Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sarajevosema
Posts: 12
Joined: 25/02/2010 15:13

#6501 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by sarajevosema »

Chmoljo wrote: 01/06/2021 22:52 neki dan išao kod mehaničara ondje kod velepakare, gdjeonam Malta komplex ili kako se već zove.

žali bože ako je neko skrho pare tamo da živi. ok dijaspora, dođe, pretrpi se... ali neposredna okolina je užas. nadam se iskreno niko ne živi tu zastalno.
Zašto raja ne bi živjela? Pogotovo ako su stanovi malo jeftiniji. Na starom dijelu Malte si za 2-3 minute. Ako ti je bitno da si blizu Čaršiji, bliže nego živjeti na Otoci. Do kampusa UNSA se može lagano pješke. A i sredit će se ono okolo za par godina.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6502 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Chmoljo »

Srušiće se velepekara i izmjestiti kamioni RADa?

Šta znači može se pješke na UNSA? Nećeš cijeli život studirati, a ionako tu i nisu svi fakulteti, niti su velikog studentskog kapaciteta.

Možeš i sa Otoke pješke, na to dodaš 10 minuta.

Meni je izuzetno bitno da kad izađem iz haustora nemam osjećaj da sam u krugu zeničke željezare, ili dok gledam prozor da gledam industrijske pogone.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#6503 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Naslovnica »

sarajevosema wrote: 06/06/2021 20:21
Chmoljo wrote: 01/06/2021 22:52 neki dan išao kod mehaničara ondje kod velepakare, gdjeonam Malta komplex ili kako se već zove.

žali bože ako je neko skrho pare tamo da živi. ok dijaspora, dođe, pretrpi se... ali neposredna okolina je užas. nadam se iskreno niko ne živi tu zastalno.
Zašto raja ne bi živjela? Pogotovo ako su stanovi malo jeftiniji. Na starom dijelu Malte si za 2-3 minute. Ako ti je bitno da si blizu Čaršiji, bliže nego živjeti na Otoci. Do kampusa UNSA se može lagano pješke. A i sredit će se ono okolo za par godina.
Bas divna lokacija za mladi bracni par sa djecom.
:run: :run: :run:
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#6504 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by YouAreMyDestiny »

Nema se više gdje graditi u ovim gradskim opštinama.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6505 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Chmoljo »

Naslovnica wrote: 06/06/2021 20:26
sarajevosema wrote: 06/06/2021 20:21
Chmoljo wrote: 01/06/2021 22:52 neki dan išao kod mehaničara ondje kod velepakare, gdjeonam Malta komplex ili kako se već zove.

žali bože ako je neko skrho pare tamo da živi. ok dijaspora, dođe, pretrpi se... ali neposredna okolina je užas. nadam se iskreno niko ne živi tu zastalno.
Zašto raja ne bi živjela? Pogotovo ako su stanovi malo jeftiniji. Na starom dijelu Malte si za 2-3 minute. Ako ti je bitno da si blizu Čaršiji, bliže nego živjeti na Otoci. Do kampusa UNSA se može lagano pješke. A i sredit će se ono okolo za par godina.
Bas divna lokacija za mladi bracni par sa djecom.
:run: :run: :run:
Ono, istina je da je pješke na 5-10 minuta red igrališta između zgrada na dolac malti, ali okolina zgrade je... :(
noviclan
Posts: 10765
Joined: 31/10/2013 06:48

#6506 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by noviclan »

klix wrote: 06/06/2021 20:26 Nema se više gdje graditi u ovim gradskim opštinama.
Sve rasprodali sda nacelnici a imaju po dva stancica u svakoj zgradici
mistek
Posts: 3371
Joined: 23/05/2010 15:16

#6507 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mistek »

Ma smjestit će se u Sarajevu još stanova za pola miliona ljudi, najmanje. Evo samo Novo Sarajevo: Ne treba puno izmišljati da se prosto oko Sarajevo Towera nakrca zgradama. Što je najgore, tu fakat ima smisla napraviti naselje, ali je s onom skalamerijom zauvijek uništeno. Pa, nekad u narednoj deceniji će sigurno neimari da nadođu na ideju da se sjeverno od Marka Marulića, uz prugu, napravi još koji neboder. Ondje ima svega, ne bi trebalo biti toliko komplikovano za otkup i samo je pitanje trenutka kada će se i ondje krenuti u konačnu gradnju. Iza Kvadranta, u Paromlinskoj, ista stvar. Projekat poput onog sa zgradama kod Mljekare ili izgradnju kod hotela Granda podno onog klizišta da i ne računam :D A tek onda ide popunjavanje prostora, pa bitka za zgradu kod Strojarada i slične :D
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6508 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Truba »

Onde kod merkatora se 22 godine najavljuje zgrada
Znam jer sam bio maloljetan kad sam gledao rendere u tisku :mrgreen:
sarajevosema
Posts: 12
Joined: 25/02/2010 15:13

#6509 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by sarajevosema »

Chmoljo wrote: 06/06/2021 20:22 Srušiće se velepekara i izmjestiti kamioni RADa?

Šta znači može se pješke na UNSA? Nećeš cijeli život studirati, a ionako tu i nisu svi fakulteti, niti su velikog studentskog kapaciteta.

Možeš i sa Otoke pješke, na to dodaš 10 minuta.

Meni je izuzetno bitno da kad izađem iz haustora nemam osjećaj da sam u krugu zeničke željezare, ili dok gledam prozor da gledam industrijske pogone.
Dobro, tebi je bitno da nemaš takav osjećaj. Mnogima nije. Meni je bitnije da su mi neke te stvari blizu i da uštedim par stoja po kvadratu. Draži mi je stan od 50 kvadrata sa pogledom na industrijske pogone (a nije ondje ni tako strašan pogled), nego stan od 35 ili 40 kvadrata sa lijepim pogledom. Neću visiti na prozoru. Bitno mi je da ima dovoljno svjetlosti. Zgrade su na odličnoj poziciji u odnosu na sve u gradu. A UNSA je naveden kao primjer da će ljudi koji uzimaju stanove imati dobre izglede da ih sutra izdaju studentima. I na kraju, mnoge stanove uzimaju ljudi iz dijaspore koji tu provedu par sedmica. Prijatelji mi tamo imaju stanove i prezadovoljni su. I nema potrebe da ih ovdje neko "sažalijeva".
Ali_G
Posts: 4638
Joined: 02/03/2002 00:00

#6510 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Ali_G »

Taj complex se pravi vec 5-6 godina. Svake godine reklamiraju nove lamele, a samo je jedna izgradjena. Donedavno su okolo jos uvijek bile barake, sad su to rascistili. Za 5 godina tu nece nici zgrade. Meni licni rizicna kupovina
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#6511 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bilic »

Ali_G wrote: 07/06/2021 22:39 Taj complex se pravi vec 5-6 godina. Svake godine reklamiraju nove lamele, a samo je jedna izgradjena. Donedavno su okolo jos uvijek bile barake, sad su to rascistili. Za 5 godina tu nece nici zgrade. Meni licni rizicna kupovina
Da je 5,6 godina .
hahhahaha
,
Tu sam često poslom . Ova sad gotovaaa --- počela se praviti 2010 god pa stao kad je stiropor počeo lijepit , koji se poslije godinu dana preko pola otpalo sa zgrade .
-
Ljudi uselili u zgradu skoro godina i troše struju sa gradzevinskog priključka t.j skuplje i tarife i preko kontrolnih brojila plačaju nekom struju .-
TREBAJU PLATIT TRAFO STANICU ZA ZGRADU - E
Pored ima i agregat koji se pali po potrebi .
ZGRADA NEMA UPOTREBNE DOZVOLE .
Tako da su sretni uselili al ne mogu uknjižiti stan niti struju priključit .
,
Po oglasima i reklamama trebali su več izać iz zemlje sa novom zgradom .
A do danas ništa.
.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6512 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Chmoljo »

sarajevosema wrote: 07/06/2021 22:32Prijatelji mi tamo imaju stanove i prezadovoljni su. I nema potrebe da ih ovdje neko "sažalijeva".
Da, vidi se objektivnost. :mrgreen:
BadBoy
Posts: 8041
Joined: 01/11/2005 21:55

#6513 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by BadBoy »

Svaka stranica teme nova diskusija o Poroviću i njegovom projektu :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6514 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Chmoljo »

ja čovjeku kažem kako ne bih živio tamo i da jedino mogu dijasporu razumjeti, on meni kaže da nisam u pravu nego da je ta zgrada dobra za dijasporu i za rentanje studentima.

pa dobro :D
BadBoy
Posts: 8041
Joined: 01/11/2005 21:55

#6515 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by BadBoy »

Ma ja, razumljivo je da svako brani i hvali svoj izbor.

Ostalima preporučujem da zaobilaze. Ne znam samo na šta je uspio dobiti da ga Sparkasse banka prati za apartmane na Bjelašnici. Garant kontaktu sa će gore lakše prodati sve a i Trnovo ne lakša opština za dobiti dozvole kako hoćeš.
prankster
Posts: 220
Joined: 04/12/2020 02:06

#6516 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by prankster »

Pozdrav,

Da li zna neko sta se planira graditi sa desne strane SPO Dijamant, tj sa strane gdje je novi Bingo? Trenutno je tu neka niska zgrada koja je u katastrofa stanju...jedino sto sam cuo jest da je u vlasnistvu vise strana pa da je to jos uvijek u nekom statusu quo....
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#6517 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by TheHound »

BadBoy wrote: 08/06/2021 00:29 Ma ja, razumljivo je da svako brani i hvali svoj izbor.

Ostalima preporučujem da zaobilaze. Ne znam samo na šta je uspio dobiti da ga Sparkasse banka prati za apartmane na Bjelašnici. Garant kontaktu sa će gore lakše prodati sve a i Trnovo ne lakša opština za dobiti dozvole kako hoćeš.
Ono sto je htio reci je da su ustvari rekli skoro istu stvar. Ni jedan ni drugi ne bi zivjeli tu.
Ali_G
Posts: 4638
Joined: 02/03/2002 00:00

#6518 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Ali_G »

bilic wrote: 07/06/2021 23:09
Ali_G wrote: 07/06/2021 22:39 Taj complex se pravi vec 5-6 godina. Svake godine reklamiraju nove lamele, a samo je jedna izgradjena. Donedavno su okolo jos uvijek bile barake, sad su to rascistili. Za 5 godina tu nece nici zgrade. Meni licni rizicna kupovina
Da je 5,6 godina .
hahhahaha
,
Tu sam često poslom . Ova sad gotovaaa --- počela se praviti 2010 god pa stao kad je stiropor počeo lijepit , koji se poslije godinu dana preko pola otpalo sa zgrade .
-
Ljudi uselili u zgradu skoro godina i troše struju sa gradzevinskog priključka t.j skuplje i tarife i preko kontrolnih brojila plačaju nekom struju .-
TREBAJU PLATIT TRAFO STANICU ZA ZGRADU - E
Pored ima i agregat koji se pali po potrebi .
ZGRADA NEMA UPOTREBNE DOZVOLE .
Tako da su sretni uselili al ne mogu uknjižiti stan niti struju priključit .
,
Po oglasima i reklamama trebali su več izać iz zemlje sa novom zgradom .
A do danas ništa.
.
Ooooooj dobro si. Sad kad premotam film, ova sadasnja lamela je 2015 vec stajala uveliko. Ma samo teska naivcina i neinformisan moze kupiti stan tu. Zao mi je ljudi koji su tamo kupili i sad prolaze kroz probleme, al nije korektno ni druge navlaciti na istu avanturu.
sarajevosema
Posts: 12
Joined: 25/02/2010 15:13

#6519 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by sarajevosema »

Chmoljo wrote: 08/06/2021 00:18 ja čovjeku kažem kako ne bih živio tamo i da jedino mogu dijasporu razumjeti, on meni kaže da nisam u pravu nego da je ta zgrada dobra za dijasporu i za rentanje studentima.
Očigledno se tvoji postovi detaljno čitaju. :D
sarajevosema
Posts: 12
Joined: 25/02/2010 15:13

#6520 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by sarajevosema »

BadBoy wrote: 08/06/2021 00:29 Ma ja, razumljivo je da svako brani i hvali svoj izbor.

Ostalima preporučujem da zaobilaze. Ne znam samo na šta je uspio dobiti da ga Sparkasse banka prati za apartmane na Bjelašnici. Garant kontaktu sa će gore lakše prodati sve a i Trnovo ne lakša opština za dobiti dozvole kako hoćeš.
Stvar je u tome što tu nije jedini izbor Complex Malta. Oni su nešto drugo i već je toliko toga napisano ovdje o tome da to nije čista posla da je suvišno više i pisati o tome da tamo ne treba kupovati stan. Već ima tu pored već napravljene Complex Malte, npr. i zgrada koju je napravio Benis. U toj zgradi mi živi prijatelj sa porodicom. Zgrada se nalazi na svega 50-100 metara udaljenosti. I super im je.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4341
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6521 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

sarajevosema wrote: 08/06/2021 12:58
BadBoy wrote: 08/06/2021 00:29 Ma ja, razumljivo je da svako brani i hvali svoj izbor.

Ostalima preporučujem da zaobilaze. Ne znam samo na šta je uspio dobiti da ga Sparkasse banka prati za apartmane na Bjelašnici. Garant kontaktu sa će gore lakše prodati sve a i Trnovo ne lakša opština za dobiti dozvole kako hoćeš.
Stvar je u tome što tu nije jedini izbor Complex Malta. Oni su nešto drugo i već je toliko toga napisano ovdje o tome da to nije čista posla da je suvišno više i pisati o tome da tamo ne treba kupovati stan. Već ima tu pored već napravljene Complex Malte, npr. i zgrada koju je napravio Benis. U toj zgradi mi živi prijatelj sa porodicom. Zgrada se nalazi na svega 50-100 metara udaljenosti. I super im je.
a između Malta Complexa i Benisa će proći Sjeverna Longitudinala :)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#6522 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

VladaFBiH wrote: 08/06/2021 15:09 a između Malta Complexa i Benisa će proći Sjeverna Longitudinala
Dok prodje, vec ce te zgrade biti za rashoda. :D
BadBoy
Posts: 8041
Joined: 01/11/2005 21:55

#6523 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by BadBoy »

sarajevosema wrote: 08/06/2021 12:58
BadBoy wrote: 08/06/2021 00:29 Ma ja, razumljivo je da svako brani i hvali svoj izbor.

Ostalima preporučujem da zaobilaze. Ne znam samo na šta je uspio dobiti da ga Sparkasse banka prati za apartmane na Bjelašnici. Garant kontaktu sa će gore lakše prodati sve a i Trnovo ne lakša opština za dobiti dozvole kako hoćeš.
Stvar je u tome što tu nije jedini izbor Complex Malta. Oni su nešto drugo i već je toliko toga napisano ovdje o tome da to nije čista posla da je suvišno više i pisati o tome da tamo ne treba kupovati stan. Već ima tu pored već napravljene Complex Malte, npr. i zgrada koju je napravio Benis. U toj zgradi mi živi prijatelj sa porodicom. Zgrada se nalazi na svega 50-100 metara udaljenosti. I super im je.
Da al koliko je kvadrat kod Benisa?
begluci
Posts: 63
Joined: 06/08/2010 13:20

#6524 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by begluci »

BadBoy wrote: 08/06/2021 19:02
sarajevosema wrote: 08/06/2021 12:58
BadBoy wrote: 08/06/2021 00:29 Ma ja, razumljivo je da svako brani i hvali svoj izbor.

Ostalima preporučujem da zaobilaze. Ne znam samo na šta je uspio dobiti da ga Sparkasse banka prati za apartmane na Bjelašnici. Garant kontaktu sa će gore lakše prodati sve a i Trnovo ne lakša opština za dobiti dozvole kako hoćeš.
Stvar je u tome što tu nije jedini izbor Complex Malta. Oni su nešto drugo i već je toliko toga napisano ovdje o tome da to nije čista posla da je suvišno više i pisati o tome da tamo ne treba kupovati stan. Već ima tu pored već napravljene Complex Malte, npr. i zgrada koju je napravio Benis. U toj zgradi mi živi prijatelj sa porodicom. Zgrada se nalazi na svega 50-100 metara udaljenosti. I super im je.
Da al koliko je kvadrat kod Benisa?
2600km
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6525 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

Za te pare Benis moze da me povuce za penis.
Post Reply