345 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by N.N. »

Kada se spominje izolacija, postoji belaj sa klima uredjajem od marketa (to su one vece, drndajuce klime) :mrgreen: i brujanje i buka se zidom prenosi. Posebno u dnevnoj sobi se osjeti jer je ista postavljena dva sprata ispod.
Moze li se to kako smanjiti, umanjiti sa rigips plocama i tako tim materijalom !? Neko iskustva neka ima !?

P.s. jest da nije tema, ali kada se vec poteglo pitanje.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#6346 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

1. Mijenjaj stan. :(
Imas ovdje.sve objasnjeno.

umjetnost-zivljenja-f123/zvucna-izolaci ... 39247.html

2. Na nosace klime stavi gumene amortizere. Mada, klima ne bi smjela tako raditi.
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6347 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mk ultra »

A kompresori od rashladnih uređaja, nije to klima, koliko sam skontao to je onaj vanjski boks sa kompresorom... tesko da ces smanjiti njegovo drndanje gumicama
User avatar
N.N.
Posts: 3029
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#6348 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by N.N. »

Hvala raja na odgovorima.
:thumbup:

Pretpostavljao sam da je tu mala mogucnost imrpovizacije jer od vanjskog zida to tutnji i tesko da se moze sta 'izolirati'.

Da dalje ne tusimo temu, svako dobro :-D
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#6349 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Grof »

Je li iko gledao ove stanove? Zna li se ko je investitor?

https://www.olx.ba/artikal/39267813/nov ... 8m2-otoka/

Ono što je velika mana je blizina pijace, ostalo mi se (bar na slikama) čini dosta korektno.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#6350 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by made_in_sarajevo »

Grof wrote: 24/01/2021 22:09 Je li iko gledao ove stanove? Zna li se ko je investitor?

https://www.olx.ba/artikal/39267813/nov ... 8m2-otoka/

Ono što je velika mana je blizina pijace, ostalo mi se (bar na slikama) čini dosta korektno.
Izvor je gore do podvoznjaka, do izvora na pijaci je hotel ada investitor (98% sam siguran) i onda opet izvor ide prema elpi
Post Reply