Novine "Novo vrijeme"

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

nelex25
Posts: 8
Joined: 31/07/2012 17:17

#1 Novine "Novo vrijeme"

Post by nelex25 »

Vidim neke bilborde po Sarajevu, a i na kioscima vidim da se prodaje. Je li neko imao priliku listati, o čemu se radi?
User avatar
Phantea
Posts: 143
Joined: 25/03/2007 00:16
Location: Sugarland :)

#2 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by Phantea »

To izdaje organizacija koja drzi tursko-bosanski koledz. Koliko skontah urednici su njihovi bivsi djaci i trenutni studenti sa Burch-a.

Sent from my PMP5197DULTRA using Tapatalk 2
hamdijaho
Posts: 8
Joined: 17/02/2013 12:13

#3 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by hamdijaho »

Ovo nas jede, kada se pocne odgovarati na pitanja iako i ne znamo tacan odgovor ali da ispadnemo pametni mi odgovorimo kako smo culi...Dakle prijatelju, otiđi u Epoha press i pitaj ih kakve veze imate sa Burchem... Stvar je jednostavna...Grupa Bošnjaka,osvješćenih želi da na lijep način servira narodu istinu, te da ga time ne zaglupljuje s nekim temama tipa 'ko je koga zaklo, koja se fabrika zatvorila i sl.' Citam ih od prvog broja i zaista su poucne i edukativne...mada najbolje je da ih svako kupi i vidi o cemu se radi...
hamdijaho
Posts: 8
Joined: 17/02/2013 12:13

#4 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by hamdijaho »

Evo i dodatak..intervju sa urednikom http://www.media-marketing.com/intervju ... ijeme.html
mali_balon
Posts: 11360
Joined: 12/09/2012 09:57

#5 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by mali_balon »

hamdijaho wrote:Ovo nas jede, kada se pocne odgovarati na pitanja iako i ne znamo tacan odgovor ali da ispadnemo pametni mi odgovorimo kako smo culi...Dakle prijatelju, otiđi u Epoha press i pitaj ih kakve veze imate sa Burchem... Stvar je jednostavna...Grupa Bošnjaka,osvješćenih želi da na lijep način servira narodu istinu, te da ga time ne zaglupljuje s nekim temama tipa 'ko je koga zaklo, koja se fabrika zatvorila i sl.' Citam ih od prvog broja i zaista su poucne i edukativne...mada najbolje je da ih svako kupi i vidi o cemu se radi...
Ima i preporod, jel to nacionalna novina, i ciju istinu serviraju. Nemre se to tako riJEt istina je relevantna, svak ima svoju istinu, znaci te novine ne serviraju Bosansku, Hrvatsku, Srpsku ili Rastafraijanijenksku istinu.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#6 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by StupskaBitanga »

a tek SAFF :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kontra__
Posts: 414
Joined: 05/02/2013 00:07

#7 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by Kontra__ »

Ne pravi se naivan, novina ima itekakve veze sa organizacijom zvana hizmet, fetullah gul, turska ovo ono, ne pisi ako vec ne znas. Polahko se infiltriraju u bosansko drustvo, na raznorazne nacine, sto mi se bas i ne svidja ali hajde de...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#8 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by plain vanilla »

hamdijaho wrote:Ovo nas jede, kada se pocne odgovarati na pitanja iako i ne znamo tacan odgovor ali da ispadnemo pametni mi odgovorimo kako smo culi...Dakle prijatelju, otiđi u Epoha press i pitaj ih kakve veze imate sa Burchem... Stvar je jednostavna...Grupa Bošnjaka,osvješćenih želi da na lijep način servira narodu istinu, te da ga time ne zaglupljuje s nekim temama tipa 'ko je koga zaklo, koja se fabrika zatvorila i sl.' Citam ih od prvog broja i zaista su poucne i edukativne...mada najbolje je da ih svako kupi i vidi o cemu se radi...
ma jasta
koga jos zanima koja je fabrika zatvorena, cista glupost
hamdijaho
Posts: 8
Joined: 17/02/2013 12:13

#9 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by hamdijaho »

plain vanilla wrote:
hamdijaho wrote:Ovo nas jede, kada se pocne odgovarati na pitanja iako i ne znamo tacan odgovor ali da ispadnemo pametni mi odgovorimo kako smo culi...Dakle prijatelju, otiđi u Epoha press i pitaj ih kakve veze imate sa Burchem... Stvar je jednostavna...Grupa Bošnjaka,osvješćenih želi da na lijep način servira narodu istinu, te da ga time ne zaglupljuje s nekim temama tipa 'ko je koga zaklo, koja se fabrika zatvorila i sl.' Citam ih od prvog broja i zaista su poucne i edukativne...mada najbolje je da ih svako kupi i vidi o cemu se radi...
ma jasta
koga jos zanima koja je fabrika zatvorena, cista glupost
Ironicno? Serviranjem takvih informacija narod samo pada u depresiju i jad i vazda kuka kako nista ne valja i sl. A pozitivni primjeri, kojih svakako ima, se malo ili gotovo nikako ne spominju!
hamdijaho
Posts: 8
Joined: 17/02/2013 12:13

#10 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by hamdijaho »

mali_balon wrote:
hamdijaho wrote:Ovo nas jede, kada se pocne odgovarati na pitanja iako i ne znamo tacan odgovor ali da ispadnemo pametni mi odgovorimo kako smo culi...Dakle prijatelju, otiđi u Epoha press i pitaj ih kakve veze imate sa Burchem... Stvar je jednostavna...Grupa Bošnjaka,osvješćenih želi da na lijep način servira narodu istinu, te da ga time ne zaglupljuje s nekim temama tipa 'ko je koga zaklo, koja se fabrika zatvorila i sl.' Citam ih od prvog broja i zaista su poucne i edukativne...mada najbolje je da ih svako kupi i vidi o cemu se radi...
Ima i preporod, jel to nacionalna novina, i ciju istinu serviraju. Nemre se to tako riJEt istina je relevantna, svak ima svoju istinu, znaci te novine ne serviraju Bosansku, Hrvatsku, Srpsku ili Rastafraijanijenksku istinu.
Gdje sam ja napisao da je to nacionalna novina. Ne mora da znači da grupa Bošnjaka ne može da piše novinu koja nije nacionalna, a prijatelju ako sunce grije, hoce li Srbi reci takodjer da grije ili? Sada da ne ulazimo u raspravu sta je istina, ali to je samo jedan aspekat novine.. Pitam se kolko si brojeva procitao pa tako zboris
User avatar
hordash
Posts: 419
Joined: 29/03/2009 16:49

#11 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by hordash »

E moj hamdija nemoj mislit da niko ne zna kako su i od koga osnovani. Itekako imaju veze sa ljudima koji su osnovali Tursko-bosanski koledz i Burch univerzitet. Ljudi koji rade u tim novinama su studenti koji su bili stipendirani od Bosna Sema organizacije, i zavrsili su fakultete na IUS-u ili na sarajevskom univerzitetu. Mozda ima i pojedinaca sa Burcha jer je to relativno mlad univerzitet. Uglavnom, 90% (vjerovarno i vise) prodatih primjeraka je upravo raznim organizacijama Bosna Seme. Vjerujem da mimo tih organizacija nisu ostvarili nikakav uspjeh i utjecaj. Isto tako mislim ni da nece ostvarit bilo kakav zapazen uspjeh zahvaljujuci profilu zaposlenih osoba.
Marifeta
Posts: 20
Joined: 08/12/2005 09:01

#12 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by Marifeta »

Bila sam krenula prema trafici da ih kupim prije nekog vremena. Dodoh do trafike, uzeh u ruku Novo Vrijeme i vidjeh lice Senaida Memica, nacelnika Ilidze na prvoj stranici, sa sve u superlativima o doticnom. Kaze ima i intervju sa njim, na dvije strane unutra. Novo Vrijeme, zdraavo, nismo na istoj talasnoj....
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#13 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by StupskaBitanga »

Marifeta wrote:Bila sam krenula prema trafici da ih kupim prije nekog vremena. Dodoh do trafike, uzeh u ruku Novo Vrijeme i vidjeh lice Senaida Memica, nacelnika Ilidze na prvoj stranici, sa sve u superlativima o doticnom. Kaze ima i intervju sa njim, na dvije strane unutra. Novo Vrijeme, zdraavo, nismo na istoj talasnoj....
SDA im je dala zemljište i sve da univerzitete prave nije ni čudo
hamdijaho
Posts: 8
Joined: 17/02/2013 12:13

#14 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by hamdijaho »

Zaista smijesno...odlucite se ili je SDA ili Burch...pitam vas kolko vas je uzelo i citalo novine?? a ne gledalo i naculo kakve su...de procitajte tekst...
User avatar
hordash
Posts: 419
Joined: 29/03/2009 16:49

#15 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by hordash »

Ti svoje pa svoje. Sta mozes ocekivat od priucenih novinara? Od ljudi koji su zavrsili fakultete koji nemaju veze sa zurnalistikom? I na kraju, reci mi je li iko zaposlen putem nekog konkursa ili su zaposleni izdanak "Hizmeta"?
Kontra__
Posts: 414
Joined: 05/02/2013 00:07

#16 Re: Novine

Post by Kontra__ »

hordash wrote:Ti svoje pa svoje. Sta mozes ocekivat od priucenih novinara? Od ljudi koji su zavrsili fakultete koji nemaju veze sa zurnalistikom? I na kraju, reci mi je li iko zaposlen putem nekog konkursa ili su zaposleni izdanak "Hizmeta"?
Ljubi brat! :lol: :lol: :mrgreen:

Dzaba se trudis, vidis da je tvrdoglav lik. Hizmetska novina, Fetullah Gul, organizacija, Bosna - Sema itd.., treba li jos?
hamdijaho
Posts: 8
Joined: 17/02/2013 12:13

#17 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by hamdijaho »

opet vi po svom...Evo radi diskusije reci cemo da ste u pravu...ali je li ovdje rijec o toj pozadini ili novini? da vidimo kvalitet novina a? Vi nasli neku pricu ovi je drze..oni je drze..pa ko drzi AVaz, Oslobodjenje itd...mozemo i tako rezonovati..da vidimo kvalitet
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#18 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by LeonardoAC »

Evo, kao neutralan (nemam nikakve veze sa Burchom) mogu reći da su novine KLASA i STNDARD za havaz koji ovdje važi kao "najprodavaniji". Iako mislim da štampane novine nemaju budućnost i da će internet to sve potopiti vrlo brzo (moja pretpostavka narednih 10 godina neće više izlaziti štampana izdanja) ovo su vrlo pristojne, sadržajne i po mom ukusu - novine kvalitetnog sadržaja. Možda malo da se poradi na kvaliteti papira, dizajnu, grafičkoj obradi pa da to izgleda ljepše... za početak :thumbup:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#19 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by Ja_Ja »

Kupio prije dva petka prvi primjerak na aerodromu i pozitivno sam iznenadjen. Na stranu pozadina, novina kao novina je bolja (uzimajuci teme o kojim pisu) od ostalih novina koje su dostupne.

Ne kontam samo sto se moraju gledati uvijek te neke teorije zavjere ili ko stoji iza toga ili ovoga. Sam kvalitet je bitan i ako je kvalitet konstantan ili ako raste te ako je pozitivan (bez obzira dali se radilo o novini ili necemu drugom) onda to treba podrzati ili bar ne stajati na putu.
mali_balon
Posts: 11360
Joined: 12/09/2012 09:57

#20 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by mali_balon »

Nije teorija zavjere znati ko stoji iza nekih novina ili tv i radio stanice sa ili iz kojih moze svasta da pise govori ili prikazuje, propaganda je jedna fenomenalna stvar ili ako cemo to malo, militarizovati pa da kazmeo psiholoske operacije su cudo. Neko stavi u navodnike da je avaz najpordavanija novina, cinjenica je da jeste najprodavanjia novina, ali takodje misljenja sam ko god da 1KM za avaz taj je dao 1KM za rusenje BiH.
Dakle svi znamo sta je avaz i ko stoji iza avaza, znamo svu pricu, znamo ko stoji iza Bosne, Dana, Oslobodnjena, Face tv, federalne, radio nabe itd itd. Sto to ne bi trebali znati ko stoi iza ovog novog vakta, jel to treba sljepo vjerovati, jel to treba citati kako je sve super i sve odlicno zaboraviti dnevnopoliticki situaciju. Svaki citalac, slusalac i gledalac treba da se nauci da tumaci ono sto cuje, procita i vidi, i da vjeruje svojim ocima i usima, a ne da mu neko tako servira kao to je tako drugacije nemere bit.,
Tereba mislit svojom glavom.

@hamdija rekaosi grupa osvijescenih Bosnjaka, znaci pomenuo si naciju, ako si mislio daj to nebitno sto si to naveo, samim pominjanjem nacije vrsisi segregaciju ili vec odredujes koja nacija treba da cita ove novine

I et ti mi dovoljno rece da ih ni ne pogledam.
User avatar
hordash
Posts: 419
Joined: 29/03/2009 16:49

#21 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by hordash »

Ja_Ja wrote:Kupio prije dva petka prvi primjerak na aerodromu i pozitivno sam iznenadjen. Na stranu pozadina, novina kao novina je bolja (uzimajuci teme o kojim pisu) od ostalih novina koje su dostupne.

Ne kontam samo sto se moraju gledati uvijek te neke teorije zavjere ili ko stoji iza toga ili ovoga. Sam kvalitet je bitan i ako je kvalitet konstantan ili ako raste te ako je pozitivan (bez obzira dali se radilo o novini ili necemu drugom) onda to treba podrzati ili bar ne stajati na putu.
Ovdje se ne radi o bilo kakvoj teoriji zavjere. Ono sto sam ja napisao je odgovor ovom frishko registrovanom liku koji je pokusao negirati povezanost sa navedenim ljudima.

Sto se tice kvaliteta, nasim ljudima je dobro sve sto je bolje od Avaza, a Avaz je smijurija od novine. Sto ce reci da je lahko biti bolji od Avaza. Kada govorimo o prodaji Avaza, ona je bila direktno proporcionalna stranci na vlasti. To je bila Sda novina i dok su ovi vladali sve budzetske institucije su bile pretplacene na istu. Otud prodajni rezultati kojima su se kitili. Nakon osnivanja Sbb-a prodaja strasno opada i ne kite se vise njome. Ne pise vise petkom broj odstampanih primjeraka, sto im je prije bila redovna praksa.
nekoeko
Posts: 262
Joined: 31/03/2010 15:41

#22 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by nekoeko »

Trenutno najbolja i najkorektnija novina u BiH. Za koji mjesec, godinu ce se dobro zabetonirati na nasem trzistu. Naravno da imaju veze sa hizmet pokretom Fethullaha Gülena, to i ne kriju. Gülenov tekst ima u svakom broju. Ali znate li vi uopste ko je Gülen? Jedan od najutjecajnih likova Turske i najzasluznijih za uspon Turske. Imaju i novine u Turskoj, po imenu "Zaman" i "Todays Zaman". (otud i bosanski naziv) Dizajn isti ko i kod bosanske varijante. Radi se o najprodavanijoj turskoj dnevnoj novini, tako da ne lupetajte bezveze. Biće nešto ko ajb u novinskoj formi, živi bili, pa vidjeli.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#23 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by VjecitiStudent »

Marifeta wrote:Bila sam krenula prema trafici da ih kupim prije nekog vremena. Dodoh do trafike, uzeh u ruku Novo Vrijeme i vidjeh lice Senaida Memica, nacelnika Ilidze na prvoj stranici, sa sve u superlativima o doticnom. Kaze ima i intervju sa njim, na dvije strane unutra. Novo Vrijeme, zdraavo, nismo na istoj talasnoj....
Ako objave i intervju i sa dr Arzijom Mahmutović, doživotni sam njihov čitalac :D
dragonz
Posts: 1785
Joined: 20/09/2008 13:12

#24 Re: Novine "Novo vrijeme"

Post by dragonz »

ovdje na forumu većina čita bukovskog ili pirketa :-) više puta mjesećno tako da dnevna štampa nema šanse
User avatar
Di Canio
Posts: 120
Joined: 07/10/2013 10:08

#25 Re: Novine

Post by Di Canio »

Kontra__ wrote:
hordash wrote:Ti svoje pa svoje. Sta mozes ocekivat od priucenih novinara? Od ljudi koji su zavrsili fakultete koji nemaju veze sa zurnalistikom? I na kraju, reci mi je li iko zaposlen putem nekog konkursa ili su zaposleni izdanak "Hizmeta"?
Ljubi brat! :lol: :lol: :mrgreen:

Dzaba se trudis, vidis da je tvrdoglav lik. Hizmetska novina, Fetullah Gul, organizacija, Bosna - Sema itd.., treba li jos?
Iskreno, meni je ova novina veoma sumnjiva, s obzirom kakva se lica krecu po njihovoj redakciji. Ne bi me iznenadilo da se uskoro cuje da imaju neke tajne aktivnosti ili cak povezani sa radikalnim islamistima pa cak teroristima....uglavnom užas.
Post Reply