Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6726 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Qler »

fakat ne znam, nije mi ovo niko pricao, nemam nikakve informacije oko Veneta, samo to sto sam vidio... a za onu sa šljaštećom sam čuo da je dobra.. bar tako mahala priča, opet ništa provjereno pa ne bih još i ja mahalao :D
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6727 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Truba »

Ja sam jednog dana razgledao dva dana stanove :mrgreen:
Al sve vuce ka ravnogorskoj :lol: cena sitnica
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65595
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6728 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

Black swan wrote: 06/07/2021 12:39 Ja sam jednog dana razgledao dva dana stanove :mrgreen:
Al sve vuce ka ravnogorskoj :lol: cena sitnica
Jesi uzeo u IS?
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6729 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Truba »

Ma jok
Laptop kupujem ima godina
A stan cu 25 :lol:
Ona odmah uz prodavnicu kola na entitetskoj uz skolu petar petrovic njegos sto se gradi lamela nova
To je dobro
silver_testelone
Posts: 116
Joined: 19/12/2013 15:24

#6730 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by silver_testelone »

TheHound wrote: 06/07/2021 09:57
silver_testelone wrote: 06/07/2021 09:38
I Veneto prokišnjava do poslovnih prostora.
Uvijek je dobro dobiti informacije i od objektivnih. Medjutim ovdje se otislo bas u dvije krajnosti. Onaj prvo nahvali i zgradu i investitore rekao bi covjek to je vrh gradnje. Evo sad ispade prokisnjava do poslovnih prostora (kako je uopste moguce). Izgleda da raja voli malo mastati pa da ne ostane samo u glavi malo se i na forum prelije.
Prijatelj mi radi u MPS Labu, zato znam da prokišnjava u bar jednom poslovnom prostoru. Moguće da ne ide u stanove nego da ima neka greška gdje voda curi samo u taj prostor.
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#6731 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by BadBoy »

Najbolja zgrada je ona u kojoj sam ja kupio stan :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19239
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6732 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mk ultra »

silver_testelone wrote: 06/07/2021 16:00
TheHound wrote: 06/07/2021 09:57

Uvijek je dobro dobiti informacije i od objektivnih. Medjutim ovdje se otislo bas u dvije krajnosti. Onaj prvo nahvali i zgradu i investitore rekao bi covjek to je vrh gradnje. Evo sad ispade prokisnjava do poslovnih prostora (kako je uopste moguce). Izgleda da raja voli malo mastati pa da ne ostane samo u glavi malo se i na forum prelije.
Prijatelj mi radi u MPS Labu, zato znam da prokišnjava u bar jednom poslovnom prostoru. Moguće da ne ide u stanove nego da ima neka greška gdje voda curi samo u taj prostor.
gdje prokišnjava? na portalu? ili unutra
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#6733 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by crveni_makovi »

azdralovic wrote: 06/07/2021 11:47
Qler wrote: 06/07/2021 11:31 ja znam samo da kad se Veneto pravio da mi je bolo u oci na prvom spratu, izmedju onog betonskog cokla i bloka je bila rupa, tacno si vidio da je suplje. Ne znam kako je to tako odrađeno, ali nesto nije bilo kako treba :D tacno vidis na kraju rupa izmedju blokova i betona...
A ja kad sam kupovao stan Veneto su najvise hvalili, i imao je i najvise cijene...
Pored toga hvale onu sa sljastecom fasadom, ali tamo svakako niko nista ne prodaje
Veneto je zgrada u kojoj sam igrom slucaja bila vise puta. Meni je bilo smijesno a poznanici koja je kupila stan i zivi u toj zgradi nije kad joj se desilo da joj se na plafonu pojavi rupa i pogled u stan iznad. Zakrpilo se to i o tome se vise ne prica ali meni je to i tada bilo i danas ostalo nevjerovatno. Kakvi su to podovi izmedju spratova koje mozes relativno lako probiti?
User avatar
mk ultra
Posts: 19239
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6734 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mk ultra »

crveni_makovi wrote: 06/07/2021 16:49
azdralovic wrote: 06/07/2021 11:47

A ja kad sam kupovao stan Veneto su najvise hvalili, i imao je i najvise cijene...
Pored toga hvale onu sa sljastecom fasadom, ali tamo svakako niko nista ne prodaje
Veneto je zgrada u kojoj sam igrom slucaja bila vise puta. Meni je bilo smijesno a poznanici koja je kupila stan i zivi u toj zgradi nije kad joj se desilo da joj se na plafonu pojavi rupa i pogled u stan iznad. Zakrpilo se to i o tome se vise ne prica ali meni je to i tada bilo i danas ostalo nevjerovatno. Kakvi su to podovi izmedju spratova koje mozes relativno lako probiti?
to su već probijeni prodori koji nisu začepljeni, ili su ostavljeni takvi prilikom gradnje namjenski pa nisu iskorišteni.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65595
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6735 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

BadBoy wrote: 06/07/2021 16:28 Najbolja zgrada je ona u kojoj sam ja kupio stan :D
Sustina :lol:
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#6736 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by amko761 »

Šta izmišljate toplu vodu, otkako ja znam za sebe to se zvalo ''svaki cigo svoga konja hvali''.

Ha ja.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4366
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6737 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

Qler wrote: 06/07/2021 11:31 ja znam samo da kad se Veneto pravio da mi je bolo u oci na prvom spratu, izmedju onog betonskog cokla i bloka je bila rupa, tacno si vidio da je suplje. Ne znam kako je to tako odrađeno, ali nesto nije bilo kako treba :D tacno vidis na kraju rupa izmedju blokova i betona...
meni je "bolo u oči" što im je svaka cigla bila različite boje i oblika dok je u isto virjene na Meanderu svaka bila savršena "na oko"...
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4366
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6738 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

mk ultra wrote: 05/07/2021 22:48
salik79 wrote: 05/07/2021 22:32

Fol je sto vlasnici Unioninvesta niti su skorojevici, niti su prokleti, a zemljiste je svakako bilo njihovo, tako da tog troska nisu imali i mogli su novac uloziti u kvalitetnu gradnju.
Ima najbolju lokaciju jer je cjelina za sebe, a tako blizu svega nabrojanog, a uz to na korak od glavne gradske saobracajnice i autobuske i tramvajske stanice (a, opet, nekako izdvojena). Pretpostavljam da ce se jos nesto otvarati u poslovnim prostorima ispod, posto je sredjivanje u toku (iako, zaista, bilo sta sto ti treba je na par minuta hoda).
Ma ono na kraju kosta za gradnju skoro isto, samo sto tako dobijas skupe stanove u globalu sto ih odmah cini manje konkurentnim.

A recimo posto sam ucestvovao na Butmiru/Meandar isto tako nisu stedjeli na materijalima i uradili su sve sto su trebali.

Jednom sam imao neku manju zamjerku na projekat i tu je bio i kolega arhitekta i dolazi cika graditelj sa svojim projektantom da to poprave. Uz duzno postovanje svima, doveo je momka koji je jos student i koji crta nebuloze koje mu se kazu. Pa npr. Djecija soba 2x1.8, haj otvori vrata i stavi krevet u taj golubarnik, dnevna soba 7x2.20 :shock:
imali su i oni fula ali znatno manje npr. pumpe za grijanje su postavljene u prostoriji na krovu i zbog loše zvučne izolacije proizvode nesnosan "white noise" onim na gornjim spratovima. Znam da su ovo više puta pokušavali riješiti i da su dugo imali problema zbog toga - išlo je dotle da im je vlasnik, iznad kojeg se nalaze pumpe, prijetio tužbama ako ne riješe.
Kyrah
Posts: 4
Joined: 15/01/2011 21:50

#6739 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Kyrah »

Ima li novi informacija za Malta complex? Ima li sta od toga?
kB27
Posts: 1069
Joined: 17/02/2016 17:46

#6740 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by kB27 »

Bjezi od toga kud te noge nose.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#6741 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bitangeIprinceze »

Ne može bježati s prvim postom :) polako, biće svega dok se navikne na forum :D
Kyrah
Posts: 4
Joined: 15/01/2011 21:50

#6742 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Kyrah »

Haha, znaci ako ne želiš platiti +3000km/kvm u Sarajevu možeš zaboraviti da kupiš stan (ne dalje od Malte) a da nije komplet renovacija potrebna.
made_in_sarajevo
Posts: 5571
Joined: 06/05/2013 23:05

#6743 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by made_in_sarajevo »

ko hoce da kupi stan, a u igri je vise lamela najbolje kupiti stan u prvoj zgradi koju rade. primjer Bulevara, prve zgrade lamele A dobre. lamela B znaci fuseraj mrtvi, dotle da u stanovima nisu dobili ni keramiku u kuhinjama. radio kunto i panto na zgradi sto i radnici tibre sami govore. i svaka je zgrada u sarajevu na taj fazon. prva se odradi da valja kad dodju kupci joj jes dobra, pa se prenese prica. ti kupis u 3. zgradi i jebes sam sebi mater do kraja zivota :mrgreen:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#6744 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by seoBIH »

Kyrah wrote: 16/07/2021 09:13 Haha, znaci ako ne želiš platiti +3000km/kvm u Sarajevu možeš zaboraviti da kupiš stan (ne dalje od Malte) a da nije komplet renovacija potrebna.
Ne, vec treba kupiti stan u koji ces na kraju i useliti.
kB27
Posts: 1069
Joined: 17/02/2016 17:46

#6745 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by kB27 »

Kyrah wrote: 16/07/2021 09:13 Haha, znaci ako ne želiš platiti +3000km/kvm u Sarajevu možeš zaboraviti da kupiš stan (ne dalje od Malte) a da nije komplet renovacija potrebna.
Nije Sarajevo do Malte, ali postujem. Jasno ti je onda da je Malta Complex sumnjiv ako je kod njih 2000 kvadrat ili tako nesto. Nadam se da tek razmatras kao opciju a ne da si vec u poslu s njima.
Kyrah
Posts: 4
Joined: 15/01/2011 21:50

#6746 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Kyrah »

made_in_sarajevo wrote: 16/07/2021 11:42 ko hoce da kupi stan, a u igri je vise lamela najbolje kupiti stan u prvoj zgradi koju rade. primjer Bulevara, prve zgrade lamele A dobre. lamela B znaci fuseraj mrtvi, dotle da u stanovima nisu dobili ni keramiku u kuhinjama. radio kunto i panto na zgradi sto i radnici tibre sami govore. i svaka je zgrada u sarajevu na taj fazon. prva se odradi da valja kad dodju kupci joj jes dobra, pa se prenese prica. ti kupis u 3. zgradi i jebes sam sebi mater do kraja zivota :mrgreen:
E sada je pitanje gdje naći tu lamelu A 😃😃. Ispada opet najbolja opcija kupiti stari stan i renovirati... ali i za to treba novca i živaca :)
Kyrah
Posts: 4
Joined: 15/01/2011 21:50

#6747 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Kyrah »

kB27 wrote: 16/07/2021 11:45
Kyrah wrote: 16/07/2021 09:13 Haha, znaci ako ne želiš platiti +3000km/kvm u Sarajevu možeš zaboraviti da kupiš stan (ne dalje od Malte) a da nije komplet renovacija potrebna.
Nije Sarajevo do Malte, ali postujem. Jasno ti je onda da je Malta Complex sumnjiv ako je kod njih 2000 kvadrat ili tako nesto. Nadam se da tek razmatras kao opciju a ne da si vec u poslu s njima.
I ne mislim da je Sarajevo samo do Malte (daleko od toga:)), ali tako nama najbolje odgovara a činjenica jeste da je skuplje sto si bliže centru. Upravo si, iako malta Complex hoce sve da kesiras unaprijed za 2200km/kvm, sto i nije malo uzeci u obzir rizik. Nije mi jasno samo kako su uspjeli skoro sve stanove prodati, iako nigdje nisam ništa pozitivno o tom projektu pročitala..
kB27
Posts: 1069
Joined: 17/02/2016 17:46

#6748 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by kB27 »

Kyrah wrote: 16/07/2021 13:07
kB27 wrote: 16/07/2021 11:45

Nije Sarajevo do Malte, ali postujem. Jasno ti je onda da je Malta Complex sumnjiv ako je kod njih 2000 kvadrat ili tako nesto. Nadam se da tek razmatras kao opciju a ne da si vec u poslu s njima.
I ne mislim da je Sarajevo samo do Malte (daleko od toga:)), ali tako nama najbolje odgovara a činjenica jeste da je skuplje sto si bliže centru. Upravo si, iako malta Complex hoce sve da kesiras unaprijed za 2200km/kvm, sto i nije malo uzeci u obzir rizik. Nije mi jasno samo kako su uspjeli skoro sve stanove prodati, iako nigdje nisam ništa pozitivno o tom projektu pročitala..
Mozda grijesim, ali i ja sam samo najgore procitao o tom "projektu". Siguran sam da se "gradi" (odnosno prodaje kao da ce sutra poceti gradnja) najmanje 6 godina, a mozda i duze. Od problema sa imovinsko-pravnim odnosima za ono sto nije ni zapoceto, problema sa etaziranjem onog sto je izgradjeno, upitnog kvaliteta i logike gradnje i projektovanja (npr. grijanje: struja), itd. Cak i da nema svega toga, meni je ona lokacija katastrofa - mozda nekad bude ok kad se eventualno sve okolo sredi i izgradi, ali sve je to na poprilicno dugom stapu.

Ako ste mladi sacekajte da objave sta ce biti u ponudi kada je u pitanju ovaj novi projekat sufinansiranja od strane vlade KS (do 25.000 KM), mada iskreno sumnjam da ce biti nesto iznad Malte a ispod Sipa i Pionirske.
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#6749 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by BadBoy »

Kyrah wrote: 16/07/2021 13:07 Nije mi jasno samo kako su uspjeli skoro sve stanove prodati, iako nigdje nisam ništa pozitivno o tom projektu pročitala..
Mislim da samo tako reklamiraju (još malo pa nestalo) ali da nisu ni izbliza prodali sve stanove...
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#6750 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bilic »

BadBoy wrote: 16/07/2021 19:08
Kyrah wrote: 16/07/2021 13:07 Nije mi jasno samo kako su uspjeli skoro sve stanove prodati, iako nigdje nisam ništa pozitivno o tom projektu pročitala..
Mislim da samo tako reklamiraju (još malo pa nestalo) ali da nisu ni izbliza prodali sve stanove...
Zadnjih 5.. 6 postova samo gluposti se valjaju .
Nema pločica . Fali ovo ono
Prodati jesu nisu.
.
Najtužnije što je skoro sve prodato
Tibra 3 je Bulevar ili 4.... nije bitno.
Do sad najbolji razmak izmedzu zgrada.
Visina podnošljiva 8 spratova
Invereter klime .
Parket u stanovima nije laminat
Drvenarija u stanu puno drvo
Troslojna stakla na prozorima
Cijena podnošljiva a i bez poreza na prevod 5 %.

.
Stanovi svi uknjiženi i može se odmah hipotekarni kredit uzet za isti stan.
Tako je stvarno stanje.
Do sad su napravili 5 naselja u Sarajevu.
Neka brača Brajković iz Busovače
Nisu više milioneri nego su BILIONERI.
Pustili smo ih u grad i eto nam
.
Ne mislim da su sve novce od tih zgrada uzeli ' ali ima ih svugdje
Zadnje sad idu na male hidroelektrane
Jbg
Ide im
Najteže do prvog miliona doč
.
Hahajaa
Post Reply