Novi zakon - premija auto osiguranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#551 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by supercali »

Vozilo br 1 koke se prodaj3 cekati dok istekne reg
Kad istekne 2 prebaciti na a a 3 na b s tim da dok ne istekne prvom ili dok se ne proda 3 ce biti neregistrovano ili ce biti na tu osobu c od kpje je kupljeno ako postoji mogucnost


To je verzija koja mi je najlogicnija e sad posto ne znam sve pojedinosti ne znam je li izbodljiva
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#552 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by dgL_ »

Povuces policu sa vozila koje se prodaje... Kroz par dana dobijes povrat novca u toj vrijednosti i registrujes ga na osobu B a vozilo br. 2 takodje povuces policu i uzmes novu na osobu A(sa odjavljenim bonusom... ) ukratko povuces obije police i doplatis razliku para za reg. Auta br. 2 i 3. Auto koje se prodaje ceka kupca koji ce dokupit policu... Sve ostale dadzbine vaze do isteka reg.! Lp
noviclan
Posts: 10901
Joined: 31/10/2013 06:48

#553 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by noviclan »

dgL_ wrote:
online_zarada wrote:smrdim/dobra-vijest-za-vozace ... ila-u-bih/

Da li ovo išta znači nama koji prvu put registrujemo auto na svoje ime? Kontam da nas malo i oni obraduju ,vakat više :D :bih:
Procitah clanak i ne vidjeh nigdje nesto sto bi moglo i iz daleka upucivati na to...
ma divno pojeftinjenje cijele 4 (cetiri) konvertibilne marke koliko iznosi zelemi karton :bih:
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#554 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by dgL_ »

Auto registrovano 27.5. U mrdjuvremenu se pojavio kupac. Musterija, zelim povuci svoju policu... Koja je procedura, koliko traje i koliko novca mi vrate? Polica je 50% 225 KM
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#555 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by rusmir.ba »

dgL_ wrote:Auto registrovano 27.5. U mrdjuvremenu se pojavio kupac. Musterija, zelim povuci svoju policu... Koja je procedura, koliko traje i koliko novca mi vrate? Polica je 50% 225 KM
1. Potpis Kupoprodajnog ugovora (Opcina ili Agencija)

Sa tim i sa policom (dakle ne dajes policu uz Saobraćajnu i vlasničku) ideš u filijalu osiguranja, prilozis tu policu, popunis zahtjev za povrat razlike novca a ako u medjuvremenu kupis auto platis iznos osiguranja sa 50% popustom. Ne znam koliko traje povrat novca, kazu malo duze al nebitno, ostaje ti bonus a i pare nece pobjeci.

Tako mi rekose prije par dana u Agenciji gdje registrujem auto.
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#556 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by dgL_ »

Slijedeca situacija drugovi, ako iko ima objasnjenje...

Registrovano auto 27.5.16' polica 230 KM... 26.8. Prodano auto i povucena polica, cekao 15 dana i danas mi legne povrat 144 KM? KAKO? 230/12 = cirka 20... 3 mjeseca koristeno osiguranje, znaci trebalo bi se odbit 60 KM i isplatit 170 KM? Zasto sam dobio 26 KM manje? Il je ovo jos jedna navlaka lopovluka u osiguranju da klepaju a da im se nista ne moze? Hvala
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#557 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by mali_milojica »

dgL_ wrote:Slijedeca situacija drugovi, ako iko ima objasnjenje...

Registrovano auto 27.5.16' polica 230 KM... 26.8. Prodano auto i povucena polica, cekao 15 dana i danas mi legne povrat 144 KM? KAKO? 230/12 = cirka 20... 3 mjeseca koristeno osiguranje, znaci trebalo bi se odbit 60 KM i isplatit 170 KM? Zasto sam dobio 26 KM manje? Il je ovo jos jedna navlaka lopovluka u osiguranju da klepaju a da im se nista ne moze? Hvala
Stvarno ne znam.
Mozda je polica usla u 4 mjesec,mozda ide neka cifra na tvoju stetu zbog prijevremenog prestanka osiguranja. Mozda se neko javi pa tacno kaze.
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#558 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by klaki »

jebote 26 maraka i vracanje polise, koji ciganluk od tebe

hajd sad opali po meni
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#559 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by bach »

Idiotizam kompletan cijela ova cirkusijada oko polisa...Uzmi - vracaj polisu...Koji im je k...ovo trebalo...
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#560 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by dgL_ »

klaki wrote:jebote 26 maraka i vracanje polise, koji ciganluk od tebe

hajd sad opali po meni
Necu pasha, stvar je principa, a mnogi rade danas 8 h i kupaju se u znoju za 25 KM... Komentari ovog tipa da zaobidju pitanje... Da mi je trebao neko ovako nesto da napise drugacije bih formulisao pitanje.. Ako neko zna odg. Konkretno neka napise... A najprije ce bit lopovluk klasicni
EasyWay
Posts: 266
Joined: 31/03/2011 00:55

#561 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by EasyWay »

Pozdarv svima. Nedavno sam kupio auto kojem ističe registracija sad 16-og oktobra. S obzirom da mi je ovo prvo auto, a kako sam se istrošio, postoji li ikakva mogućnost da ne plaćam punu cijenu police.
Čovjek iz osiguranja mi je rekao da on poznaje osobu koja ima policu sa bonusom, al da on ne voza auto niti ga ima, ostario čovjek. Eh sad, mogu li ja tu policu od njega otkupiti, kako bi zadržao taj njegov bonus za narednu registraciju? Da li se ova polica može otkupiti ili da mi je on daruje kroz ugovor, kako bi ja zadržao taj bonus. Molim cijenjene forumaše da me upute, šta da radim kako bi najbolje prošao. Hvala
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#562 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by funeral blues »

I ja bih zamolio ako neko zna.. Ako prilikom kupovine dobijem originaonu policu osiguranja od prethodnog vlasnika, da li to znaci da sigurno nije povučena polica, odnosno da cu je moci koristiti do isteka registracije? Da li se u tim periodu auto moze prevesti na moje ime, a da to ne utice na validnost police?
EasyWay
Posts: 266
Joined: 31/03/2011 00:55

#563 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by EasyWay »

@funeral blues Kod tebe je drugačija situacija od moje. Ti si uz auto dobio i policu i traje ti do isteka registracije. Kad sam isplatio pare za auto, vlasnik je meni nudio svoju policu sa bonusom za 200 KM. Ja sam se dvoumio i na kraju odustao, jer nisam bio siguran da li bi njegov bonus zadrzao prilikom produžetka registracije. Molim cijenjene forumase da odgovore na moj prvi post. Hvala
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#564 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by funeral blues »

EasyWay wrote:@funeral blues Kod tebe je drugačija situacija od moje. Ti si uz auto dobio i policu i traje ti do isteka registracije. Kad sam isplatio pare za auto, vlasnik je meni nudio svoju policu sa bonusom za 200 KM. Ja sam se dvoumio i na kraju odustao, jer nisam bio siguran da li bi njegov bonus zadrzao prilikom produžetka registracije. Molim cijenjene forumase da odgovore na moj prvi post. Hvala
Ja jos nisam kupio auto, pa pokusavam saznati ove kombinacije kako bih znao ocijeniti koja od ponuda je povoljnija.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#565 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by 530i »

Prije da će ti "čovjek iz osiguranja" odgovoriti...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#566 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by skafiskafsnjak »

funeral blues wrote:
EasyWay wrote:@funeral blues Kod tebe je drugačija situacija od moje. Ti si uz auto dobio i policu i traje ti do isteka registracije. Kad sam isplatio pare za auto, vlasnik je meni nudio svoju policu sa bonusom za 200 KM. Ja sam se dvoumio i na kraju odustao, jer nisam bio siguran da li bi njegov bonus zadrzao prilikom produžetka registracije. Molim cijenjene forumase da odgovore na moj prvi post. Hvala
Ja jos nisam kupio auto, pa pokusavam saznati ove kombinacije kako bih znao ocijeniti koja od ponuda je povoljnija.
Ne mozes zadrzati bonus od proslog vlasnika ni na koji nacin. Kada bude trebalo produziti registraciju , polisa ide na tvoje ime i s tvojim bonusom (da li je 100% ili neki drugi).
To je dobra volja prodavca da ti polisu ostavi ... Realno, ja to nikada ne bih uradio ...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#567 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by skafiskafsnjak »

funeral blues wrote:I ja bih zamolio ako neko zna.. Ako prilikom kupovine dobijem originaonu policu osiguranja od prethodnog vlasnika, da li to znaci da sigurno nije povučena polica, odnosno da cu je moci koristiti do isteka registracije? Da li se u tim periodu auto moze prevesti na moje ime, a da to ne utice na validnost police?
Koliko ja znam, da bi se odradio povrat novca , original polisa se mora vratiti . Auto mozes prevesti na svoje ime . Neki mupovi traze da kopiras i ovjeris tu polisu, a neki samo da kopiras
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#568 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by skafiskafsnjak »

EasyWay wrote:Pozdarv svima. Nedavno sam kupio auto kojem ističe registracija sad 16-og oktobra. S obzirom da mi je ovo prvo auto, a kako sam se istrošio, postoji li ikakva mogućnost da ne plaćam punu cijenu police.
Čovjek iz osiguranja mi je rekao da on poznaje osobu koja ima policu sa bonusom, al da on ne voza auto niti ga ima, ostario čovjek. Eh sad, mogu li ja tu policu od njega otkupiti, kako bi zadržao taj njegov bonus za narednu registraciju? Da li se ova polica može otkupiti ili da mi je on daruje kroz ugovor, kako bi ja zadržao taj bonus. Molim cijenjene forumaše da me upute, šta da radim kako bi najbolje prošao. Hvala
Covjek iz osiguranja ti je rekao da taj covjek ima bonus. Da bi iskoristio ti taj bonus, moras auto registrovati na tog covjeka . Taj bonus ne mozes drugacije iskoristiti ... ja to ne bih nikad uradio, ludost...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#569 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by mali_milojica »

EasyWay wrote:Pozdarv svima. Nedavno sam kupio auto kojem ističe registracija sad 16-og oktobra. S obzirom da mi je ovo prvo auto, a kako sam se istrošio, postoji li ikakva mogućnost da ne plaćam punu cijenu police.
Čovjek iz osiguranja mi je rekao da on poznaje osobu koja ima policu sa bonusom, al da on ne voza auto niti ga ima, ostario čovjek. Eh sad, mogu li ja tu policu od njega otkupiti, kako bi zadržao taj njegov bonus za narednu registraciju? Da li se ova polica može otkupiti ili da mi je on daruje kroz ugovor, kako bi ja zadržao taj bonus. Molim cijenjene forumaše da me upute, šta da radim kako bi najbolje prošao. Hvala
Ne mozes.
Bonus sa police ti moze pokloniti samo bliza porodica. Otac,majka,brat,sestra. Ostalo zaboravi. Platit ces punu policu.
Nedavno je drug htio za drugi auto oldtimer raditi da mu tetka pokloni policu (prvi auto mu je reg na zenu) nije moglo,covjek iz osiguranja nam rekao samo blizi clanovi porodice.
Last edited by mali_milojica on 06/10/2016 12:20, edited 2 times in total.
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#570 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by funeral blues »

skafiskafsnjak wrote:
funeral blues wrote:I ja bih zamolio ako neko zna.. Ako prilikom kupovine dobijem originaonu policu osiguranja od prethodnog vlasnika, da li to znaci da sigurno nije povučena polica, odnosno da cu je moci koristiti do isteka registracije? Da li se u tim periodu auto moze prevesti na moje ime, a da to ne utice na validnost police?
Koliko ja znam, da bi se odradio povrat novca , original polisa se mora vratiti . Auto mozes prevesti na svoje ime . Neki mupovi traze da kopiras i ovjeris tu polisu, a neki samo da kopiras

OK, hvala na informaciji.
EasyWay
Posts: 266
Joined: 31/03/2011 00:55

#571 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by EasyWay »

Ok. Znači ne gine mi puna polica. Obići ću par osig. kuća da se raspitam, možda nešto iskopam. Hvala svima :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#572 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by skafiskafsnjak »

Ma normalan nacin ne postoji . Jedino da ti pokloni supruga, otac ili majka. Svi ostali nacini su sumnjivi ... IMa osiguranja koje naplate tebi pola polise... a tamo bonus 100% . Valjda uplate 100% na banku (dodaju oni pola).
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#573 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by Dzontra_Volta »

mali_milojica wrote:
EasyWay wrote:Pozdarv svima. Nedavno sam kupio auto kojem ističe registracija sad 16-og oktobra. S obzirom da mi je ovo prvo auto, a kako sam se istrošio, postoji li ikakva mogućnost da ne plaćam punu cijenu police.
Čovjek iz osiguranja mi je rekao da on poznaje osobu koja ima policu sa bonusom, al da on ne voza auto niti ga ima, ostario čovjek. Eh sad, mogu li ja tu policu od njega otkupiti, kako bi zadržao taj njegov bonus za narednu registraciju? Da li se ova polica može otkupiti ili da mi je on daruje kroz ugovor, kako bi ja zadržao taj bonus. Molim cijenjene forumaše da me upute, šta da radim kako bi najbolje prošao. Hvala
Ne mozes.
Bonus sa police ti moze pokloniti samo bliza porodica. Otac,majka,brat,sestra. Ostalo zaboravi. Platit ces punu policu.
Nedavno je drug htio za drugi auto oldtimer raditi da mu tetka pokloni policu (prvi auto mu je reg na zenu) nije moglo,covjek iz osiguranja nam rekao samo blizi clanovi porodice.
Ne mogu brat i sestra, znam iz prve ruke. :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#574 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by mali_milojica »

Dzontra_Volta wrote:
mali_milojica wrote:
EasyWay wrote:Pozdarv svima. Nedavno sam kupio auto kojem ističe registracija sad 16-og oktobra. S obzirom da mi je ovo prvo auto, a kako sam se istrošio, postoji li ikakva mogućnost da ne plaćam punu cijenu police.
Čovjek iz osiguranja mi je rekao da on poznaje osobu koja ima policu sa bonusom, al da on ne voza auto niti ga ima, ostario čovjek. Eh sad, mogu li ja tu policu od njega otkupiti, kako bi zadržao taj njegov bonus za narednu registraciju? Da li se ova polica može otkupiti ili da mi je on daruje kroz ugovor, kako bi ja zadržao taj bonus. Molim cijenjene forumaše da me upute, šta da radim kako bi najbolje prošao. Hvala
Ne mozes.
Bonus sa police ti moze pokloniti samo bliza porodica. Otac,majka,brat,sestra. Ostalo zaboravi. Platit ces punu policu.
Nedavno je drug htio za drugi auto oldtimer raditi da mu tetka pokloni policu (prvi auto mu je reg na zenu) nije moglo,covjek iz osiguranja nam rekao samo blizi clanovi porodice.
Ne mogu brat i sestra, znam iz prve ruke. :D
:lol:
Eto rijesili jos jednu dilemu,ostaje znaci otac ili majka.
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#575 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by citroen xm »

Nije da pametujem, ali kupio čovjek auto i problem je registracija... e jbg jaro.
Post Reply