Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#5976 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by MeanMachine »

liaar wrote: 14/08/2020 10:48 ... Prosipa se brašno, prašina, mrve, nokti, hljeb sa balkona, nevjerovatno, čovjek bi rekao da su ti ranije živjeli u pećini.
Ovo je jedna posebno odvratna pojava kod nas: izađe na balkon ili otvori prozor, u ruci zgužvana krpa / stolnjak, pa malo pogled lijevo - desno i onda slijedi ekstremno brz i jako dobro uvježban potez prosipanja sadržaja krpe / stolnjaka i gotovo istovremeno zatvaranje prozora / balkonskih vrata.
Ima i sljedeći level: uopšte ne gleda, samo otvori prozor, ruka sa krpom izviri i brzinom svjetlosti se istrese sadržaj prije zatvaranja prozora.

Ne treba zaboraviti da je, ne tako davno, u pojedinim neboderima u Sarajevu bio sasvim ustaljen običaj bacanja punih kesa smeća sa prozora / balkona pod zgradu, pa zatim polovine ili čitavog nakvašenog hljeba isl. - meni neobjašnjivo. Srećom ovo više ne primjećujem u zadnje vrijeme, vjerovatno se još sporadično dešava ali nije toliko primjetno.

I naravno, posebna sorta ljudi su oni koji potpuno smireno i kao da je to najnormalnija stvar na svijetu stanu na prozor ili se naslone na ogradu balkona i sijeku nokte koji zatim lagano padaju prema komšijama ispod ili po prolaznicima :run:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5977 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

Doc popodne kad je vecina komsiluka u kuci pa poslusati buku.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5978 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by liaar »

MeanMachine wrote: 14/08/2020 13:17
liaar wrote: 14/08/2020 10:48 ... Prosipa se brašno, prašina, mrve, nokti, hljeb sa balkona, nevjerovatno, čovjek bi rekao da su ti ranije živjeli u pećini.
Ovo je jedna posebno odvratna pojava kod nas: izađe na balkon ili otvori prozor, u ruci zgužvana krpa / stolnjak, pa malo pogled lijevo - desno i onda slijedi ekstremno brz i jako dobro uvježban potez prosipanja sadržaja krpe / stolnjaka i gotovo istovremeno zatvaranje prozora / balkonskih vrata.
Ima i sljedeći level: uopšte ne gleda, samo otvori prozor, ruka sa krpom izviri i brzinom svjetlosti se istrese sadržaj prije zatvaranja prozora.

Ne treba zaboraviti da je, ne tako davno, u pojedinim neboderima u Sarajevu bio sasvim ustaljen običaj bacanja punih kesa smeća sa prozora / balkona pod zgradu, pa zatim polovine ili čitavog nakvašenog hljeba isl. - meni neobjašnjivo. Srećom ovo više ne primjećujem u zadnje vrijeme, vjerovatno se još sporadično dešava ali nije toliko primjetno.

I naravno, posebna sorta ljudi su oni koji potpuno smireno i kao da je to najnormalnija stvar na svijetu stanu na prozor ili se naslone na ogradu balkona i sijeku nokte koji zatim lagano padaju prema komšijama ispod ili po prolaznicima :run:
Bravo, to su ovi moji. Nisam ih vidio pošto sam na drugoj strani zgrade, ali se sve isto baca dole, tako da pretpostavljam da u ovim manirima to i rade :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5979 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

Boze sacuvaj, dodje mi sad da zagrlim sve i jednog komsiju :roll:
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2436
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#5980 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by ZyzzSar »

liaar wrote: 14/08/2020 10:48 Komšiluk je užas pogotovo u zgradi, stoka sa svih strana. Jedni jednu noć odvrnu Jane i Stoje do 3 ujutru, drugu noć bula odvrne ilahije i kaside do 3 ujutru.
Ta ista bula zaljeva auta redovno na parkingu jer ne možeš objasniti da se balkon ne pere ako su auta ispod, sa druge strane džungla na balkonu, zaljeva cvijeće i opere auta usput, blatnjavom vodom naravno. Prosipa se brašno, prašina, mrve, nokti, hljeb sa balkona, nevjerovatno, čovjek bi rekao da su ti ranije živjeli u pećini.
bitno da je bula, vjernici su uvijek moralno superiorni u odnosu na ostale :D
realno, vecina takvih ili nisu iz grada, ili nisu nikad zivjeli u stanu, pa ne znaju se ponasati, mada ima izuzetaka definitivno
a tim sto odvrnu muziku, policiju uvijek mozes pozvati, oni jedva cekaju da pisu 200-400km kazne
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2436
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#5981 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by ZyzzSar »

NediM17 wrote: 14/08/2020 13:17
Kataklinger wrote: 14/08/2020 10:15 Pitanje iz usluge za kolegu (a ni ja mu nisam znao reci jer nemam pojma o Tibri):

Gledao je konkretno ovaj stan: https://www.olx.ba/artikal/37122876/pro ... kona-stup/

Obzirom da je 63m2 i ima 2 balkona, a ova pocetna cijena od 109 000KM se jos moze korigovati dodatno, ispada da je pravo dobar deal. Uzimajuci u obzir da dobije kuhinju, ugradbene plakare i jos neke elemente....Ima li neko vise info o ovoj Tibri kod Gazproma? Na stranu sto je urbicid, ali kakva je gradnja, kvaliteta, prednosti, mane i konkretno zna li neko vise za ovaj stan? Stan se navodno prodaje podugo. Ja jedino sto znam je da se nekad davno pricalo o tome da neke Tibra zgrade tonu....
Kad iz te kvadrature izbijes balkone dodjes na cca 55 kvadrata. Ok, balkoni su dobra stvar, vidjeli smo u onom lockdownu, tesko je bilo onome ko ni balkona nije im'o. Ovo je kvadratura za solidan dvosoban stan, ali eto, vidio sam ja i trosobnih sa 45 kvadrata. :-) I ta kuhinja i plakari vrijede par hiljada.
Treba vidjeti 'dje je gazdi zapelo, je li to vec poceo pad cijena ili ima neki drugi razlog za prodaju. Provjeriti papire obavezno, je li stan pod teretom kakvim.
Tibra je twilight zone, bez ljute nevolje ja ne bih.
na stupu su oduvijek niske cijene, jer je to jedini nacin da prodaju nekretninu
dobrih 500km+ su nize cijene gore nego u podrucju od otoke pa prema gradu
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2436
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#5982 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by ZyzzSar »

benzapen wrote: 13/08/2020 23:39
kindlas wrote: 13/08/2020 23:22 Na “Grbavici” !
Jok eto nije "Grbavica
https://novosarajevo.ba/sluzba-za-poslo ... rbavica-i/
ovo su kovačići :D
preko puta je mjesna zajednica gornji kovačići
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5983 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by liaar »

ZyzzSar wrote: 14/08/2020 13:31
liaar wrote: 14/08/2020 10:48 Komšiluk je užas pogotovo u zgradi, stoka sa svih strana. Jedni jednu noć odvrnu Jane i Stoje do 3 ujutru, drugu noć bula odvrne ilahije i kaside do 3 ujutru.
Ta ista bula zaljeva auta redovno na parkingu jer ne možeš objasniti da se balkon ne pere ako su auta ispod, sa druge strane džungla na balkonu, zaljeva cvijeće i opere auta usput, blatnjavom vodom naravno. Prosipa se brašno, prašina, mrve, nokti, hljeb sa balkona, nevjerovatno, čovjek bi rekao da su ti ranije živjeli u pećini.
bitno da je bula, vjernici su uvijek moralno superiorni u odnosu na ostale :D
realno, vecina takvih ili nisu iz grada, ili nisu nikad zivjeli u stanu, pa ne znaju se ponasati, mada ima izuzetaka definitivno
a tim sto odvrnu muziku, policiju uvijek mozes pozvati, oni jedva cekaju da pisu 200-400km kazne
Ali da vidiš ti tu komedije, ja sam plakao od smijeha.

Žena pokrivena (ala bula) piše na Viber grupi da se smanje ilahije jer je prošla ponoć. U tom se druge dvije javljaju pokrivene žene (bule) i napadaju u prazno komplet zgradu, kaže "kakvi ste to vi ljudi, ilahije vam smetaju, a Jana i Stoja ne smetaju"

U tom se javlja treća žena (po imenu Hrvatica) i napada ove dvije ne zbog ilahija, nego zbog kućnog reda :D
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#5984 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by NediM17 »

Nemoguce da je Stup jeftiniji od Otoke pa do centra, to si ti nesto pobrk'o. :-)
Nize jesu, naravno, ali prije korone i za Tibru su trazili po dvicu, pa i vise. Kol'ko se toga prodalo i po koje pare ostace nepoznato.
Dobrinju trazili po dvicu za stan u koji od olimpijske '84. nije sEraf uvrnut'. :mrgreen:
lissics
Posts: 501
Joined: 09/08/2018 06:29

#5985 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by lissics »

liaar wrote: 14/08/2020 12:58
mali Ninja wrote: 14/08/2020 12:36
liaar wrote: 14/08/2020 10:48 Ovdje gdje sam ja, je ok poprilično. Parkinga ima (nema dovoljno za sve, ali ima, nije ni zgrada popunjena tako da je za sad OK). Kvaliteta izrade srednja žalost. Jedan mali granap do zgrade, najbliže prodavnice UTD Best u Izvoru i Mercator kod pekare Euro i Mercator kod Unitrade-a na glavnoj.

Komšiluk je užas pogotovo u zgradi, stoka sa svih strana. Jedni jednu noć odvrnu Jane i Stoje do 3 ujutru, drugu noć bula odvrne ilahije i kaside do 3 ujutru.
Ta ista bula zaljeva auta redovno na parkingu jer ne možeš objasniti da se balkon ne pere ako su auta ispod, sa druge strane džungla na balkonu, zaljeva cvijeće i opere auta usput, blatnjavom vodom naravno. Prosipa se brašno, prašina, mrve, nokti, hljeb sa balkona, nevjerovatno, čovjek bi rekao da su ti ranije živjeli u pećini.
Nisi ni ti ništa bolji cim svaku pokrivenu ženu zoveš bulom.
Nije ni bula, nego seljanka ortodoksna. Je l' ok tako, ili sam uvrijedio Allaha ?
Nisi ti nikog uvrijedio, ali si se legitimisao
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2436
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#5986 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by ZyzzSar »

NediM17 wrote: 14/08/2020 13:55 Nemoguce da je Stup jeftiniji od Otoke pa do centra, to si ti nesto pobrk'o. :-)
Nize jesu, naravno, ali prije korone i za Tibru su trazili po dvicu, pa i vise. Kol'ko se toga prodalo i po koje pare ostace nepoznato.
Dobrinju trazili po dvicu za stan u koji od olimpijske '84. nije sEraf uvrnut'. :mrgreen:
hahaha, nisam pobrko
gdje ce stup bit skuplji od otoke :lol:
dobrinja cijene su napuhane previse
a da ne pricam cijene rentanja, na stupu su 30% jeftnije barem za stan iste velicine, al ja ne bih gore zivio ni za djabe, ne svidja mi se naselje nimalo
Last edited by ZyzzSar on 14/08/2020 14:05, edited 2 times in total.
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#5987 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by MeanMachine »

_BataZiv_0809 wrote: 14/08/2020 13:27 Boze sacuvaj, dodje mi sad da zagrlim sve i jednog komsiju :roll:
Dobar komšiluk zaista vrijedi zlata i isto kao kod tebe mogu reći da je i meni po tom pitanju sve tip-top, ali sam se vremenom, kao i mnogi drugi, stvarno svega nagledao u raznim naseljima i prilikama.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5988 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

Nagledao sam se i ja svega ali valjda je lakse kad je covjek podstanar i kad si mladji, boli te kurac za komsiluk znas da neces tu ostat a i kad si mladji manje ti stvari smeta :D

Ali da se zavalim u kredit na 30 godina i dajem pola plate za zivot okruzen ovakvim spodobama, nedo bog nikome...sto je najveci fazon prepusten si njihovoj dobroj volji da se prilagode, nema drzave koja ce ih natjerati u šuru. Ovo je bas strasno :run:
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5989 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by liaar »

lissics wrote: 14/08/2020 13:56

Nisi ti nikog uvrijedio, ali si se legitimisao

Eh da znaš kako mi je bitno šta neki avatar sa foruma misli o meni i kako me taj avatar legitimisao, evo odgrizoh nokat do zgloba sve
lissics
Posts: 501
Joined: 09/08/2018 06:29

#5990 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by lissics »

liaar wrote: 14/08/2020 15:51
lissics wrote: 14/08/2020 13:56

Nisi ti nikog uvrijedio, ali si se legitimisao

Eh da znaš kako mi je bitno šta neki avatar sa foruma misli o meni i kako me taj avatar legitimisao, evo odgrizoh nokat do zgloba sve
Malo kućnog odgoja, i pokoja vaspitno popravna bi ti dobro došla
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5991 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by liaar »

lissics wrote: 14/08/2020 20:24
liaar wrote: 14/08/2020 15:51
lissics wrote: 14/08/2020 13:56

Nisi ti nikog uvrijedio, ali si se legitimisao

Eh da znaš kako mi je bitno šta neki avatar sa foruma misli o meni i kako me taj avatar legitimisao, evo odgrizoh nokat do zgloba sve
Malo kućnog odgoja, i pokoja vaspitno popravna bi ti dobro došla
Idi ti u mekteb i mani me se, ja nisam derle od 14 godina da se moram ponašati kako je nekome milo. Koliko znam, sloboda govora važi, nismo islamistička država gdje se ne smije protiv vjere ništa reći.
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1474
Joined: 09/09/2019 10:05

#5992 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Mate_Miso_Kovac »

liaar wrote: 15/08/2020 10:40 Idi ti u mekteb i mani me se, ja nisam derle od 14 godina da se moram ponašati kako je nekome milo. Koliko znam, sloboda govora važi, nismo islamistička država gdje se ne smije protiv vjere ništa reći.
Prestani, zaboga, provocirati tolerantne i kosmopolitske sugradjane :D Ne budi mučko djubre, provokator i islamofob :evil:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#5993 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Dosadno mii »

_BataZiv_0809 wrote: 14/08/2020 13:27 Boze sacuvaj, dodje mi sad da zagrlim sve i jednog komsiju :roll:
Haha pa kad se jave tvoje komsije
“Moj komsiluk je ok, samo ima jedan ludjak grli nas sve redom”
benzapen
Posts: 115
Joined: 03/04/2008 15:21

#5994 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by benzapen »

ZyzzSar wrote: 14/08/2020 13:50
benzapen wrote: 13/08/2020 23:39
kindlas wrote: 13/08/2020 23:22 Na “Grbavici” !
Jok eto nije "Grbavica
https://novosarajevo.ba/sluzba-za-poslo ... rbavica-i/
ovo su kovačići :D
preko puta je mjesna zajednica gornji kovačići
Ovo je MZ Grbavica 1: Teritorijalni obuhvat mjesne zajednice:
Aleja lipa, 1-13
Hamdije Čemerlića, neparni 39-51
Grbavička, neparni 11-131, parni 10-86
Zagrebačka, neparni 29-79, parni 20-30
Derviša Numića, 1a-1b, parni 2-30
Radnička, parni 2-64
benzapen
Posts: 115
Joined: 03/04/2008 15:21

#5995 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by benzapen »

Dosadno mii wrote: 15/08/2020 16:34
_BataZiv_0809 wrote: 14/08/2020 13:27 Boze sacuvaj, dodje mi sad da zagrlim sve i jednog komsiju :roll:
Haha pa kad se jave tvoje komsije
“Moj komsiluk je ok, samo ima jedan ludjak grli nas sve redom”
[/quo
Sticajem životnih okolnosti bio sam prisiljen često mijenjati boravište. Kako u Sarajevu tako i po gradovima BiH. Zaključak je da je dobar komšija preči i od brata. Džaba ti dobar stan ili kuća i naselje ako oko sebe imaš budale koji ne znaju za red i poštovanje.
fyllon
Posts: 40
Joined: 07/05/2011 23:39

#5996 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by fyllon »

Kataklinger wrote: 01/08/2020 14:44 Ima li ko info kad ce biti tehnicki prijem i upotrebna dozvola za lamelu A u kompleksu Dijamant? Koliko vidjeh uradili su skoro pa sve (stanovi, liftovi, stubista)...Gledam tu stanove, lamela A je uradjena navodno bolje nego lamele B i C prema rijecima investitora, npr bolja kupatila (keramika...).

A neko je par stranica prije pitao za notara i cijene, obzirom da sam se i ja raspitivao, ide po kvadraturi stana. Za kupoprodajni i hipotekarni za stan od cca 70m2 dodje otprilike 1200-1300KM.

Nije mi jasno kako Malta Complex uredno fura marketing za lamelu koju su "poceli" graditi a koliko sam cuo nemaju gradjevinsku ni za postojecu, a generator pored zgrade jer nemaju ni prikljucak struje logicno. Nekoliko poznanika zglajzalo kupovinom stanova tu, a opet cuo sam da su neki prisilno ulazili u stanove. Sta ce bit s novim "zrtvama" koji su kaparisali ili ce kaparisati u novoj lameli, Bog zna. Ogradili one ciganske barake, najavili pocetak gradnje prije 15 dana i dokle ce tako ostat, ostaje nam da vidimo.
Jos danas, eventualno sutra, se moze uci u stanove. Ove sedmice trebaju sve da ociste i valjda od naredne krecu te komisije za tehnicki prijem. Malo je zbunjujuce, jer onaj prilaz nije uradjen, to ce vjerovatno raditi uporedo jer ne utice na upotrebnu za same stanove.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#5997 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by P308 »

Je li iko od ovih koji su kupili stanove u Dijamantu dobio ikada obrazlozenje zasto smo dobili potpuno drugaciju zgradu od one koju su predstavljali prije pocetka i za vrijeme radova?
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5998 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Qler »

Zato sto je ovako jeftinije.... jesi ti vidio onaj render :) sad umjesto da zaradi milju i kusur po m2, da je ono odradio zaradio bi samo milju...
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2436
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#5999 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by ZyzzSar »

Qler wrote: 17/08/2020 15:38 Zato sto je ovako jeftinije.... jesi ti vidio onaj render :) sad umjesto da zaradi milju i kusur po m2, da je ono odradio zaradio bi samo milju...
koja je cijena po kvadratu tu bila
i je li sve rasprodato
fyllon
Posts: 40
Joined: 07/05/2011 23:39

#6000 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by fyllon »

P308 wrote: 17/08/2020 15:27 Je li iko od ovih koji su kupili stanove u Dijamantu dobio ikada obrazlozenje zasto smo dobili potpuno drugaciju zgradu od one koju su predstavljali prije pocetka i za vrijeme radova?
Render ti ga u nasoj drzavi dodje pandan predizbornom obecanju. Neke informacije oko ovog tornja sa desne strane (Lamela C) se vrte, ali koliko su tacne diskutabilno je. Tu je po prvobitnom projektu (kada je i radjen render) trebao da bude poslovni objekat (kompletno od prizemlja do vrha), pa se odustalo od toga i valjda je predata nova dokumentacija sa stambenim jedinicama i tu, ali taj render je ostao takav kakav jeste. Kada su u pitanju Lamele B i A, naprosto je ludo i ocekivati da bude kao na renderu, jer na renderu sve balkoni, nigdje prozora (i kao posljedica toga i ova siva boja je dominantnija). :lol:

Ono sto bi trebalo biti dobra vijest je da bi kruzni tok sa rendera trebao biti u nekom (za nasu drzavu) pristojnom periodu vremena, odnosno da tu nece uglaviti jos jednu zgradicu.


Image

Image
Post Reply