Novi rat?

Post Reply
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#26

Post by mr__bosnjak »

prcko wrote:
stella_k wrote:
mr__bosnjak wrote:Evo bio ja ove godine u Prijedoru. Lijep grad koji je okupiran i gdje je sproveden holokaust nad Bosnjacima. E pa, meni sve smetala ona cetnicka zastava pred opcinom i hajd da je tu bila i bosanska pa makar ova izmisljena ali nema. Svi policajci pa i oni ne-Srbi moraju nosit ono 4s pod kojim su Bosnjaci i drugi ne-Srbi u Prijedoru prije samo 10 godina klani. Bosnjaka ima u nekim predgradzima ali tamo su sami i izolovani a vamo pjevaju "od topole pa do ravne gore" i druge fasisticke pjesme. Ima tamo i dobrih ljudi, Srba, mnogi su i moja rodbina ali nesmije iko od njih se dignut protiv fasizma odma postaje kvalifikovan ko "balija" a znamo kolko prava tamo "balije" imaju. E pa ja sam sve mislio da imam upaljac i da je zastava nize pa je zapalit. Uh kakva bi bila sadisfakcija. Hajmo sve njihove prljave srpske zastave do Drine popalit i sve druge cetnicke oznake srusit pa onda i sve smrdljive sahovnice i drugo ustastvo a onda mirno skunit i ovu nametnutu zastavu pa ponosno dic LJILJANE. Pa ponegdje i polumjesec ko narodni simbol...
Nemoj misliti da sam sad neka tamo....al ovaj polumjesec, otkud ti on kao narodni simbol?
VelikoSrpkinja ?? :sad:

Cuj polumjesec kao narodni simbol.
Onda tek nebi bilo nikad mir u BiH.
Kako nama ne mirise 4 C ili ono U od Hrvata ili sahovnica tako i njima ne mirise polumjesec.
A koda im ljiljani mirisu. Tolko im mirisu da su ih skinuli sa zastave i znam masu Srba i Hrvata ovdje u Svedskoj koji nisu htjeli bosanski pasos jer je imao ljiljane...
marsel
Posts: 9
Joined: 17/12/2005 19:23

#27

Post by marsel »

kada BiH dostigne takav ekonomski nivo da svi njeni gradjani mognu sebi
jedan pristojan zivotni standard priustiti, tad nece vise niko pitati ni za RS ni za Federaciju. Nikoga nece interesovati ko je ko, da li Musliman, Srbin ili Hrvat.
Jednostavno, svi ce trcati za novcem i to 12-14 sati dnevno. I - vjeruj te -
tad nije vazno ni kako vam se zove predsjednik. Vazno se samo da se ima para i da se ima s cim.........( kao u pjesmi ali ne samo za guzonjine sinove, vec za sve marljive) :lol: Radno odijelo i pidzama - samo te dvije "uniforme" kad se budu poznavale u BiH, tad ce BiH biti voljena i od vecine Srba i od Hrvata..........Tad ce se i na utakmicama zajedno navijati za nasu dragu BiH.
I samo tad, niko nece zeljeti rat jer svako ce imati nesto i da izgubi. I tad nece Bosanci ici "trbuhom za kruhom" po bijelom svijetu, vec ce zeljeti da u svojoj domovini rade i stvaraju.....
A do tad.......bilo bi bolje da svu energiju usmjerimo ka tom cilju umjesto
da se neprestano prebrojavamo i mlatimo praznu slamu.
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#28

Post by stella_k »

marsel wrote:kada BiH dostigne takav ekonomski nivo da svi njeni gradjani mognu sebi
jedan pristojan zivotni standard priustiti, tad nece vise niko pitati ni za RS ni za Federaciju. Nikoga nece interesovati ko je ko, da li Musliman, Srbin ili Hrvat.
Jednostavno, svi ce trcati za novcem i to 12-14 sati dnevno. I - vjeruj te -
tad nije vazno ni kako vam se zove predsjednik. Vazno se samo da se ima para i da se ima s cim.........( kao u pjesmi ali ne samo za guzonjine sinove, vec za sve marljive) :lol: Radno odijelo i pidzama - samo te dvije "uniforme" kad se budu poznavale u BiH, tad ce BiH biti voljena i od vecine Srba i od Hrvata..........Tad ce se i na utakmicama zajedno navijati za nasu dragu BiH.
I samo tad, niko nece zeljeti rat jer svako ce imati nesto i da izgubi. I tad nece Bosanci ici "trbuhom za kruhom" po bijelom svijetu, vec ce zeljeti da u svojoj domovini rade i stvaraju.....
A do tad.......bilo bi bolje da svu energiju usmjerimo ka tom cilju umjesto
da se neprestano prebrojavamo i mlatimo praznu slamu.

Ma bravo. Mislimo isto. :-D
prcko
Posts: 65
Joined: 31/12/2005 01:43

#29

Post by prcko »

Necemo mi to dozivjeti da se dobro zaradjuje.
:sad:
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#30

Post by stella_k »

mr__bosnjak wrote: "Tradicionalne bošnjačke boje su zeleno, bijelo, žuto, i plavo. Najpoznatiji bošnjački simboli su polumjesec i lijljan (lat. lillium bosniacum). Prvi bošnjački simboli potječu iz vremena bosanskih banova. Navedeni simboli su najčešće ljiljani, koji se mogu vidjeti i na stećcima. Najpoznatiji primjer bošnjačke zastave je ona iz vremena Kralja Tvrtka I Kotromanićima, bijela zastava sa plavim grbom sa šest zlatnih ljiljana.

Bošnjačke zastave iz Osmanske ere obično su polumjesec i zvijezda na zelenoj podlozi. Zastava nezavisne bosanske države u 19. stoljeću i pokreta Husein Kapetana Gradascevica bila je slična prethodnoj, ali polumjesec i zvijezda su bili žuti umjesto bijeli.

Zastava Republike Bosne i Hercegovine iz 1992. godine, kao i zastava Armije Republike Bosne i Hercegovine, su veoma popularni narodni simboli među Bošnjacima. Dizajn je baziran na osnovu starog grba bosanske dinastije Kotromanići, plavi grb sa šest zlatnih ljiljana.

Neke bošnjačke organizacije sastavljaju ove dvije različite zastave, kao na primjer u dizajnima gdje umjesto zvijezde polumjesec sadržava ljiljan. Najpoznatiji primjer ovoga je grb Bošnjaka Sandžaka.

Na grbu Federacije Bosne i Hercegovine, nalazi se zlatni ljiljan na zelenoj podlozi. Također na nišanima bosanskih šehida, nalazi se uklesan ljiljan, kao simbol bošnjaštva."
Bosanska Wikipedija...
Izvini, do mene je. Ja sam mislila na Bosance.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#31

Post by mr__bosnjak »

stella_k wrote:
mr__bosnjak wrote: "Tradicionalne bošnjačke boje su zeleno, bijelo, žuto, i plavo. Najpoznatiji bošnjački simboli su polumjesec i lijljan (lat. lillium bosniacum). Prvi bošnjački simboli potječu iz vremena bosanskih banova. Navedeni simboli su najčešće ljiljani, koji se mogu vidjeti i na stećcima. Najpoznatiji primjer bošnjačke zastave je ona iz vremena Kralja Tvrtka I Kotromanićima, bijela zastava sa plavim grbom sa šest zlatnih ljiljana.

Bošnjačke zastave iz Osmanske ere obično su polumjesec i zvijezda na zelenoj podlozi. Zastava nezavisne bosanske države u 19. stoljeću i pokreta Husein Kapetana Gradascevica bila je slična prethodnoj, ali polumjesec i zvijezda su bili žuti umjesto bijeli.

Zastava Republike Bosne i Hercegovine iz 1992. godine, kao i zastava Armije Republike Bosne i Hercegovine, su veoma popularni narodni simboli među Bošnjacima. Dizajn je baziran na osnovu starog grba bosanske dinastije Kotromanići, plavi grb sa šest zlatnih ljiljana.

Neke bošnjačke organizacije sastavljaju ove dvije različite zastave, kao na primjer u dizajnima gdje umjesto zvijezde polumjesec sadržava ljiljan. Najpoznatiji primjer ovoga je grb Bošnjaka Sandžaka.

Na grbu Federacije Bosne i Hercegovine, nalazi se zlatni ljiljan na zelenoj podlozi. Također na nišanima bosanskih šehida, nalazi se uklesan ljiljan, kao simbol bošnjaštva."
Bosanska Wikipedija...
Izvini, do mene je. Ja sam mislila na Bosance.
Nema veze, to je isto.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2894
Joined: 24/08/2003 00:00

#32

Post by Novi_Nick »

Mr_Bosnjak, izmjesao si narod i naciju Bosance i Hercegovce sa Srbima, Bosnjacima i Hrvatima :shock: ? Cilj Srba, Hrvata i Bosnjaka i jeste bio i ostao trodjelna podjela BH drzave i svih BH gradjana. Jedan dio Srba, Bosnjaka i Hrvata se odlicno slazu kada se trebaju zajednicki suprostaviti Bosancima i Hercegovcima. Zato su iz BH Ustava i ispisali Bosance i Hercegovce a upisali sami sebe da bi lakse podijeli drzavu na 2 a sutra 3 dijela. Jedini koji im stoje na tom putu su autohtoni i autenticni Bosanci i Hercegovci (svoji na svom i u svojoj jedinoj drzavi jer nemaju rezervne).

Sasvim normalno da jedan dio Srba iz BiH navija za maticnu drzavu Srbiju da jedan dio Hrvata iz BiH navija za maticnu drzavu Hrvatsku a da veci dio Bosnjaka/Sandzaklija iz Sandzaka i iz BiH navija za maticni Bosnjakistan/Sandzakistan. Jedini koji brane suverenu i teritorijalnu nepodjeljenu BH drzavu su Bosanci i Hercegovci kao i neki drugi gradjani BH patrioti iz ostalih manjinskih naroda.
Last edited by Novi_Nick on 02/01/2006 01:07, edited 1 time in total.
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#33

Post by stella_k »

mr__bosnjak wrote:
stella_k wrote:
mr__bosnjak wrote: "Tradicionalne bošnjačke boje su zeleno, bijelo, žuto, i plavo. Najpoznatiji bošnjački simboli su polumjesec i lijljan (lat. lillium bosniacum). Prvi bošnjački simboli potječu iz vremena bosanskih banova. Navedeni simboli su najčešće ljiljani, koji se mogu vidjeti i na stećcima. Najpoznatiji primjer bošnjačke zastave je ona iz vremena Kralja Tvrtka I Kotromanićima, bijela zastava sa plavim grbom sa šest zlatnih ljiljana.

Bošnjačke zastave iz Osmanske ere obično su polumjesec i zvijezda na zelenoj podlozi. Zastava nezavisne bosanske države u 19. stoljeću i pokreta Husein Kapetana Gradascevica bila je slična prethodnoj, ali polumjesec i zvijezda su bili žuti umjesto bijeli.

Zastava Republike Bosne i Hercegovine iz 1992. godine, kao i zastava Armije Republike Bosne i Hercegovine, su veoma popularni narodni simboli među Bošnjacima. Dizajn je baziran na osnovu starog grba bosanske dinastije Kotromanići, plavi grb sa šest zlatnih ljiljana.

Neke bošnjačke organizacije sastavljaju ove dvije različite zastave, kao na primjer u dizajnima gdje umjesto zvijezde polumjesec sadržava ljiljan. Najpoznatiji primjer ovoga je grb Bošnjaka Sandžaka.

Na grbu Federacije Bosne i Hercegovine, nalazi se zlatni ljiljan na zelenoj podlozi. Također na nišanima bosanskih šehida, nalazi se uklesan ljiljan, kao simbol bošnjaštva."
Bosanska Wikipedija...
Izvini, do mene je. Ja sam mislila na Bosance.
Nema veze, to je isto.
E nije, da izvines.
Kao bosnjaci se izjasnjavaju iskljucivo (neki) muslimani. Isto kao sto se (neki) katolici u BiH vole izjasnjavati kao hrvati, ili pravoslavci kao srbi.
A svi zive u BiH, imaju drzavljanstvo, tu im zivi uza i sira rodbina, i svi su Bosanci.
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#34

Post by stella_k »

Novi_Nick wrote:Mr_Bosnjak, izmjesao si narod i naciju Bosance i Hercegovce sa Srbima, Bosnjacima i Hrvatima :shock: ? Cilj Srba, Hrvata i Bosnjaka i jeste bio i ostao trodjelna podjela BH drzave i svih BH gradjana. Jedan dio Srba, Bosnjaka i Hrvata se odlicno slazu kada se trebaju zajednicki suprostaviti Bosancima i Hercegovcima. Zato su iz BH Ustava i ispisali Bosance i Hercegovce a upisali sami sebe da bi lakse podijeli drzavu na 2 a sutra 3 dijela. Jedini koji im stoje na tom putu su autohtoni i autenticni Bosanci i Hercegovci (svoji na svom i u svojoj jedinoj drzavi jer nemaju rezervne).

Sasvim normalno da jedan dio Srba iz BiH navija za maticnu drzavu Srbiju da jedan dio Hrvata iz BiH navija za maticnu drzavu Hrvatsku a da veci dio Bosnjaka/Sandzaklija iz Sandzaka i iz BiH navija za maticni Bosnjakistan/Sandzakistan. Jedini koji brane suverenu i teritorijalnu nepodjeljenu BH drzavu su Bosanci i Hercegovci kao i neki drugi gradjani BH patrioti iz ostalih manjinskih naroda.
I tako ti se sad mi vodimo pod "ostali".
Tuzno..... :(
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2894
Joined: 24/08/2003 00:00

#35

Post by Novi_Nick »

@ stella_k, Srbi, Hrvati, Bosnjaci nisu Bosanci i Hercegovci. Oni su se vec izjasnili da pripadaju identitetima drugih njihovih maticnih drzava Srbi Srbije, Hrvati Hrvatske i Bosnjaci Bosnjakistana/Sandzakistana. Oni ne mogu biti Bosanci i Hercegovci i imati dva (2) razlicita identiteta u isto vrijeme. Mi Bosanci i Hercegovci imamo samo svoj jedan (1) BH identitet i nosimo ga po imenu nase jedine drzave Bosne i Hercegovine. Ovi drugi Srbi, Hrvati i Bosnjaci nose imena i identitete svojih maticnih drzava. :)
marsel
Posts: 9
Joined: 17/12/2005 19:23

#36

Post by marsel »

prcko Upisano: 02/01/2006 00:56 Naslov poruke:

--------------------------------------------------------------------------------

Necemo mi to dozivjeti da se dobro zaradjuje.



Pa i sad ima ljudi koji sa dobrom idejom i sa dosta vlastitog truda dobro zive u BiH. Ne treba njima ni Amerika, ni citava zapadna Evropa......kao ni
njihovi kmetovski poslovi predvidjeni za strance.
Svoji na svome i jos puni novcanici ( za ne povjerovati?)
Ali, kao sto rekoh, dobra ideja i trud. A malo manje mlatiti praznu slamu.
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#37

Post by stella_k »

Novi_Nick wrote:@ stella_k, Srbi, Hrvati, Bosnjaci nisu Bosanci i Hercegovci. Oni su se vec izjasnili da pripadaju identitetima drugih njihovih maticnih drzava Srbi Srbije, Hrvati Hrvatske i Bosnjaci Bosnjakistana/Sandzakistana. Oni ne mogu biti Bosanci i Hercegovci i imati dva (2) razlicita identiteta u isto vrijeme. Mi Bosanci i Hercegovci imamo samo svoj jedan (1) BH identitet i nosimo ga po imenu nase jedine drzave Bosne i Hercegovine. Ovi drugi Srbi, Hrvati i Bosnjaci nose imena i identitete svojih maticnih drzava. :)
Hm. Oni se izjasnjavaju tako jer zele da su im to maticne drzave.
To je najnovija moda by Agresija na BiH.
Imaju BiH pasose, zive na teritoriji BiH....ali im je mnogo zao sto je tako.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#38

Post by danas »

stella_k wrote: Imaju BiH pasose, zive na teritoriji BiH....ali im je mnogo zao sto je tako.
tako nekako...
rodjeni su tu, njihovi pradjedovi rodjeni tu... nemaju veze ni sa obrenovicima ni sa banom jelacicem ni sa sultanima... bosanci 100%
ali mnogo im zao sto je tako... :roll:
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#39

Post by stella_k »

danas wrote:
stella_k wrote: Imaju BiH pasose, zive na teritoriji BiH....ali im je mnogo zao sto je tako.
tako nekako...
rodjeni su tu, njihovi pradjedovi rodjeni tu... nemaju veze ni sa obrenovicima ni sa banom jelacicem ni sa sultanima... bosanci 100%
ali mnogo im zao sto je tako... :roll:
Jah. 8)
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2894
Joined: 24/08/2003 00:00

#40

Post by Novi_Nick »

stella_k wrote:
Novi_Nick wrote:Mr_Bosnjak, izmjesao si narod i naciju Bosance i Hercegovce sa Srbima, Bosnjacima i Hrvatima :shock: ? Cilj Srba, Hrvata i Bosnjaka i jeste bio i ostao trodjelna podjela BH drzave i svih BH gradjana. Jedan dio Srba, Bosnjaka i Hrvata se odlicno slazu kada se trebaju zajednicki suprostaviti Bosancima i Hercegovcima. Zato su iz BH Ustava i ispisali Bosance i Hercegovce a upisali sami sebe da bi lakse podijeli drzavu na 2 a sutra 3 dijela. Jedini koji im stoje na tom putu su autohtoni i autenticni Bosanci i Hercegovci (svoji na svom i u svojoj jedinoj drzavi jer nemaju rezervne).

Sasvim normalno da jedan dio Srba iz BiH navija za maticnu drzavu Srbiju da jedan dio Hrvata iz BiH navija za maticnu drzavu Hrvatsku a da veci dio Bosnjaka/Sandzaklija iz Sandzaka i iz BiH navija za maticni Bosnjakistan/Sandzakistan. Jedini koji brane suverenu i teritorijalnu nepodjeljenu BH drzavu su Bosanci i Hercegovci kao i neki drugi gradjani BH patrioti iz ostalih manjinskih naroda.
I tako ti se sad mi vodimo pod "ostali".
Tuzno..... :(
@ stella_k, ti ostali iz drugih naroda koji su BH patriotski orjentisani se i izjasnjavaju kao Bosanci i Hercegovci a ne kao Srbi, Hrvati, Bosnjaci, Albanci, Romi, Jevreji itd. Svaki gradjanin iz bilo kojeg drugog vecinskog ili manjinskog naroda moze biti pripadnik naroda i nacije Bosanci i Hercegovci koji zele da toj naciji pripadaju i da se tako izjasnjavaju iz patriotskih razloga prema svojoj drzavi BiH :)

To ti je isto kao sto jedan Bosanac ako zeli moze da pripada narodu i naciji Svedjani ili Srbi ili Hrvati ako tako zeli. To su slobodna konvertiranja pojedinaca u one identitete koji im odgovaraju po zelji.

Nadam se da si me ispravno shvatila. :-D
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#41

Post by stella_k »

Novi_Nick wrote:
stella_k wrote:
Novi_Nick wrote:Mr_Bosnjak, izmjesao si narod i naciju Bosance i Hercegovce sa Srbima, Bosnjacima i Hrvatima :shock: ? Cilj Srba, Hrvata i Bosnjaka i jeste bio i ostao trodjelna podjela BH drzave i svih BH gradjana. Jedan dio Srba, Bosnjaka i Hrvata se odlicno slazu kada se trebaju zajednicki suprostaviti Bosancima i Hercegovcima. Zato su iz BH Ustava i ispisali Bosance i Hercegovce a upisali sami sebe da bi lakse podijeli drzavu na 2 a sutra 3 dijela. Jedini koji im stoje na tom putu su autohtoni i autenticni Bosanci i Hercegovci (svoji na svom i u svojoj jedinoj drzavi jer nemaju rezervne).

Sasvim normalno da jedan dio Srba iz BiH navija za maticnu drzavu Srbiju da jedan dio Hrvata iz BiH navija za maticnu drzavu Hrvatsku a da veci dio Bosnjaka/Sandzaklija iz Sandzaka i iz BiH navija za maticni Bosnjakistan/Sandzakistan. Jedini koji brane suverenu i teritorijalnu nepodjeljenu BH drzavu su Bosanci i Hercegovci kao i neki drugi gradjani BH patrioti iz ostalih manjinskih naroda.
I tako ti se sad mi vodimo pod "ostali".
Tuzno..... :(
@ stella_k, ti ostali iz drugih naroda koji su BH patriotski orjentisani se i izjasnjavaju kao Bosanci i Hercegovci a ne kao Srbi, Hrvati, Bosnjaci, Albanci, Romi, Jevreji itd. Svaki gradjanin iz bilo kojeg drugog vecinskog ili manjinskog naroda moze biti pripadnik naroda i nacije Bosanci i Hercegovci koji zele da toj naciji pripadaju i da se tako izjasnjavaju iz patriotskih razloga prema svojoj drzavi BiH :)

To ti je isto kao sto jedan Bosanac ako zeli moze da pripada narodu i naciji Svedjani ili Srbi ili Hrvati ako tako zeli. To su slobodna konvertiranja pojedinaca u one identitete koji im odgovaraju po zelji.

Nadam se da si me ispravno shvatila. :-D
Razumijem ja tebe odlicno, no ti mene ne razumijes.
Ali, neise....
Upoznah zenu ciji su se neki pra daavno odselili iz Hrvatske u Ameriku...
Kune se da je amerikanka i ja joj vjerujem. Zivi u predgradju NY, ima pasos......Ni na kraj pameti joj nije bilo da mi kaze da je hrvatica.
Tek iz nekog razgovora rece za porijeklo.... 8)
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2894
Joined: 24/08/2003 00:00

#42

Post by Novi_Nick »

stella_k wrote:
Novi_Nick wrote:@ stella_k, Srbi, Hrvati, Bosnjaci nisu Bosanci i Hercegovci. Oni su se vec izjasnili da pripadaju identitetima drugih njihovih maticnih drzava Srbi Srbije, Hrvati Hrvatske i Bosnjaci Bosnjakistana/Sandzakistana. Oni ne mogu biti Bosanci i Hercegovci i imati dva (2) razlicita identiteta u isto vrijeme. Mi Bosanci i Hercegovci imamo samo svoj jedan (1) BH identitet i nosimo ga po imenu nase jedine drzave Bosne i Hercegovine. Ovi drugi Srbi, Hrvati i Bosnjaci nose imena i identitete svojih maticnih drzava. :)
Hm. Oni se izjasnjavaju tako jer zele da su im to maticne drzave.
To je najnovija moda by Agresija na BiH.
Imaju BiH pasose, zive na teritoriji BiH....ali im je mnogo zao sto je tako.
@ stella_k, nije njima zao sto je to tako, to rade namjerno da bi izdvojili teritorije iz BiH i prislonili ih uz maticne drzave Srbiju, Hrvatsku i Bosnjakistan/Sandzakistan. Odnosno prosirenu Srbiju i malo manje prosirenu Hrvatsku :-?
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2894
Joined: 24/08/2003 00:00

#43

Post by Novi_Nick »

Autor: @ Stela.

Razumijem ja tebe odlicno, no ti mene ne razumijes.
Ali, neise....
Upoznah zenu ciji su se neki pra daavno odselili iz Hrvatske u Ameriku...
Kune se da je amerikanka i ja joj vjerujem. Zivi u predgradju NY, ima pasos......Ni na kraj pameti joj nije bilo da mi kaze da je hrvatica.
Tek iz nekog razgovora rece za porijeklo....
Drago mi je da smo se shvatili. Sto se tice Amerikanke zna zena kako se izjasnjava i sta je Ok. :-D
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#44

Post by stella_k »

Novi_Nick wrote:
stella_k wrote:
Novi_Nick wrote:@ stella_k, Srbi, Hrvati, Bosnjaci nisu Bosanci i Hercegovci. Oni su se vec izjasnili da pripadaju identitetima drugih njihovih maticnih drzava Srbi Srbije, Hrvati Hrvatske i Bosnjaci Bosnjakistana/Sandzakistana. Oni ne mogu biti Bosanci i Hercegovci i imati dva (2) razlicita identiteta u isto vrijeme. Mi Bosanci i Hercegovci imamo samo svoj jedan (1) BH identitet i nosimo ga po imenu nase jedine drzave Bosne i Hercegovine. Ovi drugi Srbi, Hrvati i Bosnjaci nose imena i identitete svojih maticnih drzava. :)
Hm. Oni se izjasnjavaju tako jer zele da su im to maticne drzave.
To je najnovija moda by Agresija na BiH.
Imaju BiH pasose, zive na teritoriji BiH....ali im je mnogo zao sto je tako.
@ stella_k, nije njima zao sto je to tako, to rade namjerno da bi izdvojili teritorije iz BiH i prislonili ih uz maticne drzave Srbiju, Hrvatsku i Bosnjakistan/Sandzakistan. Odnosno prosirenu Srbiju i malo manje prosirenu Hrvatsku :-?

Braavo!! Skonto. :roll:
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#45

Post by whow »

Ceka se Europa , Prcko pusti se prica o ratovanju . Idi na Serbian Cafe pa tamo prckaj , popusti nas ovdje matere ti.
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#46

Post by Zadig »

jah, nova godina, stare teme
:roll:
prcko
Posts: 65
Joined: 31/12/2005 01:43

#47

Post by prcko »

whow wrote:Ceka se Europa , Prcko pusti se prica o ratovanju . Idi na Serbian Cafe pa tamo prckaj , popusti nas ovdje matere ti.
Kakva te Evorpa?
Kad vidim da su tamo Bugarska i Rumunija gadi mi se ta Evropa.


Sta cu na Serbian Cafe-u?
:?
Nije valjda da si tamo stalni clan.
:sad:
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#48

Post by Zadig »

Kakva te Evorpa?
Kad vidim da su tamo Bugarska i Rumunija gadi mi se ta Evropa.
Eh, kako li se mi tek njemcima i francuzima, cesima i ostalima gadimo tek onda
:D
nidll
Posts: 162
Joined: 04/12/2005 19:35

#49

Post by nidll »

@ stella_k, nije njima zao sto je to tako, to rade namjerno da bi izdvojili teritorije iz BiH i prislonili ih uz maticne drzave Srbiju, Hrvatsku i Bosnjakistan/Sandzakistan. Odnosno prosirenu Srbiju i malo manje prosirenu Hrvatsku :-?
____
Slazem se sa tobom ...ali upravo te drzave ne zele njih ni u kojem slucaju.Jednostavno zive u 'svom' svijetu.

Primjer je utakmica u BGu(SCG-BIH) ...ljudi iz Srbije dosli da gledaju utakmicu i da bodre svoju repku ,a ovi lokalni srbi se njima 'prikljucuju' i nazor zele da su 'zajedno'.Naravno,iz Srbije se uvijek nadu pojedinci koji zele isto kao i srbi u BiH...
prcko
Posts: 65
Joined: 31/12/2005 01:43

#50

Post by prcko »

Zadig wrote:
Kakva te Evorpa?
Kad vidim da su tamo Bugarska i Rumunija gadi mi se ta Evropa.
Eh, kako li se mi tek njemcima i francuzima, cesima i ostalima gadimo tek onda
:D
Najvise mi se gade nasi politicari.
:sad:
Post Reply