Novinske SS divizije u akciji: Dnevni list, Vecernjak, Nova

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Vecernji list, Dnevni list i Nova TV se trebaju bojkotovati u BiH

Da
9
41%
Ne
13
59%

Total votes: 22

Grom iz vedra neba

Novinske SS divizije u akciji: Dnevni list, Vecernjak, Nova

Post by Grom iz vedra neba » 09/11/2006 01:49

Nakon sto su bili dio aparata koji je izvrsio agresiju na BiH, napravio etnicko ciscenje, otvorio konc logore, unistio vjerske objekte, drzao u opsadi gradove, odvajao i pripajao dio bh. teritorije Lijepoj njihovoj, vrsio ucestalu propagandu "šagoljisanjem" javnosti, SS novinari iz Hrvatske ponovo krecu u boj s ciljem sirenja rasne, vjerske i etnicke mrznje. Vecernji i dnevni list su vec odavno tandem u sagoljizaciji, ali prikljucuje im se i Nova tv, prvo u kampanju protiv Dudakovica, a kasnije podrzavajuci gluposti koje smo slusali o napadu na Medjugorje. Posebno se istice nekadasnja zmijuga (nije loma, nego ona prava) sa HRT-a, Mirjana Hrga.

Stvarni i lažni teroristi

Piše: Elvir HUREMOVIĆ

http://www.avaz.ba/absolutenm/anmviewer ... =10&isasp=

Kakve nam poruke šalju zapadni susjedi povezujući opasnost od terorizma s bosanskim muslimanima

Grupu Amerikanaca koji su krenuli na hodočašće u Međugorje, u splitskoj luci otimaju islamski teroristi! S punim autobusom talaca planiraju pobjeći prema BiH, ali ih opkole hrvatski specijalci. Na tečnom bosanskom, vođa terorista Zijad postavlja uvjete. Nakon kraćih pregovora, hrvatski specijalci savladaju bosanske teroriste i oslobađaju Amerikance.
Nije ovo kratak sadržaj nekakvog trećerazrednog holivudskog filma, nego scenarij vježbe koju su hrvatski specijalci izveli u splitskoj luci. Glavne detalje vježbe u udarnom terminu, u svom centralnom dnevniku, prikazala je u utorak Nova TV.
Svjesno ili ne, ovakvom vježbom i ovako odabranim glavnim akterima, hrvatske vlasti zagazile su korak dublje u kaljugu općeprihvaćenih stereotipa o opasnim muslimanima. Svom pučanstvu odaslale su poruku da "islamski teroristi" nisu više samo ljudi s vrelog pustinjskog pijeska, iz nekakvih Iraka, Irana, Pakistana, Afganistana i ostalih "stana", nego ih eto tu, nekoliko kilometara uz Neretvu.
Nisu više, dakle, prijetnja abu ovaj i bin onaj, nego su to Zijad, Sejo, Senad, Meho, Huso, Suljo ili Mujo iz BiH.
Organizatori vježbe su s TV ekrana poručili kako su željeli da vježba bude što realističnija. Zato su, valjda, tu Međugorje i bosanski muslimani. Slučajnost, politički previd ili ciljana provokacija?
Ako je vježba već trebala biti realistična, hrvatski specijalci su, recimo, mogli krenuti u lov na stvarnog teroristu Josipa Grbeša. On je priznao da je zbog mržnje prema muslimanima ispalio "zolju" na mostarsku džamiju, pa pobjegao u Hrvatsku. Realnije priče o terorističkoj opasnosti ne može biti.

safran

Post by safran » 09/11/2006 01:59

Ne, ne treba bojkotovati Novu, cakstavise treba je gledati redovno u sto vecim dozama. A onda treba otici u prodavnicu i bojkotovati Dukat, Vindiju, Jamnicu i sl.

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 09/11/2006 02:09

safran wrote:Ne, ne treba bojkotovati Novu, cakstavise treba je gledati redovno u sto vecim dozama. A onda treba otici u prodavnicu i bojkotovati Dukat, Vindiju, Jamnicu i sl.

Ti ljudi i sa istocne i sa zapadne strane nikako da se pomire s cinjenicom da ovdje zive ljudi koji drugacije mole Boga.

Nikako da se pomire s cinjenicom da ih nisu mogli istrijebiti kao sto su pokusavali ne samo u proslom ratu, nego i od vremena bogumila kada im hereza nije pasala pa su slali u Bosnu krstase.

Podgrijavanje mrznje danas, generise novi genocid sutra, generise ubice sutra, generise opet sistematicno rusenje, i zato se ovom zlu konacno treba reci DOSTA! Sada se trebaju ukljuciti nevladine organizacije koje seru i kad treba i kad ne treba, gdje je sada Grozd, Dosta, Civilno drustvo, Za i protiv, Navedi dobar razlog. Ovdje je u pitanju najgrublji oblik rasisticke propagande...bojkot proizvoda, medija, itekako...

Edin H.
Has thanked: 18 times
Been thanked: 6 times

Post by Edin H. » 09/11/2006 02:16

Ne vidim sta je problem sa gore navedenim tekstom :shock:

Poenta teksta je besmislena provokacija hrvatske vojske, a uostalom covjek koji ga je napisao se zove Elvir Huremovic :shock:

Ja_Ja
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Post by Ja_Ja » 09/11/2006 02:44

safran wrote:Ne, ne treba bojkotovati Novu, cakstavise treba je gledati redovno u sto vecim dozama. A onda treba otici u prodavnicu i bojkotovati Dukat, Vindiju, Jamnicu i sl.

Potpisujem !

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 09/11/2006 09:08

Edin H. wrote:Ne vidim sta je problem sa gore navedenim tekstom :shock:

Poenta teksta je besmislena provokacija hrvatske vojske, a uostalom covjek koji ga je napisao se zove Elvir Huremovic :shock:

Pa nisam ti ja kriv, sto se sabiranje uci u prvom osnovne...da nije prerano?

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 09/11/2006 09:15

Potpis!!! :thumbup: :wink:

Goran_35

Post by Goran_35 » 09/11/2006 09:36

Rodrigo_de_Triana wrote:

Potpis!!! :thumbup: :wink:

I od mene - potpis! :thumbup:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 09/11/2006 09:46

Ina-Mol-Energopetrol!?

Como_Sarajevo

Post by Como_Sarajevo » 09/11/2006 10:01

Izmišljaju,bez veze :D Nema kod nas vehabija :D Apsolutno ne(moguć) scenarij za budućih 5 do 10 godina :D

in33sa

Post by in33sa » 09/11/2006 10:11

http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/ar ... i,49498.jl

"Islamska zajednica BiH upozorava na nametanje agresivnog islama"

dalmatinka

Re: Novinske SS divizije u akciji: Dnevni list, Vecernjak, N

Post by dalmatinka » 09/11/2006 10:12

Grom iz vedra neba wrote: Posebno se istice nekadasnja zmijuga (nije loma, nego ona prava) sa HRT-a, Mirjana Hrga.

Mirjana Hrga radi na Novoj TV - ne širi dezinformacije :D

mala-i

Post by mala-i » 09/11/2006 10:31

ako ti je već do kritike,ti iskritikuj hrvatske vlasti koje su pomenutu vježbu organizovale.nova je to samo prenijela da bi informisala stanovništvo.
možda i naša vojska svakodnevno radi slične vježbe,a o njima mediji dakako ne javljaju :-?

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 09/11/2006 10:42

mala-i wrote:ako ti je već do kritike,ti iskritikuj hrvatske vlasti koje su pomenutu vježbu organizovale.nova je to samo prenijela da bi informisala stanovništvo.
možda i naša vojska svakodnevno radi slične vježbe,a o njima mediji dakako ne javljaju :-?

To nije samo prenosenje vijesti tek tako, to rade u kontinuitetu vec duze vrijeme. Najgore je sto onda ljudi povjeruju u vlastite lazi i krenu na bazi toga da pisu o drugim lazima, iako su prve lazi odavno demantovane. Nije samo Nova u pitanju, predvodnik je Vecernji list.

Evo samo primjer. Kada su izmislili napad na Gospu (pa mi ni u ratu nismo dirali crkve i katedrale, jer je po islamu zabranjeno rusenje crkava i sinagoga, iako su nama oni srusile sve dzamije i druge vjerske objekte gdje su mogli) osjetio se manjak turista u Medjugorju. Onda su vidjevsi da su zajebali vlastiti puk, poceli sami sebe da demantuju.

Kada su izmislili da "vehabije iz gornje maoce" zele da napadaju papu, rahmet mu dusi, onda je reagova fratar koji je u tome prepoznao stetu po same hrvate koji se zele vratiti odakle su ih cetnici protjerali...jer kao eto imaju novu prijetnju. O tome je pisala Slobodna Evropa, evo clanka:

http://www.slobodnaevropa.org/article/2 ... 43edf.html

Ko ne želi povratak Hrvata u Posavinu?

Marko DIVKOVIĆ

Priča objavljena u zagrebačkom “Večernjem listu” kako maočanske vehabije predstavljaju navodnu prijetnju Hrvatima uznemirila je tamošnje stanovništvo, ali i podsjetila na tekst, također objavljen u jednom zagrebačkom dnevniku, da su navodno Srbi na mjesnom groblju u Tramošnici kod Gradačca na Dan mrtvih 1996. godine ubili devet Hrvata.

Izmišljeni tekst imao je poguban učinak na povratak Hrvata u Posavinu.
Vehabijska zajednica u Gornjoj Maoči kod Brčkog broji desetak članova koji žive po strogim pravilima šerijatskog prava. Kemal Puljić zvani Fahro, jedan od rijetkih koji kontaktira s novinarima, kaže da je tekst u zagrebačkom “Večernjem listu” politički naručen, dijelom izmišljen, a da iza svega možda stoji osoba što je nedavno kratko boravila u Gornjoj Maoči, za koju kaže da je šija:

“Šija je jedna sekta koja posebno nas ne može, iz Irana, tako sam ja čuo, tako da su probubali tu i što jest i što nije. Recimo, za tog jednog našeg brata da je dao izjavu za neke Hrvate, da se mi trebamo u Rimu naći. Gdje se mi možemo naći u Rimu? Možemo kao patrioti. Ja direktno ne mogu jer nemam te ovlasti. A šta ću ja u Rimu? Ljudi žive normalno svoje. Pa nas je ovdje desetak, ne možemo sad mi ratovati protiv svijeta.”

Fra Božo Krešo, župnik iz Zovika, 17. prošlog mjeseca je kroz Maoču proveo župljane u procesiji i nije čuo nijednu ružnu riječ. A išli su i preko tuđih njiva i bašta:

“Taj isti dan sam u Večernjaku pročitao jedan članak koji je uistinu uznemirio svakog čovjeka - da ovdje postoji jedna grupa ljudi koji imaju nekakve zle namjere, da treba križare, kako tamo nazivaju, poništiti, da će ići na Vatikan, na papu itd.”

Zbog tog teksta me zvao i brat koji živi u Rovinju, uznemiren, jer je u Maoči nešto ranije boravio sa prijateljem Hrvatom, kaže Kemal Puljić. Dodaje kako je mogući cilj teksta brza slava autora:

“Sad se najlaške proslaviti kroz nas, izgleda. To je po svijetu tako. Ako se neki bradonja uhapsi ili bradonja neki problem napravio, sad se najlakše izgleda proslave kroz nas. Ali to su žive dezinformacije, jer to što oni pišu, trebalo bi doći tu kod nas da se uvjere direktno.”

Vehabije u Gornoj Maoči žive u kućama kupljenim od Srba koji se ne vraćaju. Bave se poljoprivredom, stočarstvom i zanatstvom. Naš sagovornik izrađuje kose, prodaje ih na pijacama. Ima dvije žene, s njima po dvoje djece. Kaže kako zajednica vodi prirodan život.

Fra Božo Krešo, župnik iz susjednog Zovika, kaže kako u životu ove vehabijske zajednice ne vidi ništa posebno, jer vode svoj život, kao i u ostalim bosanskim selima:

Ne osjećam neku prijeteću atmosferu. Sad, zašto se oko digla prašina? Možda upravo zbog tog “Večernjeg lista”. Ja osobno nisam ni od ljudi čuo neke prijetnje, ni neke zastrašujuće stvari, s komšijama, susjedima koji u neposrednoj blizini žive i rade.

Priča kako maočanske vehabije predstavljaju navodnu prijetnju Hrvatima mnoge je podsjetila je na tekst, također objavljen u jednom zagrebačkom dnevniku, da su navodno Srbi na mjesnom groblju u Tramošnici kod Gradačca na Dan mrtvih 1996. godine ubili devet Hrvata. Izmišljeni tekst imao je poguban učinak na povratak Hrvata u Posavinu. Priču o navodnim prijetanjama vehabija neki zato tumače kao start kampanje uoči još neobjavljenih izbora.

Sarafcina

Post by Sarafcina » 09/11/2006 10:42

ne znam zasto se dzaba muce sa izmisljanjem ;) to je ipak intelektualni napor :D
eno im anam :D par kilometara od granice...citava bulumenta :D kup Ludvig Pavlovic u Ljubuskom ;)... cak ni scenario ne moraju smisljati... samo ponove Radusu :). A i tv serija je vec snimljena (jel ono bio Brisani prostor) :D... malo montaze i dotjerivanja :D ... recimo da se titluje na hrvatski :D
i eto im njihovih terorista. Ops... Hrvati koji se bave terorom se nazivaju borci za slobodu :P, a Alkaida spavaci u hrvatskoj verziji postaju domoljubna dijaspora (crko daBogda ko kaze neprijateljska emigracija) :D

_BosanaC

Post by _BosanaC » 09/11/2006 10:43

in33sa wrote:http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2006,11,8,ceric_vehabiti,49498.jl

A zasto upozorava ako nema sanse da to ima kod nas? :roll:

mala-i

Post by mala-i » 09/11/2006 10:47

_BosanaC wrote:
in33sa wrote:http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2006,11,8,ceric_vehabiti,49498.jl

ako je grom rekao da nema,onda nema.
ja mu vjerujem :D

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 09/11/2006 10:55

mala-i wrote:
_BosanaC wrote:

Pa procital ti gornji tekst. Nije grom reko da nema, nego fratar. Jer i njega kao i sav normalan svijet uznemiravaju nepotrebna huskanja koje rade ljudi iz susjednih zemalja.

in33sa

Post by in33sa » 09/11/2006 10:59

A Reis kaze da ima. Hoces reci da Reis laze :-)

Inace, ako moderatori mogu primjetiti, ovo je politicka tema a podforum je??? hvala.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 09/11/2006 11:04

Grom iz vedra neba wrote:
mala-i wrote:
_BosanaC wrote:

Pa procital ti gornji tekst. Nije grom reko da nema, nego fratar. Jer i njega kao i sav normalan svijet uznemiravaju nepotrebna huskanja koje rade ljudi iz susjednih zemalja.

Da huskaju huskaju.

Ali da treba bojkotovati sve pod milim Bogom sto kaze ista ruzno protiv brace muslimana je vec paranoja, i to teska.

mala-i

Post by mala-i » 09/11/2006 11:04

meni mediji ne trebaju dok je grom tu.ako mi on kaze da spavam mirno,ja cu mirno spavati.
inace,povod temi je bilo izvjestavanje nove o vjezbi hrvatske vojske.zar ne?

in33sa

Post by in33sa » 09/11/2006 11:20

A cime bi se inace Avaz bavio nego huskanjima sa strane, unutrasnjim neprijateljima i crvenoj opasnosti.

Sve samo da ne plate porez i objasne ovom narodu odakle im ono bogatstvo koje imaju. Odakle prijeratnom ponosnom vlasniku Stojadina 55 GTL hoteli, banke, poslovne zgrade etc.

Pa daj okreni paznju na nebitne stvari. Mozes misliti HV vrsi vojnu vjezbu, koja vijest, ajmo na oruzje braco muslimani. Bas me zanima ko ce biti glavni uvoznik oruzja, da nece mozda... ma nece, nema sanse... Radon korporacija? ma nemoguce.

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 09/11/2006 11:36

Nova ima jednu od najboljih informativnih emisija na podrucju ex Yu, ove ostale ne citam. Po toj logici trebalo bi zabraniti i Avaz i masu njih u nas, tj. u vas :D:D:D.

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 09/11/2006 11:39

_BosanaC wrote:
Grom iz vedra neba wrote:
mala-i wrote:
_BosanaC wrote:

Da huskaju huskaju.

Ali da treba bojkotovati sve pod milim Bogom sto kaze ista ruzno protiv brace muslimana je vec paranoja, i to teska.

Otkud ti takva ideja? Ne govorim da sve treba bojkotovati, ali citanjem tog smeca mi placamo vlastito ponizenje.

I ovo nije tek tako, "ista ruzno protiv muslimana", ovo je najgori oblik sijanja rasizma i mrznje...to je njihov stil pisanja protiv Bosnjaka, Srba, Slovenaca, normalnih Hrvata...to su ljudi koji su napisali da smo sami srusili Stari most...njihov glavni urednik nije htio da prihvati redizajn Vecernjeg jer nije htio da mu to radi "Srbin iz Bosne"...
Last edited by Grom iz vedra neba on 09/11/2006 11:40, edited 1 time in total.

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 09/11/2006 11:40

horns&drums wrote:Nova ima jednu od najboljih informativnih emisija na podrucju ex Yu, ove ostale ne citam. Po toj logici trebalo bi zabraniti i Avaz i masu njih u nas, tj. u vas :D:D:D.

Avaz kao novina je smece. Ali ovdje nije rijec o zutoj stampi kao sto je Avaz, nego o fasistima, ili ustasoidima kako ih Mesic zove...

Post Reply