Novi selektor reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
hrasno38
Posts: 31488
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6501 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by hrasno38 »

Logovan wrote: 14/10/2020 19:03
hrasno38 wrote: 14/10/2020 18:51 Mislim bez trunke prepucavanja ali i ti si svjestan da je Pape nikakav trener. Prosjek treneiranja klubova mu je jedna sezona i onda noga jedino na pocetku trenerske karijere je tri godine proveo u İstanbulsporu sa kojim naravno nije osvojio nista (a nije ni kao igrac nesto posebno). Covjek za 25 godina trenerske karijere nije osvojio nista i jedini uspjeh mu je odvodjenje nase reprezentacije na SP sto se s obzirom u kakvoj smo grupi igrali i kakvu je reprezentaciju nasljedio i ne moze bas smatrati nekim vanserijskim rezultatom.
Svjestan sam ja svega, ne moraš mi ništa objašnjavati. Znam ja dobro koga je trenirao i sve ostalo. Nebitno fakat u ovoj raspravi.

Odveo je reprezentaciju na SP i zato sam mu do kraja života zahvalan. :thumbup:
Slazem se i ja sam :thumbup:
User avatar
turbofolk
Posts: 3139
Joined: 13/05/2014 09:37

#6502 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by turbofolk »

Bilo koji selektor sad da dođe, muka će biti izboriti svjetsko. Naša šansa su bila dva zadnja ciklusa za europsko i svi se kolektivno ne možemo čudu načudit kako to nismo uspjeli izborit. Kad je u pitanju izbor novog selektora, najbolje da Duško ostane. Halalimo svjetsko u Kataru, ali čika Dule odradi kvalitetnu smjenu generacije. Formira, kao što kažete, kostur ekipe i onda za sljedeće kvalifikacije za euro dođe Safet i naslijedi ekipu i odvede je na euro. :D Svi zadovoljni. I oni što ga vole i oni što njegove zasluge pripisuju prethodnicima. I mi koji navijamo za reprezentaciju, pa taman je Nikola Nikić vodio :D
Last edited by turbofolk on 14/10/2020 20:06, edited 1 time in total.
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#6503 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by last mohicans »

Zaboravljate Muzurovica, po ovoj gore logici, on je IZMISLIO Edina i dao mu šansu kad je bio poznati bojkot.
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#6504 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by p206 »

turbofolk wrote: 14/10/2020 19:29 Bilo koji selektor sad da dođe, muka će biti izboriti svjetsko. Naša šansa su bila dva zadnja ciklusa za europsko i svi se kolektivno ne možemo čudu načudit kako to nismo uspjeli izborit. Kad je u pitanju izbor novog selektora, najbolje da Duško ostane. Halalimo svjetsko u Kataru, ali čika Dule odradi kvalitetnu smjenu generacije. Formira, kao što kažete, kostur ekipe i onda za sljedeće kvalifikacije za euro dođe Safet i naslijedi ekipu i odvede je na euro. :D Svi zadovoljni. I oni što ga vole i oni što njegove zasluge pripisuju prethodnicima. I mi koji navijamo za reprezentaciju, pa taman je Nikola Nikić vodio :D
Tako bi bilo najbolje, ali mi smo previše nezreli da istrpimo čovjeka jedan ciklus,gdje realno ni sa jačom ekipom nemamo šansu proći na SP
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#6505 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Grean »

hrasno38 wrote: 14/10/2020 18:21
Logovan wrote: 14/10/2020 17:40 Prestanite omalovažavati Safeta Sušića. :roll: Te zaslužan Ćiro, te Hajrović, te Džeko, a on ništa, on onako sjedio. Svi donijeli SP, a Pape nije. A kada se znalo izgubiti, kada nas je Rumunija uništila, onda je krivac bio ni manje, ni više nego Pape. Kod poraza nije bilo Ćire, Hajrovića i ostalih.

E jebo ti ovo iskreno.

Smiješni ste.
Safet Susic Pape nas je odveo na SP i on je do sada najuspjesniji selektor i tu nema price....ali.....je isto tako nevidjena supcina. Kada nam je reprezentacija bila u totalnom bedu i kada su je vodili Kodro, Hadzibegic, Piric, Smajlovic i kad je trebalo cupati reprezentaciju iz govana nije mu padalo na pamet na prezume reprezentaciju iako je bilo perioda kad nije nikoga treniraao. Safet Susic je klasicni ziheras i kada je vidio da ima dobar roster igraca onda je i preuzeo. Naravno da su njegove zasluge najvece za odlazak na SP ali temelje te reprezentacije su udarili Muzurovic i Ciro. Osim toga Ciro je stvorio KULT reprezentacije i o njoj se pricalo na svakom cosku i bila je ogromna euforija iako smo porazeni od Portugala u barazu. Zato smo dobijali pod Cirom losije reprezentacije kao da je rukomet u pitanju. Naravno Pape je uveo neke nove igrace ali kostur ekipe je bio tu
Meni vise smeta prica da je Ciro istavio nekakav kostur nego to da Pape nije zasluzan.

Ciro Blazevic nije uveo ni jednog jedinog igraca od znacaja za vrijeme vodjenja reprezentacije. Nije uspio prepoznati ni Mujdzu kojeg je trenirao u klubu iz kojeg je dosao u reprezentaciju, cak ga je vratio iz hotela sa okupljanja. Znaci 0 igraca od znacaja.

Sve sto je vrijedilo kod Cire su bili povratnici iz bojkota plus Misimovic koji je takodje bio tu prije Cire.
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#6506 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by p206 »

Poslije ove izmjene Pjanica treba nam novi selektor.. Bajević nije to
Najboljeg igrača vadiš, jedinog koji zna iskontrolisati loptu.. Ma bježi..
izvrsni direktor
Posts: 9364
Joined: 20/12/2018 16:11

#6507 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by izvrsni direktor »

LSD wrote: 14/10/2020 18:32 Mi smo otišli na SP Brazil uprkos Safetu ! a tek tamo je pokazao svoje raskošno trenersko neznanje sa formacijom bez lijevog beka.
Pa sto nismo i u brazilu igrali dobro uprkos safetu? :-)
Znaci, sve dobro je bilo uprkos safetu, sve lose je safetovom krivicom.
Iz godine u godinu se srozavamo, sramotimo, dve losije igramo, irska armenija sjeverna irska nas ponizavaju...i od svega toga ono nadje da proziva safeta u cije vrijeme smo igrali najbolje u histpriji reprezentacije :-) ne znam kako opisati ovaj fenomen jebote
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6508 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Edin H. »

1.Poland - 7pts
2.Italy - 6pts
3.Netherlands - 5pts
4.Bosnia - 2pts
:shock:
User avatar
LSD
Posts: 27296
Joined: 24/07/2007 08:26

#6509 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by LSD »

izvrsni direktor wrote: 14/10/2020 21:39
LSD wrote: 14/10/2020 18:32 Mi smo otišli na SP Brazil uprkos Safetu ! a tek tamo je pokazao svoje raskošno trenersko neznanje sa formacijom bez lijevog beka.
Pa sto nismo i u brazilu igrali dobro uprkos safetu? :-)
A možda zato što na SP igraju dosta jace selekcije od onih u grupama za kvalifikacije. Ne znam, šta ti misliš.
Pod vodstvom Safeta samo imali najslabiju grupu ikad (Grčku, Slovačku, Litvaniju, Latviju i Lihtenštajn :lol: ) i zamalo da levat i to zayebe :lol: sreća pa Hajrić zabi onu golcinu.
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#6510 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

LSD wrote: 14/10/2020 22:44
izvrsni direktor wrote: 14/10/2020 21:39
LSD wrote: 14/10/2020 18:32 Mi smo otišli na SP Brazil uprkos Safetu ! a tek tamo je pokazao svoje raskošno trenersko neznanje sa formacijom bez lijevog beka.
Pa sto nismo i u brazilu igrali dobro uprkos safetu? :-)
A možda zato što na SP igraju dosta jace selekcije od onih u grupama za kvalifikacije. Ne znam, šta ti misliš.
Pod vodstvom Safeta samo imali najslabiju grupu ikad (Grčku, Slovačku, Litvaniju, Latviju i Lihtenštajn :lol: ) i zamalo da levat i to zayebe :lol: sreća pa Hajrić zabi onu golcinu.
:D
User avatar
LSD
Posts: 27296
Joined: 24/07/2007 08:26

#6511 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by LSD »

Ma hajrović, yebaji ga :mrgreen: nidje ga više odtad
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#6512 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Ricken »

Blixen wrote: 14/10/2020 15:36
Ricken wrote: 14/10/2020 14:18
Blixen wrote: 14/10/2020 10:02

:lol: :lol: :lol: :lol: Ciro nas vodio ta dva ciklusa :lol: :lol: :lol:
sta sve covjek nece procitati na ovom forumu

ja mislim da bi najbolje bilo da repku vode BHF
grupno sa klupe :izet:
mene zivot razocarao :D :D
Ništa čovjek nije pogrešno napisao, Ćiro je udario temelje, a Pape nije imao dovoljno vremena da razjebe stvar do 2014. godine.
i tebe je garant zivot razocarao ili samo mrzis Papeta :D
trn vam je oku cinjenica da je Pitar uspio da odvede repku na SvjeCko :lol: :lol:
Mesa nije :lol:
Nemam ga ja šta mrzit, frajer u Izraelu i Brazilu pokazao raskoš svog talenta, prvi put da mu ne treba lijevi bek, a drugi put ni špic. Rijedak primjer diletanta.
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#6513 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Laplace »

LSD wrote: 14/10/2020 22:44
izvrsni direktor wrote: 14/10/2020 21:39
LSD wrote: 14/10/2020 18:32 Mi smo otišli na SP Brazil uprkos Safetu ! a tek tamo je pokazao svoje raskošno trenersko neznanje sa formacijom bez lijevog beka.
Pa sto nismo i u brazilu igrali dobro uprkos safetu? :-)
A možda zato što na SP igraju dosta jace selekcije od onih u grupama za kvalifikacije. Ne znam, šta ti misliš.
Pod vodstvom Safeta samo imali najslabiju grupu ikad (Grčku, Slovačku, Litvaniju, Latviju i Lihtenštajn :lol: ) i zamalo da levat i to zayebe :lol: sreća pa Hajrić zabi onu golcinu.
Mislio si na Hajrovića?
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#6514 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

Za ono u Izraelu ga ne možeš kriviti. Tu je već bila pukla tikva na relaciji igrači-selektor. Čak je i Džeko odglumio povredu da bi ga se riješili. Ono je bilo klasično tjeranje inata od strane Sušića. Znao je da je gotovo.
User avatar
LSD
Posts: 27296
Joined: 24/07/2007 08:26

#6515 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by LSD »

Zašto Safet nije odmah otišao nakon SP ? zašto je morao uništiti kvalifikacije za Euro 2016 sa onim brukama protiv Izareala i Kipra ? je li Tifoza ?

Laplace, jok mislio sam na Mirzu Hajrića, savjetnika Alije Izetbegovića u ratu.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6516 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Edin H. »

Crvena Tifoza wrote: 14/10/2020 23:25 Za ono u Izraelu ga ne možeš kriviti. Tu je već bila pukla tikva na relaciji igrači-selektor. Čak je i Džeko odglumio povredu da bi ga se riješili. Ono je bilo klasično tjeranje inata od strane Sušića. Znao je da je gotovo.
Kod nas se svi selektore nesto inate, sve je krenulo nizbrdo kad je Prosinecki nagazio Sea i Begovica (ne kazem da nije bio u pravu, ali mozda jednu utakmicu)

Ima li bilo ko da nece svoj ego lijecti na reprezentaciji, pratiti formu, staviti najbolje na njihove prirodne pozicije koliko je to moguce.
I uvesti kakav takav karantin pred vazne utakmice.
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#6517 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

Nije on taj koji je produžio ugovor.
To je pitanje za Begića koji ga je ‘nagradio’ novim ugovorom.
Sigurno je mislio da nakon SP može otići i na EP. Kockao i izgubio.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6518 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Edin H. »

LSD wrote: 14/10/2020 23:31 Zašto Safet nije odmah otišao nakon SP ? zašto je morao uništiti kvalifikacije za Euro 2016 sa onim brukama protiv Izareala i Kipra ? je li Tifoza ?

Laplace, jok mislio sam na Mirzu Hajrića, savjetnika Alije Izetbegovića u ratu.
Mislis pred kraj rata.

U ratu je Mirza razvozio hranu u Londonu.
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6519 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Logovan »

Kakvo pišanje po Papetu, ali dobro to smo mi. :thumbup:
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#6520 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

Edin H. wrote: 14/10/2020 23:34
Crvena Tifoza wrote: 14/10/2020 23:25 Za ono u Izraelu ga ne možeš kriviti. Tu je već bila pukla tikva na relaciji igrači-selektor. Čak je i Džeko odglumio povredu da bi ga se riješili. Ono je bilo klasično tjeranje inata od strane Sušića. Znao je da je gotovo.
Kod nas se svi selektore nesto inate, sve je krenulo nizbrdo kad je Prosinecki nagazio Sea i Begovica (ne kazem da nije bio u pravu, ali mozda jednu utakmicu)

Ima li bilo ko da nece svoj ego lijecti na reprezentaciji, pratiti formu, staviti najbolje na njihove prirodne pozicije koliko je to moguce.
I uvesti kakav takav karantin pred vazne utakmice.


Ovo za karatnin mi je velika želja. O tome sanjam otkad smo počeli ličiti na ozbiljnu reprezentaciju. Ne volim da spominjem zapadne komšije, ali iz njihovog ‘kampa’ nikad ne izađu slike sličnim ovim što dolazi od naših igrača. Uvijek nekakve torte, ćevapi, roštilji Itd. Da ne spominjem one parade po hotelima kad igramo na strani negdje.

Mislim da mi još nismo dorasli tom profesionalnom mentalitetu. Niko da presječe i kaže ovo ti je sad ‘svetinja’ i tako se odnosi prema dresu. Fazon je što su sve ove državice oko nas skontali to i ponašaju se porofesionalno koliko toliko, samo kod nas vječiti teferiči. Ne znam, nedokučivo mi je ovo sve nekako.
User avatar
LSD
Posts: 27296
Joined: 24/07/2007 08:26

#6521 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by LSD »

Treba nam neko iskusniji od Princa sa Neretve.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6522 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Edin H. »

Crvena Tifoza wrote: 14/10/2020 23:41 Ovo za karatnin mi je velika želja. O tome sanjam otkad smo počeli ličiti na ozbiljnu reprezentaciju. Ne volim da spominjem zapadne komšije, ali iz njihovog ‘kampa’ nikad ne izađu slike sličnim ovim što dolazi od naših igrača. Uvijek nekakve torte, ćevapi, roštilji Itd. Da ne spominjem one parade po hotelima kad igramo na strani negdje.

Mislim da mi još nismo dorasli tom profesionalnom mentalitetu. Niko da presječe i kaže ovo ti je sad ‘svetinja’ i tako se odnosi prema dresu. Fazon je što su sve ove državice oko nas skontali to i ponašaju se porofesionalno koliko toliko, samo kod nas vječiti teferiči. Ne znam, nedokučivo mi je ovo sve nekako.
Jedino podrzavam kad ih je Mahir odveo da prave pojatu :D
ArminBa123
Posts: 2
Joined: 11/10/2020 15:33

#6523 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by ArminBa123 »

l33t wrote: 13/10/2020 13:16 Ćiro vrati se, ti si i napravio repku. Ćiro nas je odveo na SP a ne Sušić.
Upravo to...

Osim za sljedećeg realno...
User avatar
hrasno38
Posts: 31488
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6524 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by hrasno38 »

Edin H. wrote: 14/10/2020 23:36
LSD wrote: 14/10/2020 23:31 Zašto Safet nije odmah otišao nakon SP ? zašto je morao uništiti kvalifikacije za Euro 2016 sa onim brukama protiv Izareala i Kipra ? je li Tifoza ?

Laplace, jok mislio sam na Mirzu Hajrića, savjetnika Alije Izetbegovića u ratu.
Mislis pred kraj rata.

U ratu je Mirza razvozio hranu u Londonu.
Nije citav rat...bio je i u Sarajevu
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#6525 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

Edin H. wrote: 14/10/2020 23:55
Crvena Tifoza wrote: 14/10/2020 23:41 Ovo za karatnin mi je velika želja. O tome sanjam otkad smo počeli ličiti na ozbiljnu reprezentaciju. Ne volim da spominjem zapadne komšije, ali iz njihovog ‘kampa’ nikad ne izađu slike sličnim ovim što dolazi od naših igrača. Uvijek nekakve torte, ćevapi, roštilji Itd. Da ne spominjem one parade po hotelima kad igramo na strani negdje.

Mislim da mi još nismo dorasli tom profesionalnom mentalitetu. Niko da presječe i kaže ovo ti je sad ‘svetinja’ i tako se odnosi prema dresu. Fazon je što su sve ove državice oko nas skontali to i ponašaju se porofesionalno koliko toliko, samo kod nas vječiti teferiči. Ne znam, nedokučivo mi je ovo sve nekako.
Jedino podrzavam kad ih je Mahir odveo da prave pojatu :D
Zezaš :lol: :lol:
To nisam upratio
Locked