Novi selektor reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Logovan
Posts: 94407
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#76 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by Logovan »

Izgleda ništa od ostanka Baždarevića.

Kandidati po Avazovom sportu. :mrgreen:
Radomir Antić
Amar Osim
Sergej Barbarez
Faruk Hadžibegić
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#77 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by Altsa »

Stari wrote:Mehmed je bio dva mandata imao je šansu imao je i popravni ... oko neminovnosti njegovog odlaska smo mislim svi, neovisno o kome se radi, tako dirljivo složni da tu neke duže šuplje priče ne bi trebalo biti.

O nasljedniku kad se radi tu mišljenja nisu tako suglasna naravno ... trebao bi nakon 20 godina jednom biti i srbin pravoslavac i nazovite to kako vam drago.

Koga ima na tržištu da ispunjava taj preduvjet? ... Oni kojih se ja sjećam su vjerovatno ...ako ne pomrli a onda zasigurno u poznom životnom dobu da bi bili upotrebljivi.


Treba imati na umu da idemo u susret periodu vrlo drastične smjene generacija u timu ...smjene koja će vjerovatno sa sobom povući i period rezultatske stagnacije.

Ako bi se htjelo napraviti nešto ... nešto super...nešto potpuno drugačije od svega dosadašnjeg ...nesto poput letećeg cirkusa monti pajtona...nešto što bi nam se svima svidjelo....nešto što bi svjetsku javnost (barem privremeno) ponovo zainteresovalo za nas / makar indirektno. Nešto što bi bilo do jajnika kako god okreneš...makar možda na terenu i nebi funkcionisalo najbolje.


Pošaljite delegaciju i razgovarajte sa Zlajom Ibrahimovićem ...jeste ...on nema škole...zajeban je...možda je i šupak...nema trenerskog iskustva....ali ipak pertla na njegovim cipelama je vrijednija od vas sviju skupa ...dakle ... evo ako vam treba prevodilac na Švedski ja ću za gajret ...uzmite moju dnevnicu u dobrotvorne svrhe ili kao otpremninu za Mehmeda.


To bi bilo najbolje što ste ikad uradili svi vi zajedno u upravi ...još od onog dana kad su vam majke defitivno odlučile ne abortirati.
O cemu ti majke ti :-)
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#78 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by palermo »

Prije deset godina ne bih imao ništa protiv Amara Osima, relativno mlad, uspješan u našoj ligi (kakva je takva je, nije lako biti prvi ni u svojoj mahali), deset godina poslije...vrlo protiv. U ovih deset godina, trenerska karijera Amara je stagnirala, nije se potvrdio nigdje, prepotencija bez ikakvih arguzmenata postaje njegov stil, neodmjeren izjave.....i na kraju 50-godišnjak izvučen iz naftalina......protiv. Isto sam tako protiv i polutrenera iz regiona kojima bi selektorska pozicija služila samo da revitalizuju svoju karijeru.....pada mi na pamet Kruno Jurčić i slični. Radomir Antić koji se vdim opet spominje je, bez obzira na zavidnu trenersku karijeru, takođe spada u grupu ovih koji preko reprezenatcije BIH traže svoju izgubljenu karijeru.

Duško Bajević bi nesumljivo bio najboljji izbor, ali ja zaista ne vidim koji bi to motiv vodio jednog 70-godišnjaka da ulazi u neki ponovni stres. Sportski direktor AEK-a, relativno miran posao, kafica, malo priče sa igračima, popodnevna šetnja po Plaki, par puta godišnje trkne do Mostara........zašto bi njemu trebao stres. A vjerujem da većina vas zna da je i Duško tokom ovih godina postao i tabijasus, zapravo i nije toliki tabijasus koliko je naprosto nezavisan od finasija, uticaja, tako da ja već vidim kako u pola kvalifikacija, nakon lupetanja naših medija i forumskih pametnjakovića, Duško samo kaže, ko vam jebe mater odoh ja.

Katanec, Prosinečki, Bilić, Kek bi bilo dobar izbor i ako mogu i hoće, peke. Odmah. Ali nešto ne vjerujem.

I pošto sam ja zagovornik Sergeja ili recimo kombinacije Barbarez-Bajramović samo dvije rečenice.Naravno da je to rizik, ali i jedan Guus je propao sa Rusijom, Ranieri se osramotio sa Grčkom......ne postoji garancija. I da se ne bi ponavljali sa istim arguemntima, te Sergej treba prvo da tre nira ovog ili onog.....jedno hipotetsko pitanje, sutra (doslovce sutra) Džeko okači kopačke o klin (neuzubilah) i prijavi se za selektora, koga biste prije , njega ili Amara.
Ja znam koga bi.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#79 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by O'zone »

Logovan wrote:Izgleda ništa od ostanka Baždarevića.

Kandidati po Avazovom sportu. :mrgreen:
Radomir Antić
Amar Osim
Sergej Barbarez
Faruk Hadžibegić
Mislim da će iskoristiti Barbareza ako prihvati. Raja ga gotivi samim time i savez će da poraste u očima običnog navijača...ono klasična razmišljanja ubleha iz saveza....daj da nas ne diraju...
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#80 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by peepeep »

O'zone wrote:
Logovan wrote:Izgleda ništa od ostanka Baždarevića.

Kandidati po Avazovom sportu. :mrgreen:
Radomir Antić
Amar Osim
Sergej Barbarez
Faruk Hadžibegić
Mislim da će iskoristiti Barbareza ako prihvati. Raja ga gotivi samim time i savez će da poraste u očima običnog navijača...ono klasična razmišljanja ubleha iz saveza....daj da nas ne diraju...
Barbarez trenutno radi u HSVu tako da sumnjam da će biti zainteresovan za reprezentaciju.
User avatar
Point.
Posts: 27799
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#81 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by Point. »

peepeep wrote:
O'zone wrote:
Logovan wrote:Izgleda ništa od ostanka Baždarevića.

Kandidati po Avazovom sportu. :mrgreen:
Radomir Antić
Amar Osim
Sergej Barbarez
Faruk Hadžibegić
Mislim da će iskoristiti Barbareza ako prihvati. Raja ga gotivi samim time i savez će da poraste u očima običnog navijača...ono klasična razmišljanja ubleha iz saveza....daj da nas ne diraju...
Barbarez trenutno radi u HSVu tako da sumnjam da će biti zainteresovan za reprezentaciju.
Nisam znao da je zaposlen u HSV. Sta radi tamo? Mislim da kakvu god funkciju tamo ima, da je pozicija selektora BiH mnogo, mnogo primamljivija.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#82 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by manijak1 »

O cemu ti majke ti
Nisam njegov fiškal , ali kako sam ja to pročitao Stari piše o načinu biranja selektora/izbornika NSBiH , o pojedincima u savezu koji ne samo da ne trebaju biti tu gdje jesu , već da se nisu nikako trebali pojaviti na ovom dunjaluku.
Bez obzira ko će biti slijedeći nosilac dužnosti selektora , taj bi trebao imati mentalni sklop Don Kihota(Don Quijote), da onemogući bilo kakvo uplitanje bagre ,koji sebe zovu sportskim menadžerima i imaju za sada neraskidive obostrano interesne veze s pojedincima iz saveza , o izboru igrača za nacionalni tim.
Nije mi samo jasno kako se niko od silnih eksperata iz Saveza nije sjetio da uz priložene video isječke uputi žalbe sofisticiranoj mafiji od FIFE i UEFE na neprimjerene i pristrasne odluke Šveđanina (G(k)rčka BIH ), Italijana (BiH G(k)rčka) i Škota (Belgija BiH) , bez obzira na (ne)učinak naših bogatih primabalerina na terenu .
Što se tiče selektora , Meša bi sam trebao otići (ako je zaboravio na kiparsku blamažu blago njemu) , a ko će doći ja trenutno pojma ne znam ko bi to mogao biti.
Jedino u šta sam siguran da neće Ljupko Petrovići :D zasjesti.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#83 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by DaysleepeR »

Barbarez je najgori izbor, ako ga izaberu biće ispraćen govnjivom motkom.
Od legende postaće karikatura, kao i svaki selektor osim valjda jedino Ćire i Muzurovića.

Pape je postao Papke, Meša je postao Gargamel ili pacovska faca, Baka alkos, Mišo Smajlović šta već...
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3029
Joined: 25/06/2014 14:16

#84 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by kakotakonikako »

"Potrebno je napraviti pravu analizu, sačekati, vidjeti, pa onda donositi odluke", kažu stručnjaci. Ne može Duško Bajević ne biti u pravu kada to izjavi, ali čega analizu? Kvalifikacijskog ciklusa? Opštih uvjeta življenja kojima je reprezentacija ogledalo? Analizu rada Mehmeda Baždarevića? Analizu dosadašnjih neuspjeha? Kada je najdirektnije upitan šta misli o Meši kao selektoru, Miralem Pjanić samo nekoliko mjeseci prije nego što će sa Juventusom igrati finale Lige prvaka ustvrdio je kako prije boljeg nije bilo. Nama je međutim referentna tačka Svjetsko prvenstvo u Brazilu i po njoj ćemo se ravnati dok smo živi. Da nas je Pinjo tamo odveo, prvi sljedeći selektor koji nas ne odvede, makar se zvao Cesare Prandelli, jednostavno je ništa drugo no - kloc. Opsuj, pa zavladaj Metode Ćire Blaževića su izgleda bile bolje nego Mešine. Cirkusijada gdje god bi se stiglo, zagalami, zagroktaj, par sočnih psovki da novinarima izmamiš kez od uha do uha i eto dobitne kombinacije. U novinama i na portalima, gdje se inače psovke drugih cenzuriraju, Ćirine se objavljuju svijetla obraza, ponosno, bez licemjernih aluzija tačkicama. Ekstra je tada bilo, svi smo bili oduševljeni. Dobivali smo Estoniju 7:0 i redovno dospijevali do baraža. A onda tamo...šipak. Došao je poslije Pape, najbolji fudbaler kojeg je ova zemlja ikada rodila, nesretnik koji se nije rodio 20 godina kasnije da mlatne stotinjak miliona šuški. Prve kvalifikacije, mrka kapa. S Albanijom nešto kalkulirali, odigrali 1:1, pa se morali vaditi protiv Francuske. Od tada pa do danas nismo odigrali bolju utakmicu. Nismo čak možda ni prije nje odigrali kvalitetnije, ali konačan je bilans na kraju bio 1:1. Dakle, nama da bi ikoga ozbiljnog dobili nije potrebno 220 posto mogućnosti, nego 470. "Ćao, ćao vozdrica" rekao nam je Samir Nasri u saradnji s Emirom Spahićem i odšetao ka Poljskoj i Ukrajini, a nas kolektivno poslao na novi megdan Portugalcima. Prođi baraž, hoćeš, kako da ne. Nakon optimističnih 0:0 u Zenici - gdje je tada teže bilo dati gol nego u Boliviji na 3.680 metara nadmorske visine - u Lisabonu su fijukale lopte kroz uši Asmiru Begoviću. Njih šest. Na Svjetsko prvenstvo otišli smo usprkos četiri pet katastrofalno odigranih utakmica. Ali evo, dosta je spomenuti tri. Slovačka u Zenici, da te Bog sačuva. Slovačka u Žilini, zahvalimo se Bičakčiću, a posebo Hajroviću. Igra? Katastrofalna! Ništa ni sa čim. Kaunas, Litvanija? Patili se, patili, dok ne bljesnu Vedad Ibišević. Da smo imali pojma u finišu kvalifikacija, ne bi strepili za odlazak na Mundijal u najlakšoj grupi koju je iko ikad izvukao. Dobili bi u Brazilu Nigeriju da je bilo selektorskog pečata. Onda dođe Meša da gasi požar nakon logičnog slijeda dešavanja tokom Sušićeve vladavine i provukosmo se mi nekako do baraža. Ali baraž, baraž...mi nikad nećemo proći! Irska se pokaza kao pretvrd orah. Amnezija u Nikoziji Da analiziramo ove kvalifikacije? S Grčkom u Pireju, kao s Francuskom na Sent Denisu. Trebaš dobiti 8:0, odigraš 1:1. U Nikoziji imaš 2:0, ali pobogu to je najgori rezultat u fudbalu. Ko je igrao i bavio se istim zna da te može zadesiti crnih desetak minuta, ono kada ne znaš gdje upravljaš. Desi se jednom u deset godina da ispustiš 2:0, ali Bože moj, desi se. I na kraju krajeva, da smo dobili Grčku i Kipar, prošli u baraž, jer pored Belgije bi danas samo Španija i Njemačka mogle biti prve, šta bi mi tamo. Možda eliminirali Italiju? Ne bi, nego bi ispali, kao i uvijek. I ponovo bi bio kriv Meša? Dva i pol milona selektora u ovoj kreaturi od države ima jednu zajedničku crtu. Merak im je da promijene, pa makar ničemu to ne služilo. Kad bi bilo moguće imati barem jedno šest izmjena tokom utakmice, pa de se i u toku igre može češće mijenjati, po mogućnosti odmah u trećoj minuti, kakav bi to tek merak bio... Ne znamo mi šta hoćemo, ne znamo ni koliki nam je rok za stjecanje uvida. Danas nam je ovaj legenda, prekustra katil. Toliko smo izbezumljeni, da nam stvarno, ali stvarno ne bi pomogao ni Mourinho, ni Guardiola zajedno.

Piše: A. Čulić
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#85 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by cyprus »

Još jednom - ja bi Barbareza puno više volio pamtiti kao igračku legendu, nego kao popljuvanog selektora...

Jer vođenje naše reprezentacije je Sizifov posao, samo u malo drugačijem kontekstu... Moš ti gurat onaj kamen koliko god visoko, kad-tad će on krenut nizbrdo... A onda će ti svi zaboraviti dokle si ga dogurao, pamtiće se samo neslavan kraj, proglasit će te debilom, reći da si đubre i šupak i najebat ti se matere...

Ja Barbarezu to ne želim. Čudi me da palermo želi...
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#86 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by condy »

Logovan wrote:Izgleda ništa od ostanka Baždarevića.

Kandidati po Avazovom sportu. :mrgreen:
Radomir Antić
Amar Osim
Sergej Barbarez
Faruk Hadžibegić
Radomir Antić ima najbolje ubjedljivo reference od nabrojanih. Ima najbolje reference od bilo kojeg selektora kojeg smo imali do sada.

Njegov plus su : reference i iskustvo.

Minus su : Godine, i upitna posvećenost reprezentaciji i igračima, koliko bi se on želio uhvatiti u stvarni koštac sa našim problemima, a koliko bi na iskustvo vodio reprezentaciju.

Iskreno, pristalica sam jedino stranca, pravog stranca :D koji bi bio čisto profi bez emocija ili onako da odradi još koji posao pred penziju :)
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#87 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by incognito071 »

Point. wrote:Nisam znao da je zaposlen u HSV. Sta radi tamo? Mislim da kakvu god funkciju tamo ima, da je pozicija selektora BiH mnogo, mnogo primamljivija.
clan upravnog odbora
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#88 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by mali_milojica »

Image
Ako nista,igrali bi za gol manje :D
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#89 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by palermo »

cyprus wrote:Još jednom - ja bi Barbareza puno više volio pamtiti kao igračku legendu, nego kao popljuvanog selektora...

Jer vođenje naše reprezentacije je Sizifov posao, samo u malo drugačijem kontekstu... Moš ti gurat onaj kamen koliko god visoko, kad-tad će on krenut nizbrdo... A onda će ti svi zaboraviti dokle si ga dogurao, pamtiće se samo neslavan kraj, proglasit će te debilom i najebat ti se matere...

Ja Barbarezu to ne želim. Čudi me da palermo želi...
Pa život je, jebi ga, jedan izazov. Možeš život provesti u kući sadeći cvijeće i nikada se ne izlažući riziku a možeš ga provesti na način da se boriš kroz njega, ponekad padajući, ponekad se uzdižući. Oba su izbora legitmna.
Ako se Sergej ne boji izazova, ko sam ja da mu kažem nemoj.

I da ne pišem dva posta da i dnevnom spavaču odgovorim, i Pape i Meša su otjerani govnjivim motkama sa razlogom (doduše, ovaj potonji još nije). Meša zbog pokazane krajnje nestručnosti (al zaista), Pape zbog nepotizma i stavljanja uskih familijarnih interesa ispred države, naroda čak i svoga posla. Ako bi kod Sergeja isti razlozi bili za tjeranje, jebi ga druže.......mislim, nije da i Pape i Meša to nisu zaslužili.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#90 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by Tomahawk11 »

palermo wrote:
Pa život je, jebi ga, jedan izazov. Možeš život provesti u kući sadeći cvijeće i nikada se ne izlažući riziku a možeš ga provesti na način da se boriš kroz njega, ponekad padajući, ponekad se uzdižući. Oba su izbora legitmna.
Ako se Sergej ne boji izazova, ko sam ja da mu kažem nemoj.

I da ne pišem dva posta da i dnevnom spavaču odgovorim, i Pape i Meša su otjerani govnjivim motkama sa razlogom (doduše, ovaj potonji još nije). Meša zbog pokazane krajnje nestručnosti (al zaista), Pape zbog nepotizma i stavljanja uskih familijarnih interesa ispred države, naroda čak i svoga posla. Ako bi kod Sergeja isti razlozi bili za tjeranje, jebi ga druže.......mislim, nije da i Pape i Meša to nisu zaslužili.
Ovo nije tačno.
Niko ga nije zbog ovog otjerao.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#91 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by cyprus »

palermo wrote:
cyprus wrote:Još jednom - ja bi Barbareza puno više volio pamtiti kao igračku legendu, nego kao popljuvanog selektora...

Jer vođenje naše reprezentacije je Sizifov posao, samo u malo drugačijem kontekstu... Moš ti gurat onaj kamen koliko god visoko, kad-tad će on krenut nizbrdo... A onda će ti svi zaboraviti dokle si ga dogurao, pamtiće se samo neslavan kraj, proglasit će te debilom i najebat ti se matere...

Ja Barbarezu to ne želim. Čudi me da palermo želi...
Pa život je, jebi ga, jedan izazov. Možeš život provesti u kući sadeći cvijeće i nikada se ne izlažući riziku a možeš ga provesti na način da se boriš kroz njega, ponekad padajući, ponekad se uzdižući. Oba su izbora legitmna.
Ako se Sergej ne boji izazova, ko sam ja da mu kažem nemoj.

I da ne pišem dva posta da i dnevnom spavaču odgovorim, i Pape i Meša su otjerani govnjivim motkama sa razlogom (doduše, ovaj potonji još nije). Meša zbog pokazane krajnje nestručnosti (al zaista), Pape zbog nepotizma i stavljanja uskih familijarnih interesa ispred države, naroda čak i svoga posla. Ako bi kod Sergeja isti razlozi bili za tjeranje, jebi ga druže.......mislim, nije da i Pape i Meša to nisu zaslužili.
Pazi, uzimanje naše reprezentacije nije izazov... Izazov podrazumijeva da postoji kakva-takva šansa da ćeš uspjet i da će ti uspjeh biti priznat...

Preuzimanje naše reprezentacije međutim podrazumijeva da nemaš apsolutno nikakvu šansu da postigneš uspjeh, odnosno da ti isti bude priznat od strane javnosti... Zašto da se Barbarez upušta u avanturu koja zapravo nije avantura, nego put u ponor bez alternative?

Iz tih razloga, ja sam zagovornik da nam selektor bude stranac...
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#92 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by manijak1 »

Ovo nije tačno.
Niko ga nije zbog ovog otjerao.
I njemu je , između ostalog, prvenstveno Kipar presudio.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#93 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by malakh »

Logovan wrote:Izgleda ništa od ostanka Baždarevića.

Kandidati po Avazovom sportu. :mrgreen:
Radomir Antić
Amar Osim
Sergej Barbarez
Faruk Hadžibegić
niko od ponuđenih nije dobar izbor. nažalost, ali tako je. jedini antić ima iskustva i provjeren je, ali je teški četnik.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#94 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by DaysleepeR »

vječni kandidat Duško Bajević

a ovi ponuđeni su naravno šibicarenje, već se zna idući selektor, a ostali su tu da mažu oči
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#95 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by palermo »

cyprus wrote:Još jednom - ja bi Barbareza puno više volio pamtiti kao igračku legendu, nego kao popljuvanog selektora...

Jer vođenje naše reprezentacije je Sizifov posao, samo u malo drugačijem kontekstu... Moš ti gurat onaj kamen koliko god visoko, kad-tad će on krenut nizbrdo... A onda će ti svi zaboraviti dokle si ga dogurao, pamtiće se samo neslavan kraj, proglasit će te debilom, reći da si đubre i šupak i najebat ti se matere...

Ja Barbarezu to ne želim. Čudi me da palermo želi...
Ne mislim drug moj da je to baš tako. I Pape i Meša su mogli sačuvati digniotet sebe i pored loših rezultata koji moraju kad tad doći. Da je Meša poslije Belgije kada smo izgubili sve šanse istupio o rekao, ljudi odlazim, hvala vam svima koji ste mi pomagali, hvala i onima koji su me napadali, nisam uspio i red je da odem, možda bi ga zapamtili kao gospodina čovjeka. nažalost i on i Pape su se pokazali kao ljudi kojima je važnija marka od ličnog ugleda i dostojanstva.

Ako bi Barba isti takav bio, onda on i nije istinska legenda.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#96 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by Tomahawk11 »

manijak1 wrote:
Ovo nije tačno.
Niko ga nije zbog ovog otjerao.
I njemu je , između ostalog, prvenstveno Kipar presudio.
:thumbup:
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#97 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by palermo »

Tomahawk11 wrote:
palermo wrote:
Pa život je, jebi ga, jedan izazov. Možeš život provesti u kući sadeći cvijeće i nikada se ne izlažući riziku a možeš ga provesti na način da se boriš kroz njega, ponekad padajući, ponekad se uzdižući. Oba su izbora legitmna.
Ako se Sergej ne boji izazova, ko sam ja da mu kažem nemoj.

I da ne pišem dva posta da i dnevnom spavaču odgovorim, i Pape i Meša su otjerani govnjivim motkama sa razlogom (doduše, ovaj potonji još nije). Meša zbog pokazane krajnje nestručnosti (al zaista), Pape zbog nepotizma i stavljanja uskih familijarnih interesa ispred države, naroda čak i svoga posla. Ako bi kod Sergeja isti razlozi bili za tjeranje, jebi ga druže.......mislim, nije da i Pape i Meša to nisu zaslužili.
Ovo nije tačno.
Niko ga nije zbog ovog otjerao.
Slažem se, nije tačno. Razlog su loši rezultati, moglo je u reprezentaciji igrati 11 Papetovih rođaka, da je ona pobjeđivala niko ne bi ništa rekao.

Ali nije pobjeđivala, nije zato što je narušena atmosfera u reprezentaciji,a narušena je zbog toga toga što je naš selektor, Pape Sušić, stavio familijarne interese ispred svega ostalog. Pa sjetimo se da je Pape bio jedan od kolovođa neprimjerene hajke na Edina Džeku.

Da se ne vraćamo u prošlost, pisao sam o ovome kada je bilo aktuelno
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#98 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by SSemir »

O'zone wrote:
Logovan wrote:Izgleda ništa od ostanka Baždarevića.

Kandidati po Avazovom sportu. :mrgreen:
Radomir Antić
Amar Osim
Sergej Barbarez
Faruk Hadžibegić
Mislim da će iskoristiti Barbareza ako prihvati. Raja ga gotivi samim time i savez će da poraste u očima običnog navijača...ono klasična razmišljanja ubleha iz saveza....daj da nas ne diraju...
Ma jok. Tako smo svi i posle susica razmisljali pa izabrase mesu. Prije ce biti da se oni boje barbareza.
Ma vjerovatno ce biti hadzibegic. Ma i on je bolji od amara, kojeg toliko guraju svaki put kad se bira selektor.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#99 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by Tito_i_Partija »

Dovodjenje Antica, istinskog cetnika i branioca lika i djela Radovana Karadzica, bio bilo novo dno za NS BiH.
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#100 Re: Novi selektor reprezentacije BiH...

Post by Stari »

DaysleepeR wrote:Barbarez je najgori izbor, ako ga izaberu biće ispraćen govnjivom motkom.
Od legende postaće karikatura, kao i svaki selektor osim valjda jedino Ćire i Muzurovića.

Pape je postao Papke, Meša je postao Gargamel ili pacovska faca, Baka alkos, Mišo Smajlović šta već...
Jest ovo što navodiš je većinom istina ...samo se za Mišu Smajlovića nemogu sjetiti šta su mu govorili .... dijelom zbog toga što sam se učlanio ovdje na forum nešto kratko nakon što on više nije bio selektor .... a dijelom i zbog toga što je u vrijeme kad on jeste bio selektor ovaj forum jako malo ljudi upste posjećivalo. Mišin mandat se odigravao u doba AltaViste, Napstera, BolChata, reptila, gmazova mumificiranih metuzalema :D
Locked