Novogodišnji program

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
karanana
Posts: 47265
Joined: 26/02/2004 00:00

#26 Re: Novogodišnji program

Post by karanana »

Da. Revolucija ce se pokrenuti kada pocnemo slusati sta?
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#28 Re: Novogodišnji program

Post by dragan.s »

Nikad mi neće u glavu zašto neki ljudi imaju potrebu da pljuju po onoj vrsti muzike koju ne slušaju i ne vole. U 99% slučajeva je u pitanju pljuvanje po narodnjacima od strane tzv. urbanih tipova koji imaju potrebu da nam drže predavanja kako je to sve seljakluk itd. Rijetko kad sam vidio obrnuto (da narodnjak pljuje po zabavnjacima).
Slušam i jedno i drugo, i stranu muziku. Ne sviđa mi se mnogo toga i to ne slušam, ali nemam potrebu da pljujem po istima. Imam 150 kanala na kablovskoj i uvijek ću naći ono što me interesuje i odluka šta ću gledati je samo na meni. Da je to kao nekad i da postoje svega 2-3 kanala pa da nemam izbora mogao bih razumjeti takvu priču. Ovako, stvarno ne razumijem.
Društvene aspekte muzike precjenjujete. Nijedna muzika neće pokrenuti bilo kakvu revoluciju. Šta je pokrenuo rock and roll?
Što se Granda i Pinka tiče, mislim da je Grand jako puno dobio što je prešao na Prvu i OBN. Produkcioni nivo emisija (Fantastic Show, Zvezde Granda) je povećan i to polako počinje ličiti na slične svjetske šou programe. Pink je sa druge strane ostao zakopan u vremenu. Pokušavaju kopirati Grand, ali nije to to. Od marta na Pinku počinje Farma (iako je Mitrović tvrdio nikad više), a na prvoj X faktor.
A što se novogodišnjeg programa tiče, bio je manje više standardan kao i ranijih godina. Grand je na OBN-u očekivano pokidao, što je bilo i za očekivati. Ako se nekom nije svidio, pa imate taj daljinski, upotrijebite ga.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#29 Re: Novogodišnji program

Post by Romanista 101% »

Borba protiv turbo-folka (smeca) je isto kao i borba protiv nacionalizma i fasizma. To ne treba predstavljati sramotu ako neko javno kriticki iznese svoje misljenje u vezi toga. To je srpski brend iz 90`-tih koji je je kao virus zarazio citav Balkan. Mediji koji podrzavaju taj ciganluk snose veliki dio odgovornosti. Oni su ti koji ga reklamiraju i davaju mu prostora u svom programu. Ipak ono sto ohrabruje je da ima par kanala koji NIKAD na pustaju ovo sranje od muzike, i to je dobro. Kada danas pogledam sta omladina slusa, zahvalim se dragom Bogu sto sam u dijetinjstvu imao mogucnost da slusam muziku koja je predstavljala neko drugo bolje vrijeme. Onaj ko je imalo inteligentan nece nikad slusati muziku koja je nastala iz nacionalisticko-cetnicke zemlje i to u vrijeme najvecih ubijanja, klanja i silovanja. Dakle, turbo-folku se treba zahvaliti i vratiti ga tamo gdje i pripada, u srbiju.
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#30 Re: Novogodišnji program

Post by mayab »

Odosmo u off, ali OBN sam do pocetka prenosenja tog tzv.Grand šoa smatrao jednom urbanom modernom televizijom (ipak je ni prije nisam bas puno gledao), ali sada je OBN dozivio sudbinu PinkBiH, a to je da je obrisan sa liste kod mene :run: :thumbup: :bih:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#31 Re: Novogodišnji program

Post by It_is_a_Leclerc »

Folk muzika je žanr koji je nastao iz narodne muzike, a narodna muzika (tipa Toma Zdravković, Silvana Armenulić, i ostali) je nastala iz tradicionalnih napjeva i pjevanja balkanskih naroda.

Pridavati bilo kojem žanru neki zločinački karakter je, uistinu, smiješno. Ili neko misli da je rock'n'roll sa Elvisom, kao soundtrack američkog rata u Vijetnamu, nastao iz silovanja i ubijanja. Ili da je rap muzika, kao nešto što su stvorile američke bande, a prihvatili bijeli, netalentovani Evropljani, soundtrack obračuna bandi, narko obračuna i slično ?! I don't think so.

Samo hoću reći da je OBN, odnosno Grand, odradio dobar posao i da su ljubitelji starogradskih, narodnih i folk pjesama mogli naći nešto za sebe. Bukvlano, od ljudi koji su uz te pjesme služili JNA prije 30 godina, pa sve do ove današnje djece koja se uz neke pjesme oduzimaju u diskotekama.
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#32 Re: Novogodišnji program

Post by daky585 »

mayab wrote: sada je OBN dozivio sudbinu PinkBiH, a to je da je obrisan sa liste kod mene :run: :thumbup: :bih:
OBN-u je bitnija "sudbina" koju je doživio od većine, a ne od manjine... a to je da gledanost OBN-a nikad nije bila veća. To su oni i znali, zato su i počeli sa emitovanjem Granda. Dok Hayat bezuspješno pokušava da progura neke zvjezdice za koje zna desetina stanovništva, OBN je uzeo provjeren recept.
Holms
Posts: 510
Joined: 27/01/2012 22:51

#33 Re: Novogodišnji program

Post by Holms »

a vidi nam Džinovića u duetu sa arkanovicom :-)
aferim junačino, Sarajlijo...
pa Bošnje, poletite opet na njegov koncert kad dođe u Sarajevo i ostale gradove BiH
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#34 Re: Novogodišnji program

Post by dragan.s »

daky585 wrote: OBN-u je bitnija "sudbina" koju je doživio od većine, a ne od manjine... a to je da gledanost OBN-a nikad nije bila veća. To su oni i znali, zato su i počeli sa emitovanjem Granda. Dok Hayat bezuspješno pokušava da progura neke zvjezdice za koje zna desetina stanovništva, OBN je uzeo provjeren recept.
Tačno tako. Ja sam ranije na OBN-u gledao samo "Telering", a i to ponekad zavisno od gosta. "Reflex" bih odgledao na YT, opet u zavisnosti ko su gosti. Sada na OBN-u gledam redovno Fantastic Show i Zvezde Granda. Pink ne gledam uopšte. Jedino ako naleti neki film koji nisam gledao na Pink Premium, ali to je jako rijetko.
O Hayat-u bolje ne govoriti. ZMBT je primjer kako se takvi talent šou programi ne trebaju raditi. Ne znam da je ijedan njihov pobjednik napravio ikakvu veću karijeru sem nastupa po diskotekama. Zato su svi koji nešto vrijede ove godine otišli na ZG.
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#35 Re: Novogodišnji program

Post by amiliana »

Holms wrote:a vidi nam Džinovića u duetu sa arkanovicom :-)
aferim junačino, Sarajlijo...
pa Bošnje, poletite opet na njegov koncert kad dođe u Sarajevo i ostale gradove BiH
Nidje veze
Holms
Posts: 510
Joined: 27/01/2012 22:51

#36 Re: Novogodišnji program

Post by Holms »

amiliana wrote:
Holms wrote:a vidi nam Džinovića u duetu sa arkanovicom :-)
aferim junačino, Sarajlijo...
pa Bošnje, poletite opet na njegov koncert kad dođe u Sarajevo i ostale gradove BiH
Nidje veze
:lol:
upravo se radi o vezi
kokošara koji bi se dao i za 10 maraka i udovice najvećeg koljača ovih prostora
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#37 Re: Novogodišnji program

Post by P308 »

Svake godine isti program. Na Grandu sve iste pjesme i isti pjevaci, samo u drugoj odjeci i tako iz godine u godinu. Pink prekopirao Grand. Pola sata sam mislio da pustaju isti snimak. Sve bi to drugacije izgledalo da bar pjevaju uzivo. Ono je zalosno. Na Hayatu, uvijek isto. Enis Beslagic i Enes Begovic - bez njih ne moze :D Samo se ucesnici ZMBT mijenjaju i jedino po tome vidis da se radi o novim snimcima. BHT i FTV ne treba ni komentirati.
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#38 Re: Novogodišnji program

Post by amiliana »

Holms wrote:
amiliana wrote:
Holms wrote:a vidi nam Džinovića u duetu sa arkanovicom :-)
aferim junačino, Sarajlijo...
pa Bošnje, poletite opet na njegov koncert kad dođe u Sarajevo i ostale gradove BiH
Nidje veze
:lol:
upravo se radi o vezi
kokošara koji bi se dao i za 10 maraka i udovice najvećeg koljača ovih prostora
Oj tito dragi :-)

Koja glupost
Holms
Posts: 510
Joined: 27/01/2012 22:51

#39 Re: Novogodišnji program

Post by Holms »

amiliana wrote:
Holms wrote:
:lol:
upravo se radi o vezi
kokošara koji bi se dao i za 10 maraka i udovice najvećeg koljača ovih prostora
Oj tito dragi :-)

Koja glupost
imaš li šta konkretno?
ili ćeš izvaljivati riječi bez smisla?
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#40 Re: Novogodišnji program

Post by mayab »

daky585 wrote:
mayab wrote: sada je OBN dozivio sudbinu PinkBiH, a to je da je obrisan sa liste kod mene :run: :thumbup: :bih:
OBN-u je bitnija "sudbina" koju je doživio od većine, a ne od manjine... a to je da gledanost OBN-a nikad nije bila veća. To su oni i znali, zato su i počeli sa emitovanjem Granda. Dok Hayat bezuspješno pokušava da progura neke zvjezdice za koje zna desetina stanovništva, OBN je uzeo provjeren recept.
Znam ja to, to da je time OBN zapravo napredovao u smislu da je povecao gledanost, ali daleko im kuća.... :thumbup:
samkoF
Posts: 743
Joined: 02/10/2013 02:49

#41 Re: Novogodišnji program

Post by samkoF »

amiliana wrote:
Holms wrote:a vidi nam Džinovića u duetu sa arkanovicom :-)
aferim junačino, Sarajlijo...
pa Bošnje, poletite opet na njegov koncert kad dođe u Sarajevo i ostale gradove BiH
Nidje veze

Pa kako nidje veze?????????Jedan forumas odrza vaz kako je sve crno , ruzno I nevaljasto u vezi tog turbofolka I cak izjednacava sa agresorskom politikom susjedne nam drzave i kako su svi maltene budale koji to slusaju a sta ovi nasi su cvjecke. Eto upravo npr haris dzinovic koji se svake subote keseri,ulizuje provjerenim cetnicima tipa cece,bore corbe itd a ni ostali nisu mnogo drugaciji, gotovo da nema naseg pjevaca koji nije njima tamo isao na noge, koncerte radio il saradjivao u bilo kom smislu a nama bi se trebalo zabraniti I da gledamo to sto jedino I imas sta vidjeti il vi mozda gledate svake godine za novogidsnji program vizu za buducnost, opstanak il mozda konceert sarajevske filharmonije onako cisto da se opustiti I uzivate u praznicnoj atmosferi :)
Sve sto je Leclerc napisao potpuno se slaze s njim. :thumbup:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#42 Re: Novogodišnji program

Post by It_is_a_Leclerc »

Cijela filozofija novogodišnjeg programa je, barem po meni, što manje pričati. Hayat svaki put dovodi Hanu, Enisa, Enesa, Ammara, Fikreta koji melju, a to, realno, ljude smara i kvari atmosferu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58808
Joined: 03/08/2010 19:04

#43 Re: Novogodišnji program

Post by kakavdanakneiskustvu »

hrt ima pristojan novogodišnj program,osobito filmove na trećem programu
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#44 Re: Novogodišnji program

Post by oskarboy »

[youtube][/youtube]
Romanista 101% wrote:Borba protiv turbo-folka (smeca) je isto kao i borba protiv nacionalizma i fasizma. To ne treba predstavljati sramotu ako neko javno kriticki iznese svoje misljenje u vezi toga. To je srpski brend iz 90`-tih koji je je kao virus zarazio citav Balkan. Mediji koji podrzavaju taj ciganluk snose veliki dio odgovornosti. Oni su ti koji ga reklamiraju i davaju mu prostora u svom programu. Ipak ono sto ohrabruje je da ima par kanala koji NIKAD na pustaju ovo sranje od muzike, i to je dobro. Kada danas pogledam sta omladina slusa, zahvalim se dragom Bogu sto sam u dijetinjstvu imao mogucnost da slusam muziku koja je predstavljala neko drugo bolje vrijeme. Onaj ko je imalo inteligentan nece nikad slusati muziku koja je nastala iz nacionalisticko-cetnicke zemlje i to u vrijeme najvecih ubijanja, klanja i silovanja. Dakle, turbo-folku se treba zahvaliti i vratiti ga tamo gdje i pripada, u srbiju.
svaka cast prijatelju al vidis da je uzalud i da se vecina ponasaju ko kakvi zombiji i slusaju to smece i jos to nazivaju muzikom :lol: pa bivsa juga je takvo smece cenzurirala i stavljala ga u predgradje gradova da ne truje omladinu.komunjare znale sta je skart kic sund i smece a vi danas ne znate ccc.sutra da se opet zarati svi ti turbofolker ce prvi ic na prve linije fronta i pevat svojim cetnicima ,isto kad su pjevali 91 do 95 po ratistima u hr i bih gdje su cetama dizali moral.pa jestel ikad culi da su narodnjaci napravili neki koncert za mir??????? pa naravno da niste.samo rokeri su se pocetkom 90-tih odupreli ratu i pjevali protiv njega.fanovi turbofolka su nacionalisti i sutra da se zapuca oni bi hladno poceli ubijat.
evo sta je bila bivsa juga i kakvu je dobru muziku ,grupe i pjevace imale koje su pjevali za djecu afrike
https://www.youtube.com/watch?v=hRdyL6PkZKM
[youtubehttps://www.youtube.com/watch?v=hRdyL6PkZKM][/youtube]
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#45 Re: Novogodišnji program

Post by oskarboy »

kad ce tako nesto imat narodnjaci???????????? pa nikad.jer ne znaju i nemaju duse,pa cak i sami neki folk pjevaci su rekli da ne slusaju to svoje smece i da rade samo zbog dobre love jer ima dosta vune od ovaca.
User avatar
kombajn
Posts: 351
Joined: 30/10/2012 18:47
Location: Sarajevo

#46 Re: Novogodišnji program

Post by kombajn »

A ove dvojice jesu zapeli, niko te ne tjera da slusas, nek slusa ko sta zeli. Jebo vas i turbofolk i rok.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#47 Re: Novogodišnji program

Post by It_is_a_Leclerc »

oskarboy wrote:kad ce tako nesto imat narodnjaci???????????? pa nikad.jer ne znaju i nemaju duse,pa cak i sami neki folk pjevaci su rekli da ne slusaju to svoje smece i da rade samo zbog dobre love jer ima dosta vune od ovaca.
Ne izmišljaj.

Narodna muzika je potekla iz naših tradicionalnih pjesama i napjeva, a iz nje se rodio i folk. Pokušavati natjerati nekog da se, umjesto uz Tomu Zdravkovića i Šabana, opusti uz Bruce Springsteena i Jima Morissona je totalno presmiješno.
samkoF
Posts: 743
Joined: 02/10/2013 02:49

#48 Re: Novogodišnji program

Post by samkoF »

It_is_a_Leclerc wrote:
oskarboy wrote:kad ce tako nesto imat narodnjaci???????????? pa nikad.jer ne znaju i nemaju duse,pa cak i sami neki folk pjevaci su rekli da ne slusaju to svoje smece i da rade samo zbog dobre love jer ima dosta vune od ovaca.
Ne izmišljaj.

Narodna muzika je potekla iz naših tradicionalnih pjesama i napjeva, a iz nje se rodio i folk. Pokušavati natjerati nekog da se, umjesto uz Tomu Zdravkovića i Šabana, opusti uz Bruce Springsteena i Jima Morissona je totalno presmiješno.
Ma pusti ih , onaj ko tako pise kao ovaj oskar bio bi gori od causeskua, samo ne znam jel ovo onaj oskar sto pjeva ti si zmija a ja zaba :)

A ovamo ne slusa on kofol turbofolk :lol: Cuj narodnjaci bili cenzurisani za vrijeme komunizma ne znam onda kad je to bio ona juzni vjetar sa semsom, draganom m, kiticem, sakicem il su to oni tad mozda pjevali u orkestru lucana pavarotija samo ja nisam bio nesto u toku :)
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#49 Re: Novogodišnji program

Post by Mračajski proto »

Bog će vas kazniti ako ne počnete slušati Nermina Malkoča Fistika!

https://www.youtube.com/watch?v=VbZh_ci9vUY
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#50 Re: Novogodišnji program

Post by oskarboy »

jedno je toma zdravkovic ili ilic koji pjevaju narodnu i ne zavijaju a drugo su ovi ostali sabani i turbofolkeri.
Post Reply