Novogradnja Penny plus

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

semmy_
Posts: 4
Joined: 26/10/2014 20:23

#1 Novogradnja Penny plus

Post by semmy_ »

Ciao :)

Znam da imaju teme o novogradnji, ali niko ne spominje nista o Penny plus stanovima.

Ima li iko ikakva iskustva s tim stanovima?

http://pennyplus.com/nekretnine/
Hvala ;)
Last edited by semmy_ on 27/10/2014 20:35, edited 1 time in total.
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#2 Re: Novogradnja Penny plus

Post by homega »

semmy_ wrote:Znam da imaju teme o novogradnji, ali niko ne spominje nista o Penny plus stanovima.

Ima li iko ikakva iskustva o tim stanovima?
Zar i Penny... :-)

Gdje se nalaze ti stanovi, na kojoj lokaciji?
milojicabrzi
Posts: 1729
Joined: 18/11/2009 12:43

#3 Re: Novogradnja Penny plus

Post by milojicabrzi »

Zvao sam ih nekada, kad sam "ganjao" stan :) prije nekoliko godina.

To je zgrada koja je bukvalno, u sred Stupske pijace, dakle, bukvalno izvire iz pijace, sto je prilicno nezgodno.

Znam da su tada trazili neku cifru od oko 1600 KM po m2, bilo dosta stanova, cesto prodjem, mislim da nisu prodati jos.

Ne znam kakva je situacija sa papirima, tehnickim prijemom i je li zgrada uknjizena, znam da sam odustao kad sam shvatio da bi stanovao bukvalno u sred pijace :sad:
semmy_
Posts: 4
Joined: 26/10/2014 20:23

#4 Re: Novogradnja Penny plus

Post by semmy_ »

homega wrote:
semmy_ wrote:Znam da imaju teme o novogradnji, ali niko ne spominje nista o Penny plus stanovima.

Ima li iko ikakva iskustva o tim stanovima?
Zar i Penny... :-)

Gdje se nalaze ti stanovi, na kojoj lokaciji?
Da, da i Penny je napravio zgradu na Stupu, blizu Penny-a, odmah iza pijace kada se gleda sa glavne ceste ...

http://pennyplus.com/nekretnine/
semmy_
Posts: 4
Joined: 26/10/2014 20:23

#5 Re: Novogradnja Penny plus

Post by semmy_ »

milojicabrzi wrote:Zvao sam ih nekada, kad sam "ganjao" stan :) prije nekoliko godina.

To je zgrada koja je bukvalno, u sred Stupske pijace, dakle, bukvalno izvire iz pijace, sto je prilicno nezgodno.

Znam da su tada trazili neku cifru od oko 1600 KM po m2, bilo dosta stanova, cesto prodjem, mislim da nisu prodati jos.

Ne znam kakva je situacija sa papirima, tehnickim prijemom i je li zgrada uknjizena, znam da sam odustao kad sam shvatio da bi stanovao bukvalno u sred pijace :sad:
Pa nije bas da izvire iz pijace, nego je tacno iza pijace. Planirana je jos jedna zgrada, manja, preko puta ove, a ona bi bila blize pijaci. S obzirom da ce tamo praviti 4 trake prema Aerodromu, mislim da je moguce da i pijacu premjeste.... ali ni ne rpedstavlja mi ona uopce problem, jer mi nije pred nosom... a tacno ispred zgrade je planiran djeciji park.
Stanovi su poprilicno prodati, ima samo nekoliko slobodnih na prvom spratu i po koji na ostalim spratovima, al je dosta prodatih stanova ... zato me i zanima ima li iko ko je tamo kupio stan, da mi moze reci kakva je situacija. Fin im je raspored stana koji smo gledali... 62m2 a troiposoban. Boravak dovoljne velicine, osvijeteljen, a sobe jesu manje, ali dovoljne sobzirom da se samo spava u njima :) Oko 1520KM je m2 stanova sa balkonom.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#6 Re: Novogradnja Penny plus

Post by Nepass »

Imali ko da je gledao/pazario ove stanove?

Pozitivan/negativan komentar? Bilo sta?
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#7 Re: Novogradnja Penny plus

Post by sema911s »

Kakav ce ti bit stan kada ti pod prozorom 4trake(jedino ces mozda mene zavolit kada ti 5.5litara zabrunda), aerodrom blizu, skola, park, obdaniste blizu, trgovine, parking, javni prevoz strasno blizu,

Bivsa firma bila povezana sa gradnjom po stanu su sprcali oko600km/m2, stedilo se na svemu, prave jos jednu zgradu do(pa zaboravi na balkon i privatnost), stolarija klinci su iz njohove prodaje(pa ocekuj svemu kinesko-turski kvalitet), u svim stanovima dnevni boravak je povezan sa kuhinjom pa razni mirisi(nekada dobro dodju) trpezarija je dnevnom boravku, vecina plocica je hmmm pravo bezzzee jer su iste postavljanje dok je temp. Bila oko 0...

Ah da komsiluk ti je za nepovjerovat,

Al svako voli to nestoo
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#8 Re: Novogradnja Penny plus

Post by Nepass »

sema911s wrote:Kakav ce ti bit stan kada ti pod prozorom 4trake(jedino ces mozda mene zavolit kada ti 5.5litara zabrunda), aerodrom blizu, skola, park, obdaniste blizu, trgovine, parking, javni prevoz strasno blizu,

Bivsa firma bila povezana sa gradnjom po stanu su sprcali oko600km/m2, stedilo se na svemu, prave jos jednu zgradu do(pa zaboravi na balkon i privatnost), stolarija klinci su iz njohove prodaje(pa ocekuj svemu kinesko-turski kvalitet), u svim stanovima dnevni boravak je povezan sa kuhinjom pa razni mirisi(nekada dobro dodju) trpezarija je dnevnom boravku, vecina plocica je hmmm pravo bezzzee jer su iste postavljanje dok je temp. Bila oko 0...

Ah da komsiluk ti je za nepovjerovat,

Al svako voli to nestoo
Ne vidim gdje ce proci te cetiri trake? Rusice kuce i penny?
Gdje treba biti druga tj treca zgrada?
Parking ima, trgovina ima, skola osnovna u krugu 500m.
Aerodrom jes blizu, ali aerodromsko je blize npr.
Cuo sam da je sav materijal iz njihove prodaje.

E za komsiluk ne znam nista gore sam samo autom prolazio.
Mozes li konkretno navesti sta ne valja.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#9 Re: Novogradnja Penny plus

Post by HAVANA »

Evo vam malo regulacionog kako ce to izgledati...Ide tu svasta nesta...

Image
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#10 Re: Novogradnja Penny plus

Post by Nepass »

HAVANA wrote:Evo vam malo regulacionog kako ce to izgledati...Ide tu svasta nesta...

Image
Jebi ga ne mogu da se snadjem na ovoj slici. Moze li link?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#11 Re: Novogradnja Penny plus

Post by HAVANA »

Nemam link,slikao.Gdje je ovih 6 zgrada u krugu to ti je onaj dio gdje je sad pijaca...Ovo sa lijeve strane je gdje su sad oni stolovi sa djidjama nekakvim starim...Gore pravo izlazi na onu cestu kod praonice gdje se skrece za aleju bosne s...U kontra pravcu,prije ovih 6 zgrada na slici ti je penijeva zgrada a dalje cesta prema njegovoj radnji...
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#12 Re: Novogradnja Penny plus

Post by Nepass »

kontam (valjda) ova "debela" cesta je kurta sorka i tamo preko puta dodje bingo bivsi interex? ovaj najveci kvadrat je ustvari zgrada u kojoj nude stanove?

gdje bi prolazila ta cesta sa cetiri trake?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#13 Re: Novogradnja Penny plus

Post by HAVANA »

Sto se ceste tice ja koliko znam siri se glavna cesta a pravi se ova nova sto ide pravo pored zgrada ,al ona nije 4 trake nit ima razloga.To misle na glavnu...
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#14 Re: Novogradnja Penny plus

Post by Nepass »

HAVANA wrote:Sto se ceste tice ja koliko znam siri se glavna cesta a pravi se ova nova sto ide pravo pored zgrada ,al ona nije 4 trake nit ima razloga.To misle na glavnu...
vjerovatno, jer opet ide i ova cesta od mojmila do aerodroma sto se sad pravi, kontam da nema smisla jos jednu praviti kroz ovo naselje.
odoh se danas provozati i bolje pogledati na sta ovo gore sve lici, ne znam jesam li pet puta u zivotu prosao ovuda
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#15 Re: Novogradnja Penny plus

Post by HAVANA »

Skontaces kad vidis.Od penijeve zgrade pa dalje sve ide..One stare pijacne...
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: Novogradnja Penny plus

Post by Truba »

grade i crkve
:D
Vrlo je zanimljiva priča kako je zapravo došlo do ovoga projekta koji će, kada bude realiziran, biti od velikog značaja za vjernike sarajevske novogradske župe Sv. Luke Evanđelista, ali i za samu vizuru naselja Alipašino polje. Naime, Mesud Hrbat je odlazeći svakodnevno na posao prolazio pored ove župne crkve i na neki način mu je zasmetalo to što godinama nema fasade.

https://www.nedjelja.ba/hr/vijesti/bih/ ... jaju/22382
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#17 Re: Novogradnja Penny plus

Post by breuer »

lijepa priča! ali mogli su je ostaviti i u betonu iskreno, tako bi makar uradio Gottfried Boehm :D
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#18 Re: Novogradnja Penny plus

Post by DaffyDuck »

I meni je djelovalo da je projektovana kao takva :?
U svakom slucaju, bravo za gospodina
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19 Re: Novogradnja Penny plus

Post by Truba »

budimo realni
ono je bilo ruglo
ja sam bio mlad kad je ono izgledalo isto bunker iz drugog svjetskog rata

jedno 20 godina ono stoji
User avatar
_Reds_
Posts: 9326
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#20 Re: Novogradnja Penny plus

Post by _Reds_ »

Veliki čin.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#21 Re: Novogradnja Penny plus

Post by drndalo »

Lijepa gesta. S druge strane ne bas uzoran projekat i vodjstvo projekta Zupnika...
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22 Re: Novogradnja Penny plus

Post by Truba »

Ovaj je novi mlad i smotan
Onaj prosli nema sto nije zapoceo graditi
Nista nije dovrsio
Sad je u mirovini
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#23 Re: Novogradnja Penny plus

Post by drndalo »

Black swan wrote: 28/09/2021 15:47 Ovaj je novi mlad i smotan
Onaj prosli nema sto nije zapoceo graditi
Nista nije dovrsio
Sad je u mirovini
Aha, nisam znao da je bila smjena...Onaj prosli je od Prozora negdje bio? Znam da mu je moja komsinica jednom za svagda hebala znanje kad joj je zamjerio sto ide u Sv. Antu na misu, a ne u komsiluk... A zena gore u Sv. Ante vjencana, djecu krstila... Pa nije debil da ide u drugi kraj grada bez razloga... Ali je ono nasloza shodno da zamjeri... Pa nije ni cudo sto 20 godina pravi kucu, makar i Bozju... K'o u Buca potoku...
User avatar
Truba
Posts: 81199
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#24 Re: Novogradnja Penny plus

Post by Truba »

Ne znam odakle je al je bukvano imao nesrecu pao na glavu...on je i onaj studentski dom na stupu pravio i hdd osnovao i vodio...
Sve su to napoleoni :thumbup:
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#25 Re: Novogradnja Penny plus

Post by jasib »

Black swan wrote: 28/09/2021 13:07 grade i crkve
:D
Vrlo je zanimljiva priča kako je zapravo došlo do ovoga projekta koji će, kada bude realiziran, biti od velikog značaja za vjernike sarajevske novogradske župe Sv. Luke Evanđelista, ali i za samu vizuru naselja Alipašino polje. Naime, Mesud Hrbat je odlazeći svakodnevno na posao prolazio pored ove župne crkve i na neki način mu je zasmetalo to što godinama nema fasade.

https://www.nedjelja.ba/hr/vijesti/bih/ ... jaju/22382
Radove, po izboru investitora, izvodi renomirano Društvo za građevinarstvo, trgovinu i usluge Sela, što je garancija da bi ove godine Božić u novogradskoj župi mogao biti naročito radostan.
:-) jaštaje
Post Reply