Novogradnja Dobrinja

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

sdfg1
Posts: 76
Joined: 21/12/2012 12:34

#1 Novogradnja Dobrinja

Post by sdfg1 »

Ovom temom zelim da pomognem ljudima da ne bi se kajali kasnije kao sto se ja kajem, sto se tice kupovine stana u novogradnji. Molim sve one koji imaju informacije o novogradnji DOBRINJA, znaci ne TIBRA, DOMOINVEST, NINA itd. Samo dobrinja, bela casa, vranica, ahaeti, i kantonalne zgrade, da podijele iskustva.
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#2 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by maxell_sarajevo »

:roll: Prenesi nam svoja losa iskustva.
sdfg1
Posts: 76
Joined: 21/12/2012 12:34

#3 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by sdfg1 »

Prokisnjava od 2010. dolazili majstori i stavili silikon oko prozora, a zid mokar pa mokar. Od ove godine i wc prokisnjava, pucaju plocice, crni parket, itd. itd. :(
Investitor misli samo sto ne kaze, da ja razbijam plocice, hahhaha.
Stan je nemoguce ugrijat, jer nema izolacije. Neki dan da postavim policu, i normalno po sredini zida busim, kad nestade struje u stanu. Levati stavljali zice kako su stigli, ne znam ni gdje ima zica, ne smijem vise nista pipnut, a pogotovo busit. Nema zica pod 90 stepeni od kutije, i da idu uz lajsnu parketa ili uz rub plafona, kod mene zice nema gdje ih nema. hahhaha
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#4 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by Neradnik »

a đe si ti uzo pa ti je tako?
sdfg1
Posts: 76
Joined: 21/12/2012 12:34

#5 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by sdfg1 »

neca1986 wrote:Rijetko je danas naci stan, da se ne fuseri:)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
Jako tesko, bolje uzet staru gradnju, bar znas gdje je sta. Ovdje te struja moze ubit. Znaci bacis niz vodu 80.000+ KM
sdfg1
Posts: 76
Joined: 21/12/2012 12:34

#6 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by sdfg1 »

Gospodin_bez_kravate wrote:a đe si ti uzo pa ti je tako?
Dobrinja
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#7 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by Neradnik »

Jebiga zar se nisi nekako mogao raspitati sta,kako ili je danas stvarno lutrija uzimat stan u novogradnji?
sdfg1
Posts: 76
Joined: 21/12/2012 12:34

#8 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by sdfg1 »

neca1986 wrote:
sdfg1 wrote:Prokisnjava od 2010. dolazili majstori i stavili silikon oko prozora, a zid mokar pa mokar. Od ove godine i wc prokisnjava, pucaju plocice, crni parket, itd. itd. :(
Investitor misli samo sto ne kaze, da ja razbijam plocice, hahhaha.
Stan je nemoguce ugrijat, jer nema izolacije. Neki dan da postavim policu, i normalno po sredini zida busim, kad nestade struje u stanu. Levati stavljali zice kako su stigli, ne znam ni gdje ima zica, ne smijem vise nista pipnut, a pogotovo busit. Nema zica pod 90 stepeni od kutije, i da idu uz lajsnu parketa ili uz rub plafona, kod mene zice nema gdje ih nema. hahhaha
Jesi l to u potkrovlju te ti prokisnjava. Mozda je zid mokar od kondenzacije, a ne prokisnjavanja. Kablovi idu ravno (najkracim putem) od prekidaca do grla po standardu.
E jbg kako se zalomi, je l tako i kod ostaluh stanara. Sta kaze investitor i izvodjac, treba ih tuziti. Koliko je stara zgrada :(

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
Ma kakav kondenz, curi niz zidove voda, kad je kisa i snijeg, nije mi kondenz po plafonu. Zadnji je sprat. Investitor kaze da izmisljam da zelim novi stan pod svaku cijenu, a izvodjac nista, ma dundjeri, imam ja tuzbu protiv njih, znaci u tuzbi je investitor, izvodjac, arhitekta, te ljudi koji su izvrsili tehnicki prijem zgrade. Ma meni su kablovi po zidu isprepleteni tako da cine zvijezdu. haha. Zgrada je napravljena 2009. Nije kondenz. Bio sudski vjestak, 4 gradjevinske firme, svi isto kazu JAKO LOSE URADJENO.
neocekivana_sila
Posts: 558
Joined: 22/09/2005 13:48

#9 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by neocekivana_sila »

http://successo.ba/novogradnja/izvedeni-projekti

Radi li se o ovim zgradama? Neki su hvalili, neki kudili
Last edited by neocekivana_sila on 21/12/2012 14:19, edited 1 time in total.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#10 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by Comrad »

Koja tacno novogradnja na Dobrinji?
sdfg1
Posts: 76
Joined: 21/12/2012 12:34

#11 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by sdfg1 »

neocekivana_sila wrote:http://successo.ba/novogradnja/izvedeni-projekti

Radi li se o ovim zgradama? Neki su hvalili, neki kudili
Nije ta zgrada.
sdfg1
Posts: 76
Joined: 21/12/2012 12:34

#12 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by sdfg1 »

Comrad wrote:Koja tacno novogradnja na Dobrinji?
Spremam web stranicu te firme, sa njihovim imenom i dosta informacija sta me jada ubilo s njima, pa nek za sad bude secret :) cekam nalaz jos jednog sudskog vjestaka, gospodina Filipovica, pa cu sve zajedno objaviti.
sdfg1
Posts: 76
Joined: 21/12/2012 12:34

#13 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by sdfg1 »

sdfg1 wrote:
neocekivana_sila wrote:http://successo.ba/novogradnja/izvedeni-projekti

Radi li se o ovim zgradama? Neki su hvalili, neki kudili
Nije ta zgrada.
Iskreno nisam upoznat s tom zgradom kako i sta je radjeno.
sdfg1
Posts: 76
Joined: 21/12/2012 12:34

#14 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by sdfg1 »

Opcenito na dobrinji bela casa i ostale novogradnje, osim ridere (jer zaista ne znam kako su radjene) ako neko zna nek kaze. NIPOSTO NA DOBRINJI NE UZIMAT. Nisu uopste zgrade radjene po standardima.
sdfg1
Posts: 76
Joined: 21/12/2012 12:34

#15 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by sdfg1 »

neca1986 wrote:Cuj kaze izvodjac izmisljas. Pa dovedi ga na lice mjesta pa nek se uvjeri. Bagra, hoce veliku zaradu.
Ima dosta ljudi da se zali danas na lose zgrade, potplate tehnicki pregled...

I ja sam u novogradnji zadovoljan sam u sustini. Bili su neki mali nedostaci, poput jedna vrata terase nisu bila fino namjestena, na pogresno mjestu sarku postavili, curilo fleksibilno crijevo od WC solje...ali su dolazili posle useljavanja, pitali jel sve u redu da srede nedostatke....i sredili su. Mislim to su sitnice. Kad je bio veliku snijeg onda, ni kap nije procurila, kaze investitor ne brinite sto se tice konstrukcije moze izdrzati i 3m snijega :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
10000 puta mi je bio. Nista. Kaze radice na ljeto, i evo dodje decembar, ja i dalje u vlazi. Dovodio mi izvodjace, koji ne znaju gdje su pogrijesili, pa i malo dijete ce bolje od njih znat. Grozna je situacija. Jos jedan snijeg ko prosle godine i ja odo na prizemlje, potonuce zgrada.
A tek projekat, vuce me vec pola godine za nos. Slucajno jednom ga vidim. OJJJ, tuga. Pise dnevni boravak s terasom, ja nemam francuski balkon, a kamoli terasu. I to je zadnji projekat. Tako da imam tuzbu spremnu, pa lagano. Prozvat ih sviju na sudu, nek izgube licencu, a Boga mi ce mi i platit masno, pocevsi od cijene stana, do nematerijalne stete, prikrivanja materijalnih nedostataka itd.
neki
Posts: 6694
Joined: 17/02/2005 07:57

#16 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by neki »

pored svih tih problema koje imas, nadam se da su ti papiri cisti, masa ljudi koji su kupovali novogradnju ima i s tim problema.
a savjet svima koji kupuju novogradnju, ne kupujte od firmi koje su se tek pojavile i to im je prvi objekat, mada je 95% novogradnje u sarajevu jako lose i kvalitetom puno ispod cijene koju traze
sdfg1
Posts: 76
Joined: 21/12/2012 12:34

#17 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by sdfg1 »

neca1986 wrote:Sretno. A i znas kako to kod nad ide i na sudu makar i u pravu bio. Ako je mocan nista mu ne mozes..

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
Po struci sam advokat, tako da mi sud nije neki problem.Nego malo su im nezgodni rokovi, te cekaj 30 dana na odgovor, te ovo te ono. Nijedan sudija nece u njegovu korist presudit, imam sve slike, zahtjeve, vjestake. Tako da ako presudi u njegovu korist, ima uvije zalba, revizija sudije i sl. Pravo je majka u ovakvim situacijama.
sdfg1
Posts: 76
Joined: 21/12/2012 12:34

#18 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by sdfg1 »

neki wrote:pored svih tih problema koje imas, nadam se da su ti papiri cisti, masa ljudi koji su kupovali novogradnju ima i s tim problema.
a savjet svima koji kupuju novogradnju, ne kupujte od firmi koje su se tek pojavile i to im je prvi objekat, mada je 95% novogradnje u sarajevu jako lose i kvalitetom puno ispod cijene koju traze
Papiri su srecom cisti, stan je na meni, sve 1/1. U pravu si, ovoj firmi je ovo prva zgrada. Ma iskreno, ako nesto pravis il napravi kako treba il nemoj nikako. Ali posto su se pravili pametni, obice im se od glavu.
neocekivana_sila
Posts: 558
Joined: 22/09/2005 13:48

#19 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by neocekivana_sila »

trebao bi reći o kojoj zgradi se radi, ako si već otvorio temu. :roll:
sdfg1
Posts: 76
Joined: 21/12/2012 12:34

#20 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by sdfg1 »

neocekivana_sila wrote:trebao bi reći o kojoj zgradi se radi, ako si već otvorio temu. :roll:
Opcenito zgrade na dobrinji ne valjaju, ne brinite, nema vise stanova u ovoj zgradi, nasao je jos budala da ih izradi, al pravice jos jednu zgradu, a do tada dat cu punooo informacija, pocevsi do imena, njihovog pdv broja, cime se bave, slike.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#21 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by Ambrozija »

neocekivana_sila wrote:trebao bi reći o kojoj zgradi se radi, ako si već otvorio temu. :roll:
Slazem se
sdfg1
Posts: 76
Joined: 21/12/2012 12:34

#22 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by sdfg1 »

Ambrozija wrote:
neocekivana_sila wrote:trebao bi reći o kojoj zgradi se radi, ako si već otvorio temu. :roll:
Slazem se
:)
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#23 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by charrrmed »

sdfg1 wrote:
Ambrozija wrote:
neocekivana_sila wrote:trebao bi reći o kojoj zgradi se radi, ako si već otvorio temu. :roll:
Slazem se
:)
Sto nam ne kazes koja je zgrada :?
neki
Posts: 6694
Joined: 17/02/2005 07:57

#24 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by neki »

sdfg1 wrote:
Ambrozija wrote:
neocekivana_sila wrote:trebao bi reći o kojoj zgradi se radi, ako si već otvorio temu. :roll:
Slazem se
:)
Na osnovu onoga sto sam ja vidio pretpostavljam Ahaeti?
sdfg1
Posts: 76
Joined: 21/12/2012 12:34

#25 Re: Novogradnja Dobrinja

Post by sdfg1 »

Sto nam ne kazes koja je zgrada :?[/quote]

Cekam da se nakupi jos informacija, ne bi bilo fer prema investitoru da dajem informacije koje dosad imam, nego da sacekam jos malo pa da ljudima mogu sve skenirat papir po papir i pokazat odredjene stvari.
Post Reply