Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Becky7
Posts: 857
Joined: 25/11/2017 16:31

#4651 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Becky7 »

Koliki stan (garsonjera ili jednosoban) se moze kupiti za 50000 KM i gdje koji dio Sarajeva tacno?
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4652 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Tuzla111 »

Becky7 wrote:Koliki stan (garsonjera ili jednosoban) se moze kupiti za 50000 KM i gdje koji dio Sarajeva tacno?
Mozda na Alipasinom nesto malo da se kupi al tesko.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4653 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Tuzla111 »

milojicabrzi wrote:Pošto vidim da ovdje ima i ljudi iz struke, koji se razumiju u građevinu i radove, ako neko može, neka napiše otprilike cijenu po kvadratu, da se stan iz roh-bau faze, sa razvedenom strujom i vodom, završi do kraja. Je li dovoljno 200-250 KM / m2?
do kakvog kraja? Da se useli treba mnogo vise.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#4654 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Puf »

Kakva su misljenja o ovome? Vrijedi li ovde kvadrat 1350KM

Hrasnica je upitanju, novogradnja

https://www.olx.ba/artikal/29597920/hra ... vogradnji/

Kakva su generalno iskustva sa zivotom na Hrasnici, ima li iko da zna vise detalja?
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#4655 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by gidra »

Puf wrote:Kakva su misljenja o ovome? Vrijedi li ovde kvadrat 1350KM

Hrasnica je upitanju, novogradnja

https://www.olx.ba/artikal/29597920/hra ... vogradnji/

Kakva su generalno iskustva sa zivotom na Hrasnici, ima li iko da zna vise detalja?
najviše kladara i kafana po glavi stanovnika. Naselje bez ikakvog sadržaja. Raja i sada po zgradama loži drva i ugalj.
Najevaća spavaonica u Sarajevu (zato je i mirno naselje bez neke velike stope kriminala) i sav život je vezan za Ilidžu, doduše to je i sada kako su se ove brze ceste izgradile 5-7 minuta vožnje autom. U Hrasnici ako već gledaš bolje ganjati kuću nego stan.
Ne isplati se dati pare po ovoj cijeni jer za iste pare možeš uzeti npr na Dobrinji koja je neuporedivo bolje naselje.
Također fino je povezana i sa ostatkom grada jer preko Vojkovića i Vraca si u gradu kroz 20ak minuta...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24869
Joined: 08/09/2005 20:08

#4656 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

Pa ako odlučiš platiti 1350 vrijedi. :D

Ako si sa poslom blizu u Hrasnici naravno da treba razmisliti o kupovini. Ima osnovna škola blizu. Za srednju školu najbliža je koliko znam Sokolović Kolonija (mislim da su otvorili Turci srednju školu). A najbliža državna srednja škola je na Ilidži. Imaš ambulante porodične medicine. Dom zdravlja je na Ilidži. Kažu da ima i hitna, ali ja kad god sam otišao bilo zatvoreno.
Ima i manjih dječijih igrališta. Ravnica je. Ima prodavnica, ali za išta ozbiljnije minimum Ilidža. Ljeti je uvijek hladnije nekoliko stepeni od većine Sarajevskog polja.

Zimi ne možeš da živiš od mirisa uglja, zbog položaja skuplja se smog prije nego u većini kotline. Za društveni život si osuđen ići na Ilidžu minimalno. Prošlo ljeto bile su redovne redukcije vode u većem dijelu Hrasnice.

Kažu biće tramvaj do Hrasnice. Pričaju 50 godina. Završiće se vjerovatno u slijedećih 2-3 godine dodatne dvije trake ceste do kružnog toka u Hrasnici. Mada su već završenim cestom riješene gužve. Ima autobuski javni saobraćaj do Ilidže.

P.S.
Kad bi se napravio normalan spoj Hrasnice sa Dobrinjom, to naselje bi bilo mnogo zanimljivije. Ovako je baš "na kraju mikrosvijeta Sarajeva".
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4657 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Tomahawk11 »

gidra wrote:
Puf wrote:Kakva su misljenja o ovome? Vrijedi li ovde kvadrat 1350KM

Hrasnica je upitanju, novogradnja

https://www.olx.ba/artikal/29597920/hra ... vogradnji/

Kakva su generalno iskustva sa zivotom na Hrasnici, ima li iko da zna vise detalja?
najviše kladara i kafana po glavi stanovnika. Naselje bez ikakvog sadržaja. Raja i sada po zgradama loži drva i ugalj.
Najevaća spavaonica u Sarajevu (zato je i mirno naselje bez neke velike stope kriminala) i sav život je vezan za Ilidžu, doduše to je i sada kako su se ove brze ceste izgradile 5-7 minuta vožnje autom. U Hrasnici ako već gledaš bolje ganjati kuću nego stan.
Ne isplati se dati pare po ovoj cijeni jer za iste pare možeš uzeti npr na Dobrinji koja je neuporedivo bolje naselje.
Također fino je povezana i sa ostatkom grada jer preko Vojkovića i Vraca si u gradu kroz 20ak minuta...
Na Dobrinji kvadrat 1350? Gdje to, u Lukavici?
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#4658 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by gidra »

Tomahawk11 wrote:
gidra wrote:
Puf wrote:Kakva su misljenja o ovome? Vrijedi li ovde kvadrat 1350KM

Hrasnica je upitanju, novogradnja

https://www.olx.ba/artikal/29597920/hra ... vogradnji/

Kakva su generalno iskustva sa zivotom na Hrasnici, ima li iko da zna vise detalja?
najviše kladara i kafana po glavi stanovnika. Naselje bez ikakvog sadržaja. Raja i sada po zgradama loži drva i ugalj.
Najevaća spavaonica u Sarajevu (zato je i mirno naselje bez neke velike stope kriminala) i sav život je vezan za Ilidžu, doduše to je i sada kako su se ove brze ceste izgradile 5-7 minuta vožnje autom. U Hrasnici ako već gledaš bolje ganjati kuću nego stan.
Ne isplati se dati pare po ovoj cijeni jer za iste pare možeš uzeti npr na Dobrinji koja je neuporedivo bolje naselje.
Također fino je povezana i sa ostatkom grada jer preko Vojkovića i Vraca si u gradu kroz 20ak minuta...
Na Dobrinji kvadrat 1350? Gdje to, u Lukavici?
Ma može se naći starogradnje, nije da ne može. Ne govorim o novogradnji. Evo primjer koji se sigurno može uzeti za 95k KM.
https://www.olx.ba/artikal/25761772/my- ... hica-70m2/
Last edited by gidra on 28/06/2018 11:03, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4659 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Tomahawk11 »

Ja kad sam kupovao stan 2008., nije se moglo naći ni blizu te cijene. I ja govorim o starogradnji.
Danas su veće cijene nego tad.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#4660 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Puf »

Znaci Hrasnica generalno jako losa za zivot :(
User avatar
Haris.ba
Posts: 24869
Joined: 08/09/2005 20:08

#4661 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

Puf wrote:Znaci Hrasnica generalno jako losa za zivot :(
Ne slažem se. Hrasnica može biti veoma dobra za život. Stvar je što je to usko individualno i može se procjeniti samo iz tvog ličnog ugla. Stvar je šta se traži od života.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#4662 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Puf »

Haris.ba wrote:
Puf wrote:Znaci Hrasnica generalno jako losa za zivot :(
Ne slažem se. Hrasnica može biti veoma dobra za život. Stvar je što je to usko individualno i može se procjeniti samo iz tvog ličnog ugla. Stvar je šta se traži od života.
Pa generalno sam predpostavio da je mirno naselje puno zelenila i to mi odgovara, ali ako je kao sto neko rece najvise kafana i kladionica po glavi stanovnika, neka hvala, to opet govori o mentalitetu ljudi koji tu zive, a ne zelim da zivim medju kockastim i izgubljenim glavama, a da ih nema, ne bi bilo toliko kafana i kladionica :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24869
Joined: 08/09/2005 20:08

#4663 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

Puf wrote:Pa generalno sam predpostavio da je mirno naselje puno zelenila i to mi odgovara, ali ako je kao sto neko rece najvise kafana i kladionica po glavi stanovnika, neka hvala, to opet govori o mentalitetu ljudi koji tu zive, a ne zelim da zivim medju kockastim i izgubljenim glavama, a da ih nema, ne bi bilo toliko kafana i kladionica
Pa u čitavom gradu je poplava kafana i kockarnica. Gdje sada živiš?
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#4664 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Puf »

Haris.ba wrote:
Puf wrote:Pa generalno sam predpostavio da je mirno naselje puno zelenila i to mi odgovara, ali ako je kao sto neko rece najvise kafana i kladionica po glavi stanovnika, neka hvala, to opet govori o mentalitetu ljudi koji tu zive, a ne zelim da zivim medju kockastim i izgubljenim glavama, a da ih nema, ne bi bilo toliko kafana i kladionica
Pa u čitavom gradu je poplava kafana i kockarnica. Gdje sada živiš?
Na Otoci sam, ali frajer rece najveca koncentracija po glavi stanovnika, sto znaci koliko god da je negdje lose po pitanju toga dole je gore :D.

Zanima me takodjer koliko bi mi trebalo autom od Hrasnice do Marin Dvora ako bi krenuo ujutro u 7:15 :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24869
Joined: 08/09/2005 20:08

#4665 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

Ako trebas biti u 8h na Marin dvoru - guravo.

Otidji jedno jutro u 7:00h u Hrasnicu pa probaj.
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#4666 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by milojicabrzi »

Haris.ba wrote:
Puf wrote:Znaci Hrasnica generalno jako losa za zivot :(
Ne slažem se. Hrasnica može biti veoma dobra za život. Stvar je što je to usko individualno i može se procjeniti samo iz tvog ličnog ugla. Stvar je šta se traži od života.
Upravo tako...Mirno industrijsko mjesto, izgrađeno oko nekadašnjeg privrednog giganata Famosa i drugih preduzeća, kako bi se smjestilo radno stanovništvo.

Ako imaš malu djecu, koja slijedećih 10-ak godina neće ići u srednju školu, mirno naselje za porodični život, svakako sa manje kriminala nego N.Grad na primjer.

Pod samim je Igmanom, pa je dosta hladno, pogotovo u kućama, kao što je neko ranije rekao, uvijek je 2-3 stepena hladnije nego u SA
noviclan
Posts: 10981
Joined: 31/10/2013 06:48

#4667 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by noviclan »

Puf wrote:Znaci Hrasnica generalno jako losa za zivot :(
K'o neum preko svitave
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4668 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mali_milojica »

Tomahawk11 wrote:Ja kad sam kupovao stan 2008., nije se moglo naći ni blizu te cijene. I ja govorim o starogradnji.
Danas su veće cijene nego tad.
U zadnjih mjesec-dva dva prijatelja kupili stan na Dobrinji.
Jedan 67m2 3soban za 78k. Nadogradnja.
Drugi 45m2 1.5soban za 60k. ;-)
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#4669 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by vnm »

Ma ko su ti nafakasi, ja mjesecima trazim 40 kvadrata za 60 milja i nema da me hebes. :)
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#4670 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by P308 »

vnm wrote:Ma ko su ti nafakasi, ja mjesecima trazim 40 kvadrata za 60 milja i nema da me hebes. :)
Evo 45m2 za 64.000 KM: https://www.olx.ba/artikal/25753386/sta ... nja-rb894/

Ne znam koja je zgrada, pise 2012. napravljena?

EDIT: tek vidim da je RS
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#4671 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by vnm »

ovaj stan se prodaje pravo dugo, sjecam se da sam oglas vidio davno nekada. pored toga sto u RSu ima jeftinijih stanova, raspored prostora u stanu je nekakav cudan, ili su slike lose.
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#4672 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by gidra »

Šta je ono zakopano na Stupu između Energoinvesta i Stupa na onoj velikoj poljani (gdje su nekada bili Una teniski tereni pa ona velika livada ispred)?
Nova Tibra?
User avatar
Truba
Posts: 81782
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4673 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Truba »

da... baš sam slikao iz tramvaja ali mi mrsko okačiti :mrgreen:
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#4674 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by gidra »

Black swan wrote:da... baš sam slikao iz tramvaja ali mi mrsko okačiti :mrgreen:
hajde nek ti ne bude mrsko.. ogroman je ono plac, znači Tibra, novi urbicid u najavi? :D :D
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#4675 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _ado_ »

gidra wrote:Šta je ono zakopano na Stupu između Energoinvesta i Stupa na onoj velikoj poljani (gdje su nekada bili Una teniski tereni pa ona velika livada ispred)?
Nova Tibra?
Davno nekad sam procitao na forumu da je Tibra kupila veliku povrsinu negdje u blizini postojece Tibre na Stupu. Moguce da je doslo vrijeme da pocnu gradnju.
Post Reply