Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10051 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by sumirprimus »

sabanss wrote: 15/03/2024 14:01 Sve znam, nisam relevantan jer sam davno završio kupovinu nekretnina.

Jedino kažem da nije logično, a vala je i pravno jako upitno. Prodaje se nešto što je u izgradnji, nije etažirano i ne zna se koliko će taj proces trajati i dodatno imaš rizik da izvođač/investitor ne ispoštuje rokove, kvalitet ili bankrotira ili mu ne možeš naplatiti realne penale....

Eto nabrojite još pa razmislite kako je logično dati 200 000+ KM i igrati lutriju. Ima kod nas raja para :D
dobar dio ljudi upravo tak ododje do stana, kad se zgrada izgradi nema vise slobodnih stanova, osim firmi koje prodaju stanove koje dobiju u kompenzaicji kaok vec.
ljubijankic
Posts: 1381
Joined: 20/11/2011 21:38

#10052 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by ljubijankic »

sumirprimus wrote: 15/03/2024 14:40
sabanss wrote: 15/03/2024 14:01 Sve znam, nisam relevantan jer sam davno završio kupovinu nekretnina.

Jedino kažem da nije logično, a vala je i pravno jako upitno. Prodaje se nešto što je u izgradnji, nije etažirano i ne zna se koliko će taj proces trajati i dodatno imaš rizik da izvođač/investitor ne ispoštuje rokove, kvalitet ili bankrotira ili mu ne možeš naplatiti realne penale....

Eto nabrojite još pa razmislite kako je logično dati 200 000+ KM i igrati lutriju. Ima kod nas raja para :D
dobar dio ljudi upravo tak ododje do stana, kad se zgrada izgradi nema vise slobodnih stanova, osim firmi koje prodaju stanove koje dobiju u kompenzaicji kaok vec.
U vecini slucajeva se ide preko banke. Vecinom se daje neki procenat odmah a ostatak nakon tehnickog prijema. Dati nekom toliko para na ruke, ko nije TIbra, moze samo budala
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#10053 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

ljubijankic wrote: 15/03/2024 14:46 U vecini slucajeva se ide preko banke. Vecinom se daje neki procenat odmah a ostatak nakon tehnickog prijema. Dati nekom toliko para na ruke, ko nije TIbra, moze samo budala
Tako je. Citav iznos moze samo dati ko ima kesovinu. I opet dobije popust na cijenu za to.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10054 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by sumirprimus »

Haris.ba wrote: 15/03/2024 14:52
ljubijankic wrote: 15/03/2024 14:46 U vecini slucajeva se ide preko banke. Vecinom se daje neki procenat odmah a ostatak nakon tehnickog prijema. Dati nekom toliko para na ruke, ko nije TIbra, moze samo budala
Tako je. Citav iznos moze samo dati ko ima kesovinu. I opet dobije popust na cijenu za to.
a popust velis? :)
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#10055 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

sumirprimus wrote: 15/03/2024 09:55 svejedno, kupci bi morali biti zasticeni od ovakvih prevara, jer ovo je prevara.
ko ga jbe, glupan nije gledo i slicno savrseno opisuje stanje u drustvu i svo licemjerstvo koje nas okruzuje, a sve fini ,braĆa! :oops:
Pojednostavljeno procedura je otprilike ovakva: Slati dopise sa povratnicom ili ostaviti na protokol firme da imaš dokaz da su primili (obično nemaju efekta ali ti trebaju zbog daljnjih procedura) pa zatim sudski vještak građevinske struke i advokat - sve se riješi samo je važno da ne istekne garantni rok od 2. godine.

Ako i tada odbiju da saniraju / ponovno urade stvari pokreće se spor koji dobija 100% - samo je važno da propust utvrdi sudski vještak.
Last edited by VladaFBiH on 15/03/2024 15:11, edited 1 time in total.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#10056 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nepass1 »

sabanss wrote: 15/03/2024 14:01 Sve znam, nisam relevantan jer sam davno završio kupovinu nekretnina.

Jedino kažem da nije logično, a vala je i pravno jako upitno. Prodaje se nešto što je u izgradnji, nije etažirano i ne zna se koliko će taj proces trajati i dodatno imaš rizik da izvođač/investitor ne ispoštuje rokove, kvalitet ili bankrotira ili mu ne možeš naplatiti realne penale....

Eto nabrojite još pa razmislite kako je logično dati 200 000+ KM i igrati lutriju. Ima kod nas raja para :D
Pa citav dubai je izgradjen na fazon kupovine stanova unaprijed, prodaju stanove pa tek onda imaju lovu da naprave zgradu.
U biti ti potpises primopredaju kad pogledas i kad se otklone svi nedostatci u stanu. Bar je kod mene tako bilo. I onda imas 2g garancije na stolariju, plinski bojler, vrata itd...
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#10057 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

nepass1 wrote: 15/03/2024 15:11
sabanss wrote: 15/03/2024 14:01 Sve znam, nisam relevantan jer sam davno završio kupovinu nekretnina.

Jedino kažem da nije logično, a vala je i pravno jako upitno. Prodaje se nešto što je u izgradnji, nije etažirano i ne zna se koliko će taj proces trajati i dodatno imaš rizik da izvođač/investitor ne ispoštuje rokove, kvalitet ili bankrotira ili mu ne možeš naplatiti realne penale....

Eto nabrojite još pa razmislite kako je logično dati 200 000+ KM i igrati lutriju. Ima kod nas raja para :D
Pa citav dubai je izgradjen na fazon kupovine stanova unaprijed, prodaju stanove pa tek onda imaju lovu da naprave zgradu.
U biti ti potpises primopredaju kad pogledas i kad se otklone svi nedostatci u stanu. Bar je kod mene tako bilo. I onda imas 2g garancije na stolariju, plinski bojler, vrata itd...
Crnjak je što veš mašina ima garanciju 5.godina a zgrada 2 od tehničkog prijema :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#10058 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nepass1 »

E jebi ga tako je kako je
citroen xm
Posts: 18141
Joined: 17/04/2012 22:57

#10059 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by citroen xm »

sabanss wrote: 15/03/2024 14:01 Sve znam, nisam relevantan jer sam davno završio kupovinu nekretnina.

Jedino kažem da nije logično, a vala je i pravno jako upitno. Prodaje se nešto što je u izgradnji, nije etažirano i ne zna se koliko će taj proces trajati i dodatno imaš rizik da izvođač/investitor ne ispoštuje rokove, kvalitet ili bankrotira ili mu ne možeš naplatiti realne penale....

Eto nabrojite još pa razmislite kako je logično dati 200 000+ KM i igrati lutriju. Ima kod nas raja para :D
Jbg, u ugovoru je sve navedeno. I kvadratura, rok izgradnje, penali... Tvoje je samo da ne izabereš divljeg izvođača koji tek nastupa na tržištu. Već ima dovoljno provjerenih koji su u stanju da finansijski iznesu gradnju bez prodatog stana. E ako i oni propadnu, onda si baš težak maler i ideš na skidanje čini. :D

U suštini, ako ideš na kredit neka banka razmišlja hoće li završiti ili ne, ti si bezbjedan sve dok stan ne bude uknjižen jer banka uzme mjenice potpisane od investitora. Ako plaćaš svojim novcem nikada ne daješ veći dio unaprijed. Tako da se nije previše teško zaštititi ako ne ideš ko opaljen i kupuješ po svaku cijenu.

Ovo što je ovaj lik sa videa potpisao je njegova greška. Nije ni ušao u stan, a potpisao je potvrdu da nema zamjerki. A ove mane je mogao vidjeti i 2-3 mjeseca prije, samo da je obišao gradilište.
nekome
Posts: 2938
Joined: 17/05/2011 10:41

#10060 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nekome »

hopi wrote: 15/03/2024 10:00
sumirprimus wrote: 15/03/2024 09:55 svejedno, kupci bi morali biti zasticeni od ovakvih prevara, jer ovo je prevara.
ko ga jbe, glupan nije gledo i slicno savrseno opisuje stanje u drustvu i svo licemjerstvo koje nas okruzuje, a sve fini ,braĆa! :oops:
Pa prevara nego šta. Ja isto ne znam kakva je odgovornost kupca i sta je on mogao učiniti.
I kakve veze ima sto je potpisao zapisnik o primopredaji? Npr potpisao sam i ja da sam primio tv, pa nakon godinu dana se pokvario i sta ko sada ne mogu vratiti tv? (možda previše banalizujem), ali da prodaš nešto, u ovom slučaju stan od recimo 200 tisuća KM, i kao ima zapisnik i tu se završava odgovornost izvođača radova.
potpisom znaci da je izvodjac sve svoje zavrsio i ispostovao rok iz ugovora o zavrsetku radova, a ako ne ispostuje rok idu (u teoriji) penali, tako da taj potpis ima svoje znacenje...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#10061 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

Kad ima stotine hiljada za stan, ima i 100KM za savjetovanje sa advokatom sta i kako dalje...
neki
Posts: 6702
Joined: 17/02/2005 07:57

#10062 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki »

Mislim da u ovom slučaju kupac nije baš čist i da je moguće da je ovo i ucjena..
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 980
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#10063 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

neki wrote: 15/03/2024 20:11 Mislim da u ovom slučaju kupac nije baš čist i da je moguće da je ovo i ucjena..
I meni se isto cini, cisto sumnjam da je neko toliko neinformisan sta znaci potpisati zapisnik.

Ja sam oba puta krv na slamku popio investitoru prilikom primopredaje, pola sata sam zagledao dok nisu popisali sve sta iole ne valja a ne ovakav plafon. Da vidis kako lete popraviti, znam da i njima treba taj zapisnik potpisan...
kao_kaoty
Posts: 157
Joined: 21/05/2020 09:49

#10064 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by kao_kaoty »

Pozdrav! Kako inace izgleda primopredaja novogradnje? Koliko to vremena otprilike traje, da li je u tom trenutku potrebno izmjeriti kvadraturu stana?

Sta kada se uoce neki nedostaci, da li je u tom slucaju potrebno ista potpisati?

Takoder, sta je sa nedostacima koji se uoce nakon primopredaje?

Nadam se da neko moze napisati svoje iskustvo i odgovoriti na pitanja iznad. Unaprijed zahvaljujem!
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 980
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#10065 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Mozes i ti sam izmjeriti kvadraturu, mada mislim da se to odradi po sluzbenoj duznosti prilikom etaziranja ili tehnickog prijema. U principu, drzava to prekontrolise prije nego se upise u ZK, nisi ostavljen na (ne)milost investitora.

A taj zapisnik se radi nakon potpisa kupoprodajnog ugovora i isplate stana, i vrlo je bitna stavka. Ne potpisuj "nista* na nevidjeno, inace ce ces zavrsiti ko onaj od neki dan sto se zalio na zgradu u Bulevaru. Kasnije nasao greske al se potpisao bio da je sve OK, i sad moze mahati usima.

Trebas sa investitorom obici stan, i navesti sve sto ti iole smeta i razumno narusava kvalitet radova i zivota u stanu sutra. Ocekuj da ce te predstavnik investitora odgovarati od upisivanja svega, minimizirati tvoje zalbe i pasivno-agresivno govoriti da nesto nije problem uopce - to je njima u finansijskom interesu, ali su na kraju dana duzni sve to lijepo zavesti i rijesiti ako zele da se prodaja kompletira. Ne daj da te zakinu za nesto sto je tvoje pravo, ne daj se "slomiti".

Ja sam imao dva iskustva licno, oba ovdje u Sarajevu. Jedno gdje je investitor obecao do sutra rijesiti jedini manji nedostatak koji smo nasli i stvarno je tako bilo. Tako da smo sutradan potpisali zapisnik da je sve OK u stanu.

Druga situacija nije bila tako cista, bilo je dosta nedostataka (iz donekle razumljivih razloga) pa smo se dogovorili da ih sve popisemo i stavimo rok do kada ce investitor to popraviti. Mislim da nekih 25% na kraju nisu nikad ni odradili, ali su realno to sitnice bile i znaju da ih necu ici tuziti zbog toga.

PS vazna napomena: ako budes sad nekad isao to gledati, kad vec ne bude grijna sezona - nek se u zapisniku eksplicitno navede da "topla proba nije uradjena". Isto tako navedite i ako struja ili voda nisu jos pustene, pa ne mozes provjeriti te stavke. Time se osiguravas da se mozes zaliti za nedostatke koji kasnije isplivaju oko tih stvari.

Nakon sto potpises zapisnik, mislim da se imas pravo zaliti samo na velike konstrukcijske probleme (5 ili 10 godina, tako nesto) i za uredjaje tipa bojler i radijatori ako se pokvare u garantnom roku (obicno 2 godine od tehnickog prijem zgrade, ne od datuma kad si ti kupio taj stan). Sve ostalo ne.
Last edited by izbjeglica_iz_besmisla on 21/03/2024 09:29, edited 1 time in total.
neki
Posts: 6702
Joined: 17/02/2005 07:57

#10066 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki »

izbjeglica_iz_besmisla wrote: 21/03/2024 07:39 Mozes i ti sam izmjeriti kvadraturu, mada mislim da se to odradi po sluzbenoj duznosti prilikom etaziranja. U principu, drzava to prekontrolise prije nego se upise u ZK, nisi ostavljen na (ne)milost investitora.
Kako država prekontroliše?
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#10067 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _Reds_ »

neki wrote: 21/03/2024 08:23
izbjeglica_iz_besmisla wrote: 21/03/2024 07:39 Mozes i ti sam izmjeriti kvadraturu, mada mislim da se to odradi po sluzbenoj duznosti prilikom etaziranja. U principu, drzava to prekontrolise prije nego se upise u ZK, nisi ostavljen na (ne)milost investitora.
Kako država prekontroliše?
Valjda preko Komisije za tehnički prijem.
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 980
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#10068 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

neki wrote: 21/03/2024 08:23
izbjeglica_iz_besmisla wrote: 21/03/2024 07:39 Mozes i ti sam izmjeriti kvadraturu, mada mislim da se to odradi po sluzbenoj duznosti prilikom etaziranja. U principu, drzava to prekontrolise prije nego se upise u ZK, nisi ostavljen na (ne)milost investitora.
Kako država prekontroliše?
U oba slucaja su investitori inicijalno oglasavali kvadraturu koja je bila 1-2% veca od one koja se pojavila u finalnom ugovoru i ZK-u. Jedni su se ugovorom ogradili od promjene cijene (ako je razlika manja od 3%, a bila je), a drugi su mi smanjili cijenu stana.

Nisam upoznat s tacnim koracima odredjivanja kvadrature koje na kraju bude navedena u ZK-u, ali siguran sam da nije investitor sam od sebe to smanjio :mrgreen:
Last edited by izbjeglica_iz_besmisla on 21/03/2024 09:29, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#10069 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

neki wrote: 21/03/2024 08:23
izbjeglica_iz_besmisla wrote: 21/03/2024 07:39 Mozes i ti sam izmjeriti kvadraturu, mada mislim da se to odradi po sluzbenoj duznosti prilikom etaziranja. U principu, drzava to prekontrolise prije nego se upise u ZK, nisi ostavljen na (ne)milost investitora.
Kako država prekontroliše?
Tehnicki prijem zgrade. Udje u neki stan i prekontrolise se duzine soba. Imaju ljudi iskustva, okom mogu skontati ako negdje fali.

Svi stanovi su uglavnom isti po vertikalama, pa ne treba puno vremena to pregledati.
neki
Posts: 6702
Joined: 17/02/2005 07:57

#10070 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki »

Nema tehnički prijem veze s tim, niti je njihova obaveza da mjere izvedeno stanje.
Elaborat etažiranja se radi nakon tehničkog prijema objekta, na osnovu mjerenja koje izvodi geometar ili inžinjer građevine/arhitekture angažovan od strane investitora. Opština na osnovu elaborata izdaje potvrdu s kojom se ide u sud u uknjiženje, niko ne izlazi da provjeri stvarno stanje.
Kupac ako sumnja u dimenzije date u elaboratu može angažovati vještaka geodetske struke da izradi elaborat za stan i sudski tražiti naknadu razlike kvadrata.
neki
Posts: 6702
Joined: 17/02/2005 07:57

#10071 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki »

izbjeglica_iz_besmisla wrote: 21/03/2024 07:39
PS vazna napomena: ako budes sad nekad isao to gledati, kad vec ne bude grijna sezona - nek se u zapisniku eksplicitno navede da "topla proba nije uradjena". Isto tako navedite i ako struja ili voda nisu jos pustene, pa ne mozes provjeriti te stavke. Time se osiguravas da se mozes zaliti za nedostatke koji kasnije isplivaju oko tih stvari.
Potpuno besmisleno i nebitno
Kako da u zapisnik navede da topla proba nije urađena kad investitor ima zapisnik potpisan i ovjeren od strane izvođača i nadzora da je topla proba izvršena? Taj zapisnik je jedan od uslova da bi komisija za teh. prijem primila objekat
Isto važi i za struju i za vodu
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#10072 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nepass1 »

neki wrote: 21/03/2024 09:35 Nema tehnički prijem veze s tim, niti je njihova obaveza da mjere izvedeno stanje.
Elaborat etažiranja se radi nakon tehničkog prijema objekta, na osnovu mjerenja koje izvodi geometar ili inžinjer građevine/arhitekture angažovan od strane investitora. Opština na osnovu elaborata izdaje potvrdu s kojom se ide u sud u uknjiženje, niko ne izlazi da provjeri stvarno stanje.
Kupac ako sumnja u dimenzije date u elaboratu može angažovati vještaka geodetske struke da izradi elaborat za stan i sudski tražiti naknadu razlike kvadrata.
Stari stan kad sam kupio znam da su dosli iz opstine sg da premjere je li kako je navedeno. Komisija od troje ljudi. Mislim zbog poreza. Ima tome 20g pa se i ne sjecam dobro
Novi stan nikad niko nije provirio
neki
Posts: 6702
Joined: 17/02/2005 07:57

#10073 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki »

nepass1 wrote: 21/03/2024 10:41
neki wrote: 21/03/2024 09:35 Nema tehnički prijem veze s tim, niti je njihova obaveza da mjere izvedeno stanje.
Elaborat etažiranja se radi nakon tehničkog prijema objekta, na osnovu mjerenja koje izvodi geometar ili inžinjer građevine/arhitekture angažovan od strane investitora. Opština na osnovu elaborata izdaje potvrdu s kojom se ide u sud u uknjiženje, niko ne izlazi da provjeri stvarno stanje.
Kupac ako sumnja u dimenzije date u elaboratu može angažovati vještaka geodetske struke da izradi elaborat za stan i sudski tražiti naknadu razlike kvadrata.
Stari stan kad sam kupio znam da su dosli iz opstine sg da premjere je li kako je navedeno. Komisija od troje ljudi. Mislim zbog poreza. Ima tome 20g pa se i ne sjecam dobro
Novi stan nikad niko nije provirio
To radi porezna za starije objekte gdje u zk nije upisan balkon a često u starijim zgradama (iz A-U perioda) nije u zk uopšte upisana površina, pa moraju izaći da utvrde stvarnu površinu
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 980
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#10074 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

neki wrote: 21/03/2024 09:39
izbjeglica_iz_besmisla wrote: 21/03/2024 07:39
PS vazna napomena: ako budes sad nekad isao to gledati, kad vec ne bude grijna sezona - nek se u zapisniku eksplicitno navede da "topla proba nije uradjena". Isto tako navedite i ako struja ili voda nisu jos pustene, pa ne mozes provjeriti te stavke. Time se osiguravas da se mozes zaliti za nedostatke koji kasnije isplivaju oko tih stvari.
Potpuno besmisleno i nebitno
Kako da u zapisnik navede da topla proba nije urađena kad investitor ima zapisnik potpisan i ovjeren od strane izvođača i nadzora da je topla proba izvršena? Taj zapisnik je jedan od uslova da bi komisija za teh. prijem primila objekat
Isto važi i za struju i za vodu
Sta bi ti uradio u situaciji da je taj tehnicki prije uradjen prije godinu i po, i ti kao korisnik ne znas da li termostat ili radijatori u stanu rade ispravno jer je ljeto i toplane ne griju?

Nejse, investitor je uredno potpisao zapisnik s tom napomenom.
neki
Posts: 6702
Joined: 17/02/2005 07:57

#10075 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki »

izbjeglica_iz_besmisla wrote: 21/03/2024 12:31
neki wrote: 21/03/2024 09:39
izbjeglica_iz_besmisla wrote: 21/03/2024 07:39
PS vazna napomena: ako budes sad nekad isao to gledati, kad vec ne bude grijna sezona - nek se u zapisniku eksplicitno navede da "topla proba nije uradjena". Isto tako navedite i ako struja ili voda nisu jos pustene, pa ne mozes provjeriti te stavke. Time se osiguravas da se mozes zaliti za nedostatke koji kasnije isplivaju oko tih stvari.
Potpuno besmisleno i nebitno
Kako da u zapisnik navede da topla proba nije urađena kad investitor ima zapisnik potpisan i ovjeren od strane izvođača i nadzora da je topla proba izvršena? Taj zapisnik je jedan od uslova da bi komisija za teh. prijem primila objekat
Isto važi i za struju i za vodu
Sta bi ti uradio u situaciji da je taj tehnicki prije uradjen prije godinu i po, i ti kao korisnik ne znas da li termostat ili radijatori u stanu rade ispravno jer je ljeto i toplane ne griju?

Nejse, investitor je uredno potpisao zapisnik s tom napomenom.
Pa naravno da je potpisao kad je svjestan da nema nikakve pravne težine za njega :lol:
Kupac, ukoliko je kupio stan u novogradnji, dakle platio i PDV, je potpuno zaštićen od takvih situacija koje si naveo, jer garantni rok od 2 godine traje od trenutka njegovog preuzimanja stana. Bilo kakve havarije na sistemu grijanja, neadekvatno grijanje, te eventualno nastale štete zbog izljeva iz instalacije investitor će popraviti, otkloniti i nadoknaditi..
Post Reply