Novogodišnji program

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#51 Re: Novogodišnji program

Post by dječak sa šibicama »

karanana wrote:Otku grand na obnu? Zar to nije pinkov shovu? Ili je grand sam za sebe pa ko ga uzme-uzme?
Mitrovic i Grand su se rascerali :D nakon 20 godina saradnje.

Mitrovic je uzeo prevelik zalogaj, izgradnjom studija u Simanovcima i sa ovim silnim Pink kanalima, uletio u minus, financijske probleme... u isto vrijeme Prva.rs ulijece u igru i nudi Grandu bolji ugovor, vise para, saradnju ukratko.

OBN samo preuzima dio programa Grand narodne televizije.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#52 Re: Novogodišnji program

Post by dječak sa šibicama »

It_is_a_Leclerc wrote:Cijela filozofija novogodišnjeg programa je, barem po meni, što manje pričati. Hayat svaki put dovodi Hanu, Enisa, Enesa, Ammara, Fikreta koji melju, a to, realno, ljude smara i kvari atmosferu.
Ne samo to, nego ona nagradna igra, dvije familije trce po Bingu i trpaju robu u kolica u roku 20 minuta, pa ko blize 1000 km, tome nagrada.

Ascare vidis da je sve namjesteno, ovi prvi u 10 minuti zavrsili posao i cekaju, a ovi drugi skupa sa voditeljicom trpaju li trpaju, presisali i 2000 km. I ovi prvi su za 10 minuta vec nagurali 1600 km.

I onda kofol ova druga porodica, gubitnici, kao dobiju tv Telefunken, u bonus nagradnoj igri.

Odron, ali odron.

Ja sam samo zadovoljan sto sam opet mogao gledati Vizu za buducnost, novogodisnje izdanje, i to bila i repriza jucer :bih:

:lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#53 Re: Novogodišnji program

Post by StupskaBitanga »

dječak sa šibicama wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Cijela filozofija novogodišnjeg programa je, barem po meni, što manje pričati. Hayat svaki put dovodi Hanu, Enisa, Enesa, Ammara, Fikreta koji melju, a to, realno, ljude smara i kvari atmosferu.
Ne samo to, nego ona nagradna igra, dvije familije trce po Bingu i trpaju robu u kolica u roku 20 minuta, pa ko blize 1000 km, tome nagrada.

Ascare vidis da je sve namjesteno, ovi prvi u 10 minuti zavrsili posao i cekaju, a ovi drugi skupa sa voditeljicom trpaju li trpaju, presisali i 2000 km. I ovi prvi su za 10 minuta vec nagurali 1600 km.

I onda kofol ova druga porodica, gubitnici, kao dobiju tv Telefunken, u bonus nagradnoj igri.

Odron, ali odron.

Ja sam samo zadovoljan sto sam opet mogao gledati Vizu za buducnost, novogodisnje izdanje, i to bila i repriza jucer :bih:

:lol:
Kad je to obn radio prije 10 godina
Stvarno je hayat neinventivan
User avatar
escobar__
Posts: 8885
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#54 Re: Novogodišnji program

Post by escobar__ »

Turbo folk je smeće, ovo je vrhunac kulture i civilizacije:

dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#55 Re: Novogodišnji program

Post by dragan.s »

oskarboy wrote:jedno je toma zdravkovic ili ilic koji pjevaju narodnu i ne zavijaju a drugo su ovi ostali sabani i turbofolkeri.
A koji su to tačno? Možemo li jednom da ne trpamo sve u isti koš?
Za mene je Severina (sa novim pjesmama) i Nives Celzijus veći turbofolk od jednog Topalka ili Darka Lazića makar su one formalno pop, a ovi drugi narodnjaci.
Toma Zdravković, a bogami ni M.Ilić nisu poznati po tradicionalnoj narodnoj muzici nego po novokomponovanoj narodnoj muzici. Tako se to zvalo dok Rambo Amadeus nije smislio pojam "turbofolk"
Loše muzike ili popularnije šunda ima u svim žanrovima. Zanimljivo je samo da je ljudima koji slušaju narodnjake ili oboje lakše to da priznaju nego onima koji su isključivo protiv narodnjaka.
Danas je opšti trend (koji se meni ne dopada) da se pravi neka muzika koja niti je pop niti narodnjak već nešto između. I skoro svaka pjesma je brza jer ih snimaju ljudi koji nastupaju u klubovima gdje se to traži.
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#56 Re: Novogodišnji program

Post by amiliana »

Kako je meni glupo kad neko naglasava "Ja ne slusam narodnu". Slusam sve imam drugarice koje slusaju i narodnu, pop i elektronsku i sama sam takva kao sto je neko spomenuo rijetko cete naci narodnjaka da pljuje po zabavnjacima vecinom ovi "zabavnjaci" pljuju po narodnoj a sto je najzalosnije takvi najcesce otkidaju na Cecu,Daru,Seku i sl.
Last edited by amiliana on 04/01/2015 14:57, edited 1 time in total.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#57 Re: Novogodišnji program

Post by Mračajski proto »

Joj, kakvi zaključci. :lol:
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#58 Re: Novogodišnji program

Post by amiliana »

Mračajski proto wrote:Joj, kakvi zaključci. :lol:
Jah :-)
User avatar
York Light 100`s
Posts: 915
Joined: 28/05/2011 14:09

#59 Re: Novogodišnji program

Post by York Light 100`s »

It_is_a_Leclerc wrote:
oskarboy wrote:kad ce tako nesto imat narodnjaci???????????? pa nikad.jer ne znaju i nemaju duse,pa cak i sami neki folk pjevaci su rekli da ne slusaju to svoje smece i da rade samo zbog dobre love jer ima dosta vune od ovaca.
Ne izmišljaj.

Narodna muzika je potekla iz naših tradicionalnih pjesama i napjeva, a iz nje se rodio i folk. Pokušavati natjerati nekog da se, umjesto uz Tomu Zdravkovića i Šabana, opusti uz Bruce Springsteena i Jima Morissona je totalno presmiješno.
Netačno
Ta današnja narodna muzika "bez duše" koju i neki folk pjevači kritikuju aka Grand aka Pink aka turbo folk koje veliki Bošnjak Emir Hadžihafizbegović kritikuje da kvari našu jadnu omladinu nema ama baš nikakve veze sa našim starim tradicionalnim pjesmama. Današnja muzika više ima veze sa nekim DJ Nikolaidisom nego sa Tomom i Silvanom jer je sve kopija nekog hita iz Grčke, Turske ili Rumunije.

npr. Goga Sekulić - Muška lutka

User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#60 Re: Novogodišnji program

Post by It_is_a_Leclerc »

Naravno da ima. Treba samo pogledati razvoj narodne muzike na Balkanu, pa da sve bude jasno.

Ili ćemo se praviti kako se folk muzika pojavila jednog dana u tačno određeno vrijeme ?
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#61 Re: Novogodišnji program

Post by daky585 »

Današnja muzika na Balkanu se svodi na to da Grci, Turci i Bugari naprave pjesmu a ostali samo uzmu njihovu muziku i dodaju svoj tekst. :D Povremeno pogledam tv balkaniku i nerijetko čujem neku od pjesama iz navedenih država koja mi zvuči poznato a onda skontam da postoji domaća pjesma sa istom muzikom.
samkoF
Posts: 743
Joined: 02/10/2013 02:49

#62 Re: Novogodišnji program

Post by samkoF »

York Light 100`s wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
oskarboy wrote:kad ce tako nesto imat narodnjaci???????????? pa nikad.jer ne znaju i nemaju duse,pa cak i sami neki folk pjevaci su rekli da ne slusaju to svoje smece i da rade samo zbog dobre love jer ima dosta vune od ovaca.
Ne izmišljaj.

Narodna muzika je potekla iz naših tradicionalnih pjesama i napjeva, a iz nje se rodio i folk. Pokušavati natjerati nekog da se, umjesto uz Tomu Zdravkovića i Šabana, opusti uz Bruce Springsteena i Jima Morissona je totalno presmiješno.
Netačno
Ta današnja narodna muzika "bez duše" koju i neki folk pjevači kritikuju aka Grand aka Pink aka turbo folk koje veliki Bošnjak Emir Hadžihafizbegović kritikuje da kvari našu jadnu omladinu nema ama baš nikakve veze sa našim starim tradicionalnim pjesmama. Današnja muzika više ima veze sa nekim DJ Nikolaidisom nego sa Tomom i Silvanom jer je sve kopija nekog hita iz Grčke, Turske ili Rumunije.

npr. Goga Sekulić - Muška lutka


A npr. pjesma koju pjeva M.Serbezovski "sine moj" zar I to nije pjesma orginalna iz turske koju pjeva onaj Ibrahim njihov poznati pjevac I glumac??Zar nije I D.Merlin kopirao pjesme npr iz USA il Irske itd pa cak I Hari "Starac I More" koju je htio proturiti na euroviziju I skoro svi tako rade nebitno jel narodnjaci, turbofolkeri il zabavnjaci svi "kradu" od nekoga al kakve sve to veze ima sa agresijom Srbije na BiH nasu to mene zanima, jer neko je bas to naveo da je to "agresorska" muzika a evo sad smo se slozili skoro svi s time da su to vecinom kopije il iz grcke,turske,bugarke pa cak I drugih zemalja iz zapadne evrope I amerike I zato mene zanima kakve sad to sve veze ima sa ratom?????Jesu li mozda I te zemlje agresori jer se kopirala muzika njihova I koristila u nasim krajevima???
User avatar
York Light 100`s
Posts: 915
Joined: 28/05/2011 14:09

#63 Re: Novogodišnji program

Post by York Light 100`s »

samkoF wrote:
York Light 100`s wrote:Netačno
Ta današnja narodna muzika "bez duše" koju i neki folk pjevači kritikuju aka Grand aka Pink aka turbo folk koje veliki Bošnjak Emir Hadžihafizbegović kritikuje da kvari našu jadnu omladinu nema ama baš nikakve veze sa našim starim tradicionalnim pjesmama. Današnja muzika više ima veze sa nekim DJ Nikolaidisom nego sa Tomom i Silvanom jer je sve kopija nekog hita iz Grčke, Turske ili Rumunije.

npr. Goga Sekulić - Muška lutka


A npr. pjesma koju pjeva M.Serbezovski "sine moj" zar I to nije pjesma orginalna iz turske koju pjeva onaj Ibrahim njihov poznati pjevac I glumac??Zar nije I D.Merlin kopirao pjesme npr iz USA il Irske itd pa cak I Hari "Starac I More" koju je htio proturiti na euroviziju I skoro svi tako rade nebitno jel narodnjaci, turbofolkeri il zabavnjaci svi "kradu" od nekoga al kakve sve to veze ima sa agresijom Srbije na BiH nasu to mene zanima, jer neko je bas to naveo da je to "agresorska" muzika a evo sad smo se slozili skoro svi s time da su to vecinom kopije il iz grcke,turske,bugarke pa cak I drugih zemalja iz zapadne evrope I amerike I zato mene zanima kakve sad to sve veze ima sa ratom?????Jesu li mozda I te zemlje agresori jer se kopirala muzika njihova I koristila u nasim krajevima???
Pa dobro, ne moraš biti neki veliki stručnjak da znaš da su pjesme koje je obradio Muharem Serbezovski i pjesme od Jelene Karleuše 2 potpuno različita žanra kao što su "paša moj solidni" i "gaćice" 2 potpuno različita žanra

Taj drugi dio posta, o turbofolku i agresiji na BiH je tema ozbiljnija nego što neki ovdje misle. Čak je i jedan veliki serijal o tome napravljen



Ovo je samo 1. dio, ima više na YouTube

Čak i veliki Bošnjak prijatelj vlasnice turbofolk kuće ima svoju teoriju (minuta 4:10)

Post Reply