Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post Reply
Lex77
Posts: 988
Joined: 09/02/2010 23:23

#151 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Lex77 »

Ako stvarno planiraju to provesti prije nego Biden sjedne u fotelju i u dogovoru s Rusijom, to nikako nije dobro.

A i vjerujem Avdiću. Čovjek očito ima informacije. Svašta je dosada otkrio.
User avatar
sinuhe
Posts: 11443
Joined: 03/06/2011 11:33

#152 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by sinuhe »

Rusija ce prihvatiti Schmidta jer je preko PIC-a samo i prisutna u 'jugoslovenskoj krizi'. Zapadni saveznici nece od smjene Inzka praviti slucaj.
Naravno najbolje bi bilo raspustiti OHR. Komsic i Dzaferovic su se mogli zahvaliti njemackoj ambasadorici na ponudi i lijepo je odbiti.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#153 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by 155_mm »

ne kontam cemu sluze ova guslanja da ce doci do zamjene prije nego bajden preuzme vlast. ko ima korist od ovih lazi.

kad se prica da bi do zamjene doci u proljece i da je sljedeca sjednica PIC-a u martu.

cemu onda laganje?
Nikola Testa
Posts: 774
Joined: 04/09/2013 20:45

#154 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Nikola Testa »

belfy wrote: 28/12/2020 02:36
Nikola Testa wrote: 27/12/2020 07:10
jako puno promasaja u promisljanjima. samo cu reci: ne treba bas vjerovati medijima toliko...
Lijepo bi bilo cut tvoje mišljenje na zadatu temu.
moje misljenje je da, ako trebaju doci tako teske reforme, mozda Njemacka Incka vidi kao slabost. upravo zato i predlazu svog konzervativca. jedan takav prije njega je bio Aschdown. konzervativci su teske ruke i rade ono sto im se zacrta. znaci treba im neko kome Dodik nece na prvu ni pomisliti da dobaci, a opet jako dobar balans, jer je isti imao dobre odnose sa Hrvatima.
Nije bitno kako Njemačka vidi Inzka, već šta Njemačka mora uraditi da bi dobila novog VP, mora sjest sa Rusima, ne vidim ništa u tome pozitivno. VP nije snažan zato što se zna potuć, niti što ima karaktera, već zato što ima ili nema podršku međunarodne zajednice. Trenutno postoji jasno neslaganje u svijetu oko većine kriznih područja, a ne samo Bosne i Hercegovine. Ništa se u tom smislu neće promjeniti ako se ne postigne dogovor između velikih i regionalnih sila oko koraka koje treba napraviti, to mogu uraditi i dok je Inzko VP, nikakve razlike u tom smislu neće biti. Kad je Ashdown bio VP ovdje je bilo nekoliko desetina hiljada stranih vojnika, plus SDS je bio na vlasti, sve sami ratni zločinci ili oni koji su direktno podržavali iste, u takvoj situaciji bili su potpuno ranjivi svi oni čiji je politički cilj bio cijepanje BiH.
cijeli ovaj medijski spin kako je on naklonjen HDZ-u, bas kao i ovaj zadnji koji si pokupio govori samo o onome sto bi ti isti mediji zeljeli da prikazu. no, cak i oni tu naprave dovoljno gafova da vidis da to nije ni izbliza tako. cak se i on sam javio na pisanje gluposti koje mu se pripisuju.
To što neko prenese neku vijest ne znači da se slaže sa porukom koju tekst želi poslati. Međutim spomenuto odlikovanje govori o tome koliko Njemci imaju takta u politici prema Bosni i Hercegovini, ovdje je svaki detalj bitan pa i tako na prvi pogled nebitan. Taj lik sigurno nije provjeravao ko je sve odlikovan ranije. Međutim Njemačka bi trebala znat kakve će to reakcije izazvat ovdje.
ili... pokusaj se staviti u kozu Merkelove. ako vec postoji Bajden, a ona otvoreno kaze da se slaze sa njim, koji bi bio dobar korak? ako, recimo, Rusija prihvati novog VP onda je vec dala i svoje odobrenje za sve ostalo sto slijedi. sad se zapitaj i sta ako se to ne desi...
Rusija ako je dala svoj pristanak za novog VP, a on će naprimjer raditi kontra onoga za što se Rusija formalno zalaže u BiH, ona će time iznevjeriti svoje partnere koje ima u Hrvatskoj i Srbiji, koji se otvoreno zalažu za jake entitete i "legitimno predstavljanje", ne mislim da je nemoguće da Rusi promjene svoju politiku preko noći ali dopusti da sumnjam u takvu mogućnost.

Mene šutnja Amerikanaca i Britanaca najviše zabrinjava, zanemarimo na momenat panično pisanje A.A. Zašto britanska i američka ambasada jednim malim saopštenjem od par rečenica ne daju podršku Njemcu i da završimo sa ovim špekulacijana. Već je dovoljno dana prošlo, od njih ni riječi. To nije dobar znak.
sad se zapitaj i sta ako se to ne desi
Bosanska strana nema pravo na grešku, ako ovaj trenutna incijativa nije dobra sad je pravo vrijeme da se kuka, alarmira saveznike i prijatelje BiH. Onog trenutka kad ga izaberu biće kasno, ja do sad, kao što sam ranije napisao, ne vidim neku pozitivnu informaciju iz GB i USA. To me puno više zabrinjava nego šta piše Avdo, Reuf ili Suljagić.
Nikola Testa
Posts: 774
Joined: 04/09/2013 20:45

#155 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Nikola Testa »

Vidim da je ljudima promakao jedan bitan detalj intervjua koji je dao Josip Juratović.

Radiosarajevo.ba: Navršila se 25. godišnjica Daytonskog sporazuma, kako dalje u BiH?

Juratović: Sve ovisi o međunarodnoj zajednici, posebno u institucijama. EU mora prestati sa politikom cinizma - cijelo vrijeme djelati sa nacionalistima, znajući da će oni po svaku cijenu pokušati spriječiti ulazak Bosne i Hercegovine u EU.

Po mome mišljenju treba učiniti tri koraka.

Prvo, sudstvo u Bosni i Hercegovini nije ovisno o bilo kome, već korumpirano! Govorimo stalno o neovisnom sudstvu. Nije problem u tome je li neovisno ili ne, nego je korumpirano! Neophodno je uspostaviti vladavinu prava, to jeste osušiti močvaru korupcije u sudstvu, tužilaštvu i policiji, a oni će osušiti močvaru korupcije u društvu!

Druga tema koju treba uraditi, jeste deblokirati institucije i sprovesti ravnopravnost građana u svim institucijama države, na njezinoj cjelokupnoj teritoriji.

Ovdje kaže ravnopravnost za sve građane na cijelom teritoriju Bosne i Hercegovine.

Takozvano preglasavanje jedne nacionalne grupe nad drugom je manje-više propaganda. Koliko god ono i je prisutno, mislim da se to institucionalno i pravno da urediti tako da se isto onemogući. Tako dugo dok se ne želi naći rješenje, to je samo propaganda i garant za nepotizam i vladavinu koja je sada na sceni.

Onda kaže potpuno suprotno, legitimno predstavljanje u prevodu, ali nije naglasio na kojem nivou i u kojoj mjeri. Ovo može biti dobro ako zaista bude provedeno na cijelom teritoriju Bosne i Hercegovine a ne samo u Federaciji, međutim do sad to nije bio slučaj. Ko može garantovat da Njemačka neće podržat potpuni disparitet Vijeća Naroda RSa i Doma naroda federacije BiH?

https://radiosarajevo.ba/metromahala/te ... eno/401324

Trenutno, uzimajući u obzir šutnju SAD, i VB, srpsku i hrvatsku diplomatsku ofanzivu zarad spašavanja HDZa, rusko gaženje bilo kakvog dostojanstva bosanske opcije, kanditata koji se predlaže (iako mislim da je to manje važno), svu komplikaciju koja proizilazi iz smjene VP, ne smatram da je ovo što se dešava nešto pozitivno. Ja se nadam da sam u krivu.
ZPP
Posts: 487
Joined: 16/02/2013 10:13

#156 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by ZPP »

https://politicki.ba/news/read/14049

I Schwarz-Schilling kaze da je dobro da SvabA dodje.

Tacno covjek nije pametan.

Sa jedne strane ne znam koji je interes Avde, Reufa, Emira i co. da tvrde ovako nesto, a sa druge nelogicno da su visedecenijski dokazani prijatelji BiH, kakvi su sigurno Schwarz-Schilling ili onaj drugi Schwarz kod Senada odjednom odlucili da rade kontra nas, zajednicki.

Plus USA bez koje nista ne moze proci.
Nikola Testa
Posts: 774
Joined: 04/09/2013 20:45

#157 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Nikola Testa »

ZPP wrote: 28/12/2020 21:51 https://politicki.ba/news/read/14049

I Schwarz-Schilling kaze da je dobro da SvabA dodje.

Tacno covjek nije pametan.

Sa jedne strane ne znam koji je interes Avde, Reufa, Emira i co. da tvrde ovako nesto, a sa druge nelogicno da su visedecenijski dokazani prijatelji BiH, kakvi su sigurno Schwarz-Schilling ili onaj drugi Schwarz kod Senada odjednom odlucili da rade kontra nas, zajednicki.

Plus USA bez koje nista ne moze proci.
Avdo, Reuf i Suljagić kukaju kad treba i kad ne treba, međutim to samo po sebi ne mora biti loše, iako me njihov način obraćanja prema svima užasno nervira, uvijek su oni u pravu, a svi drugi su četnici, ustaše itd itd.

U ovih par mjeseci je dobro da se diže frka i panika da budemo sigurni da bosanska strana neće biti oštećena, ista nema pravo na grešku za razliku od srpsko - hrvatskog bloka.
belfy
Posts: 7533
Joined: 06/08/2007 09:00

#158 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by belfy »

Nikola Testa wrote: 28/12/2020 21:09
belfy wrote: 28/12/2020 02:36
Nikola Testa wrote: 27/12/2020 07:10

Lijepo bi bilo cut tvoje mišljenje na zadatu temu.
moje misljenje je da, ako trebaju doci tako teske reforme, mozda Njemacka Incka vidi kao slabost. upravo zato i predlazu svog konzervativca. jedan takav prije njega je bio Aschdown. konzervativci su teske ruke i rade ono sto im se zacrta. znaci treba im neko kome Dodik nece na prvu ni pomisliti da dobaci, a opet jako dobar balans, jer je isti imao dobre odnose sa Hrvatima.
Nije bitno kako Njemačka vidi Inzka, već šta Njemačka mora uraditi da bi dobila novog VP, mora sjest sa Rusima, ne vidim ništa u tome pozitivno. VP nije snažan zato što se zna potuć, niti što ima karaktera, već zato što ima ili nema podršku međunarodne zajednice. Trenutno postoji jasno neslaganje u svijetu oko većine kriznih područja, a ne samo Bosne i Hercegovine. Ništa se u tom smislu neće promjeniti ako se ne postigne dogovor između velikih i regionalnih sila oko koraka koje treba napraviti, to mogu uraditi i dok je Inzko VP, nikakve razlike u tom smislu neće biti. Kad je Ashdown bio VP ovdje je bilo nekoliko desetina hiljada stranih vojnika, plus SDS je bio na vlasti, sve sami ratni zločinci ili oni koji su direktno podržavali iste, u takvoj situaciji bili su potpuno ranjivi svi oni čiji je politički cilj bio cijepanje BiH.
cijeli ovaj medijski spin kako je on naklonjen HDZ-u, bas kao i ovaj zadnji koji si pokupio govori samo o onome sto bi ti isti mediji zeljeli da prikazu. no, cak i oni tu naprave dovoljno gafova da vidis da to nije ni izbliza tako. cak se i on sam javio na pisanje gluposti koje mu se pripisuju.
To što neko prenese neku vijest ne znači da se slaže sa porukom koju tekst želi poslati. Međutim spomenuto odlikovanje govori o tome koliko Njemci imaju takta u politici prema Bosni i Hercegovini, ovdje je svaki detalj bitan pa i tako na prvi pogled nebitan. Taj lik sigurno nije provjeravao ko je sve odlikovan ranije. Međutim Njemačka bi trebala znat kakve će to reakcije izazvat ovdje.
ili... pokusaj se staviti u kozu Merkelove. ako vec postoji Bajden, a ona otvoreno kaze da se slaze sa njim, koji bi bio dobar korak? ako, recimo, Rusija prihvati novog VP onda je vec dala i svoje odobrenje za sve ostalo sto slijedi. sad se zapitaj i sta ako se to ne desi...
Rusija ako je dala svoj pristanak za novog VP, a on će naprimjer raditi kontra onoga za što se Rusija formalno zalaže u BiH, ona će time iznevjeriti svoje partnere koje ima u Hrvatskoj i Srbiji, koji se otvoreno zalažu za jake entitete i "legitimno predstavljanje", ne mislim da je nemoguće da Rusi promjene svoju politiku preko noći ali dopusti da sumnjam u takvu mogućnost.

Mene šutnja Amerikanaca i Britanaca najviše zabrinjava, zanemarimo na momenat panično pisanje A.A. Zašto britanska i američka ambasada jednim malim saopštenjem od par rečenica ne daju podršku Njemcu i da završimo sa ovim špekulacijana. Već je dovoljno dana prošlo, od njih ni riječi. To nije dobar znak.
sad se zapitaj i sta ako se to ne desi
Bosanska strana nema pravo na grešku, ako ovaj trenutna incijativa nije dobra sad je pravo vrijeme da se kuka, alarmira saveznike i prijatelje BiH. Onog trenutka kad ga izaberu biće kasno, ja do sad, kao što sam ranije napisao, ne vidim neku pozitivnu informaciju iz GB i USA. To me puno više zabrinjava nego šta piše Avdo, Reuf ili Suljagić.
mrsko mi je sada secirati opet sve sto si napisao jer ima, opet, toliko toga pogresnog, pa i kontradiktornog. jedino sto je dobro da si napokon poceo i sam da postavljas pitanja...
Nikola Testa
Posts: 774
Joined: 04/09/2013 20:45

#159 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Nikola Testa »

belfy wrote: 28/12/2020 22:24
Nikola Testa wrote: 28/12/2020 21:09
belfy wrote: 28/12/2020 02:36


Nije bitno kako Njemačka vidi Inzka, već šta Njemačka mora uraditi da bi dobila novog VP, mora sjest sa Rusima, ne vidim ništa u tome pozitivno. VP nije snažan zato što se zna potuć, niti što ima karaktera, već zato što ima ili nema podršku međunarodne zajednice. Trenutno postoji jasno neslaganje u svijetu oko većine kriznih područja, a ne samo Bosne i Hercegovine. Ništa se u tom smislu neće promjeniti ako se ne postigne dogovor između velikih i regionalnih sila oko koraka koje treba napraviti, to mogu uraditi i dok je Inzko VP, nikakve razlike u tom smislu neće biti. Kad je Ashdown bio VP ovdje je bilo nekoliko desetina hiljada stranih vojnika, plus SDS je bio na vlasti, sve sami ratni zločinci ili oni koji su direktno podržavali iste, u takvoj situaciji bili su potpuno ranjivi svi oni čiji je politički cilj bio cijepanje BiH.


To što neko prenese neku vijest ne znači da se slaže sa porukom koju tekst želi poslati. Međutim spomenuto odlikovanje govori o tome koliko Njemci imaju takta u politici prema Bosni i Hercegovini, ovdje je svaki detalj bitan pa i tako na prvi pogled nebitan. Taj lik sigurno nije provjeravao ko je sve odlikovan ranije. Međutim Njemačka bi trebala znat kakve će to reakcije izazvat ovdje.


Rusija ako je dala svoj pristanak za novog VP, a on će naprimjer raditi kontra onoga za što se Rusija formalno zalaže u BiH, ona će time iznevjeriti svoje partnere koje ima u Hrvatskoj i Srbiji, koji se otvoreno zalažu za jake entitete i "legitimno predstavljanje", ne mislim da je nemoguće da Rusi promjene svoju politiku preko noći ali dopusti da sumnjam u takvu mogućnost.

Mene šutnja Amerikanaca i Britanaca najviše zabrinjava, zanemarimo na momenat panično pisanje A.A. Zašto britanska i američka ambasada jednim malim saopštenjem od par rečenica ne daju podršku Njemcu i da završimo sa ovim špekulacijana. Već je dovoljno dana prošlo, od njih ni riječi. To nije dobar znak.



Bosanska strana nema pravo na grešku, ako ovaj trenutna incijativa nije dobra sad je pravo vrijeme da se kuka, alarmira saveznike i prijatelje BiH. Onog trenutka kad ga izaberu biće kasno, ja do sad, kao što sam ranije napisao, ne vidim neku pozitivnu informaciju iz GB i USA. To me puno više zabrinjava nego šta piše Avdo, Reuf ili Suljagić.
mrsko mi je sada secirati opet sve sto si napisao jer ima, opet, toliko toga pogresnog, pa i kontradiktornog. jedino sto je dobro da si napokon poceo i sam da postavljas pitanja...
Napišeš tri četri rečenice, potpuno izbjegavajući da sagledaš svu širinu problema, nastojeći sebe predstaviti kao velikog znalca ali da ne uđeš u detalje i objasniš svoje mišljenje do kraja, ok to je tvoj stil pisanja, ali nadam se da ćeš u odgovoru, kad nađeš vremena, obrazložiti svoj stav do detalja, pa da ga možemo podržati ili odbaciti. Koristiti pojmove "pogrešno, kontradiktorno, promašaj" nije dovoljno, možeš ti to bolje pa da nešto naučim od tebe.
belfy
Posts: 7533
Joined: 06/08/2007 09:00

#160 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by belfy »

Nikola Testa wrote: 28/12/2020 22:39
belfy wrote: 28/12/2020 22:24
Nikola Testa wrote: 28/12/2020 21:09
mrsko mi je sada secirati opet sve sto si napisao jer ima, opet, toliko toga pogresnog, pa i kontradiktornog. jedino sto je dobro da si napokon poceo i sam da postavljas pitanja...
Napišeš tri četri rečenice, potpuno izbjegavajući da sagledaš svu širinu problema, nastojeći sebe predstaviti kao velikog znalca ali da ne uđeš u detalje i objasniš svoje mišljenje do kraja, ok to je tvoj stil pisanja, ali nadam se da ćeš u odgovoru, kad nađeš vremena, obrazložiti svoj stav do detalja, pa da ga možemo podržati ili odbaciti. Koristiti pojmove "pogrešno, kontradiktorno, promašaj" nije dovoljno, možeš ti to bolje pa da nešto naučim od tebe.
da, odogovorim koliko mi se da. vidis, ja mislim da ti zanemarujes sirinu problema, ali kao rekoh, kad mi ne bude mrsko... sada zaista jeste, kao sto sam rekao. a moj prethodni odgovor je dao dobar uvod... nikakvo nepostovanje, zaista.
Nikola Testa
Posts: 774
Joined: 04/09/2013 20:45

#161 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Nikola Testa »

belfy wrote: 28/12/2020 22:43
Nikola Testa wrote: 28/12/2020 22:39
belfy wrote: 28/12/2020 22:24
mrsko mi je sada secirati opet sve sto si napisao jer ima, opet, toliko toga pogresnog, pa i kontradiktornog. jedino sto je dobro da si napokon poceo i sam da postavljas pitanja...
Napišeš tri četri rečenice, potpuno izbjegavajući da sagledaš svu širinu problema, nastojeći sebe predstaviti kao velikog znalca ali da ne uđeš u detalje i objasniš svoje mišljenje do kraja, ok to je tvoj stil pisanja, ali nadam se da ćeš u odgovoru, kad nađeš vremena, obrazložiti svoj stav do detalja, pa da ga možemo podržati ili odbaciti. Koristiti pojmove "pogrešno, kontradiktorno, promašaj" nije dovoljno, možeš ti to bolje pa da nešto naučim od tebe.
da, odogovorim koliko mi se da. vidis, ja mislim da ti zanemarujes sirinu problema, ali kao rekoh, kad mi ne bude mrsko... sada zaista jeste, kao sto sam rekao. a moj prethodni odgovor je dao dobar uvod... nikakvo nepostovanje, zaista.
Uopšte ne tvrdim da ti nisi upravu, jako dugo sam na forumu, puno toga sam pročitao, saznao, naučio, uvijek mi je drago pročitat kvalitetno mišljenje pa bilo ono potpuno suprotno mom ubjeđenju, ali tvoj način, makar zasad, je pogrešan, jer ne daješ sveobuhvatan pogled na problematiku, stavljajući sebe u neki superioran položaj, a da se ne izložiš kritici. Radujem se tvom odgovoru pa kad god stigneš.
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#162 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by visuljak »

Ja samo vjerujem Bajdenu.
On sto aminuje to je to.
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#163 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by sportman1 »

Pa i ako dodje novi predstavnik imati ce rusku blokadu kao sto je imao i stari gdje Rusi u piku samo ulazu veto u korist RS.

Ako bude ustavnih promjena koje bi se nametnule silom, meni se cini da ce da bude kao i u Dejtonu- kola ce se slomiti na najslabijem tj Bosnjacima , jer SH strana ima jake lobiste u susjednim drzavama koje svaki dan lobiraju za njihovu stvar.

Tako da, gledano kroz optiku real- politike, Hdz bi dobio neki miks izbornog zakona koji bi djelomicno uvazio njihove ciljeve, Srbi i Bosnjaci bi ostali na istom.

Sto se Bidena tice i nadanja probosanskih stranaka da ce on pomoci, ponavljam opet da su Obama i Hilary bili 8 godina, da su rijetko pominjali BIH, da su Bill i Obama pajde itd. i desilo se u korist BIH nista.
Obicnim ljudima ostaje nada.
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#164 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by sportman1 »

visuljak wrote: 28/12/2020 22:48 Ja samo vjerujem Bajdenu.
On sto aminuje to je to.


Moras nekom ili u nesto da vjerujes, jer da ne vjerujes ne bi bio ziv.
User avatar
Styling
Posts: 12488
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#165 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Styling »

ZPP wrote: 28/12/2020 21:51 https://politicki.ba/news/read/14049

I Schwarz-Schilling kaze da je dobro da SvabA dodje.

Tacno covjek nije pametan.

Sa jedne strane ne znam koji je interes Avde, Reufa, Emira i co. da tvrde ovako nesto, a sa druge nelogicno da su visedecenijski dokazani prijatelji BiH, kakvi su sigurno Schwarz-Schilling ili onaj drugi Schwarz kod Senada odjednom odlucili da rade kontra nas, zajednicki.

Plus USA bez koje nista ne moze proci.
Interes im je u tome sto zastupaju politiku i one snage kojima nije stalo da se stvari pomjere sa mrtve tacke i da se konacno pocne nesto raditi na ustavnim promjenama. To samim tim znaci napredak i priblizavanje EU a to, slozit ce te se, nikako ne odgovara retrogradnim snagama SDA.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#166 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by nosara »

Svi narodi moraju biti zadovoljni da bi drzava napredovala.

Alternativa je patnja bez kraja. Dijapora likes. :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#167 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by General War »

Da kockam mogo bi dobru quotu zaokruzit da ce se ici na zadovoljenje HDZa da bi uradili neke kozmeticke prerade na drzavnom nivou...gdje ce opet HDZ sjediti za vijeke vijekova. Bosnjacka indolentnost i minimalizam ce se opet obiti o glavu Bosne. Vec ko da slusam opet ce biti ko Aljino u Dejtonu da je ovo maximum sto se moglo dobiti, i da mir nema alternative :zzzz:
zposao
Posts: 2562
Joined: 22/03/2019 09:27

#168 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by zposao »

General War wrote: 29/12/2020 09:40 Da kockam mogo bi dobru quotu zaokruzit da ce se ici na zadovoljenje HDZa da bi uradili neke kozmeticke prerade na drzavnom nivou...gdje ce opet HDZ sjediti za vijeke vijekova. Bosnjacka indolentnost i minimalizam ce se opet obiti o glavu Bosne. Vec ko da slusam opet ce biti ko Aljino u Dejtonu da je ovo maximum sto se moglo dobiti, i da mir nema alternative :zzzz:
Šta predlažeš?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#169 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by General War »

zposao wrote: 29/12/2020 09:51
General War wrote: 29/12/2020 09:40 Da kockam mogo bi dobru quotu zaokruzit da ce se ici na zadovoljenje HDZa da bi uradili neke kozmeticke prerade na drzavnom nivou...gdje ce opet HDZ sjediti za vijeke vijekova. Bosnjacka indolentnost i minimalizam ce se opet obiti o glavu Bosne. Vec ko da slusam opet ce biti ko Aljino u Dejtonu da je ovo maximum sto se moglo dobiti, i da mir nema alternative :zzzz:
Šta predlažeš?
Za pocetak, masovan harakiri bosnjacke politicke reprezentacije ispred vjecne vatre, a onda ono sto ostane da pod hitno zaprijeti izlazak iz dejtonskig sporazuma taksativno naribati MZ da HZHB postoji i da drzi sve konce u gdje god mogu, da je PC defacto drzava, da su se popisali i na genocide i na UZP i da osim na karti drzava nepostoji. Eto sta predlazem.
Sve na svijetu i u prirodi ide manjim otporom, tako i u politici, suti i zacerat ce ti.
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#170 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Pismonosa »

...
Last edited by Pismonosa on 27/01/2021 15:50, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 80471
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#171 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by sumirprimus »

General War wrote: 29/12/2020 10:01
Za pocetak, masovan harakiri bosnjacke politicke reprezentacije ispred vjecne vatre, a onda ono sto ostane da pod hitno zaprijeti izlazak iz dejtonskig sporazuma taksativno naribati MZ da HZHB postoji i da drzi sve konce u gdje god mogu, da je PC defacto drzava, da su se popisali i na genocide i na UZP i da osim na karti drzava nepostoji. Eto sta predlazem.
Sve na svijetu i u prirodi ide manjim otporom, tako i u politici, suti i zacerat ce ti.
ko da smo negdje zajedno po vlahovu tukli :lol:
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#172 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by madner »

Bice promjena, vecinom odlicnih.
Dangubic
Posts: 793
Joined: 01/12/2019 15:11

#173 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Dangubic »

Lex77 wrote: 28/12/2020 06:08 Ako stvarno planiraju to provesti prije nego Biden sjedne u fotelju i u dogovoru s Rusijom, to nikako nije dobro.

A i vjerujem Avdiću. Čovjek očito ima informacije. Svašta je dosada otkrio.
Avdić je u veoma dobrim odnosima sa SDA a na SDA će isto biti pritisak kao i na HDZ i SNSD. Zašto i piše te gluposti.
Dzematlija
Posts: 553
Joined: 29/04/2015 12:06

#174 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Dzematlija »

...
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#175 Re: Novi Visoki Predstavnik u BiH

Post by Istinu govorim »

General War wrote: 29/12/2020 10:01
zposao wrote: 29/12/2020 09:51
General War wrote: 29/12/2020 09:40 Da kockam mogo bi dobru quotu zaokruzit da ce se ici na zadovoljenje HDZa da bi uradili neke kozmeticke prerade na drzavnom nivou...gdje ce opet HDZ sjediti za vijeke vijekova. Bosnjacka indolentnost i minimalizam ce se opet obiti o glavu Bosne. Vec ko da slusam opet ce biti ko Aljino u Dejtonu da je ovo maximum sto se moglo dobiti, i da mir nema alternative :zzzz:
Šta predlažeš?
Za pocetak, masovan harakiri bosnjacke politicke reprezentacije ispred vjecne vatre, a onda ono sto ostane da pod hitno zaprijeti izlazak iz dejtonskig sporazuma taksativno naribati MZ da HZHB postoji i da drzi sve konce u gdje god mogu, da je PC defacto drzava, da su se popisali i na genocide i na UZP i da osim na karti drzava nepostoji. Eto sta predlazem.
Sve na svijetu i u prirodi ide manjim otporom, tako i u politici, suti i zacerat ce ti.
A mogli smo hdz izbacit iz vlasti ? Ah da to ne želi četvorka
Post Reply