Novinska agencija Patria (NAP)

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
vrbas1979
Posts: 1389
Joined: 27/06/2012 13:34

#1 Novinska agencija Patria (NAP)

Post by vrbas1979 »

Ko su, šta su, čiji su ovi (Novinska agencija Patria (NAP))?
Odjednom su se pojavili, bez neke naročite najave, a ne primjećujem da ih mediji pretjerano prenose.

Zapalo mi je za oko danas da se svim silama trude da demonstracije predstavekao loše i negative. Klasično spinovanje, podvaljivanje i pri tome koriste odvratne metode. U dva dana su imali četiri takva izleta, krajnje neprofesionalna i pristrana:

Demonstranti koriste instrukcije iz Beograda!
Policija u pripravnosti, novi nemiri u petak 7. marta?
Demonstranti verbalnim napadima na prolaznike traže incident
Otežano kretanje Hitne pomoći zbog protesta

...Primjena ovog uputstva je evidenta posljednja dva dana, kada demonstranti privlače pažnju medija incidentima u kojima, navodno, vozači udaraju u demonstrante. Evidentno je da se to već dva puta desilo na sarajevskim demonstracijama, a u oba slučaja imamo video ovih incidenata na internet stranici Youtube.

...Poznati sarajevski privrednik (ime poznato redakciji), javio se novinskoj agenciji Patria (NAP) te kazao da su ga već dva puta učesnici demonstracija i plenuma verbalno napali u blizini sarajevske Skenderije.

... Međutim, iz Hitne pomoći Kantona Sarajevo su za novinsku agenciju Patria (NAP) upozorili su da rade u izuzetno teškim uslovima


:?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2 Re: Novinska agencija Patria (NAP)

Post by VjecitiStudent »

SDP
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3 Re: Novinska agencija Patria (NAP)

Post by StupskaBitanga »

Idu izbori biće ovih projekata mnogo
gandii
Posts: 5
Joined: 07/03/2014 00:33

#4 Re: Novinska agencija Patria (NAP)

Post by gandii »

Ja sam čuo da su Fahrini niko ko šćepo ne zna propagandu raditi.....:-o:-D:-D
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#5 Re: Novinska agencija Patria (NAP)

Post by navedeni »

Ne palite se, kakva je ovo agencija, 1 covjek je radi, ni 1 medij ne bi ni 1 km za ovo dao
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#6 Re: Novinska agencija Patria (NAP)

Post by Nero Histrion »

Pogledajte temu Protesti, govori se i o njima veceras. :D
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#7 Re: Novinska agencija Patria (NAP)

Post by navedeni »

Ispravljam se, ALJ Balcans i Oslobodjenje imaju s njima ugovore,sa drugima su tek u pregovorima, provjereno
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#8 Re: Novinska agencija Patria (NAP)

Post by Nero Histrion »

navedeni wrote:Ispravljam se, ALJ Balcans i Oslobodjenje imaju s njima ugovore,sa drugima su tek u pregovorima, provjereno
Jesi ti siguran da AJB ima ugovor s njima? To ce biti razocarenje.
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#9 Re: Novinska agencija Patria (NAP)

Post by navedeni »

Nero Histrion wrote:
navedeni wrote:Ispravljam se, ALJ Balcans i Oslobodjenje imaju s njima ugovore,sa drugima su tek u pregovorima, provjereno
Jesi ti siguran da AJB ima ugovor s njima? To ce biti razocarenje.
Pa radim tu, kako nisi sam dosao do tog zakljucenja do sad hahah, ali nisam medju novinarima, kolegica potvrdila 100% i Oslobodjenje. Tarik ne radi vise za Fahru, Demokratka Fronta i SDA mu pomazu, i vidi se to tacno kroz ugovore koje je potpisao. Ali ALJ placa sve agencije, to je politika firme, pa sama bira sta ce emitovati, a ne kao ove nase privatne kuce i javni servisi, SVI do zadnjeg :evil:
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#10 Re: Novinska agencija Patria (NAP)

Post by Nero Histrion »

Vidi se da mu SDA pomaze po nacinu na koji se plasiraju informacije ... samo ne znam kako mu moze i DF pomagati u isto vrijeme? Ti @navedeni prvo rece da niko za ovu agenciju ni pisljive marke ni bi trebao dati, a sad ispade da ih svi pocinju gotivit? Ma malo si mi kontradiktoran :wink:.

Vrijeme ce pokazati pravo lice Patria agencije, a mi za sada mozemo nagadjati i citati izmedju redova. Ko je u novinarstvu iole bio, zna koliko je bitno savladati tu vjestinu citanja :-D.
vrbas1979
Posts: 1389
Joined: 27/06/2012 13:34

#11 Re: Novinska agencija Patria (NAP)

Post by vrbas1979 »

Proslavljeni general Armije RBiH Atif Dudaković bit će kandidat za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH na Općim izborima u oktobru ove godine, saznaje bh. novinska agencija Patria (NAP) iz dobro obaviještenih izvora.

Dan poslije: "Ma dajte... Nema ništa od toga. Prvi put to čujem od vas...", kaže Dudaković.

Pouzdani su nema šta.

Image
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#12 Re: Novinska agencija Patria (NAP)

Post by StupskaBitanga »

Sistem Avaza ono čuje se u mahali, u garanpu i frizeraju i hop to završi u javnosti a ako je pritom kao Atif D. zvučno i popularno ime to će naravno izazvati pažnju i interesovanje
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#13 Re: Novinska agencija Patria (NAP)

Post by navedeni »

iz intervjua:

Kakva je trenutno saradnja sa javnim servisima i komercijalnim televizijama u BiH po pitanju preuzimanja vaših vijesti?

"Još uvijek je rano govoriti o nekoj formalnoj saradnji, obzirom da se tržište još uvijek upoznaje sa nama, a i mi sa tržištem. Ali, izuzetno smo zadovoljni prvim efektima našeg rada. U samo tri sedmice rada, više od 150 medija iz BiH, ali i iz regiona je prenosilo naše informacije. Posebno smo ponosni što su nam povjerenje ukazali mediji sa tradicijom i velikim utjecajem. Naše informacije prenosili su između ostalih i BHRT, Federalna.ba, TV1, Oslobođenje, Nezavisne novine, Večernji list, Slobodna Bosna, Klix, hrvatski portal Index.hr, srbijanska televizija B92, turska agencija Anadolija i mnogi drugi", kazao je Lazović našem portalu.

Prenošenje svih sadržaja koje prenosi Patria je besplatno, uz uvjet da mediji navedu izvor informacije. "Trudit ćemo se da tako ostane i u budućnosti, jer vjerujemo da bh. medijsko tržište zaslužuje servis koji će svima mogućiti pristup tačnim i provjerenim informacijama", rekao je za kraj Tarik Lazović, glavni urednik novinske agencije Patria.
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#14 Re: Novinska agencija Patria (NAP)

Post by navedeni »

Google oglasi i reklame (http://www.nap.ba/) , par hiljada KM mjesecno je to
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#15 Re: Novinska agencija Patria (NAP)

Post by navedeni »

Nema mozda u ovom momentu, govorim inace sta mislim. A ovaj gore sto kenja, bolje šuti, ja dobijam google chekove iz Irske sa vise sajtova i shhhh, znam o cemu pricam
Post Reply