Novo vatrogasno vozilo i istraga protiv nacelnika Smajlovica

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#26

Post by sulesavic »

Fakat, evo na BHT-u najavi¹e prilog o tu¾bi, istrazi, ¹taliveæ, protiv Huse
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#27

Post by nineac »

Bit ce da je cengicu neko racune pomutio.
A Serif Patkovic predtsavnik tog saudijca ili cega vec? Serif patkovic? Pa njemu nebi dao bickilo da mi cuva.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#28

Post by sulesavic »

O, milu im majku jebem

Bobi, radi ¹ta hoæe¹, zooma zovi, ohladi me, nije me briga...
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#29

Post by nineac »

Ovdje je ocito problem unutarstranacki sukob, jer Huso ima podrsku gradjana tako da nema teorije da nebude izabran sljedeci put.
Neko rece da tuzioci moraju od neceg krenuti! I bas da od njega krenu?
Pored aluminija, Bh Telecoma, zapadne obilaznice, auto-puta i njegove "kvalitete" i hiljade drugih tendera, oni bas ovo izabrali, e svaka vam cast vrli tuzioci. Od korumpiranih policajaca samo mi se vise gade korumpirane sudije i tuzioci!
Bobi
Forum administrator
Posts: 32187
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#30

Post by Bobi »

sulesavic wrote:O, milu im majku jebem

Bobi, radi šta hoćeš, zooma zovi, ohladi me, nije me briga...
Ma samo ti...ima vas nekoliko koji imate bonusa kod mene preko nekoliko :D .
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#31

Post by sulesavic »

Sumirajmo.


Za centar na Kamberoviæima konkurisali su Bananamen i Shitty.

Bananamen ima oraha u d¾epovima, Shittyja nema za ¹ta ujesti pa¹èe.

Obojica su, znaèi, neodgovarajuæi partneri za izgradnju.

Je li postojao neki treæi? Sjeæa li se iko?

The Hus je odluèio pokazati cojones, odyebati Shittyja i preporuèiti da se posao dadne Bananamenu. Plemenita je to namjera bila. No, ispostavlja se, put do pakla zaista je poploèan dobrim namjerama.
User avatar
seljak_cojek
Posts: 1044
Joined: 09/02/2006 15:31
Location: Restoran na kraju vaseljene

#32

Post by seljak_cojek »

Načuo sam da je sva ta frka oko Kamberovića nastala zbog dvorane. Navodno, prema tenderu. izvođač je bio dužan izgraditi tu dvoranu i nakon toga je predati na upravljanje Opštini. A onda je Salko nasuk'o Husu da mu Opština finansira dvoranu. Čak su i ugovor promjenili. Navodno.
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#33

Post by amrino »

Kljucna rijec je NAVODNO

Ja ne mogu da vjerujem kakva je to bagra...Nije ni cudo sto su sve sami lopovi oko nas....cim se neko uslovno receno, normalan pojavi, neko kome je stalo- oni ga razapnu...Nadam se samo da su ljudi do sada skontali s kim i kako im je bolje...Ma da je Huso sta i zajabao- poslije svega sto je uradio za Ze- ja mu sve halalim! :D
Zivio Huso! :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#34

Post by _BosanaC »

nineac wrote:Bit ce da je cengicu neko racune pomutio.
A Serif Patkovic predtsavnik tog saudijca ili cega vec? Serif patkovic? Pa njemu nebi dao bickilo da mi cuva.
Serif Patkovic i lik iz Zavidovica... Koji ima registrovanu firmu, bavi se informatickom obukom... Ali opet je to kod nas normalno... Dojucerasnji piljari mogu dobiti dozvolu za izgradnju hidrocentrala... Zasto ne bi i Patkovic ulagao stotine miliona u Zenicu i Sarajevo...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#35

Post by _BosanaC »

amrino wrote:Kljucna rijec je NAVODNO

Ja ne mogu da vjerujem kakva je to bagra...Nije ni cudo sto su sve sami lopovi oko nas....cim se neko uslovno receno, normalan pojavi, neko kome je stalo- oni ga razapnu...Nadam se samo da su ljudi do sada skontali s kim i kako im je bolje...Ma da je Huso sta i zajabao- poslije svega sto je uradio za Ze- ja mu sve halalim! :D
Zivio Huso! :D
I ja isto :D

Bar dok zivim u Sarajevu :D
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#36

Post by Oi »

_BosanaC wrote:
amrino wrote:Kljucna rijec je NAVODNO

Ja ne mogu da vjerujem kakva je to bagra...Nije ni cudo sto su sve sami lopovi oko nas....cim se neko uslovno receno, normalan pojavi, neko kome je stalo- oni ga razapnu...Nadam se samo da su ljudi do sada skontali s kim i kako im je bolje...Ma da je Huso sta i zajabao- poslije svega sto je uradio za Ze- ja mu sve halalim! :D
Zivio Huso! :D
I ja isto :D

Bar dok zivim u Sarajevu :D
halalim mu i ja!
zivim u zenici i primjecujem promjene! ko hoce da radi, moze da radi, ali problem je sto svi odmah hoce na direktorska mjesta!
ja sam student, stipendije nemam (jebga, los prosjek), ali kad hocu zaraditi nesto love - kopam, istovaram, kucam na kompjuteru, nosam i nista mi ne fali... osim mozda ispijanja kafe po galeriji, jazz-u i sl. i jadikovanja kako nam je tesko!
rundo
Posts: 120
Joined: 19/07/2007 16:00

#37

Post by rundo »

Nisam neki poseban obozavaoc lika i djela gosp. Smajlovica, ali da je uradio mnogo toga za Zenicu jest, i to covjeku treba priznati. E sada, da li je bilo sve po planu i zakonu, imaju institucije, takve kakve su, pa neka daju krajnju ocjenu. Medjutim, treba imati na umu i sljedece: vecina projekata cija realizacija je zapoceta za mandata gosp. Smajlovica potice od pojedinih nacelnika koji su bili prije H.S. Naime, gosp. Smajlovicu, jednostavno receno, poklopile su se zvijezde, ili covjek se nasao na pravom mjestu u pravo vrijeme...Naime, uveden PDV, dobivene pare od prodaje Zeljezare, budjet Ze-Do Kantona krcat i Ruku na srce, gosp. Smajlovic krenuo u realizaciju tih projekata...Mogao je on te pare i prebaciti na svoj ili racun nekih stranackih kolega u Sarajevu i onda bi ga vjerovatno svi ostavili na miru. Ali eto nije i svaka mu cast na tome. Velika zamjerka Gosp. Smajlovicu ide zbog toga sto nije stupanjem na novu duznost izvrsio reviziju rada pojedinih Opcinskih sluzbi i smijenio ljude koji nisu nikako zasluzili da budu na tim mjestima ( imovinsko-pravna sluzba, katastar i dijelom inspekcije) jer mu se zbog nacina rada i marifetluka tih sluzbi to moze obiti o glavu. Da li su u pitanju stranacki dogovori ili njegova naivnost i vjerovanje da te sluzbe rade u korist gradjana to ne znam...
Veliki minus jeste i to sto zeli na prostoru Carsijske dzamije da pravi moderan islamski centar u kome bi poslovne prostore imali Naser Krueziu, Kalen Krehic, Ekor prom itd. a sve po cijenu rusenja tri objekta koja su na svu srecu proglaseni kulturnim spomenicima na nivou Federacije.
Iskreno se nadam da ce se pronaci nova lokacija za tu, po meni nepotrebnu investiciju od 3 mil. KM, i da ce institucije koje vrse provjeru rada gosp. Smajlovica posteno odraditi posao, te ako bude nepravilnost istog sankcionisati a ako ne da ce ga pustiti da zavrsi posao i Zenicu barem malo priblizi nivou koji treba da ima jedan grad.
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#38

Post by Oi »

izgleda da ce taj islamski centar praviti na onoj povrsini preko puta stare opcine, t. gdje je ono autobusko stajaliste i one trafike!
Nabildana_Baba
Posts: 215
Joined: 28/07/2004 21:35

#39

Post by Nabildana_Baba »

E da je i meni da shvatim sta je to Huso STVARNO uradio za Ze??? Poplocao par ulica i osvijetlio Turski park, a onda - kao zasluzno - svecano otvorio Amelov ribnjak i napio se sa Arsenom na Davorinu. I dok on - tipicno zenicki iskompleksirano - konta praviti tramvaj kojim ce se voziti KO OD VAS? (jer bitno je samo da VRATIMO SARAJEVU STO NAS STALNO FRUSTRIRAJU a jos bitnije ZATO STO IH MRZIMO!!!), pozoriste skoro nikad nema struje, a i kad ima - zivi u kreativnom mraku. Hvala ti, Huso, sto niko nista ne radi pa se mozemo setkati po nikad ljepsoj Zenici i slikati je i slike slati gdje god nam padne na pamet da SVI ONI VIDE sta je nama nas Huso dao. Pa, jebo te, nigdje vise amaterskih fotografa!

_BosanaC wrote:
amrino wrote:Kljucna rijec je NAVODNO

Ja ne mogu da vjerujem kakva je to bagra...Nije ni cudo sto su sve sami lopovi oko nas....cim se neko uslovno receno, normalan pojavi, neko kome je stalo- oni ga razapnu...Nadam se samo da su ljudi do sada skontali s kim i kako im je bolje...Ma da je Huso sta i zajabao- poslije svega sto je uradio za Ze- ja mu sve halalim! :D
Zivio Huso! :D
I ja isto :D

Bar dok zivim u Sarajevu :D
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#40

Post by Kaiser »

Nabildana_Baba wrote:...i napio se sa Arsenom na Davorinu...
:lol: :lol: :lol:

:shock:

povrać

:run:
User avatar
Alfa159
Posts: 631
Joined: 25/07/2007 12:01
Location: Horde zla - Machu Picchu

#41 HM HM

Post by Alfa159 »

Sve je to u redu ali gdje su slike vatrogasnih vozila.)))))))
User avatar
Alfa159
Posts: 631
Joined: 25/07/2007 12:01
Location: Horde zla - Machu Picchu

#42 Kamioni

Post by Alfa159 »

Kad porastem bicu Vatrogasac.
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#43

Post by Oi »

Nabildana_Baba wrote:E da je i meni da shvatim sta je to Huso STVARNO uradio za Ze??? Poplocao par ulica i osvijetlio Turski park, a onda - kao zasluzno - svecano otvorio Amelov ribnjak i napio se sa Arsenom na Davorinu. I dok on - tipicno zenicki iskompleksirano - konta praviti tramvaj kojim ce se voziti KO OD VAS? (jer bitno je samo da VRATIMO SARAJEVU STO NAS STALNO FRUSTRIRAJU a jos bitnije ZATO STO IH MRZIMO!!!), pozoriste skoro nikad nema struje, a i kad ima - zivi u kreativnom mraku. Hvala ti, Huso, sto niko nista ne radi pa se mozemo setkati po nikad ljepsoj Zenici i slikati je i slike slati gdje god nam padne na pamet da SVI ONI VIDE sta je nama nas Huso dao. Pa, jebo te, nigdje vise amaterskih fotografa!

aj fakat isfuraj sa ovim relacijama zenica-sarajevo!!

i jel fakat jos mislis da zenicani sebi zele bolje samo zbog toga da se "foliraju" sarajlijama! pusti se te price...
huso je dosta odradio za zenicu, mogao je jos bolje, al nakon dvije decenije epiteta zadnje rupe u drzavi, zenica pocinje da se mijenja i dize!
bitno je da covjek nesto radi, a ne da kao prijasnji nacelnici sjede, ceskaju jaja i prave ceste do rodnih sela...
u sustini boli me i za husu i za njegovu sda, al imam oci da primjetim da je u ovom gradu atmosfera drugacija u zadnje dvije godine!
rundo
Posts: 120
Joined: 19/07/2007 16:00

#44

Post by rundo »

Oi wrote:izgleda da ce taj islamski centar praviti na onoj povrsini preko puta stare opcine, t. gdje je ono autobusko stajaliste i one trafike!
Koliko ja znam, tu je trebalo da Mercator pravi svoj trzni centar, ali se odustalo od toga jer nisu bili rijeseni imovinsko pravni odnosi sa stanarima zgrada iznad tog parka...Navodno, stanarima je ponudjeno da se isele na, jer bi te zgrade trebalo srusiti, novu lokaciju ali nisu pristali jer im je ponudjeno nesto sto nije bilo adekvatno onome sto su ocekivali...To je ono sto sam ja cuo, a da li je istina ne znam.
rewritable
Posts: 117
Joined: 01/09/2003 00:00

#45

Post by rewritable »

Gradili ne gradili (grado)nacelnici i svi oni koji se dokopaju neke javne funkcije u vrlo kratkom vremenu poprave svoje materijalno stanje zahvaljujuci poziciji koju obnasaju.
Tako da kad barem vidim rezultate mandata nekog gradonacelnika, onda mi nije ni zao i ako je uzeo koju stotinu hiljada.
Jednostavno, ako cemo dobiti sportski kompleks koji je camio cekajuci 20 i kusur godina, ako je omogucio renoviranje Metalurga, ako je ponudio gradnju centra reprezentativnih selekcija, ako ce renovirati bazene (sve su ovo konkretni potezi i akcije, a ne prazna prica i obecanja) sta me prijatelju briga ako ce on nakon ovoga svega izaci sa 2 kuce i 3 auta vise na svom saldu.
Pa zar mislite da ste vi operisani od ovoga.
Da ste nacelnik neke opcine i imate odlicnu lokaciju za koju je gradsko vijece odlucilo da bude gradjevinsko i dobijate ponude Metro-a, Merkatora, Konzuma i inih giganata, mislite da bi ste bili imuni na njihove privatne ponude i procente (ako mislite da toga nema onda ste STRAAAAASNO NAIVNI!!!). Onda bi vi isto tako vjerovatno mislili na gradjanje i njihivo dobro. AHA. Bas!!!
Silver_surfer
Posts: 42
Joined: 21/06/2007 21:40

#46

Post by Silver_surfer »

Evo i ja pratim stalno sta se desava u zenici... drago mi je kad se nesto novo napravi i nadam se da ce se zenica izvuci iz krize koja vlada ovdje vec godinama....
sto se tice vatrogasaca drago mi je sto su dobili to vozilo iako je sramota da su do sad cekali na to.... vatrogasci su u najgoroj poziciji... pogledajte policiju bolnicu i sl.... daleko ispred njih! a kad izbije pozar vatrogasi krivi sto nije na vrijme ugasen! a nikog nije briga sto oni dolaze na posao u patikama starkama i sto odjecu sebi krpe kod kuce.....!!!

A sto se tice Smajlovica njemu svaka cast! kad je tek dosao na vlast mislio sam bice ovaj isti ko i svi do sada! ali nije... dosta je uradio za zenicu i zato mu hvala!!! A to oko tendera... Pa to znaju svi da se u BIH niko nije dobio neki tender posteno!! uvijek se mutilo i mutice oko toga! ovo bi proslo ali garan je jos krupnih riba htjelo ovaj objekat... i sad posli ganjati njega... Nadam se da ce se sve dobro zavrsiti i da nece biti nikakvih posljedica.... dosad su svi gradonacelnici lizali dupe Sarajevu i cekali da napreduju da mogu u Sarajevo! e sad je dosta! e to njima smeta! jer on nece da im lize dupe pa ga sad tuze!
Nemam nista protiv sarajeva ni sarajlija ali ovo je cinjenica!
Svi su obecavali kule i gradove a kad bi im dali da to i rade oni bi to odnijeli u Sarajevo!!
eto nadam se da nisam koga uvrjiedio ovim ... :D :D
Post Reply